Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 22:28   #81
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Trazi da se testiras da li si HER pozitivna.
Mislis HIV? Cuj i samu me strah da ne budem pozitivna....nemam partnera vec dulje vremena, dvije godine cca...tako da se ne bojim da cu ikog zaraziti, ako se desi da nekog uopznam i da je stvarno to to..koristit ce kondom, dok se oboje ne odlucimo na testiranje. Ovako dok zivim zivim , pa ako se desi bolest druga stvar. Onda povratka nema, Ovako dok sam sretna, u neznanju i bolje...
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:17   #82
zdravo svima......
prije par dana primjetila sam kvržicu na lijevoj dojki, kad ju pritisnem- boli. imam samo 20 godina. tek u utorak mogu na pregled..... bojim se....
marija87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 17:56   #83
Quote:
marija87 kaže: Pogledaj post
zdravo svima......
prije par dana primjetila sam kvržicu na lijevoj dojki, kad ju pritisnem- boli. imam samo 20 godina. tek u utorak mogu na pregled..... bojim se....
Gdje točno na lijevoj dojci?
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:59   #84
odma ispod pazuha.......
marija87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:11   #85
Quote:
marija87 kaže: Pogledaj post
odma ispod pazuha.......

Polako, ne paničari. Može biti benigna cista, nekakav fibroadenom, upala žlijezdanog tkiva pogotovo jer je bolna na dodir... Kod mene se javila kvržica koja je zapravo bio apsces (povuklo se na lijekove), a nedavno mi je dijagnosticirana fibrocistična mastopatija, lijeka nema, s vremena na vrijeme me grudi bole i tu i tamo se osjeća žlijezdano tkivo "mrvičasto". Misli pozitivno i javi kako je prošlo.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:26   #86
Quote:
marija87 kaže: Pogledaj post
kad ju pritisnem- boli.
..... bojim se....
nedavno sam bila na UZV i doktor mi je rekao da ove zločeste kvržice ne bole i, za razliku od onih/nekih/raznih nakupina, ove se ne miču, fiksirane su za tkivo
i ne boj se ... koliko sam ja već "tumora" preživjela
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:07   #87
Quote:
marija87 kaže: Pogledaj post
zdravo svima......
prije par dana primjetila sam kvržicu na lijevoj dojki, kad ju pritisnem- boli. imam samo 20 godina. tek u utorak mogu na pregled..... bojim se....
Jesi bila? Kako je proslo?
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:19   #88
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nedavno sam bila na UZV i doktor mi je rekao da ove zločeste kvržice ne bole i, za razliku od onih/nekih/raznih nakupina, ove se ne miču, fiksirane su za tkivo
je, to ti je ona stara od naših baka - "rak ne boli".
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:36   #89
hvala lisa.drž se!pozdrav tvojoj princezici.
__________________
"i tako,više od tri tisuće godina vjetar tka veliki pokrov nad ovom prijestolnicom kratkog vijeka koja je bila sramotna ljaga egipatskog carstva....i taj pokrov se zvao Zaborav, Napuštenost Praznina,Usamljenost."
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 10:31   #90
Quote:
just Sandy kaže: Pogledaj post

Ono što me zanima (i pitanje koje sam već dvaput postavila liječnicima, a dobila različite odgovore) jest - je li uobičajeno da ginekolog pregledava dojke? Treba li ga to posebno zatražiti? Nikad mi se još nije dogodilo da ginić mene pita želim li i pregled dojki...
mene moj svaki put pregleda htjela nehtjela
pregled dojki je njemu nesto sto ulazi u pregled kao takav - uz
mjerenje tezine, tlaka + ginekoloske stvari ....
no mislim da je moj ginekolog iznimka a ne pravilo
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:02   #91
Draga Lisa,

tvoja hrabrost nam je nadahnuće! Što drugo reći... Pozitivan stav koji imaš i tvoja princezica pomoći će ti da pobijediš bolest, a nama ostalima, tvoje će pismo biti upozorenje da vodimo brigu o svom zdravlju!

