Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 11:53   #61
hrast je prekrasan,trajan ali skup i veliki problem za odrediti koliko fosna treba za kupiti za napraviti gotove elemente jer je strašno puno otpada;od srca,od pukotina,od korijena grana,od bijele mase;Jasen je odlično rješenje
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 14:35   #62
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
hrast je prekrasan,trajan ali skup i veliki problem za odrediti koliko fosna treba za kupiti za napraviti gotove elemente jer je strašno puno otpada;od srca,od pukotina,od korijena grana,od bijele mase;Jasen je odlično rješenje


Po iskoristenju materijala je hrast najlosiji, bukva znatno manje, a iz jasena samo piljevina
Cijene, hrast 4800 kn, bukva 5000+(kako di i kakva),jasen 4200 kn m3
Bukva za bilo koju namjenu je po meni najkvalitetnije drvo, to svi znate jer i meso rezete na bukovim daskama
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:42   #63
Quote:
Mala Fifi kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgoorima ,malo sam i pogledala po internetu,dosta ljudi je pisalo za hrast same pohvale,a i hrast mi je bio prvi izbor...
Malo upadam,ali ovo se mora reći.Definitivno za stepenište HRAST jer je najkvalitetniji i izbor je sigurno pravi.Što se tiče izračuna potrebnog materijala ono je u praksi ipak malo drugačije nego što ovdje neki matematički pišu.Dakle, s obzirom na kvalitetu drveta koje ne mora biti extra klasa riječ je ipak o samoj dužini gazišta (da li je stvarno metar ili tu ima lufta) i šta sve ide uz to gazište(čela ,stupčići,rukohvat,opšavne lajsne,ili se vidi bočna strana pa je potreban i tzv.češalj.U principu ako je to sve potrebno ide materijala
laupceg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 23:24   #64
Hvala, puno, na odgovorima
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 11:27   #65
Quote:
tonino2008 kaže: Pogledaj post



Bukva za bilo koju namjenu je po meni najkvalitetnije drvo, to svi znate jer i meso rezete na bukovim daskama
paaaa, ja to baš i ne znam
još prije 30 i nešto godina je moj profesor Maretić znal reći da svaka vrsta drva
najbolja samo za određene namjene, pa je tako bukovina za spomenute daske
za rezanje mesa, drvene moždanike, čačkalice, savijene elemente stolica i sl.
za to hrast definitivno nije
i još nikad nisam čuo da je neko na kuću stavio bukove grede npr.
oni koji poznaju tehnologiju drva, znaju zašto
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:08   #66
Malo jesam pretjerao "za bilo koju namjenu"(profesor vrlo dobro zbori), ipak tema je za gazista, odnosno drvo koje je tvrdo i stavlja se na pod a ne na krov, malo ti je prevelika usporedba namjene
tonino2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:29   #67
Koliko bi mogla koštati izrada i postava stubišta sa materijalom-hrast.Gazište+prednje daska 11 komada, 80 cm širine+2 podesta 80x80cm i ograda(samo ravni drveni nosači i rukohvat cca 6 metara za subište i hodnik.
sekretar dvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:59   #68
gazišta

gazišta od furnirane iverica (45mm-hrast) + krajevi završeni sa kutnom hrastovom lajsnom (20mm x 50mm) debljine 10 mm

