Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 00:33   #1
HTC Desire

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Za sve početnike...
Video tutorial kako napraviti svašta nešto...
Prvo si to proučite i pogledajte malo na tom forumu kaj se nudi prije nego tu postavite neka pitanja.
I mi koji znamo neke stvari smo na taj način najviše ndaučili
Besplatno dekodiranje Desirea:

Novi (jednostavniji) način:

Skinite program, spojite mobitel (HTV Sync način), pokrenite program i to je to.

Ako ne ide tako, probajte ovako:

1) Uključite USB Debbuging (Settings> Applications> Development)
2) Spojite mobitel
3) Ako pita- instalirajte drivere.
4) Stavite mobitel u hboot način (objašnjeno u starijem načinu dekodiranja). Ako pita za drivere- instalirajte ove.
5) Skinite i pokrenite program

Ako vas pita za Force Continue- potvrdite.

A, ako nikako neće (niti nakon što detaljno objasnite postupak i problem ovdje na forumu)- probajte straijom metodom.

Stari (kompliciraniji) način:
Upozorenje: besplatno dekodiranje (ovom, starom, metodom) nije kompatibilno sa 2.3.3. (provjerite koju veziju imate u Settings> About phone> Android version).
Tako da jedino možete dekodirati mobitel pa tek onda updateati na 2.3.3.

Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo ja uspio pa da napišem

S linka skinete ISO image i spržite na CD...nakon toga stavite CD u komp i napravite restart računala. Prije restarta u BIOSu treba podesiti da je 1 boot device CD-DVD ROM!
Kod bootanja računala ne radite apsolutno ništa!
Kada na računalu piše HBOOT USB PLUG (ili nekaj jaaako slično), upalite svoj Desire na način da stisnete Volume DOWN tipku i dok je držite, stisnete POWER tipku.
Na ekranu HTC- a će vam se pokazati HBOOT screen. Kada se upali mobitel, uključite njegov USB u računalo (preporučam USB utor sa stražnje strane računala jer je direktno na matičnoj ) i na računalu će vam pisati: PRESS ANY KEY TO CONTINUE. Dakle na tipkovnici računala stisnete bilo koju tipku i pustite da odradi svoje.
Kada napiše: DONE! Desire se automatski restarta i računalo se gasi za 10 sekundi. Postupak je gotov.
Meni je uspjelo iz prve i SIEEMPI (lik koji je napravio cijelu stvar) mi je uštedio 200kn i sad mu idem donirati pivu
Neka vam svima uspije i nadam se da je sve jasno napisano. Cijeli postupak traje minutu

Živjeli
Namještenje prioriteta medija za boot se razlikuje od matične do matične- ali, uglavnom ide ovako:
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
U BIOS se ulazi kada se boota računalo. Kada je još crni ekran tapkaš po DELETE tipki (ovisi o računalu, moguće da je negdje F2 ili nekaj drugo, ali u principu ide sa DEL tipkom). Pojavi se plavi ekran sa nekoliko tabova i nađeš tab BOOT nešto (uglavnom, shvatiš kaj se traži)...uđeš u tab i podesiš cd-dvd rom kao first boot priority. Obično je u desnom dijelu ekrana objašnjeno kako se podešava. Nakon kaj si namjestio, stisneš F10 i potvrdiš i to je to. Staviš CD - restart i deri
(hvala članu chillout23 na tutorialu i Eppur si muove na upozorenju i novoj verziji tutoriala )
---Nastavak yohovog posta---

Imam dvije SIM kartice, jedna je T-mobile, a druga je Tele2. Ako stavim T-mobile, nece mi se spojiti na 3G, dok se preko Tele2 uredno spaja na 3G. U cemu bi mogao biti problem?

