Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2023., 12:05   #1
Najbolji grad na obali za Zivot

Dobar dan.
Nadam se da je ovo odgovarajuci podforum.
Naime, zanima me koji bi bio najbolji grad na obali za ZIVJETI po ovim kriterijama po vasem misljenju.

Da ima bogatih ljudi okolo, ali da nije skup za zivjeti i da ima supermarketa u blizini.
Da se svugdje moze doci pjeske ili biciklom, tj. Da nema potrebe za autom, eventualno bus ili taksi za dalje udaljenosti.
Da je miran.
Da je PO MOGUCNOSTI cist.

Jedan covjek mi je spomenuo Murter. Tamo sam bio vrlo davno, ne sjecam se samog grada toliko, samo da je voda bila onako poprilicno prljava, tj. mutna i puna trave.
Ali najvecu ulogu mi igra morski zrak, tako da ni Murter nebi bio losa opcija, jer navodno ima supermarketa i svugdje se moze biciklom.
Lp
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 15:54   #2
Najiskrenije mislim da je Zadar najbolji grad na obali u RH.
SkatterBooii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 19:17   #3
Kostrena, elitni istočni kvart Rijeke,

https://www.youtube.com/watch?v=S_B2C1WpAa4&t=60s

Kostrena je smještena u neposrednoj blizini grada Rijeke, uokvirena uvalom Martinšćica i Bakarskim zaljevom. Kostrenski poluotok dužine je nekih 10 kilometara i blago se spušta prema morskoj obali.

Cijelom njegovom dužinom smještene su predivne plaže koje tijekom ljeta posjećuje na tisuće kupača. Najpoznatije i najposjećenije su one u uvali Žurkovo, zatim Smokvinovo, Svežanj, Spužvina, Podražica, Nova voda i Perilo.

Kostrena se sastoji od dvadesetak naselja, od kojih su mnoga dobivala imena prema obiteljima, a danas najviše stanovnika broje Vrh Martinšćice, Glavani, Sv. Lucija, Rožmanići, Doričići i Paveki.

Karakteristično krško područje s mediteranskim biljem i poznatim kostrenskim gromačama, te blaga klima koja ponekad popusti pred jakim naletima bure, obilježja su ovoga kraja.

U elementu mora sastoji se čitav život Kostrene i Kostrenjana, pa time i njihovo suštinsko opredjeljenje, a to je otkako se Kostrena povijesno pamti pomorstvo.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 19:20   #4
Cudni kriteriji, ali dobro. Sto tebi znace bogati ljudi? Sada ima gomila gradova uz obalu gdje su vecinom stranci u sezoni, automatski imucnija ekipa, a shopping centara ima na svakom cosku.

Mislim da ti je bolje gledati kvarner i istru. Osobno nisam bila u nijednom gradu koji je prljav. Od kuda si ti uopce? U hrvatskoj je urednost i cistoca ulica/gradova jos uvijek na visokom nivou.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 19:50   #5
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Kostrena, elitni istočni kvart Rijeke,

https://www.youtube.com/watch?v=S_B2C1WpAa4&t=60s

Kostrena je smještena u neposrednoj blizini grada Rijeke, uokvirena uvalom Martinšćica i Bakarskim zaljevom. Kostrenski poluotok dužine je nekih 10 kilometara i blago se spušta prema morskoj obali.

Cijelom njegovom dužinom smještene su predivne plaže koje tijekom ljeta posjećuje na tisuće kupača. Najpoznatije i najposjećenije su one u uvali Žurkovo, zatim Smokvinovo, Svežanj, Spužvina, Podražica, Nova voda i Perilo.

Kostrena se sastoji od dvadesetak naselja, od kojih su mnoga dobivala imena prema obiteljima, a danas najviše stanovnika broje Vrh Martinšćice, Glavani, Sv. Lucija, Rožmanići, Doričići i Paveki.

Karakteristično krško područje s mediteranskim biljem i poznatim kostrenskim gromačama, te blaga klima koja ponekad popusti pred jakim naletima bure, obilježja su ovoga kraja.

U elementu mora sastoji se čitav život Kostrene i Kostrenjana, pa time i njihovo suštinsko opredjeljenje, a to je otkako se Kostrena povijesno pamti pomorstvo.
Zvuci zanimljivo, jel ima slika? Kako si ti saznao za kosternu?
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 19:51   #6
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Cudni kriteriji, ali dobro. Sto tebi znace bogati ljudi? Sada ima gomila gradova uz obalu gdje su vecinom stranci u sezoni, automatski imucnija ekipa, a shopping centara ima na svakom cosku.

