Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 23:46   #61
Quote:
zašto i kako kaže: Pogledaj post
lose, jako lose
u redu je ne slagati se sa misljenjem neke zene, ali nastojati se ne slagati puno je jadno i to nije pravi muskarac
Ako si ista citao o psihologiji (u sto sumnjam), onda bi znao fundamentalne principe ponasanja koji stvaraju atrakciju i ne bi ti se to cinilo 'jadno'.

Kaj mislis, zakaj mi je nick 'tool'? Razmisli.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:01   #62
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Ako si ista citao o psihologiji (u sto sumnjam), onda bi znao fundamentalne principe ponasanja koji stvaraju atrakciju i ne bi ti se to cinilo 'jadno'.

Kaj mislis, zakaj mi je nick 'tool'? Razmisli.
1. zensko sam
2. citala sam o psihologiji, virova ti ili ne, jer me fascinira...sta volin ova procjenjivanja osoba na temelju cega, jednog posta
3. nisam ja ni rekla da to ne moze stvoriti atrakciju, ali cinjenica da ti nastojis nesto napraviti, nesto sta ti ne dolazi prirodno je meni jadno

da, mislim da ti nick odlicno odgovara
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:03   #63
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Po čemu nije alfa?

Daj argumente.
nisi mene pitao, ali bih odgovorila

za odgovaranje na ovo pitanje treba skužiti veže li se "alfa" uz društevnost koja na neki način jest uvijek prisutna u definiciji - on je vođa, ljudi ga poprilično vrednuju i gledaju kao uzor jer ima sređen život, sređen mozak. ukazuje li to na društvenog čovjeka?
ja nisam dobila dojam da je protagonist filma vrlo društven; dapače, poprilično je osamljen tip osobe.

nadalje, ako definiramo alfu kao društvenog muškarca, kakvi su onda ovi nedruštveni (koji se drže poprilično za sebe) a imaju prethodno navedene karakteristike jednog alfe?

evo, malo materijala za raspravu
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:11   #64
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Potpis na sve. Propustio si samo tacku broj 1:

Alfa je uspjesan.

Pitanje je samo da li je sve ostalo uzrok ili posljedica.

Alfa bira bitke - zena mu nije konkurencija nego potreba (kao i muskarac Alfa zenki), muskarci jesu.

U zivotu sam upoznala 2 Alfe - obojica su me oborili s nogu. Alfe zahtijevaju fokus i autenticnost - jer to i sami daju. Tacno je da su izuzetno rijetki, ali zato sve prsti od Alpha wannabies.



Alfa je uspješan. Sposobnost alfe je da ima u sebi ne samo snagu nego i onaj x faktor na koji se svi ljepe ko leptiri na lampu.

Alfa je onaj koji se zna dići i hrabro krenuti naprijed kad ga život sruši Često je alfa vuk samotnjak. Jer mnogi žele skinuti kralja s trona. Pravi alfa ima mnogo neprijatelja. ovih gama,beta,zete,tete itd

Ali gdje se alfe nalaze. U gradovima?Da li ih ima u nekom zabaćenom kutku naše domovine.

da li je ruralni alfa isti onaj kao i onaj sa gradskog asfalta?

evo, do sad si upoznala dve alfe i post ti je kvotao treći. Tvojoj sreći nema kraja

možeš nemirno spavati
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:20   #65
kada bih spojila sve vaše navedeno u temi zaključila bih da nisam u životu upoznala nijednog alfa muškarca

uspješnih muškaraca je vrlo malo, vrlo. ako gledamo baš izniman uspjeh, a ne prosječan posao koji rade 99% muškaraca (eto recimo u Hrvatskoj) a onda uz još sve navedene karakteristike, vjerojatnost postojanja alfe je jednaka skoro nuli.

