Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 19:51   #201
uh, Rimini je izvan sezone prilicno pust...
bila sam jedne godine 8.10 i bilo je spuki

i cijene su prosjecno europske
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:16   #202
Idem u osmom mjesecu! Tada je odlično!
FALY-VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:21   #203
Jedno pitanje za sve turiste po Italiji Zna li netko gdje se *u Hrvatskoj* moze kupiti adapter za struju za njihove uticnice sa tri rupe u nase suko utikace? Obicno na put uvijek idem sa hrpom stvari koja treba struju i vecina ih ima suko utikace. I zna mi se u Italiji dogoditi da u citavom apartmanu/sobi nema niti jedne jedine uticnice za suko

Dakle... adapter. U Hr. Jel ima i gdje? (Pevec i Elektromaterijal nemaju )
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 23:14   #204
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Bila na Sardiniji, ako netko planira putovanje tamo...recite što vas zanima pa ću napisati. Sardinija je predivna.
pamožeš nam opisati gdje si bila, što si vidjela, što valja, što ne, sve je uvijek dobrodošlo na turizmu
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:46   #205
Rimini

Ljudi koji su bili u Riminiju (preko ljeta ili bilo kada) i znaju kako je tamo neka ostave post?
Zanimaju me cjene hrane i pića (alkoholnoh i bezalkoholnog)?
FALY-VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:15   #206
pa jasam bila ali prije 4-5godina.
pa cijene pica vani u barovima i diskotekama su dosta visoke (za nase pojmove).
piva ili neko zestoko pice oko 5E i dalje.
hrana u restacima ista.
u italiji su porcije malene jer jedu u sljedovima, a ne kao mi najcesce glavno jelo.
hrana u supermarketima je kao kod nas, moze se naci nekad i jeftinije...isto je s cugom
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 14:17   #207
Hvala ti!
FALY-VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:30   #208
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pamožeš nam opisati gdje si bila, što si vidjela, što valja, što ne, sve je uvijek dobrodošlo na turizmu
na sardiniji ne valja voda jer je nema
rade desalinizaciju
zelenilo se dobro i održava s obzirom na taj problem

mercedes smart je totalni hit i nije uopće skup - oko 9000 ojira
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 14:50   #209
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pamožeš nam opisati gdje si bila, što si vidjela, što valja, što ne, sve je uvijek dobrodošlo na turizmu
Sardinija

KLIMA - fenomenalna, bila sam prvi tjedan u listopadu - temperatura zraka od 26 do 30 stupnjeva, more 25-26.

PRIRODA - vegetacija ista kao na našoj obali, alepski bor, agave, mirta, kadulja, smilje, jedino što tamo one male lepezaste palme rastu kao samoniklo bilje i mogu se vidjeti cijele šume. Stijene su im jako zanimljive, mislim da su vulkanske. More je čisto k'o suza. Plaže uglavnom duge i pješčane. Na jugu se mogu vidjeti ružičasti pelikani, ima dosta albino magaraca koji su presmješni.

LJUDI - Jako simpatični, uvijek nasmiješeni i spremni pomoći.

MJESTA - Bila sam na jet-seterskoj Smaragdnoj obali koja meni nije ništa posebno. Jedino su me oduševile kuće i vile koje su sve građene tako da nisu više od stabala koja ih okružuju tako da im se samo naziru krovovi. Tko voli shooping na malom trgu u Porto Cervu trgovine ima svaki brand koji drži do sebe. Sljedeća stanica arhipelag La Maddalena. To je zaštićeno područje i stvarno je predivno. Do tamo se organiziraju izleti brodićima na kojima je organiziran ručak i onda šetnja i kupanje na otocima. Mene je najviše oduševio povijesni gradić Algero. Ima oko 40 tisuća stanovnika, povijesna jezgra je PREDIVNA! Ima hrpa konobica u kojima se super jede. Hrana je i inače na Sardiniji prefina, kao i vina. Bircevi su isto super, kava odlična. Na Sardiniji ima predivnih agroturizama u kojima na tradicionalnoj večeri možete naučiti kako se prave njihove tradicionalne vrste pašte, kako se šišaju ovce, pravi sir i tradicionalni kruh. Preko agencija se može otići na različite izlete - s jeep-om do otoka koji se mislim zove Piano. To je zapravo kao stijena u moru, posve ravnog vrha; na tradicionalni pastirski ručak gdje se sve jede prstima, jer se pribor nekad nije koristio. Ja sam bila i u vinariji Sella e Mosca. To je kao hacienda u onim sapunicama. Ogromno imanje puno vinograda, arhirektura je predivna, a ima i vinoteka gdje se za stvarno povoljne pare može kupiti fino vino. Od suvenira ja sam kupila neka vina koja su mi se svidjela, pecorino (njam, njam), par vrsta njihove tradicionalne pašte, neke bombone, liker mirto, maslinovo ulje koje ima predivan okus... Tradicionalni suvernir je i nakit od crvenog koralja, ali je uglavnom jako skup. Eto, to je to što sam se uspjela sjetiti.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:56   #210
daj malo više opiši Maddalenu, to mi se čini najzanimljivijim dijelom Sardinije. jesi bila možda do zaljeva Orosei? to mi se isto čini interesantnim. imali puno svjetionika? jesi posjetila koju spilju? gdje se nalazi ovaj otok za koji misliš da se zove Piano? totalno si mi pobudila zanimanje za Sardiniju!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:16   #211
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
daj malo više opiši Maddalenu, to mi se čini najzanimljivijim dijelom Sardinije. jesi bila možda do zaljeva Orosei? to mi se isto čini interesantnim. imali puno svjetionika? jesi posjetila koju spilju? gdje se nalazi ovaj otok za koji misliš da se zove Piano? totalno si mi pobudila zanimanje za Sardiniju!