Mislim da ti je bolje gledati kvarner i istru. Osobno nisam bila u nijednom gradu koji je prljav. Od kuda si ti uopce? U hrvatskoj je urednost i cistoca ulica/gradova jos uvijek na visokom nivou.
Ne kazem da je prljavo ovdje opcenito. Ali npr zrak u zagrebu je toliko odvratan da mi se gadi
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 19:58   #7
Quote:
osoarrogant00 kaže: Pogledaj post
Kako si ti saznao za kosternu?
kad je čuveni holywoodski glumac Rade Šerbedžija kupio kuću u Kostreni, na adresi Doričići 7

https://www.google.com/maps/@45.3018...4!8i8192?hl=hr
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2023., 21:14   #8
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
kad je čuveni holywoodski glumac Rade Šerbedžija kupio kuću u Kostreni, na adresi Doričići 7

https://www.google.com/maps/@45.3018...4!8i8192?hl=hr
A NIJE MI TO BAS IDEALNO ZBOG UDALJENOSTI SUPERMARKETA, TREBAO BI NEKI AUTIC OVDJE, NO FALA SVEJEDNO
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2023., 19:18   #9
Meni je lijepa Opatija, Lovran i Crikvenica.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2023., 01:36   #10
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Meni je lijepa Opatija, Lovran i Crikvenica.
Ok brat moj, sve je to lijepo, no spada li pod filter koji sam naveo?
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2023., 10:47   #11
osijek. imaš obalu duž cijelog grada
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2023., 12:00   #12
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
osijek. imaš obalu duž cijelog grada
Zasro je u Osijeku, mora se seliti.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2023., 17:40   #13
Quote:
osoarrogant00 kaže: Pogledaj post
Ok brat moj, sve je to lijepo, no spada li pod filter koji sam naveo?
Čisto je, marketa ima, može se biciklom, bogatih ima, a sad da li je skupo za život?
Život na moru je općenito skuplji nego u kontinentalnoj Hrvatskoj, pogotovo u sezoni kada dodatno dignu cijene.
I tako u svakom gradu/mjestu uz more.
Naravno ima i manjih selendra uz more koja su jeftinija, ali ne zadovoljavaju onda tvoje ostale kriterije.
Pitanje što je tebi skupo, i naravno koji su ti prioriteti u parametrima za izbor grada.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 02:05   #14
Supermarketa ima svugdje ako nije selo od 200 ljudi. Genetalno ih zbog turizma ima vise po glavi stanovnika nego na kontinentu. Ergo van sezone nikad redovi i guzve, po sezoni jeblo majku.

Cijene ce po obali biti vise manje slicne (biti ce vise na otocima, doduse).

Na otok ne bih isao zbog logistike ionako.

Kvarner nije bas za voznju biciklom. Brdovito, uske ulice, zagusen promet. Kostrena je mala, a sluzi kao Riječka (i to pseca) setnica i kupaliste. Malo prostora, previse ljudi i pasa. Rodjen sam i odrasao u turistickom mjestu na Istarskoj obali pa preselio u Ri i iz moje je perspektive Kvarner daleko naruzniji dio Hrvatske obale (ali je jako dobro smjesten i sve je blizu - more, planine, Zagreb).

Opatijska rivijera mi je cudna. Zbog "teske" strme obale, austrougarske gradnje i ne uvijek dobre osuncanosti nekad mi djeluje vise kao kontinentalni grad. Osim sto nema prostora kao kontinent
No lijepa je, svakako. Nije jeftina, nije biciklirajuca.

Tek od Jadranova nize (Crikvenica, Vinodolski) mi je klasican filing morskog kraja. Ali na Kostreni i Opatiji ces imati "bogatije ljude"

Generalno "bogati ljudi" i "nije skupo" inije jako cesto neka smislena kombinacija. Cim nesto postane elitna destinacija cijene skacu.

Cijela zapadna obala istre, Dubrovački kraj i potez od istoka Kvarnera do sjevera Dalmacije bi mi bili osobno zanimljivi da zelim "morsko uzivanje". Opatijska rivjera isto, ali ona ima neki drugi specifican sarm.
Dalmacija mi je lijepa, ali mentalitet mi je nekad malo iritantan. U Du i na Kvarneru sam pak ko doma.

