Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2015., 19:21   #7141
Quote:
cpt J Cook kaže: Pogledaj post
poštovanje molim nekoga tko je onshore offshore pa da ima iskustva ako mi može pomoć. Uskoro ću biti inženjer bacc. Elektrotehnike (3 godine), zanima me da li mi je to dovoljno da upadnem negdje (bliski istok, sjever afrike) na onshore offshore sa naftom. Da li mi je potrebno još dvije godine fakulteta ili mi je dovoljno ovih 3? -naime mogu birati još 2 godine smjer automatika ili energetika. Da li ima razlike sa 3 ili 5 jer meni mrsko još dvije ići

Drugo, šta se traži, mislim da li je moguće upast šta da učim, mislim ja sa fakulteta izlazim znam samo računat, oke znam neke stvari spajat, ali da li da se bacim na programiranje automatiku Sinematic s7 , PLC i to ili da učim više ovako o generatorima, transform. itd.. jer znam da nešto moram dodatno specijalizirat se baš u toj grani tj radit kod kuće jer ono tko će me primit samo sa diplomom a znam ono šta.. ništa. na čemu da se više baziram.

Molim nekoga eto ako ima vremena da mi odgovori na ta dva pitanja, JAKO bi mu bio zahvalan.
Na bliski istok ces veoma tezko upasti bez radnih iskustva jer oni baziraju sve na tome. Najbolje da si pronades posao u Hrvatskoj koji veoma slican tome sto se radi u nafti. Odradis dvije godine i u meduvremenu se prijavljujes, meni se to cini najbolji put ...
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 21:05   #7142
hvala Slovenac na odgovoru treba mi još netko sa iskustvom ako bi mi odgovorio na pitanja. a gle ovo sa hrvatskom ma nema posla nikak zato sam i mislio otić negdje van radit ispeč zanat pa se lako ja vratim u hr. čudi me da ne bih mogao naći sa svojom strukom posao na bliskom istoku, jest da me prvenstveno nafta zanima i taj kalup..
cpt J Cook is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:05   #7143
Quote:
cpt J Cook kaže: Pogledaj post
čudi me da ne bih mogao naći sa svojom strukom posao na bliskom istoku, jest da me prvenstveno nafta zanima i taj kalup..
To je zato jer svaki oglas za posao u inozemstvu (Europa, UK) koji sam video u poslednje tri godine sve je bazirano na iskustvu i cak ne na generalnom nego u tacno specificnom podrucju npr INSTRUMENTACIJA trazi se control PLC, SCADA itd ako nemas tocno to mozda slicno tezko ces proci. Plus toga jos traze min od 3 - 5 (EU, UK) i do 15 godina (Bliski istok, Arabija) iskustva na tom podrucju ... kada su zahtevi takvi i nama iskusnim inzenirima je tezko konkurirat.
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 23:19   #7144
a ništa meni se čini da ću ja trebat završit 5 godina .. da si na mom mjestu šta bi odabrao je veća potražnja ako me možeš savjetovat, automatika ili energetika??

.. nez nekak me privlači da odem na automatiku naučim PLC SCADA sinematic s7 i to (ako imaš još koji pridjlog šta se traži nadodaj ) imali toga u nafti? i nez, potražit posao slovenija, austr, njem, švic.. a onda steći iskustva 2 god pa raspalit dolje emirati SA ili nešto

mislim mlad sam, znam da će bit prvo kikiriki.. buni me nez stvarno na čega se fokusirat automatiku ili energetiku .. učit navedene programe gore i zagrist pravo ili je to bezveze bačeno vrijeme
cpt J Cook is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 01:09   #7145
Quote:
cpt J Cook kaže: Pogledaj post
a ništa meni se čini da ću ja trebat završit 5 godina .. da si na mom mjestu šta bi odabrao je veća potražnja ako me možeš savjetovat, automatika ili energetika??

.. nez nekak me privlači da odem na automatiku naučim PLC SCADA sinematic s7 i to (ako imaš još koji pridjlog šta se traži nadodaj ) imali toga u nafti? i nez, potražit posao slovenija, austr, njem, švic.. a onda steći iskustva 2 god pa raspalit dolje emirati SA ili nešto

