Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 00:09   #2741
drage moje...ovih dana mi je jako teško..zapravo to je tako već duže vrijeme...ne znam šta mi se događa...prije dva tjedna bila sam s prijateljicama na piću i večeri i stvarno smo uživale,smijale se i super nam bilo...došla sam kući u pola 12 navečer i toliko počela plakati,ko nikada do sada...morala sam popiti 5mg normabela da se smirim i zaspim...moji nisu znali šta samnom...kako još polažem za auto,mnogo mi puta dođe da,kad mi neki auto ide u susret da se samo zabijem u njega...ne znam šta se događa samnom...moj lupus već 4 godine ne ide na bolje...totalno sam ogorčena na sve i svašta...rasplaču me glupe meksičke sapunjare koje nažalost moram gledati jer nemam pametnijeg posla...jednostavno se bojim za sebe,ne znam šta mi je...nikada se nisam tako osjećala...ovo nisam nikome prije rekla,a morala sam nekome jer mi je stvarno teško...evo i sada plačem...bojim se da si nešto ne napravim loše...možete misliti da sam luda (što možda i jesam!) ali mi je JAKO teško...non-stop sam na netu i pokušavam naći da se neko izlječio od lupusa,ali mi baš ni ne ide...
elly5 is offline  
Old 09.06.2009., 00:41   #2742
elly5 Nemoj molim te ocajavati. Svaka od nas je bila u slicnom raspolozenju a verovatno cemo i ponovo padati pod uticaje crnih misli. Nemoj traziti da se neko izlecio. Ima verovatno i toga ali nije u tome poenta. Poenta je ziveti sa lupusom, ukrotiti ga, nedati mu da on vodi igru. Mi smo jace od njega to je sasvim sigurno. Dobro, poneku bitku i on pobedi ali rat nece dobiti. Nemoj mu dozvoliti. Osim toga posto je kod lupusa problem i u hormonima, a oni itekako uticu na raspolozenje, pored toga i lekovi prave zbrku nije cudo da nam se malo pobrkaju loncici. Samo ti lepo digni glavu, zainati se i reci sebi da ces korak po korak biti bolje, i videces to ce se i desiti. Ljubim te
kjonjic is offline  
Old 09.06.2009., 08:26   #2743
draga elly5, klonjic ti je napisala sve što bih ti i ja rekla, slobodno se dobro isplači biće ti bolje i nemoj suze potiskivati izbaci to iz sebe, a onda hrabro nastavi dalje u borbu s lupusom za bolji život...a kad položiš vozački bićeš presretna (i meni je vožnja auta bila jako stresna) .puno pozdrava
lamy111 is offline  
Old 09.06.2009., 09:23   #2744
Quote:
elly5 kaže: Pogledaj post
drage moje...ovih dana mi je jako teško..zapravo to je tako već duže vrijeme...ne znam šta mi se događa...prije dva tjedna bila sam s prijateljicama na piću i večeri i stvarno smo uživale,smijale se i super nam bilo...došla sam kući u pola 12 navečer i toliko počela plakati,ko nikada do sada...morala sam popiti 5mg normabela da se smirim i zaspim...moji nisu znali šta samnom...kako još polažem za auto,mnogo mi puta dođe da,kad mi neki auto ide u susret da se samo zabijem u njega...ne znam šta se događa samnom...moj lupus već 4 godine ne ide na bolje...totalno sam ogorčena na sve i svašta...rasplaču me glupe meksičke sapunjare koje nažalost moram gledati jer nemam pametnijeg posla...jednostavno se bojim za sebe,ne znam šta mi je...nikada se nisam tako osjećala...ovo nisam nikome prije rekla,a morala sam nekome jer mi je stvarno teško...evo i sada plačem...bojim se da si nešto ne napravim loše...možete misliti da sam luda (što možda i jesam!) ali mi je JAKO teško...non-stop sam na netu i pokušavam naći da se neko izlječio od lupusa,ali mi baš ni ne ide...
Moraš znati da naša bolest ima uspona i padova,a promjene raspoloženja su ,čini mi se, i nus pojava naših raznoraznih lijekova.
Zato smo i ovdje da kažemo kako se osjećamo pa da nam bude lakše(ako ništa drugo). Nemoj misliti da je tako samo tebi,svatko ima nešto svoje što ga muči. Glavu gore i bori se!
vanili is offline  
Old 09.06.2009., 12:23   #2745
Quote:
lamy111 kaže: Pogledaj post
danas sam sjela za komp. i čitala sam neke postove a tvoj posebno i konačno su mi neke stvari jasnije u stvari puno toga...i moj se lupus u zadnje vrijeme pogoršao lice mi jako gori a srce skače ko ludo valjda će proći nadam se da će se tvoj vučić umiriti. da li ti u porodici imaš nkoga ko je imao ili ima lupus .pozdrav od
Draga LAMY111 moj lupus u stvari sada miruje, ja se osjećam jako dobro,dr mi je povećala medrol zbog tih mojih trmbocita i L al sam se pomirila da su takvi, glavno da mi je dobar crp i anti dna...a i na more ću sljedeći utorak pa i zbog toga...