Ali sa druge bi strane vonabi krimosu mogla bas Dalmacija pasat. Samo moras nabavit bijelu bembaru ( glavna razlika u odnosu na crnu bembaru kontinentalnog kamatara) i debeli lanac, nejde kamatarenje na biciklinu

No ovdje ti je asimilacijki problem 22:
u navedenim "dobrim" krajevima nemaju problema sa furestima, ali bas ne trpe primose.

U Dalmaciji nemaju problema sa primosima, ali ne vole furseste.

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 10:11   #15
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
osijek. imaš obalu duž cijelog grada

Moj osijek pun je sunca
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 10:13   #16
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Čisto je, marketa ima, može se biciklom, bogatih ima, a sad da li je skupo za život?
Život na moru je općenito skuplji nego u kontinentalnoj Hrvatskoj, pogotovo u sezoni kada dodatno dignu cijene.
I tako u svakom gradu/mjestu uz more.
Naravno ima i manjih selendra uz more koja su jeftinija, ali ne zadovoljavaju onda tvoje ostale kriterije.
Pitanje što je tebi skupo, i naravno koji su ti prioriteti u parametrima za izbor grada.
Pogledati cu. Crikvenica mi je po sjecanju iznimno lijepa, a sta mislis onda lovran i opatija. Koji od ta dva
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 10:18   #17
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Supermarketa ima svugdje ako nije selo od 200 ljudi. Genetalno ih zbog turizma ima vise po glavi stanovnika nego na kontinentu. Ergo van sezone nikad redovi i guzve, po sezoni jeblo majku.

Cijene ce po obali biti vise manje slicne (biti ce vise na otocima, doduse).

Na otok ne bih isao zbog logistike ionako.

Kvarner nije bas za voznju biciklom. Brdovito, uske ulice, zagusen promet. Kostrena je mala, a sluzi kao Riječka (i to pseca) setnica i kupaliste. Malo prostora, previse ljudi i pasa. Rodjen sam i odrasao u turistickom mjestu na Istarskoj obali pa preselio u Ri i iz moje je perspektive Kvarner daleko naruzniji dio Hrvatske obale (ali je jako dobro smjesten i sve je blizu - more, planine, Zagreb).

Opatijska rivijera mi je cudna. Zbog "teske" strme obale, austrougarske gradnje i ne uvijek dobre osuncanosti nekad mi djeluje vise kao kontinentalni grad. Osim sto nema prostora kao kontinent
No lijepa je, svakako. Nije jeftina, nije biciklirajuca.

Tek od Jadranova nize (Crikvenica, Vinodolski) mi je klasican filing morskog kraja. Ali na Kostreni i Opatiji ces imati "bogatije ljude"

Generalno "bogati ljudi" i "nije skupo" inije jako cesto neka smislena kombinacija. Cim nesto postane elitna destinacija cijene skacu.

Cijela zapadna obala istre, Dubrovački kraj i potez od istoka Kvarnera do sjevera Dalmacije bi mi bili osobno zanimljivi da zelim "morsko uzivanje". Opatijska rivjera isto, ali ona ima neki drugi specifican sarm.
Dalmacija mi je lijepa, ali mentalitet mi je nekad malo iritantan. U Du i na Kvarneru sam pak ko doma.

Ali sa druge bi strane vonabi krimosu mogla bas Dalmacija pasat. Samo moras nabavit bijelu bembaru ( glavna razlika u odnosu na crnu bembaru kontinentalnog kamatara) i debeli lanac, nejde kamatarenje na biciklinu

No ovdje ti je asimilacijki problem 22:
u navedenim "dobrim" krajevima nemaju problema sa furestima, ali bas ne trpe primose.

U Dalmaciji nemaju problema sa primosima, ali ne vole furseste.

Jeben sazetak. Mislim da je Crikvenica taman. Meni su dalmatinci zabavni. Ali ta Rijeka i kvarner, ja ne znam zasto ali tamo ima pun kurac smradova. Cast izuzetcima.

Mislim da je crikvenica odgovor
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 17:02   #18
Pa i Crikva je na Kvarneru
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 20:39   #19
Quote:
osoarrogant00 kaže: Pogledaj post
Pogledati cu. Crikvenica mi je po sjecanju iznimno lijepa, a sta mislis onda lovran i opatija. Koji od ta dva
Pa ako baš misliš puno biciklirati Crikva.
Ako je to ono biciklom do marketa ili banke, ona može i Opatija i Lovran.
Realno sva tri grada obiđeš autom u jednom danu, izlet
Pa odlučiš...
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2023., 13:37   #20
Quote:
osoarrogant00 kaže: Pogledaj post
Moj osijek pun je sunca
I komaraca
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.