ili se uspjeh gleda kroz neki drugi aspekt u životu alfa mužjaka? ako da, koji? (ja znam što je meni uspjeh, ali to se ne uklapa u alfa mužjaka po vašem, pa sam pretpostavila da je to uspjeh u poslu?)
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:25   #66
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
kada bih spojila sve vaše navedeno u temi zaključila bih da nisam u životu upoznala nijednog alfa muškarca

uspješnih muškaraca je vrlo malo, vrlo. ako gledamo baš izniman uspjeh, a ne prosječan posao koji rade 99% muškaraca (eto recimo u Hrvatskoj) a onda uz još sve navedene karakteristike, vjerojatnost postojanja alfe je jednaka skoro nuli.

ili se uspjeh gleda kroz neki drugi aspekt u životu alfa mužjaka? ako da, koji? (ja znam što je meni uspjeh, ali to se ne uklapa u alfa mužjaka po vašem, pa sam pretpostavila da je to uspjeh u poslu?)


izniman uspjeh može postići i neki pisac i dobiti pulzera. A da je krotak ko janje


Wody alen je iznimno uspješan. da li je on alfa?


upoznala si mene. Sad me već polako i želiš

a da češ me večeras sanjati. to je sigurno. Garantiram
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:27   #67
Quote:
Broj2 kaže: Pogledaj post
Alfa je onaj koji se zna dići i hrabro krenuti naprijed kad ga život sruši Često je alfa vuk samotnjak. Jer mnogi žele skinuti kralja s trona. Pravi alfa ima mnogo neprijatelja. ovih gama,beta,zete,tete itd
Correct. Tako je i sa alfa zenkama - vucice samotnice. Lakse je.

Quote:
Ali gdje se alfe nalaze. U gradovima?Da li ih ima u nekom zabaćenom kutku naše domovine.
Alfe su randomly rasporedjene. Jedan od dvojice koje sam imala priliku upoznati je iz tvoje domovine. Drugi nije. Romantizirani koncept domovine je irelevantan u alfa prici. Alfi je dom tamo gdje je on.

Quote:
da li je ruralni alfa isti onaj kao i onaj sa gradskog asfalta?
Alfa se moze roditi bilo gdje, ali ne zavrsava bilo gdje.

Quote:
evo, do sad si upoznala dve alfe i post ti je kvotao treći.
Nisi me ubijedio.

Quote:
možeš nemirno spavati
Mirno cu spavati.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:33   #68
Quote:
Broj2 kaže: Pogledaj post
izniman uspjeh može postići i neki pisac i dobiti pulzera. A da je krotak ko janje


Wody alen je iznimno uspješan. da li je on alfa?


upoznala si mene. Sad me već polako i želiš

a da češ me večeras sanjati. to je sigurno. Garantiram
zato i kažem, da kad bi spojila uspjeh sa svim drugim nabrojanim karakteristikama-alfu ne poznam ni jednu. mnogi imaju karakteristike ali nemaju bogznakakav uspjeh, ili imaju uspjeh ali nisu alfe...

(a ako ti je dosadno, idi na usamljena srca i ne offtopičari mi na ljesu )
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:36   #69
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
jebo alfe, bete, pa sve do omega.


treba biti svoj.

a kome se ne svidja nek odjebe u skokovima.


ja mog nazivam INDIVIDUALAC. zvuci REALNIJE.

muskarac koji zna sto hoce u zivotu. i to i dobija. samopouzdan i odlucan. kada je u skupini, jedan je od leadera-a. a po nicemu se ne razlikuje od skupine.

on je osvajac. osvajac pravednog srca. ponizan u pobjedi, posten u porazu. i shall either find a way or make one. dodje, vidi, pobjedi. nemilosrdan i bezobziran, a tako njezan i romantican. ne oklijeva. ne osvrce se. u njegovim ocima nema straha. njegove su oci posute zvijezdama.

njegovi su iq i eq nevjerovatno visoki. njega povrsno i prosjecno ne zadovoljava. zivi u skladu s svojim najvisim idealima i moralnim vrijednostima.

ja sam toliko snazna koliko je on krhak. a on je toliko snazan koliko sam ja krhka.
Kamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:45   #70
Quote:
zašto i kako kaže: Pogledaj post
3. nisam ja ni rekla da to ne moze stvoriti atrakciju, ali cinjenica da ti nastojis nesto napraviti, nesto sta ti ne dolazi prirodno je meni jadno
Za mene je svijet orudje; ne poznam prirodno i neprirodno.

