Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 07:24   #2181
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Nisu, koliko znam. Njegov otac, naizgled distancirana, ali u suštini jako dobra osoba, umro je od raka pluća (pušio je nekoliko kutija dnevno), a majka je, nakon njegove smrti, bila depresivna i imala napade iznenadnog plača nakon gotovo pretjerane pričljivosti, gušenja i trganja odjeće sa sebe, i pila puno pive, gomilajući pod krevetom pivske boce (valjda je tako liječila svoju tugu).
Sjećam se neodređeno iz davnijih obiteljskih priča da je moj otac bio emocionalno zanemarivan, možda i zlostavljan, od svojih (ima i sestru i brata, koji su ok, barem na površini). Odrastao je u izrazito religioznom okruženju, s naglaskom na njegovu majku (djedu to nije bilo toliko bitno). Kao vrlo mlad razmišljao je i o tome da ode u svećenike.
pa onda mu je mama pila? majka je bila taj nestabilni faktor, a i otac očito, kad je izabrao takvu osobu za suprugu. ko skriva pive pod krevet? bilo je tu i prije svari, ako je došli do takve situacije, koje ti stari ne može ni ispričati od srama. pogotovo što se radi o majci. a svi znamo kako smo uvjetovani da majka mora biti. ako nije takva, mi smo nešto krivi. jer ne možemo podnjeti da je majka kriva. lakše je sebe okriviti. na nekom nesvjesnom nivou naravno.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:54   #2182
Quote:
Bridgetjones97 kaže: Pogledaj post
Zato ja nemam tih problema jer cim nesto zaradim odma spiskam

kod mene bas obrnuto... prevrnem pare više puta prije tošenja.. znam da nitko ne dolazi lako do njih, pogotovo mi mladi ljudi kojima lana govori da će nam hzz naci posao.


međutim, ja to nekako smatram svojim vrlinom.

iako mi je bivši rekao da sam mali židov.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 16:53   #2183
imam otrovnu sestru

nije ta otrovnica većinu godine kraj mene. da je, mislim da bih se davno ubila.
kad je prisutna nije uvijek otrovna. ali kad izbaci taj svoj otrov ubijaaa meee.

ima tu toliko tih situacija i sad me je unistila i placem dok ovo pisem.

Zna biti žestoko ljubomorna na mene. Uzas. Pogotovo ljeti mi zivot unistava. kao da nije dovoljno već unisten.
daje lošu energiju i rapoloženje sto je rezultiralo prekidom s jednim dečkom do kojeg mi je blo strasno stalo i još sam naknadno skuzila koliko mi je bilo stalo tek nakon prekida. momak je dao petama vjetra kad je vidio kakva mi je obitelj. mislim da sam tu vrlo blizu istine.

mama ne može reći kako joj je zao sto ja toliko radim, ne može u dućanu reci tipa ove papuce bi kao meni dobro stajale, sve su se te situacije dogodile i onda se tada na mamu počela derati ispred bilo koga tko je bio prisutan.

sjecam se kako smo jednom mater i ja plakale u gradu zbog nje.