drži se Lisa!
simona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:46   #92
Smile

hej curke

vidim, moja "tema" se cita redovito
i nakon 4 god.....

curke, ja sam dobro
sa terapijom sam uskoro gotova (jos godinu dana uzimanja hormonalnih tableta)

uzivam u zivotu i svakom novom danu...

princeza ce u rujnu napunit 5 godina ...

kako vrijeme leti ..

ipak, umirujuce je citat da cure svako toliko prelete preko mojih tekstova, pa ako se barem nekolicina nakon toga pocne redovito pregledavat...meni srce na mjestu

voli vas lisa
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:55   #93
Quote:
Lisa kaže: Pogledaj post
curke, ja sam dobro
sa terapijom sam uskoro gotova (jos godinu dana uzimanja hormonalnih tableta)

uzivam u zivotu i svakom novom danu...
Bravo! Svaka čast, baš mi je drago
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 14:30   #94
ZDRAVO SVIMA!!!!! SAMO DA VAM JAVIM...... NIJE NIŠTA STRAŠNO!!! upalila se žlijezda. odmah mi je doktor rekao da ako boli nebi trebalo biti nešto opasno, a onda je to bilo i dokazano. pusa!
marija87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 18:59   #95
Quote:
marija87 kaže: Pogledaj post
ZDRAVO SVIMA!!!!! SAMO DA VAM JAVIM...... NIJE NIŠTA STRAŠNO!!! upalila se žlijezda. odmah mi je doktor rekao da ako boli nebi trebalo biti nešto opasno, a onda je to bilo i dokazano. pusa!
Super!
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:29   #96
Bravo Lisa, što da ti kažem osim da ti se divim i da ti želim svu sreću ovoga svijeta. I sama znam kako je to jer mi je prošle godine baka prošla operaciju, kemoterapiju itd., a sada se već sumnja da ima nešto i na plućima... No ne želim vas rastužiti svojom pričom, zapravo sam vam htjela ispričati jednu smiješnu anegdoticu.

Prije desetak godina (čovječe, tada sam još bila u srednjoj!!!), kada je ta tema postala aktualna u našim medijima bila sam ujerena da sam napipala nešto i naravno odmah sam odjurila doktorici. Njoj se činilo da je sve ok, ali budući da me nije mogla smiriti dala mi je uputnicu za UZV. Pogodite koja mi je bila dijagnoza? Žlijezde natekle od PMS-a. Od onda se pitam da li sam hipohondar!!
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:20   #97
moja teta je nedavno saznala da ima rak dojke ali nazalost sve drzi u sebi,moramo ju nagovarat da nam bar nesto kaze,da nema bake mislim da nebi ni znali....

cjelo vrijeme govori i pravi se da je sve dobro i super ali nije tak...neznam kak ce sve to proc,ali nadam se da ce na kraju sve bit zbilja ok kak ona govori...

znam da sam glupa i da se je neozbiljno ali mene je strah otic na mamografiju,tak da neznam kad cu ic i jel uopce hocu...

strah me tog stiskanja a i na kraju rezultata,pogotovo kad znam da imam nekog u obitelji s rakom dojke...
__________________
...stigao nas je grad...reci da se bar ponekad sjetis..
...nyxica... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:25   #98
Quote:
...nyxica... kaže: Pogledaj post
znam da sam glupa i da se je neozbiljno ali mene je strah otic na mamografiju,tak da neznam kad cu ic i jel uopce hocu...

strah me tog stiskanja a i na kraju rezultata,pogotovo kad znam da imam nekog u obitelji s rakom dojke...
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 02:01   #99
Da li je rak dojke izljeciv ako nije otkriven na vrijeme? Kolike su sanse?
Tonii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 02:22   #100
Lisa, i moja je mama imala karcinm dojke...reći ću ti isto kaj i njoj- NEMA PREDAJE!!
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.