Ako zelim nesto postici; ja budem se promijenil shodno zahtijevima cilja. Ako su za atrakciju potrebni odredjeni patterni ponasanja; ja budem to objerucke prihvatil i postal takav u svrhu svog cilja.

Mozes ti to nazvat 'neprirodnim', za mene je to pozitivna promjena i odluka, dio mog karaktera. Il' ga prihvati ili sibaj dalje.

Ja sam se empirijski uvjeril what works i what doesn't work, no uvijek budem postival i tudja misljenja.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:47   #71
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Correct. Tako je i sa alfa zenkama - vucice samotnice. Lakse je.
problem kod veze alfe i alfe je taj da se + i + poništavaju. Samo je jedan alfa u vezi. Dvije iznimno jake ličnosti često neće naći taj toliko potreban kompromis. A kompromis je ključ svake stabilne veze.

Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Alfe su randomly rasporedjene. Jedan od dvojice koje sam imala priliku upoznati je iz tvoje domovine. Drugi nije. Romantizirani koncept domovine je irelevantan u alfa prici. Alfi je dom tamo gdje je on.


Alfa se moze roditi bilo gdje, ali ne zavrsava bilo gdje.
možda. Ali nekako mi se čini da su alfe sa sela sirovine. DAkle neprerađeni dijamantiči moja predrasuda. možda i nisu sirovine


Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post

Nisi me ubijedio.



Mirno cu spavati.

naravno da jesam. Ti to znaš od početka naše virtualne veze
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:47   #72
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
ili se uspjeh gleda kroz neki drugi aspekt u životu alfa mužjaka? ako da, koji? (ja znam što je meni uspjeh, ali to se ne uklapa u alfa mužjaka po vašem, pa sam pretpostavila da je to uspjeh u poslu?)
Naravno da govorimo o uspjehu na poslu. Ako je 'blogger' - onda je Mark Zuckerberg, ako ima svoj biznis, do 30-te ga je razgranao, ako je intelektualac onda ima doktorat i vodecu poziciju u firmi. Ako je glumac onda je Hugh Jackman a ne Hugh Grant. Ako je Crnac onda je Denzel Washington ili Barrack Obama. Ili je Oprah/Maya Angelou u zenskoj verziji. Ne postoji otezavajuca okolnost za alfe - oni ono sto drustvo percipira kao 'slabost' pretvore u snagu. Izvlace maksimum iz karata koje su im podijeljene.

Poslovni uspjeh se podrazumijeva. Ne postoje nezaposlene alfe. Uspjesan je i sa zenama koje pazljivo bira. Rijetko grijesi u procjeni. Zna sta hoce i kako doci do onoga sto hoce. Alfe su neodoljivi, shvatices ako/kada upoznas jedan od tih rijetkih primjeraka ljudske vrste.

Zadnje uređivanje Monica B. : 02.11.2012. at 00:53.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:53   #73
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Naravno da govorimo o uspjehu na poslu. Ako je 'blogger' - onda je Mark Zuckerberg, ako ima svoj biznis, do 30-te ga je razgranao, ako je intelektualac onda ima doktorat i vodecu poziciju u firmi. Ako je glumac onda je Hugh Jackman a ne Hugh Grant. Ako je Crnac onda je Denzel Washington ili Barack Obama. Ili je Oprah/Maya Angelou u zenskoj verziji. Ne postoji otezavajuca okolnost za alfe - oni ono sto drustvo percipira kao 'slabost' pretvore u snagu. Izvlace maksimum iz karata koje su im podijeljene.

