Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2008., 18:11   #201
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Da počnemo s osnovnim brojevnim relacijama; je li ti jasno da je 1<60? Primjer: Jedan krumpir je manji broj krumpira od 60 krumpira. Jedna životinja je manji broj životinja od 60 životinja.

Javi kad shvatiš, da prijeđemo na sljedeću lekciju.
e pa dobri moj i nadasve brižni,učitelju....nisam ovdje da bi se zahebavao s tobom ili da bi zahebavao tebe,......nego,da li ti znaš čime se hrane vegani i kako se u to uklapa meso od kitova?.....nemoj spominjati kukce i sl. primjere kako bi dokazao da ipak nešto životinjskog porijekla završi u ustima vegana,.....ustvari možeš,ako te to zabavlja.....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 19:35   #202
skyon, razmisli, pa odgovori: zašto vegani ne jedu meso?
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:54   #203
Ma svi staju na stranu kitoljubaca. Ja sam na strani PPSI, iliti Planctone Protection Society of Iceland (Islandsko društvo za zaštitu planktona) i borimo se po svijetu da se plankton zaštiti od stravičnih pokolja koje čine ove zle spodobe. Razvija se posebni antikit torpedo i rakete koje bi bile na podmornici koju smo uzeli od Rusa, klasa Akula. Simbolično smo ga nazvali Rainbowwarrior2.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 10:11   #204
Quote:
crni puž kaže: Pogledaj post
skyon, razmisli, pa odgovori: zašto vegani ne jedu meso?
postoji samo jedan razlog?svako ima svoje razloge,a stavljati ih sve(vegane/vegetarijance) u isti kalup,glupo je,besmisleno je,....itd. itd...
lijep pozdrav
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 10:21   #205
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
postoji samo jedan razlog?
Mislim da ne postoji ni jedan racionalan razlog.

Koji su tvoji razlozi?
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 11:01   #206
baš me zanima kakvog je okusa kitovo meso, da li je netko možda probao?

isprika na oftopiku ali tema je prikladna
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 11:44   #207
Quote:
crni puž kaže: Pogledaj post
Mislim da ne postoji ni jedan racionalan razlog.
misliti imaš pravo što god hoćeš,bez obzira sviđalo se to tvoje mišljenje nekome ili ne

Quote:
crni puž kaže: Pogledaj post
Koji su tvoji razlozi?
s obzirom na uvod ovog tvog posta,neda mi se ulazit u bilo kakve rasprave s tobom po tom pitanju,....a uostalom,ovo nije tema o veganstvu/vegetarijanstvu,....to bi trebalo biti valjda jasno
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 11:46   #208
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
postoji samo jedan razlog?svako ima svoje razloge,a stavljati ih sve(vegane/vegetarijance) u isti kalup,glupo je,besmisleno je,....itd. itd...
lijep pozdrav
Postoji jedan glavni razlog koji pokriva sve vegane, osim onih religijskih, kakvih ima cca na jednom mjestu u svijetu. A taj glavni razlog je minimiziranje patnje i iskorištavanja životinja.

Dakle, da nastavimo s lekcijom

U kojem slučaju je patnja živinčadi minimizirana:

1.) proizvodnja 10t žitarica, s kolateralnim žrtvama od 60 živina

2.) ulov 10t kitovine, žrtva - jedna živina, kolateralnih nema


(pri rješavanju zadatka upotrijebi prethodni zaključak, a to je da je 60 veći broj od 1)

Točan odgovor je...?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 13:00   #209
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Postoji jedan glavni razlog koji pokriva sve vegane, osim onih religijskih, kakvih ima cca na jednom mjestu u svijetu. A taj glavni razlog je minimiziranje patnje i iskorištavanja životinja.

Dakle, da nastavimo s lekcijom

U kojem slučaju je patnja živinčadi minimizirana:

1.) proizvodnja 10t žitarica, s kolateralnim žrtvama od 60 živina

2.) ulov 10t kitovine, žrtva - jedna živina, kolateralnih nema


(pri rješavanju zadatka upotrijebi prethodni zaključak, a to je da je 60 veći broj od 1)

