Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 22:48   #1001
Čestitam Djuro
Ma ti im ne bi sigurno pomogao...

Evo, malo me dugo nije bilo na forumu, problemi s internetom..
Upale su mi u oči sluške Superlux HD-668B koje koštaju 260kn kod nas ali ima ih najbliže u dućanu u Koprivnici ali jedan lik ih preprodaje a iz Zadra je, ustvari prodaje puno Superlux modela(BTW u tom music shopu je cinena 310kn a kod tog lika 260kn..)...
Naravno "doznao" sam za njih na Head-Fi.org-u i jako mi se sviđaju.
Želim ih isprobati malo pa ako je netko u Zagrebu s tim sluškama da se dogovorimo.

Cheers!

For-the-record zasad najbolje slušalice koje imam su Panasonic RP-120HJE.
__________________
ig: @alensdesigns

Zadnje uređivanje GMan : 22.06.2013. at 22:51. Reason: Nadopuna
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 23:04   #1002
Slušalice su mi se zapetljale..u spiralu!(vidi sliku)

Ne znam kako ih otpetljati (nisu ni zapetljane!!)


__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 22.06.2013., 23:31   #1003
Mislim da je netko od forumasa prije mjesec dva rekao da kupuje ali nije se javio kasnije pa malo prekopaj
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:07   #1004
Objesi na njih manji teret tek toliko da se kabel izravna, zatim kabel lagano zagrij sa fenom (nemoj prekuriti) i pusti tako pod teretom da se kabel dovoljno ohladi, trebao bi se izravnati.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:59   #1005
Hvala.Nikad mi ne bi palo na pamet to.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:34   #1006
Tražim ja tako svoje ViSang/Brainwavz po stanu, našao ih u opranom vešu u džepu... Ništa im nije, samo su čiste i fino mirišu
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 14:24   #1007
Super priča za #1000 post!
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:24   #1008
Vidi stvarno... jeeee!!!
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 16:33   #1009
ajd dosta sad.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 21:17   #1010
Društvo kupio sam danas novi mp3 sansa clip zip.
Slušalice koje dođu sa njima su užasne barem meni,neznam nebi rekao da je do playera jer su mi od mobitela puno bolje zvučale no i one mi se ne sviđaju.
Imate li preporuku do 250 kuna,može i polovno ne smeta mi.
Preferiram jazz,klasiku nešto rock-a.
S obzirom da bi koristio najćešće vanka,vjerojatno bicikl ili šetnja volio bi In-ear slušalice.
Jeli dovoljno ovo što sam naveo ili trebam još navesti neke stvari kako bi mi nešto preporučili.
Može i ponuda za vaše polovne nebi mi semetalo.
__________________
I feel the need... the need for speed!!!
BornSlippy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 00:39   #1011
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..došle mi Audio Technice CKM-500 (mjenjao se za vsonice vc02)...ogromne su
a takav im je i zvuk
..još da uspijem nać vrhove za iskontrolirat treble, auf....jer su sluške inače potpuno neočekivano dobre, pogotovo za cijenu za koju sad idu. Totalno drugačiji tip zvuka nego Vsonici, blagi V (dakle, valjda U ) ali sa finim srednjim djelom, nije ko kod nekih ATHica potpuno uguran u pozadinu. Iako se još borim sa vrhovima (sa njima sam dobio jedno 20ak parova, a ja doma imam još toliko drugih koji pašu), neke stvari su kod njih konzistentno dobre - treble je fino glatki i imaš osjećaj da se prostire u beskonačnost, bas je vrlo ugodan, dovoljno precizan i bez imalo "žabonapuhivanja" (bass bloat), te ne zakriva srednje tonove. Za sada mi dramatično najbolje zvuče sa vokalnom i akustičnom glazbom, te rockom iz 70tih
Mislim da ih nosim sa sobom na godišnji, aman taman za plažu, jer ne izoliraju toliko da ne bih mogao čut možebitne pozive upumoć polugolih cicatih čehinja koje se utapljaju.
Kakav im je bass?
Ja koristim od Vsonic GR02 Bass Edition i dobre su mi.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 12:11   #1012
Ima li tko iskustva sa ovim slušalicama?
Dvoumim se između AKG K-121 Studio i Grado SR 60i.
Dakle u obzir dolaze samo over ear ili on ear slušalice.
Ove Grado mi se cini da su opcenito vrlo cijenjene.
Dobrodošla je i preporuka nekih drugih osim ovih koje sam naveo cijenom do 700kn.