Zadnje uređivanje pintor : 06.01.2011. at 13:40.
pintor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:58   #69
sviđaju mi se stepenice
ako se može znati koliko stepenica i cijena naravno, majstor iz zagreba ili ... ?
__________________
Malena30
Malena30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:03   #70
Quote:
pintor kaže: Pogledaj post
gazišta od furnirane iverica (45mm-hrast) + krajevi završeni sa kutnom hrastovom lajsnom (20mm x 50mm) debljine 10 mm
Svidja mi se, ja sam nesto slicno radio od medijapana koji sam oblagao sa lamelnim parketom od hrastovine debljine 12 mm, takodje i cela gazista.
Sve sam lijepio PU ljepilom.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:54   #71
pitanjce koja je cijena kirmenjak kamena za m2 ?imam stepenice širine 1,20
naime obložili bi stepenice u njega ,a dolazi u obzir i drvo ako je jeftinije
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 11:58   #72
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
pitanjce koja je cijena kirmenjak kamena za m2 ?imam stepenice širine 1,20
naime obložili bi stepenice u njega ,a dolazi u obzir i drvo ako je jeftinije
neznam koja je cijena ali kamen na stubistu se ne moze usporedit uopce sa drvetom,kamen je kvalitetan,lijep,tvrd,u biti kad ga stavis je vjecan ,ja sebi nikad nebi drvo stavio mrzim kad stepenice skripe pod menom,,,kamen je skuplji od drveta cijene su od 300kn m1 do ~....
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:52   #73
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
neznam koja je cijena ali kamen na stubistu se ne moze usporedit uopce sa drvetom,kamen je kvalitetan,lijep,tvrd,u biti kad ga stavis je vjecan ,ja sebi nikad nebi drvo stavio mrzim kad stepenice skripe pod menom,,,kamen je skuplji od drveta cijene su od 300kn m1 do ~....
da ali je i skupo cijena 10 000- 17 000kn ili 18 000 neznam više previše mi to ovo su moje step.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=5686
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:45   #74
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
da ali je i skupo cijena 10 000- 17 000kn ili 18 000 neznam više previše mi to ovo su moje step.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=5686
stavi plocice onda ,danas imas izbor plocica i za 100 - 150 kn m2 moze se stvarno nac lijepih plocica i napravit lijepo stubiste ,na tvoje stenge ide cca 1m2 po jednom gazistu
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:50   #75
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
stavi plocice onda ,danas imas izbor plocica i za 100 - 150 kn m2 moze se stvarno nac lijepih plocica i napravit lijepo stubiste ,na tvoje stenge ide cca 1m2 po jednom gazistu
sad sam pričala sa stolarom pa nam je predložio drvo tj.šmriku i mislim da bi bilo ok jer se nadovezuje u pokrovlje gdje su grede vidljive!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:53   #76
i mi smo već za njih kupili keramiku koja ide po cijeloj kući osim wc i sobe vel. je 80x40 i mislim da keramičar mora biti jako vješt da ih složi,ali izgleda da ih nećemo stvit jer su u bauhausu rekli da sa računom od keramike ih možemo mjenjat za neš drugo tako da ...
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 18:03   #77
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
i mi smo već za njih kupili keramiku koja ide po cijeloj kući osim wc i sobe vel. je 80x40 i mislim da keramičar mora biti jako vješt da ih složi,ali izgleda da ih nećemo stvit jer su u bauhausu rekli da sa računom od keramike ih možemo mjenjat za neš drugo tako da ...
svatko ima svoj ukus,ja sam ljubitelj kamena i keramike tako da je meni to najbolje ,sretno
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 18:39   #78
Dižem temu jer noviju nisam nasla

Molim preporuku za majstora koji radi gazista. Treba mi samo gaziste. Znaci samo gornji dio
Poslala bi sliku ali me mob zeza

Uglavnom, zelim puno drvo jasen sa obradom i postavljanjem. Ako imate preporuku, javite
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 06:11   #79
Gazista za stepenice , mozes od bilo cega napraviti samo koliko trajno i kvlitetno zelis da bude je pitanje
Bukva - ok i najcesce rijesenje zbog cijene
- problem je ako kupujes gotova gazista u tipa bauhaus jel nikada neznas kakav je spoj , dali je dobro primio .
- jeftinija gazista , koja mozes sama odradit uz malo volje i znanja ( kupis ploce i das stolaru da ti ih iskroji i obradi .te ih sama polakiras ako imas di )
Cijena od 250 do 350 kn gaziste
Ova gazista od iverala i jele smreke sa furnirom zaboravi .premekan materijal za stalno koristenje . Nemoj zaboravit da ces stalno hodat po njima te ce se koji put koji kamencic zagubit u cipelama .onda ces nAkon god dana imat vidljiva ostecenja koja ces jedino rijesiti skidanjem ponovnim brusenjem i lakiranjem

Hrast - najkvalitetnije drvo s nasih prostora za gazista ( cvrst , guste građe i teksture ) otporan na habanje i ostecenja . Cijena gazista od 350 kn do 550 kn ovisno o klasi materijala . ( navodim cijene u mojoj okolici )

Jasen nebih komentiro jel nisam nikada radio gazista od njega tako da ...
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 07:01   #80
350 kn? možeš granitne uzeti i to ne kineski granit.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.