Poslovni uspjeh se podrazumijeva. Ne postoje nezaposlene alfe. Uspjesan je i sa zenama koje pazljivo bira. Rijetko grijesi u procjeni. Zna sta hoce i kako doci do onoga sto hoce. Alfe su neodoljivi, shvatices ako/kada upoznas jedan od tih rijetkih primjeraka ljudske vrste.
upravo to. jasno i argumentirano konkretnim primjerima.
a neki na temi su između redova htjeli poručiti kako su oni alfe ili u malo blažoj verziji, da poznaju alfe. ali pravi alfa je nešto toliko rijetko da to za što neki misle da su alfe nisu ni sjene alfi...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:54   #74
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
nisi mene pitao, ali bih odgovorila

za odgovaranje na ovo pitanje treba skužiti veže li se "alfa" uz društevnost koja na neki način jest uvijek prisutna u definiciji - on je vođa, ljudi ga poprilično vrednuju i gledaju kao uzor jer ima sređen život, sređen mozak. ukazuje li to na društvenog čovjeka?
ja nisam dobila dojam da je protagonist filma vrlo društven; dapače, poprilično je osamljen tip osobe.

nadalje, ako definiramo alfu kao društvenog muškarca, kakvi su onda ovi nedruštveni (koji se drže poprilično za sebe) a imaju prethodno navedene karakteristike jednog alfe?

evo, malo materijala za raspravu
Po meni, alfa ne mora biti nuzno drustven.

Dovoljno je da je self directed i da zna kaj zeli.

Ne zele svi drustvenu eksponiranost i puno ljudi oko sebe: ako netko nema sklonost drustvenim sferama, to ne znaci da nije alfa u drustvenim sferama.

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
uspješnih muškaraca je vrlo malo, vrlo. ako gledamo baš izniman uspjeh, a ne prosječan posao koji rade 99% muškaraca (eto recimo u Hrvatskoj) a onda uz još sve navedene karakteristike, vjerojatnost postojanja alfe je jednaka skoro nuli.
Uspjeh je samo jedna od karakteristika i definitivno nije najbitnija.

Ja sam uvijek stajalista da alfa moze bit i lokalni šiptar. Opce nije tolko bitno zanimanje kolko strast oko toga kaj radi.


Kaj ce ti lik koji je poslovno uspjesan, a u socijalnoj interakciji je dosadan / tipican / papak?
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.

Zadnje uređivanje Tool : 02.11.2012. at 01:00.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:55   #75
Ma to je totalni mindtwister...

Najjace mi je kad ekipa navodi da uz smopouzdanog muskarca "jednostavno ne može vezati ništa negativno"...

Ja mogu, i to iz iskustva...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 00:57   #76
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
upravo to. jasno i argumentirano konkretnim primjerima.
a neki na temi su između redova htjeli poručiti kako su oni alfe ili u malo blažoj verziji, da poznaju alfe. ali pravi alfa je nešto toliko rijetko da to za što neki misle da su alfe nisu ni sjene alfi...
većina ljudi su beta - puno beta ljudi vjeruje da su alfe, kao što je općenito vrlo rašireno vjerovanje da sam baš ja poseban/odabran.. alfama ne treba samohvala, djela govore više od riječi. mislim, mene više brine ovo društvo u kojem se jedan štimac smatra alfom jer ako je alfa uzor, prema čemu se krećemo?

inače, malo razmišljam, i mislim, pošto neki postovi opisuju alfe kao maltene savršena bića - koje su im mane? mislim, mora ih biti. već se ustanovilo na temi da se ne radi o narcisima ili?
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 01:01   #77
Quote:
Broj2 kaže: Pogledaj post
problem kod veze alfe i alfe je taj da se + i + poništavaju. Samo je jedan alfa u vezi. Dvije iznimno jake ličnosti često neće naći taj toliko potreban kompromis. A kompromis je ključ svake stabilne veze.
Alfe prave kompromis birajuci beta zenke misleci da ce im tako stvari biti jednostavnije. Ali onda gube interes jer im beta zenka ne moze priustiti ono sto trebaju a moze im dati samo druga alfa. I alfa zenke to znaju uciniti - ali to rade iz komoditeta, a ne zbog zelje za kompromisom.