mislim mlad sam, znam da će bit prvo kikiriki.. buni me nez stvarno na čega se fokusirat automatiku ili energetiku .. učit navedene programe gore i zagrist pravo ili je to bezveze bačeno vrijeme
Ja bi isao na avtomatiku na tvome mestu. Da li ima toga u nafti (DCS/SCADA) naravno na svakoj plataformu, FPSO i svim drugim industrijama, jednom reciju svugde
Slovenac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 02:54   #7146
Quote:
Slovenac2 kaže: Pogledaj post
Ja bi isao na avtomatiku na tvome mestu. Da li ima toga u nafti (DCS/SCADA) naravno na svakoj plataformu, FPSO i svim drugim industrijama, jednom reciju svugde
hvala ti puno
cpt J Cook is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 17:04   #7147
Are you available for ad-hoc work at the moment? We are currently recruiting for an Painter Foreman to mobilise 22/04/2015 for 7 x days. Please send your CV, trade/apprecticeship papers and offshore certificates to operations@ stork.com
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 01:11   #7148
Ove "available" pozicije si možeš obrisat znaš kam...
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 10:39   #7149
Quote:
mate11111 kaže: Pogledaj post
Ove "available" pozicije si možeš obrisat znaš kam...
a ok...
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:38   #7150
Quote:
sumegin kaže: Pogledaj post
a ok...
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 00:40   #7151
Ovo je strasno sta Indijci rade. Ko zna koliko ih se svaki dan novih zaposli ,a "nasih" dobije otkaz. Nekad su bili samo u bijelom osoblju,poceli dolaziti na pocetne pozicije,a sad dolaze i na vise pozicije,cak mi je i OIM Filipinac. Ne mozes vjerovati koliko su oni u stanju govana istrpiti za platu 10 puta manju nego ja na istoj poziciji.
Dani111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 07:01   #7152
A cuj, mozda je njemu ta lova i bolja nego tebi tvoja, ako gledas troskove zivota i mogucnosti u Indiji i Hrvatskoj...


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 13:02   #7153
Quote:
cpt J Cook kaže: Pogledaj post
poštovanje molim nekoga tko je onshore offshore pa da ima iskustva ako mi može pomoć. Uskoro ću biti inženjer bacc. Elektrotehnike (3 godine), zanima me da li mi je to dovoljno da upadnem negdje (bliski istok, sjever afrike) na onshore offshore sa naftom. Da li mi je potrebno još dvije godine fakulteta ili mi je dovoljno ovih 3? -naime mogu birati još 2 godine smjer automatika ili energetika. Da li ima razlike sa 3 ili 5 jer meni mrsko još dvije ići

Drugo, šta se traži, mislim da li je moguće upast šta da učim, mislim ja sa fakulteta izlazim znam samo računat, oke znam neke stvari spajat, ali da li da se bacim na programiranje automatiku Sinematic s7 , PLC i to ili da učim više ovako o generatorima, transform. itd.. jer znam da nešto moram dodatno specijalizirat se baš u toj grani tj radit kod kuće jer ono tko će me primit samo sa diplomom a znam ono šta.. ništa. na čemu da se više baziram.

Molim nekoga eto ako ima vremena da mi odgovori na ta dva pitanja, JAKO bi mu bio zahvalan.
Odradci još dvije godine faxsa i ne palamudi... u međuvremenu nađi neku firmu koja će te uzet za praktikanta fušera, i nauči Step 7...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:13   #7154
jel itko otisao za pitura ili roustabouta u zadnjih 8mj?
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 17:02   #7155
Quote:
sumegin kaže: Pogledaj post
jel itko otisao za pitura ili roustabouta u zadnjih 8mj?
Otiso jedan moj kolega za roustica nedavno na Noble. Preko agencije naravno.
Marin011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 17:41   #7156
Ubacio sam prijatelja u osmom mjesecu na platformu gdje sam ja,ali je kasnije premjesten na drugu platformu iste kompanije.
Dani111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 20:13   #7157
Quote:
Dani111 kaže: Pogledaj post
Ubacio sam prijatelja u osmom mjesecu na platformu gdje sam ja,ali je kasnije premjesten na drugu platformu iste kompanije.
Mislim da ce ti inbox uskoro biti napunjen
hondaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 21:38   #7158
Quote:
Marin011 kaže: Pogledaj post
Otiso jedan moj kolega za roustica nedavno na Noble. Preko agencije naravno.
Cuo sam da na Noble regina allen su sutnuli sve piture i jos par roustabouta.Nece ih to spasit za koji mj gube ugovor i rig navodno ide tko zna di...

Se itko ukrco dalje od Nort sea i Jadrana koa Roustabout?
sumegin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:07   #7159
Quote:
hondaš kaže: Pogledaj post
Mislim da ce ti inbox uskoro biti napunjen
Za dati neku informaciju kako sta ili savjet uvijek moze .
Ali da nekom ganjam posao ili da garantujem ,a nikad u zivotu ga vidio nisam ne pada mi na pamet. Covjeka kojeg sam ubacio znam od malih nogu ,a imao je i garanciju od dva radnika iz kompanije ,od mene i covjeka koji je mene ubacio koji radi za tu kompaniju preko 5 gosina ,a na platformama preko 12. Naravno nije imao ni jedan kurs polozen ,kompanija je to sve platila.
Dani111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:52   #7160
Polaganje u aberdeenu

Pozdrav, zanima me ako je tko zainteresiran za ici u 5 mjesecu polageti BOSIET u Aberdeen da podjelimo troskove?
ClausRi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.