Zadnje uređivanje jeroen : 04.07.2013. at 12:27.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 13:43   #1013
Osnovna razlika - Akg su zatvorene a Grado otvorene. Ako im je namjena za van grado ne dolaze obzir jer se izvana cuje unutra i obratno. Za po kući trebas odlučiti kakav zvuk ti vise odgovara i hoće li netko kraj tebe gledati tv ili ces nekome smetati. Grado njeguje rokerski stil, agresivne, brze, lagano obojan zvuk s izrazenim treble-om koji moze zvučati malo oštro na početku. Midle im je najjači adut. Bas im je malo slabiji, dijelom i zbog otvorenog dizajna ali je ukupni dojam predobar! Nisu bezveze tako cijenjene. Imam i AKG drugi model jako sam zadovoljan, zvučno sam dobro izoliran a zvuk je malo vise zatamnjen, bas dosta izrazen. Vidim da u ove Studio, to bi trebalo značiti da su "neutralne" tj da nijedan dio frekvecijskog spektra nije naglasen ili "obojan". To je osobina poželjna kod studijskih slusalica a da li tebi odgovara ne znam, nisam nikad imao takve. Aj sad netko nek nastavi...
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 13:59   #1014
pa linearnost (ujednačenost) zvuka i je ono čemu bi se u hifi trebalo težiti.. a opet, 100 ljudi-100 ćudi-200 ukusa, tak da..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 16:33   #1015
Pa jeste u neku ruku, ali onda bi sve zvučale isto zar ne? Neke imaju naglašene dijelove spektra pa zato zvuče vise bassy ili nekako drugačije, često pročitam da su neke "fun" recimo. Tako Grado ima specifčan peak na viskotonskom području zbog kojeg i zvuče dosta oštro. Ako se slusalice upotrebljavaju za studio, snimanje, miksanje i to onda da... Sto neutralnije to bolje.
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 22:42   #1016
Talking slusalice LH1 evo gaming headset

Pozdrav,
evo kao sto vidite u naslovu jucer sam kupio slusalice lh1 evo gaming headset.
buduci da igram igu call of duty 2 mp zanima me mogu li ikako kada pricam na mikrofon da cujem sebe na slusalicama, a u isto vrijeme da cujem i naravno pucanj u igri i ostale zvukove. Hvala!
popaj12345 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.07.2013., 14:37   #1017
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kakav im je bass?
Ja koristim od Vsonic GR02 Bass Edition i dobre su mi.
bas im je beskonačan zezam se, imaju jako fin bas, kao sto sam napisao, blagi U shape zvuka (dakle naglasen bas i viskotonci) ali nista strasno i zapravo vrlo ugodno. Definitivno se nemogu pozaliti niti na kvantitetu niti na kvalitetu. Da dobijem bolji bas moram iskopat HiSound Wooduo 2 ili Klipsch x10, a to su gro skuplje slusalice.