smatram kako je strasno ljubomorna na mene.
uzasna je spodoba.
zelim je se kloniti jer je nesreća ali ne uspijevam.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:17   #2184
Pozdrav ljudi, u vezi sam skoro 6 godina, ja imam samo mamu, dečko i mamu i tatu, u zadnje vrijeme se njegova majka jako petlja između nas dvoje, meni šalje poruke da ga se klonim, ostavim ga, njemu da ja imam druge sa strane... prije par dana kada se malo više popilo na jednoj proslavi sam joj pod utjecajem alkohola sasula sve u facu što sam joj imala za reći. Dečka su odvezli kući jer je baš pretjerao i on nema pojma cijelu priču. Vjeruje svojoj mami. Ja više ne znam što napraviti? Prije tjedan dana ga je tjerala iz kuće, sad ga odvlaći od mene..
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 19:40   #2185
Ostavi pizduna
Jedan Farmaceut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:11   #2186
sudeći prema drugim upisima izgleda da je odabrao mamu.
ti se u ovu situaciju ne smiješ vratiti.
nadam se da nisi puno vremena s njim izgubila
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 23:38   #2187
Čak i previše vremena..6 godina, prije 3 nisam upisala željeni fakultet samo da bih mogla biti bliže njemu, upisala nešto što me ne zanima i samo venem..
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 07:26   #2188
Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
Čak i previše vremena..6 godina, prije 3 nisam upisala željeni fakultet samo da bih mogla biti bliže njemu, upisala nešto što me ne zanima i samo venem..
a dobro, okreni se sebi sada, i radu na sebi. što je s tobom kad si umjesto sebe, željenog faksa izabrala nekog drugog, sebe na drugo mjesto. prestani analizirati njegove probleme, okreni se svojim.to je puno teže, zato je lakše okrenuti fokus prema nekom drugom, manjak samopouzdanja i sl. sretno
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:42   #2189
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
a dobro, okreni se sebi sada, i radu na sebi. što je s tobom kad si umjesto sebe, željenog faksa izabrala nekog drugog, sebe na drugo mjesto. prestani analizirati njegove probleme, okreni se svojim.to je puno teže, zato je lakše okrenuti fokus prema nekom drugom, manjak samopouzdanja i sl. sretno
U početku je to funkcioniralo, jedno vrijeme i zajedno stanovali ali se on zbog posla vratio kući..
Lolica144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 19:28   #2190
Quote:
CaffeCappuccino kaže: Pogledaj post
nije ta otrovnica većinu godine kraj mene. da je, mislim da bih se davno ubila.
kad je prisutna nije uvijek otrovna. ali kad izbaci taj svoj otrov ubijaaa meee.

ima tu toliko tih situacija i sad me je unistila i placem dok ovo pisem.

Zna biti žestoko ljubomorna na mene. Uzas. Pogotovo ljeti mi zivot unistava. kao da nije dovoljno već unisten.
daje lošu energiju i rapoloženje sto je rezultiralo prekidom s jednim dečkom do kojeg mi je blo strasno stalo i još sam naknadno skuzila koliko mi je bilo stalo tek nakon prekida. momak je dao petama vjetra kad je vidio kakva mi je obitelj. mislim da sam tu vrlo blizu istine.

mama ne može reći kako joj je zao sto ja toliko radim, ne može u dućanu reci tipa ove papuce bi kao meni dobro stajale, sve su se te situacije dogodile i onda se tada na mamu počela derati ispred bilo koga tko je bio prisutan.

sjecam se kako smo jednom mater i ja plakale u gradu zbog nje.

smatram kako je strasno ljubomorna na mene.
uzasna je spodoba.
zelim je se kloniti jer je nesreća ali ne uspijevam.
Ne spominješ bezveze majku u konstelaciji problema.
Nije se tvoja sestra rodila ljubomorna i zla.

Imala sam frendicu na faksu s istim problemima. Scene slične tvojima. Onda sam upoznala cijelu obitelj. Uglavnom, roditelji su tu između njih dvije (možda i nesvjesno) stvorili jaz.

Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, u vezi sam skoro 6 godina, ja imam samo mamu, dečko i mamu i tatu, u zadnje vrijeme se njegova majka jako petlja između nas dvoje, meni šalje poruke da ga se klonim, ostavim ga, njemu da ja imam druge sa strane... prije par dana kada se malo više popilo na jednoj proslavi sam joj pod utjecajem alkohola sasula sve u facu što sam joj imala za reći. Dečka su odvezli kući jer je baš pretjerao i on nema pojma cijelu priču. Vjeruje svojoj mami. Ja više ne znam što napraviti? Prije tjedan dana ga je tjerala iz kuće, sad ga odvlaći od mene..
Nemoj piti kad ti škodi.

Voliš li ga?
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 08:21   #2191
Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
U početku je to funkcioniralo, jedno vrijeme i zajedno stanovali ali se on zbog posla vratio kući..
ma sve ok, ali zašto si ti odlučila da je bolje odustati od sebe radi njega, tj nekog drugog. o tome razmisljaj.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 14:20   #2192
Ne kužim kakve veze ovo ima s Otrovnim roditeljima (gdje ljudi pričaju iskustva iz prve ruke)...ono odi na ŽUD pa se žali na svekrvu il nek dođe momak pa piše o svojom mami (koju očito ne smatra otrovnom)....
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 01:27   #2193
Ja sam u procesu micanja svog oca i njegove mame iz svog zivota, moja sestra i djeca njenog drugog sina su to vec obavila i nemaju kontakt sa njih troje ili imaju par puta godisnje tel. Poziv od par minuta di dodje do poklapanja slusalice jer im dignu tlak na sto.

