Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2007., 16:28   #121
Quote:
salamander12 kaže: Pogledaj post
Jel,papak, kad si ti bio na Bascarsiji.Inace, i Izrael priznaje Kosovo.O, Mosad strasni ti bice na Kosovu nezavisnom.Provokacije je kada psujes Balije i kada ides na Bascarsiju.Znao sam par prijatelja koji su bili tada, kada je N.G, dolazio sa svatom, i provocirao.Prvo je bio na Grbavici, pijan kao letva, i ima tamo pravoslavna crkva fina u Vreocima.Nisi bio tamo nikad pa ne znas.Imaju dvije Srpske pravoslavne na Ilidzi.No, nije htio Nikola.Pa, je pijan isao na Grbavicu , i tamo provocirao.Pa, je mogao na Pravoslavnu kraj Marin Dvora, ali nije isao ni tamo.Pa, je isao na Bascarsiju, u najmanju Srpsku crkvu, mahao Srpskim zastavam i psovao Balije

Imao je sansu da ide na Ildzu, Marin Dvor.Ali, eto, nije htio.Nemoj mi svega ti, postavljati teme o Sarajevu, ako si jednom tamo bio sumnjam.Sto volim, cyber Srbe tipa Mooosssad, sve znaju i sve cuju

A jesi li ti bio pored Nikole pa slušao kako provocira. Ako je to njegov grad on ima pravo da se njime slobodno kreće, i da ide u koju god Crkvu želi. Drugo, sve i da je tačno da je "provocirao", kako može neko da uzima zakon u svoje ruke, mogao je lepo da ga tuži pa neka sud vidi šta je Nikola "zgrešio".
aleksije radicevic is offline  
Old 04.05.2007., 19:49   #122
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
A jesi li ti bio pored Nikole pa slušao kako provocira. Ako je to njegov grad on ima pravo da se njime slobodno kreće, i da ide u koju god Crkvu želi. Drugo, sve i da je tačno da je "provocirao", kako može neko da uzima zakon u svoje ruke, mogao je lepo da ga tuži pa neka sud vidi šta je Nikola "zgrešio".
Pazi ti njihove logike aleksije...Prvo im je smetala srpska zastava, onda im je smetalo sto je dosao u staru srpsku crkvu na Bascarsiji.

E sad ti meni reci da smo ostali u toj zajednickoj drzavi i da nije bio rata, ko nama garantuje da im ne bi smetala nasa imena, krsne slave, pravoslavni bozic i vaskrs, sto nam se sestre i majke ne zamotavaju i slicno.

Nek' hvala.
M0ssad is offline  
Old 04.05.2007., 21:28   #123
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Sjekira nema puno da se opise. Ubijen je Nikola Gardovic, otac mladozenje ispred srpske crkve na Bascarsiji.

Razlog: Nosio je srpsku zastavu kao sto obicaji nalazu.

Covjek (Ramiz Delalic) koji je ubio Gardovica nije bio kaznjen i za vrijeme rata unapredjen u komandira 9-te brigade APiH.

Odlicna slika i primjer gradjanske drzave koja je cekala Srbe sa muslimanima.
fino reci da si srbin da te cijeli svijet razumije
primjer gradnje mitova knjige g. jovana cvijica iz 1918 ili 20. koju je sa nama ovdje na forumu srdacno podijelio jedan od forumasha.
mit br 1: svi slaveni na balkanu su srbi, tj. slaven = srbin....
Hladna is offline  
Old 04.05.2007., 21:36   #124
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Pazi ti njihove logike aleksije...Prvo im je smetala srpska zastava, onda im je smetalo sto je dosao u staru srpsku crkvu na Bascarsiji.

E sad ti meni reci da smo ostali u toj zajednickoj drzavi i da nije bio rata, ko nama garantuje da im ne bi smetala nasa imena, krsne slave, pravoslavni bozic i vaskrs, sto nam se sestre i majke ne zamotavaju i slicno.

Nek' hvala.
cuj , jedno vece 1991. me je probudilo vristanje ispred zgrade, tacnije pjevanje grupe pijanih mladica koje sam dobro poznavala. repertoar: tamo daleko, od topole pa do ravne gore, itd.
pitam mamu koji im je sto vriste, a ona kaze da vjerovatno slave srpsku novu godinu...niti mi je smetalo, niti sam znala da se to slavi do tada( jer niko nikada nije ni slavio). nakon toga mi komsija u busu onako sav ponosan pokaze privjesak sa ocilima...ja ga pitam sta mu je to i dobijem objasnjenje...ni to nisam znala sta je...onda me prijateljica nakon dogadjaja sa muratom sabanovicem nazove balinkom...ja je pitam sta to znaci...ni to nisam znala...prava sam neznalica, jel de...jos da sam znala sto je smetala drugovima srbima feredza moje nene 1946-7. pa je morala skinuti, jos da sam znala zasto nije knjizevni govoriti nena i amidza ....
i onda pocne rat....i onda rat na minodopski nachin.... i onda dolazim do zakljucka: da, smetaju me budale poput tebe i cetnicka ikonografija...ostalo mi ne smeta ni malo... ni slava, ni imena, ni bozic ni uskrs, nisam zamotana niti iko koga poznajem kao ni tvoja majka i sestra...osim ako se ne koristi u svrhe fabriciranja ili politickog marketinga
Hladna is offline  
Old 04.05.2007., 23:21   #125
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
cuj , jedno vece 1991. me je probudilo vristanje ispred zgrade, tacnije pjevanje grupe pijanih mladica koje sam dobro poznavala. repertoar: tamo daleko, od topole pa do ravne gore, itd.
pitam mamu koji im je sto vriste, a ona kaze da vjerovatno slave srpsku novu godinu...niti mi je smetalo, niti sam znala da se to slavi do tada( jer niko nikada nije ni slavio). nakon toga mi komsija u busu onako sav ponosan pokaze privjesak sa ocilima...ja ga pitam sta mu je to i dobijem objasnjenje...ni to nisam znala sta je...onda me prijateljica nakon dogadjaja sa muratom sabanovicem nazove balinkom...ja je pitam sta to znaci...ni to nisam znala...prava sam neznalica, jel de...jos da sam znala sto je smetala drugovima srbima feredza moje nene 1946-7. pa je morala skinuti, jos da sam znala zasto nije knjizevni govoriti nena i amidza ....
i onda pocne rat....i onda rat na minodopski nachin.... i onda dolazim do zakljucka: da, smetaju me budale poput tebe i cetnicka ikonografija...ostalo mi ne smeta ni malo... ni slava, ni imena, ni bozic ni uskrs, nisam zamotana niti iko koga poznajem kao ni tvoja majka i sestra...osim ako se ne koristi u svrhe fabriciranja ili politickog marketinga
dajo is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.