Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 11:03   #1321
Uf, čitanje ovog topica me malo obeshrabrilo

Dakle, imam 27 godina, inženjer elektrotehnike i IT-a, preko 2 godine iskustva, engleski znam savrseno, švedski mogu naučit ako treba (naučio sam natucat Swahili).

Kakve su mi šanse da nađem posao? Jel mi se više isplati tražit odavde ili se zaletit tamo na 2 tjedna i probat nać od tamo? Naravno sve poslije 1.7.

Hvala puno!
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:19   #1322
zasto bas svedska? imas kvalifikacije (još ti samo godina fali da budes samostalan strucnjak) koje ti dozvoljavaju da biras zemlju....bas mora biti europa ili?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:42   #1323
Ne mora biti Europa, ali bio sam u Svedskoj, lijepa zemlja, ima jeftinih letova za doma, a i treba iskoristit sta ti EU pruza.

Bio sam u Australiji i na Novom Zelandu...malo se osjecas kao da si na Marsu kada ti treba 36 sati do doma.

Makar realno, trenutno zivim u Keniji i svaka zemlja u kojoj sam bio je bolja od nje
Bolac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:55   #1324
Mislim da s tom diplomom imas sanse svugdje, tako i u Svedskoj

Radije potrazi oglase preko neta, ne mijenja ti nista na stvari sto si tamo, a za 2 tjedna tamo stiskati ces 5-6k kr s upitnim rezultatima
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 16:02   #1325
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
pitanjce spremam se zapičiti u Švedsku, s kojom kompanijom putujete direktno iz Zagreba, koja kompanija ima dosta povoljne karte?
http://www.norwegian.com/
dadozlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 22:18   #1326
Norwegian je bzvz, ako puno unaprijed pogledaš ima za 1 800, vau baš je povoljno. I to im je još low fair karta.

Nema direktnih letova iz zagreba.

Bolje je potražiti preko Skyscannera. za istu lovu dobiješ noormalnu aviokompaniju koja ti neće naplatiti čašu vode.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 01:59   #1327
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Norwegian je bzvz, ako puno unaprijed pogledaš ima za 1 800, vau baš je povoljno. I to im je još low fair karta.

Nema direktnih letova iz zagreba.
Cijena kod Norwegiana jako varira ovisno o datumu

Ja sam kartu Stockholm - Split platio 52€
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 02:07   #1328
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Cijena kod Norwegiana jako varira ovisno o datumu

Ja sam kartu Stockholm - Split platio 52€
to je onda neka akcija bila a i direktan je let. za zagreb za te novce letova nema.
mada sori ali ne vjerujem baš ali ajde.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 02:16   #1329
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
to je onda neka akcija bila a i direktan je let. za zagreb za te novce letova nema.
mada sori ali ne vjerujem baš ali ajde.
Nikakva akcija. To su normalne cijene preko ljeta za Split
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 07:44   #1330
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Nikakva akcija. To su normalne cijene preko ljeta za Split
To nisu normalne cijene za ljeto. Preko ljeta su skuplje od ostalih kompanija.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 11:37   #1331
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
To nisu normalne cijene za ljeto. Preko ljeta su skuplje od ostalih kompanija.
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:07   #1332
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Ali zato iz Splita u kolovozu nemas ni jednu jeftinu soluciju pa kad zbrojis dva leta nije nista jeftinije. A pogledaj karte za srpanj, katastrofa skupo.
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:12   #1333
Quote:
Gortyna kaže: Pogledaj post
Ali zato iz Splita u kolovozu nemas ni jednu jeftinu soluciju pa kad zbrojis dva leta nije nista jeftinije. A pogledaj karte za srpanj, katastrofa skupo.
ma sere kvake.
tu je stavio let za split a povratnu bog plati, kad pogledaš kolovoz povratna najjeftinija je 1300 kruna plus 500 kruna i dođe se do fine cifre sa kojom letim sa normalnom aviokompanijom.
sad sam već zaboravila ali mislim da ni kofer nije uključen u low fair, samo ručna, rezervacija tko želi nadoplati, nema ni obroka. i da bez sveg tog se može, ali za te novce mislim letiti kao čovjek.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:27   #1334
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
ma sere kvake.
tu je stavio let za split a povratnu bog plati, kad pogledaš kolovoz povratna najjeftinija je 1300 kruna plus 500 kruna i dođe se do fine cifre sa kojom letim sa normalnom aviokompanijom.
sad sam već zaboravila ali mislim da ni kofer nije uključen u low fair, samo ručna, rezervacija tko želi nadoplati, nema ni obroka. i da bez sveg tog se može, ali za te novce mislim letiti kao čovjek.
Ima puno seratora na forumu, definitivno nisam jedan od njih