Da ne ulazim u detalje zasto mora doc do tog reza u mom zivotu jer su klasika, trebam vise savjet kako to izgurat do kraja bez da pokleknem.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4033X koristeći Tapatalk
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:18   #2194
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I meni je to misterij, zašto ljudi maltretiraju djecu koju su željeli imati.
isprike na upadu.

Misli da je ključ u "imanju"...odnosno da veliki broj ljudi tu djecu nikad nisu niti željeli...i da imaju drugu šansu nikad ne bi to ponovili.

Velik i broj roditelja brutalno tretira potomke. Puno vise nego što ljudi misle.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:07   #2195
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
isprike na upadu.

Misli da je ključ u "imanju"...odnosno da veliki broj ljudi tu djecu nikad nisu niti željeli...i da imaju drugu šansu nikad ne bi to ponovili.

Velik i broj roditelja brutalno tretira potomke. Puno vise nego što ljudi misle.
ili su ih isli imati kao moji starci, jbg zalomilo se ajmo odma svatovi. samo ne znam kaj su nakon mene isli imat jos jedno dijete, valjda zato jer eto red je, vrijeme je...
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:17   #2196
ljudi neshvataju koju odgovornost dete predstavlja, u finansijskom, emotivnom i psihickom smislu.
jednostavno idu logikom: nekako cemo to vec pregurati, a onda deca ostaju mentalno obogaljena za ceo zivot.
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 21:37   #2197
Quote:
Natassha kaže: Pogledaj post
A njoj je eto smetalo to što joj je dijete uvijek bilo u svom svijetu, a ne kao druga, normalna djeca.
A njoj je eto smetalo to što joj je dijete uvijek bilo u svom svijetu, a ne kao druga, "normalna" djeca.

Fixed it for you.

Ovo me ponukalo... Ne znam baš kako ovo složiti a da ne ispadne "s visoka"... Ali imam potrebu reći vam to.

Nije greška u vama. Nikad ni nije bila.
To što oni (roditelji) misle o vama, je (samo) njihovo mišljenje, njihovi stavovi. Ne i istina ni činjenica.
Dovoljno ste dobri. I više nego dovoljno.
You are enough.
Sorry, jače mi zvuči na engleskom.
You ARE enough.
You are ENOUGH.

I znam da to znate. ALi želim da to zaista znate. Jer je to istina.

Evo jedan clip koji je meni bio početak ovog shvaćanja:
https://www.youtube.com/watch?v=GtkST5-ZFHw

<3 svima
Dagmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 05:30   #2198
https://www.youtube.com/watch?v=oJivkD2D1eA
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 13:13   #2199
Quote:
Lolica144 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, u vezi sam skoro 6 godina, ja imam samo mamu, dečko i mamu i tatu, u zadnje vrijeme se njegova majka jako petlja između nas dvoje, meni šalje poruke da ga se klonim, ostavim ga, njemu da ja imam druge sa strane... prije par dana kada se malo više popilo na jednoj proslavi sam joj pod utjecajem alkohola sasula sve u facu što sam joj imala za reći. Dečka su odvezli kući jer je baš pretjerao i on nema pojma cijelu priču. Vjeruje svojoj mami. Ja više ne znam što napraviti? Prije tjedan dana ga je tjerala iz kuće, sad ga odvlaći od mene..
Miči njegove roditelje i odselite se,najgore je kada se svi petljaju, ako se slažete, uništiti će Vam vezu, a vidim da ste inače o.k
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:35   #2200
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Miči njegove roditelje i odselite se,najgore je kada se svi petljaju, ako se slažete, uništiti će Vam vezu, a vidim da ste inače o.k
Di će je micat kad mali misli da mu je mater ok?
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.