Zadnje uređivanje assassin : 06.11.2011. at 14:13.
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:25   #2
Quote:
yoh kaže: Pogledaj post
Imam dvije SIM kartice, jedna je T-mobile, a druga je Tele2. Ako stavim T-mobile, nece mi se spojiti na 3G, dok se preko Tele2 uredno spaja na 3G. U cemu bi mogao biti problem?
A na šta se spaja? na 2G? Možda si u području slabe pokrivenosti T-mobile 3G signalom.
Bizarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 09:32   #3
Quote:
Bizarro kaže: Pogledaj post
A na šta se spaja? na 2G? Možda si u području slabe pokrivenosti T-mobile 3G signalom.
Thanks na odgovoru. Da, spaja se na 2G, dok se moja stara Nokia bez problema spoji na 3G :/
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:31   #4
na jednoj drugoj stranici sam nasao ovo bas u vezi t-mobilea i 3G:

otidi u settings/wireless&networks/mobile networks/Access point names/Internet i obriši stavku Proxy znaći izbriši brojeve 212.91.99.9 i ostavi prazno i to je to

ocito su neki problemi sa proxy-ijem i browserom, samo kod većine radi sa namještenim proxyijem a meni je to oćito stvaralo probleme i sad kad sam izbrisao radi
alen76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:44   #5
Quote:
alen76 kaže: Pogledaj post
na jednoj drugoj stranici sam nasao ovo bas u vezi t-mobilea i 3G:

otidi u settings/wireless&networks/mobile networks/Access point names/Internet i obriši stavku Proxy znaći izbriši brojeve 212.91.99.9 i ostavi prazno i to je to

ocito su neki problemi sa proxy-ijem i browserom, samo kod većine radi sa namještenim proxyijem a meni je to oćito stvaralo probleme i sad kad sam izbrisao radi
To je to, hvala ti puno!
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 10:44   #6
[HTC Desire] Iskustva, mišljenja, komentari

Ovdje pišite iskustva, mišljenja i komentara o HTC Desireu.

Zadnje uređivanje assassin : 26.09.2010. at 12:02.
franikam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:53   #7
Jel netko zna gdje je nestala originalna tema o HTC Desire-u? sad sam malo tražio, al ko da je u zemlju propala....

Pa ću ovdje pitati. Jel mislite da će novi sense UI doći i na originalni desire i ako ne, jel će biti moguće portanje tog ROMa? Vidim na youtubeu da likovi imaju novi ROM na HD2 i na EVOu pa zašto ne i na desireu?
Ako ne izađe, koliko je pametno prosječnom useru da porta taj novi sense?

EDIT (Moderator): Premješeno
__________________
POTPIS STOLJEĆA

Zadnje uređivanje assassin : 26.09.2010. at 12:04.
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:06   #8
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
Jel netko zna gdje je nestala originalna tema o HTC Desire-u? sad sam malo tražio, al ko da je u zemlju propala....

Pa ću ovdje pitati. Jel mislite da će novi sense UI doći i na originalni desire i ako ne, jel će biti moguće portanje tog ROMa? Vidim na youtubeu da likovi imaju novi ROM na HD2 i na EVOu pa zašto ne i na desireu?
Ako ne izađe, koliko je pametno prosječnom useru da porta taj novi sense?

EDIT (Moderator): Premješeno
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=789830

nije sluzbeno od HTCa (sami su rekli da jos ne znaju hoce li portati Sense HD na starije mobitele..) ali je ipak nesto

ja bih ipak pricekao da portaju ROM od Desire Z posto je taj mobitel specifikacijama puno blize obicnom desireu

ovaj sense ui za HD je prevelik (pokusavaju ga modderi sad smanjiti da stane na internu memoriju mobitela) i navodno draina bateriju