Kao sam sam napisao, let Stockoholm - Split sam platio 52€, nisam nigdje napisao povratna karta, za one koji znaju citati s razumijevanjem

Jos sam nadoplatio jer sam imao bicikl sa sobom, tako da me sve skupa kostalo 67€

I sa sobom sam imao rucnu i checkiranu prtljagu za sto nisam nista platio

A i bome let od 1,5h sam prezivio bez da se nazderem i napijem na racun kompanije
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:55   #1335
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Ima puno seratora na forumu, definitivno nisam jedan od njih

Kao sam sam napisao, let Stockoholm - Split sam platio 52€, nisam nigdje napisao povratna karta, za one koji znaju citati s razumijevanjem

Jos sam nadoplatio jer sam imao bicikl sa sobom, tako da me sve skupa kostalo 67€

I sa sobom sam imao rucnu i checkiranu prtljagu za sto nisam nista platio

A i bome let od 1,5h sam prezivio bez da se nazderem i napijem na racun kompanije

kao prvo lik nije u švedskoj pa da bi gledao jednosmjerne karte, šta ti misliš da ga gospon carinik ne bude malo bolje gledao zbog toga?
kao drugo, pitao je za zagreb, već time ti ne čitaš sa razumijevanjem.
kao treće sereš za prtljagu jer sam išla sa njima i znam što je uključeno a što nije za tu cijenu.
kao četvrto, 15 eura nadoplate za bicikl
kao peto, 1.5 sati
kao šesto, ne ždereš na njihov račun već na svoj ali dobro ak si na dijeti

a sad pa pa
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:04   #1336
Klikam na ovu temu ne bih li pronašao korisnu informaciju o budućem "otvorenom radnom tržištu",a nailazim na prepirke oko cijena zrakoplovnih karata
ExAuPair is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:09   #1337
Quote:
ExAuPair kaže: Pogledaj post
Klikam na ovu temu ne bih li pronašao korisnu informaciju o budućem "otvorenom radnom tržištu",a nailazim na prepirke oko cijena zrakoplovnih karata
Pa i to ce ti trebati ak se preselis na ovo "otvoreno radno trziste".
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:13   #1338
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Ima puno seratora na forumu, definitivno nisam jedan od njih

Kao sam sam napisao, let Stockoholm - Split sam platio 52€, nisam nigdje napisao povratna karta, za one koji znaju citati s razumijevanjem

Jos sam nadoplatio jer sam imao bicikl sa sobom, tako da me sve skupa kostalo 67€

I sa sobom sam imao rucnu i checkiranu prtljagu za sto nisam nista platio

A i bome let od 1,5h sam prezivio bez da se nazderem i napijem na racun kompanije
Koliko si platio kartu Split-Stockholm
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:23   #1339
No dobro onda koja je to "normalna" avoikompanija?
zoki-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:37   #1340
Quote:
zoki-25 kaže: Pogledaj post
No dobro onda koja je to "normalna" avoikompanija?
Nazalost broj tih kompanija se smanjuje. Nekad su najjeftiniji bili letovi preko Varsave, Praga, Budimpeste. Te su linije do Zg ukinute. Sad preostaje Zirih, Frankfurt, Minhen, Kopenhagen i Bec. Ja karte trazim izmedju ostalog ovdje http://www.flygresor.se/
Gortyna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.