Maddalena (http://en.wikipedia.org/wiki/La_Maddalena) ti je hrpa otočića sa fenomenalnim plažama na sjeveru Sardinije, preko puta Palaua. Ja jako volim kamenje, stjene i tako to pa je meni i zato jako zanimljiva. Sve ti je puno nekakvih glatkih stjena skroz zanimljivih oblika koji podsjećaju na različite životinje, a ima i nekih povijesnih lokaliteta. Piano je preko puta zaštićenog područja Capo Caccia, blizu Alghera. Do tamo se ide jeep-om. (http://www.alghero.org/main/riserva.htm) - imaš malo fotki ovdje. Imam ja svoje fotke, ali ne znam kako se fotke stavljaju na forum. Nisam bila nažalost ni u jednoj spilji, ali su mi rekli da su lijepe. Imaš i na stranici od ove agencije o izletima i smještaju (http://www.shardanatours.it/), oni su odlični. Nisam bila ni u Oroseiu. Zaboravila sam spomenuti kulturu nuraghi na koju se jako ponosni. Talijani baš i nemaju pretjerano dobre stranice na netu...
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:25   #212
aaa, sad sam ga našao. nije Piano, već je Piana

za Maddalenu znam di je, gledam na karti i mislim si kak ta skupina otoka mora bit jako lijepa
u svakom slučaju pišem Sardiniju pod "obvezno posjetiti prvom prilikom"
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:35   #213
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
aaa, sad sam ga našao. nije Piano, već je Piana

za Maddalenu znam di je, gledam na karti i mislim si kak ta skupina otoka mora bit jako lijepa
u svakom slučaju pišem Sardiniju pod "obvezno posjetiti prvom prilikom"
Ma super je Maddalena. Dođeš tamo, šetnjica, kupanje, dagnje na buzaru za ručak na brodiću, pa domaći kolači i mirto... Preporučam u svakom slučaju. Što je nabolje, bez obzira na klimu, njihova sezona traje kraće nego naša, pa ako ne odeš u špici, nema uopće gužve. Jedino ih muči boljka cijele Italije - nepouzdana kategorizacija, pa tri zvijezdice mogu značiti svašta... Obavezno posjeti dolinu nuragha i naravno ako budeš trebao kakavu informaciju samo pitaj.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 00:15   #214
milano shopping

hi friends ,

zelim ici na jedan dan u shopping u milano. bila sam prije 3 godine i malo zaboravila kuda ici od glavnog kolodvora, a posto sami znate kako zabari znaju engleski nadam se da mi mozete malo pomoci kuda ici

prosli puta sam bila u onoj dugackoj shopping ulici buenos aires , ali nije bas tako super koliko se sjecam, jel nisam vidjela nekih dobrih ducana kao diesel.
znam da ima ona drugi ( forgot the name) kraj ali neznam bas jel su tamo normalni ducani ili ono malo preskupi .

eto imam samo jedan dan tamo pa jel bi me mogli savjetovati kud da idem ,
s kojim brojom s podzemnom, do koje stanice i sta me gdje ceka

ako netko ima koju uputu
go forward
samarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:31   #215
veneto

planiram ić s integralom u veneto početkom 3. mjeseca pa me zanima što se sve pije, jede i ne propušta na tom putovanju?
atina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 15:50   #216
prosvijetli nas: misliš li na Veneto kao talijansku pokrajinu?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 20:51   #217
da, venecija-verona-padova
atina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 12:38   #218
ako ideš s agnecijom, onda nemaš baš previše izbora, obići ćete sve što se treba obići
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 19:52   #219
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ako ideš s agnecijom, onda nemaš baš previše izbora, obići ćete sve što se treba obići
supač a što se tiče specijaliteta ?inače idem prvi put u italiju i osim pizze i tjestenine niš drugo ne znam..što se pijucka?
atina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 20:01   #220
nostro azzuro
no, Talijani imaju ok vina, ali Veneto baš nije nešto poznat po njima, za to je više Toscana i Emilia Romagna
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.