Točan odgovor je...?
a što da odgovorim tako pametnom biću kojemu je valjda jedna od svrha bivanja na forumu.hr objašnjavanje puku koji se ne hrani mesom kako je to u banani,....a nakon dubokog promišljanja i razmišljanja dolazi do jedne vrijedne i čovječanstvu bitne spoznaje,....a to je......vegani bi se trebali hraniti zapravo mesom kitova,ako žele živjeti po svojim idiotskim načelima,i kvazimoralnim stavovima,.....oke,sve pet,...ali,...mislim da bi i tada to isto pametno biće trošilo svoje vrijeme na forumu.hr raspravljajući i dokazujući kako ni to ipak nije skroz ok po tim veganskim debilnim načelima,nego......opet nešto nije u redu s tim,....hm hm,....ček ček,.....mora bit još neka dlaka u jajetu,....ma mora sigurno.......dlaka u jajetu nikad dosta,dok je tu vječni tragaoc JPK......za dlakom koja nedostaje
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 15:28   #210
ja mislim da treba po zatvarat sve ove ludake sto se seksaju ko zecevi a ne jedu meso?

nego reci mi jel volis ratne filmove ili kriminalne di se bas ono kolju? ps nemoj mislit da se u znastveno fantasticnim filmovima ne kolju
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 13:47   #211
Ubijanje radi krzna ? Mozda bih i malo razumeo da ne postoji vestacko krzno...Ali ne!Kako vestacko krzno moze da se nosi!Boze moj,pa to nije moderno,treba nositi pravo krzno,jer je ono bas skupo i jer se zbog njega gule ziva bica koja ne ce ubiti dok im skidaju kozu jer to moze ostetiti bogatasku bundu,mogu oni izdrzati agoniju sve samo da se bunda ne bi ostetila...Ubijanje radi krzna samo dokazuje kako covek moze biti bezobzirno kretensko idiotsko djubre.
__________________
Pain is an ilusion...
Trent Reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 14:37   #212
Činjenica je da ogromna većina ljudi svoj sustav vrijednosti podređuje vlastitim sebičnim interesima. Interesi većine formiraju društvene standarde koji se kroz medije i mainstream nameću pojedincima. To je zatvoreni krug u kojemu bolesno društvo stvara bolesne pojedince i obrnuto.

Oni koji nose krzno i zagovaraju mučenje i ubijanje životinja misle da je nepravedno i nemoralno samo kada oni pate radi tuđih interesa, a kada netko drugi pati radi njihovih interesa onda je to pravedno i moralno.

Zato se životinje bespotrebno muče i ubijaju radi krzna, hrane, u pokusnim laboratorijima i radi zabave.
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 15:17   #213
Quote:
Trent Reznor kaže: Pogledaj post
gule ziva bica koja ne ce ubiti dok im skidaju kozu jer to moze ostetiti bogatasku bundu,mogu oni izdrzati agoniju sve samo da se bunda ne bi ostetila...Ubijanje radi krzna samo dokazuje kako covek moze biti bezobzirno kretensko idiotsko djubre.
Skidanje krzna sa živih životinja da se ne bi oštetilo?
Pa jel ti uopće imalo razmisliš o onom što pišeš? Upravo na taj način bi se oštetilo.
Umjetno krzno? Znaš li koliko umjetni materijali zagađuju okoliš? Pa vi bi se trebali zalagati za očuvanje okoliša, gdje će životinje živjeti?

"bezobzirno kretensko idiotsko djubre"? Najjači argument ti je drugima pripisati svoje atribute?

Quote:
rrrastaman kaže: Pogledaj post
Činjenica je da ogromna većina ljudi svoj sustav vrijednosti podređuje vlastitim sebičnim interesima. Interesi većine formiraju društvene standarde koji se kroz medije i mainstream nameću pojedincima. To je zatvoreni krug u kojemu bolesno društvo stvara bolesne pojedince i obrnuto.

Oni koji nose krzno i zagovaraju mučenje i ubijanje životinja misle da je nepravedno i nemoralno samo kada oni pate radi tuđih interesa, a kada netko drugi pati radi njihovih interesa onda je to pravedno i moralno.

Zato se životinje bespotrebno muče i ubijaju radi krzna, hrane, u pokusnim laboratorijima i radi zabave.
Hrana nije bespotrebna. Pokusi u laboratorijama isto tako. Da njih nema, još bi ljudi umirali od zaraznih bolesti iz srednjeg vijeka.
A i vegani bi umirali masovno, jer je upravo pokusima na životinjama utvrđeno koji su vam dodaci potrebni da vas održe na životu.

Zanimljivo je, ali i žalosno vidjeti što nedostatak pojedinih potrebnih hranjivih tvari čini od ljudskog mozga...
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 15:35   #214
Negde sam naleteo na snimak guljenja krzna...Videh kako oguljena zivotinja i dalje dise i trza se...Kako ti mozes zakljuciti da sam ja bezobzirno kretensko idiotsko djubre kada me nikad nisi ni video?Ja tebe ne zelim vredjati samo zbog
razlicitosti misljenja...
__________________
Pain is an ilusion...
Trent Reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 15:50   #215
Ti si takvima nazvao ljude koji ubijaju životinje radi krzna. Ja od ubijene životinje iskoristim i meso i krzno. Dakle, ti si mene nazvao takvim.

Što se tiče tog snimka o kojem pričaš, priloži dokaz, da se vidi da ne pričaš o nečem o čemu pojma nemaš. A ja ti mogu poslati snimke na kojima čovjek koji se deklarira kao vegan, muči i kolje drugog čovjeka. Pa se iz toga može onda izvući zaključak da su svi vegani takvi.Argumenti vam općenito nisu jača strana, svode se na vrijeđanje, omalovažavanje i izmišljanje.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 16:32   #216
Quote:
Trent Reznor kaže: Pogledaj post
Negde sam naleteo na snimak guljenja krzna...Videh kako oguljena zivotinja i dalje dise i trza se...
Ti si vidio retardiranu vegansku propagandu koja nema veze s istinom i namijenjena je da bi se ljudi poput tebe sablažnjivali. Zakonom je propisano da se životinje za krzno 'uspavaju' pomoću CO2, a onda oderu. ALi nije prijateljima životinja i sličnim bolesnicima u cilju prikazati istinu, nego podići što više prašine i skrenuti pažnju na svoju misiju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 17:59   #217
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ti si vidio retardiranu vegansku propagandu koja nema veze s istinom i namijenjena je da bi se ljudi poput tebe sablažnjivali. Zakonom je propisano da se životinje za krzno 'uspavaju' pomoću CO2, a onda oderu. ALi nije prijateljima životinja i sličnim bolesnicima u cilju prikazati istinu, nego podići što više prašine i skrenuti pažnju na svoju misiju.
Ako ostavim link na snimak hoćete li ti i crni puž priznati da lažete? Ako ti pokažem da se ne radi o retardiranoj veganskoj propagandi, jesi li spreman sebe nazvati retardiranim?
funky veg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 19:58   #218
Quote:
funky veg kaže: Pogledaj post
Ako ostavim link na snimak hoćete li ti i crni puž priznati da lažete? Ako ti pokažem da se ne radi o retardiranoj veganskoj propagandi, jesi li spreman sebe nazvati retardiranim?
O majko mila... Pa za što je snimka dokaz? Za to da je jednom prilikom netko negdje odrao živo životinju. Kako iz jedne snimke slijedi da je to standardna praksa u u industriji krzna??

Kakve veze imaju snimke otprije 20g iz Kine kad nitko nije ni čuo za zaštitu životinja s industrijom krzna u Hrvatskoj i Europi danas?! Pa PETA i PŽ uzimaju najgore primjere mučenja životinja iz zemalja trećeg svijeta i onda uvjeravaju dokone glupane na Zapadu da je to standardna praksa ovdje!

Pa vi pž-i stvarno takve gluposti valjate da čovjek mora pomisliti da vam je manjak vitamina B12 uzrokovao demenciju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 20:46   #219
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
O majko mila... Pa za što je snimka dokaz? Za to da je jednom prilikom netko negdje odrao živo životinju. Kako iz jedne snimke slijedi da je to standardna praksa u u industriji krzna??

Kakve veze imaju snimke otprije 20g iz Kine kad nitko nije ni čuo za zaštitu životinja s industrijom krzna u Hrvatskoj i Europi danas?! Pa PETA i PŽ uzimaju najgore primjere mučenja životinja iz zemalja trećeg svijeta i onda uvjeravaju dokone glupane na Zapadu da je to standardna praksa ovdje!

Pa vi pž-i stvarno takve gluposti valjate da čovjek mora pomisliti da vam je manjak vitamina B12 uzrokovao demenciju.

Ne, ja bih rekao da oni takvo mučenje sami provode u svrhu proizvodnje propagandnog materijala, koji koriste u navedene svrhe...
crni puž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 21:07   #220
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Naravno da bi se smanjio. Da prijatelji životinja pokrenu propagandnu kampanju "Jedite kitove, a ne svinje i piliće", sigurno bi hrpa emo tinejdžerki prešla na kitovinu, pa bi se prodaja i proizvodnja svinjetine i piletine smanjila.

Štoviše, kitovina je više vegansko jelo čak i od žitarica te grahorica. Od samo jedne ubijene živine možeš nahraniti omanji grad, a pri sjetvi/žetvi iste količine žitarica pogine na tisuće poljskih miševa, voluharica, zmija, krtica, te divljih svinja koje bi uništile usjev.
mislim da kad bi se počelo koristit kitove na veliko za meso izumrli bi u manje od pola godine šta pol godine niti mjesec dana
mrgi124 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.