a i ne podrzava landscape nacin rada tako da mi i nije od neke koristi
Furma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 20:35   #9
Koja je bolja navigacija,navigon ili copilot ?
__________________
What we do in life echoes in eternity.
felix_arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:38   #10
Koristio sam CoPilot na Herou i mogu samo reći:
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:16   #11
ja sam na kraju stavio motonav i čini mi se ok,samo je za manje gradove loša pokrivenost,veći gradovi solidni
__________________
What we do in life echoes in eternity.
felix_arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 17:55   #12
Ljudi, trebam pomoć, dekodiral sam desire-a da radi na sve mreže, prije je radio samo na vip, imam t-mobile karticu unutra, i mobilni internet mi radi bez problema, ali dok upalim Wi-fi i ocu se connectati na bilo koji modem, pise mi da sam disconnectani, a dok na svoj doma probam (imam Thomson ST780) ukucam točan password ali mi opet pise disconnectet. Sve sam probao i hard reset, ali bilo koji modem i da sam ne znam kolko sam blizu modemu mi pise da je signal slabi, i ne mogu uopće na internet jedino mobilnim a to mi troši pare?
__________________
Bit će super dođi i ti!
biro_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 16:36   #13
E da, pošto koristim Desire već nešto malo više od tjedan dana, a nisam nov s Android platformom (6 mjeseci Heroa <3 ), stavit ću samo neke svoje opaske na sve što sam dosad doživio.

Iako mi kažu da nisam trebao sa Eclaira prelaziti na Froyu, napravio sam update čim mi je telefon stigao. I sve u svemu - masivni napredak. Sve aplikacije rade brže, sučelje radi brže, nema lagova, vrti DivX... kompletno sam zadovoljan telefonom, sve radi jednostavno super. Čak i udaljeni nadzor računala kod kuće mobitelom s posla
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:43   #14
Jel mi netko može odgovoriti koja je GPS aplikacija najoptimiziranija po pitanju veličine? Pitam to jer imam motonav 8.4.2 i zadovoljan sam, ali ima 31.3 MB
Pa onda ak ima neka nova verzija za skinut ( ) koja ima mogućnost app2sd ili da radije uzmem neku drugu?
hvala unaprijed
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 14:54   #15
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
Jel mi netko može odgovoriti koja je GPS aplikacija najoptimiziranija po pitanju veličine? Pitam to jer imam motonav 8.4.2 i zadovoljan sam, ali ima 31.3 MB
Pa onda ak ima neka nova verzija za skinut ( ) koja ima mogućnost app2sd ili da radije uzmem neku drugu?
hvala unaprijed
čiju kartu imaš,teleatlas ?
__________________
What we do in life echoes in eternity.
felix_arba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 15:15   #16
Quote:
felix_arba kaže: Pogledaj post
čiju kartu imaš,teleatlas ?
da, TA
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 21:20   #17
Odlican telefon. Jedino sto je 100-ak MB slobodne interne memorije jako malo i boli glava zbog toga. Ako se root-uje verovatno je situacija bolja.
cubrovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 21:49   #18
Pa, izašao je službeno 2.2 sa app2SD...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 23:41   #19
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pa, izašao je službeno 2.2 sa app2SD...
ma znam... ali znaš... ono, mi hrvati ne možemo legalno skinuti plaćene dodatke (čitaj: appove; malo po hrvatski da pričam) kolko sam čuo, a app2sd radi samo kada developer dodatka napravi novu verziju dodatka koji ima opciju app2sd... mene zanima koja verzija ima taj app2sd i gdje ju mogu naći
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 00:45   #20
Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
ma znam... ali znaš... ono, mi hrvati ne možemo legalno skinuti plaćene dodatke (čitaj: appove; malo po hrvatski da pričam) kolko sam čuo, a app2sd radi samo kada developer dodatka napravi novu verziju dodatka koji ima opciju app2sd... mene zanima koja verzija ima taj app2sd i gdje ju mogu naći
Postoje neki koje možemo kupiti, tj skineš lite verziju pa platiš putem paypala, ali slažem se da je to koma, kao da ni nemamo tu mogućnost. Najbolje ti je pogledati na nekoj stranici tipa appbrain koja verzija ima app2sd i onda naći tu verziju na stranicama sa crackiranim aplikacijama.
Pitanje za sve: google checkout, postoji li mogućnost da se registrira sa našom karticom kao da živimo npr u us? Iako sam našla dobre appove na marketu ipak bih htjela kupiti neke bolje verzije, bez oglasa i sl. Google navodno radi na omogućavanju kupovanja svima, ali ne pouzdajem se previše u to. Nije mi jasno zašto jednostavno nisu dali da se kupuje preko paypala
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.