Quote:
BornSlippy kaže: Pogledaj post
Društvo kupio sam danas novi mp3 sansa clip zip.
Slušalice koje dođu sa njima su užasne barem meni,neznam nebi rekao da je do playera jer su mi od mobitela puno bolje zvučale no i one mi se ne sviđaju.
Imate li preporuku do 250 kuna,može i polovno ne smeta mi.
Preferiram jazz,klasiku nešto rock-a.
S obzirom da bi koristio najćešće vanka,vjerojatno bicikl ili šetnja volio bi In-ear slušalice.
Jeli dovoljno ovo što sam naveo ili trebam još navesti neke stvari kako bi mi nešto preporučili.
Može i ponuda za vaše polovne nebi mi semetalo.
earbudsi od sansa clipa su smece al player je dobar, pogotovo ako ga rockbox-as. Za ovo sto si rekao, probaj vsonic VSD1 jer ne izoliraju previse i imaju fino pogodjen zvuk aman taman za ovo sto si naveo da slusas. Ako uzmias polovno, probaj si nabavit Hifiman RE-0, postoje samo rabljene al su super.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 19:39   #1018
Quote:
hulja kaže: Pogledaj post
Osnovna razlika - Akg su zatvorene a Grado otvorene. Ako im je namjena za van grado ne dolaze obzir jer se izvana cuje unutra i obratno. Za po kući trebas odlučiti kakav zvuk ti vise odgovara i hoće li netko kraj tebe gledati tv ili ces nekome smetati. Grado njeguje rokerski stil, agresivne, brze, lagano obojan zvuk s izrazenim treble-om koji moze zvučati malo oštro na početku. Midle im je najjači adut. Bas im je malo slabiji, dijelom i zbog otvorenog dizajna ali je ukupni dojam predobar! Nisu bezveze tako cijenjene. Imam i AKG drugi model jako sam zadovoljan, zvučno sam dobro izoliran a zvuk je malo vise zatamnjen, bas dosta izrazen. Vidim da u ove Studio, to bi trebalo značiti da su "neutralne" tj da nijedan dio frekvecijskog spektra nije naglasen ili "obojan". To je osobina poželjna kod studijskih slusalica a da li tebi odgovara ne znam, nisam nikad imao takve. Aj sad netko nek nastavi...
Eh da to sam previdio, bitno mi je da su zatvorene. I k tome najpozeljnije da su preko uha.
Prvo i osnovno je da nebih htio da vanjski zvuk dopire do uha, dakle da mogu posluziti i kao antifoni. A drugo je da nebih htio da "sjede" na uhu nego oko njega. Kakav to tip moram onda traziti? Moze i engleska terminologija
Znam da je iznad onog prvo spomenutog cjenovnog ranga ali da ima netko iskustva sa AKG K142HD. Mislim da što se zvuka tiče nebih trebao sumnjati, važno mi je da su dobro izbalansirane. Malo sam se pogubio u tim vrstama dizajna, negdje pise da su full-size, a negdje da su semi-open. Ima li negdje detaljnijeg opisa pojedinog tipa.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 21:39   #1019
Over ear, zatvorene- to tražiš, teoretski bi to bile "preko uha". full size, closed. Moje AKG k450 su on-ear i semi-open. To znaci da sjede na uhu.. usput, to je neka polukategorija- portable su i sklopive, full size su ono bas za kod kuće jer nisu bas lako nosive. To sto su moje poluotvorene znaci da imaju na straznjoj strani par otvora (kao i te studio sto si pitao)- ali nisam primijetio da to cini neku razliku, djeluju kao zatvorene i to isto nije cesta pojava. Otvorene je teze koristiti jer zahtijevaju tišinu okolo ali nagrađuju specifičnim zvukom. Zatvorene daju malo manju prostornu sliku i vise rezonancije ali daleko od toga da ne mogu biti vrhunske... Odi na head-fi.com malo pročitaj osnove, bit ce ti puno jasnije. Onda odluci: 1.tip koji ti odgovara 2.koliko misliš potrošiti novaca dalje je lako
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 22:28   #1020
ma dao si mu obar savijet ali nesto over i kvalitetno ,da je u trgovnigi mislim da ath m50 ili neki shure modeli shr 750 (nzm detaljno o njima ali nisu lose),drugo ostaje mu da malo po njuskalu i ebayu sada trazi koristene sluske i kupi (tu je djuro maher)

sada jedno pitanje za vas jer netko kako se mijenjaju spuzvice (nzm kako da se izrazi ) na ovom modelu
https://www.google.hr/search?q=akg+k...er%3B595%3B397

za lakse trazenje opet akg k 518 le edition ,ne mogu nigdje naci a trebam ove spuzvice promjeniti kada narucim jer su se ove (sjeb...) ili ako mi mozete reci da li rade ovakve repracije trgovine s audio opremom

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 07.07.2013. at 09:44. Reason: Q
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.