Quote:
možda. Ali nekako mi se čini da su alfe sa sela sirovine. DAkle neprerađeni dijamantiči moja predrasuda. možda i nisu sirovine
Alphas are driven and self-motivated, kao sto je Tool ispravno primijetio. Oni sami sebe izbruse.

Quote:
naravno da jesam. Ti to znaš od početka naše virtualne veze
Ti si beta i trolas.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 01:02   #78
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Po meni, alfa ne mora biti nuzno drustven.

Dovoljno je da je self directed i da zna kaj zeli.

Ne zele svi drustvenu eksponiranost i puno ljudi oko sebe: ako netko nema sklonost drustvenim sferama, to ne znaci da nije alfa u drustvenim sferama.
slažem se, međutim baš zato sam to povukla pošto si spomenuo ovog lika iz filma. on ne samo da ne traži puno ljudi oko sebe, nego je poprilično osamljen.

pitam također jer prva asocijacija ljudima kad netko kaže "alfa" je vođa. da bi bio vođa, moraš biti u društvu. osamljeni ljudi ne pripadaju čoporu, imaju svoja pravila.
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 01:04   #79
Ljudi se ne dijele na jebene alfe i bete.
rnr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 01:05   #80
Quote:
Kela kaže: Pogledaj post
nisi mene pitao, ali bih odgovorila

za odgovaranje na ovo pitanje treba skužiti veže li se "alfa" uz društevnost koja na neki način jest uvijek prisutna u definiciji - on je vođa, ljudi ga poprilično vrednuju i gledaju kao uzor jer ima sređen život, sređen mozak. ukazuje li to na društvenog čovjeka?
ja nisam dobila dojam da je protagonist filma vrlo društven; dapače, poprilično je osamljen tip osobe.
Upravo tako.
Alfa mužjak je neizostavno dio svojeg čopora, kojega je alpha male. Bez čopora nemaš "alfa mužjaka u čoporu". Imaš samo mužjaka.

Tip iz Drivera je lone wolf. Lone wolf nije alpha, nema kome biti alpha. Svojemu autu, možda.

Ima dobre karakteristike, ali taj izraz jednostavno nije za njega adekvatan.
Kao ni za ostale pripadnike homo sapiensa (iako se zna upotrijebiti umjesto "vrlo sposoban", ili "poduzetan", ili "uspješan", ili za neki amalgam tako nečega), to ću navesti još sad tu niže.

Quote:
nadalje, ako definiramo alfu kao društvenog muškarca, kakvi su onda ovi nedruštveni (koji se drže poprilično za sebe) a imaju prethodno navedene karakteristike jednog alfe?

evo, malo materijala za raspravu
To je lako.

Kod ljudi čitava ta terminologija nema nekog smisla, jer su odnosi daleko složeniji, nego što su kod životinja. Ne samo zbog lone wolfova poput onoga iz Drivera, nego i zato jer je svatko od nas dio bezbroj čopora i mini-čopora. Ne jednoga, kao što je to slučaj kod životinja. I time se koncept raspada, barem što se tiče neke blanket-statement etikete.

Možda netko ima neke srodne karakteristike, možda je lider nekog dijela, nekog kruga, neke zajednice.. ali to je manje više maksimum u kojem je to na ljude prakično primjenjivo u tom obliku.


Btw, ni "pravi muškarac" mi ne zvuči bogznakako. Podsjeća me odmah na "pravi Hrvat", "pravi navijač", "pravi domoljub" i slične stvari... koje su većinom totalno promašene.


Ja se držim stvari koje IMO jesu respektabilne, i nisu respektabilne. To je vaga koja ima smisla za ljude (i žene).


Quote:
Broj2 kaže: Pogledaj post
izniman uspjeh može postići i neki pisac i dobiti pulzera. A da je krotak ko janje

Wody alen je iznimno uspješan. da li je on alfa?
U nekim zajednicama (vjerojatno puno njih), svakako jest. U drugima nije. Ti nisi upoznat s tim zajednicama pa nisi toga svjestan. Kad sa strane gledaš nekoga, to ne možeš znati; nisi ni na koji način povezan s njim pa ne možeš to naročito dobro procijeniti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger