Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 17:37   #1
Kokosova mast - zvijezda

Čitao sam o toj kokosovoj masti kako je zdrava i neutralnog mirisa i okusa pa me samo zanimaju tuđa iskustva pošto sam isto i kupio te isprobao i moram reći da nakon što se na tavi mast zagrije počne užasno smrditi. Dakle smrad odvratan kao da kurite mrtvace.
E sad kaj se tiče okusa ništa special, fakat kao da je neutralno ali ovo za miris je užas.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:25   #2
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Čitao sam o toj kokosovoj masti kako je zdrava i neutralnog mirisa i okusa pa me samo zanimaju tuđa iskustva pošto sam isto i kupio te isprobao i moram reći da nakon što se na tavi mast zagrije počne užasno smrditi. Dakle smrad odvratan kao da kurite mrtvace.
E sad kaj se tiče okusa ništa special, fakat kao da je neutralno ali ovo za miris je užas.
to je više za kolače, a ne za pržiti
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:34   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to je više za kolače, a ne za pržiti
Pa piše na njemu za prženje, pirjanje itd.
A čekaj u kolače se to stavlja umjesto putra ili kao za podmazati dolje da se kolač ne zapeče.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:05   #4
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Čitao sam o toj kokosovoj masti kako je zdrava i neutralnog mirisa i okusa pa me samo zanimaju tuđa iskustva pošto sam isto i kupio te isprobao i moram reći da nakon što se na tavi mast zagrije počne užasno smrditi. Dakle smrad odvratan kao da kurite mrtvace.
ne znam za tu konkretnu zvijezdinu, al, da, kokosova mascoba ima cudan miris kad se otopi.


Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to je više za kolače, a ne za pržiti
ma da
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 21:32   #5
Mi smo kupili u intersparu teglu kad su imali natur pur proizvode na popustu 25% (svako toliko) i božanstveno je fina. Ali nisam je zagrijavala. Jedino sam je stavljala u vruću tekućinu (npr dodam žlicu u vrući kakao) i dalje je fantastičnog okusa.
Za kuhanje koristim njihov maslac natur pur. Za prste polizati kako je fin.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:21   #6
Meni se u kolačima nikako ne sviđa. Ne zbog mirisa, miris kokosa obožavam (zato sam ga i stavila u kolač), nego zato što je kolač postao tvrd/krut. (Kolač koji inače radim s maslacem ili uljem, i uvijek je mekan.)

Pretpostavljam da je to zato što je kokosovo ulje/mast na sobnoj temperaturi u krutom stanju, a ako kolač stoji u frižideru, skrutne se pogotovo još i više. (Makar mi je čudno: i maslac je u frižideru u krutom stanju, pa su kolači s maslacem sasvim mekani )
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:56   #7
maslac sadrži oko 20% vode, pa vjerojatno zato.
kokosovo ulje je kruto na temp. do 25°C.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.