U obitelji mi nije nitko imao niti ima lupus, koliko ja znam...idi na kontrolu, ovo zna biti jako opasno ako se zapusti, iz iskustva znam jer sam prije olako shvatila...sta možemo,moramo ga obuzdati i biti jače od vuka
angel777 is offline  
Old 09.06.2009., 12:24   #2746
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Od sutra,nažalost,dajedno vrijeme sam 4 i super sam se osjećala,ispuhala se al eto, ovaj naš vuk nas vrti ukrug!
angel samo da ti kažem da se ne brineš to ti nije velika doza 8mg...moramo se pomiriti s tim da ih uzimamo,kad bez njih ne možemo....idemo dalje...živit se mora...
renchi01 is offline  
Old 09.06.2009., 12:30   #2747
Quote:
elly5 kaže: Pogledaj post
drage moje...ovih dana mi je jako teško..zapravo to je tako već duže vrijeme...ne znam šta mi se događa...prije dva tjedna bila sam s prijateljicama na piću i večeri i stvarno smo uživale,smijale se i super nam bilo...došla sam kući u pola 12 navečer i toliko počela plakati,ko nikada do sada...morala sam popiti 5mg normabela da se smirim i zaspim...moji nisu znali šta samnom...kako još polažem za auto,mnogo mi puta dođe da,kad mi neki auto ide u susret da se samo zabijem u njega...ne znam šta se događa samnom...moj lupus već 4 godine ne ide na bolje...totalno sam ogorčena na sve i svašta...rasplaču me glupe meksičke sapunjare koje nažalost moram gledati jer nemam pametnijeg posla...jednostavno se bojim za sebe,ne znam šta mi je...nikada se nisam tako osjećala...ovo nisam nikome prije rekla,a morala sam nekome jer mi je stvarno teško...evo i sada plačem...bojim se da si nešto ne napravim loše...možete misliti da sam luda (što možda i jesam!) ali mi je JAKO teško...non-stop sam na netu i pokušavam naći da se neko izlječio od lupusa,ali mi baš ni ne ide...
Ja mislim da se svaka od nas osjeća ponekad kao ti sada...nekad jednostavno izgubiš snagu i pitaš se zašto se baš meni ovo moralo desiti? al t je normalno draga moja, a kao što i ostale cure kažu i hormoni nam divljaju od lijekova...vjeruj bit će bolje,samo budi jaka i ne daj da te vuk slomi...pa nisi sama,vidiš koliko nas ima....i slobodno se isplači kada ti je teško,nisi jedina...
angel777 is offline  
Old 09.06.2009., 12:37   #2748
konjic svaka ti čast na ovako lijepim rječima kojima se ija pridružujem....a tebi elly poručujem nemoj očajavati ja s lupusom živim 15 god.ilo je i uspona i padova ali neću vuku dopustiti da bude jači,zato molim te okreni stranicu u svome životu,i reci sama sebi da ti to možeš,pokušaj biti jaka kad te uhvati ta slabost jednostavno nemisli na bolest....znam da je teško ali jedino tako možeš uspjet u životu....velika pusa...
renchi01 is offline  
Old 09.06.2009., 14:25   #2749
elly5 nema smisla da se ponavljam, svi su napisali puno lijepih riječi...svi mi plačemo ponekad jer ne vidimo izlaz...ali šta je tu je...možemo se samo boriti i pokušati živjeti što bolje...najvažnije je da kraj sebe imaš ljude koji će samo podmetnuti rame i ništa ne pitati i na kraju ti samo pružit maramicu...moraš sve to izbaciti van iz sebe da ti ne stvara još veći stres...ko zna možda ima ljudi koji su se izlječili...meni je super ja dugo nemam nikakvih problema, a imala sam ih kao i svi ovdje....zašto je to tako ne znam ni ja ni moji doktori....a opet možda se sve vrati no ne razmišljam o tome...lupus me naučio da živim malo po malo...bez jako velikih planova i komplikacija....u ostalom mi ćemo te uvijek saslušati
mala vjeverica is offline  
Old 09.06.2009., 16:41   #2750
Pozdrav svima,imam jedno pitanje,pijem Imuran 100mg i imam uzasne mucnine da li mi netko moze nesto preporuciti?
AnaG2 is offline  
Old 09.06.2009., 18:26   #2751
Kad sam ja imala problema sa mucninama meni su dali ranisan (neznam ko proizvodi i kao se gde zove ali mu je sastav ranitidin). Eventualno probaj da pijes lek posle jela ako moze, to bi trebalo da pise u uputstvu za lek, jer onda manje iritira zeludac. Ja imam problem sa osipom. Uopste nemogu da provalim od cega zavisi nekad mi se pojaca, nekad oslabi ali skoro uvek ga imam po ledjima. Ne svrbi me uopste ali ga se nemogu otarasiti. Probala sam da promenim i deterdzent i sapun i nosim iskljucivo prirodne materijale. Nema veze sa suncem jer mi se javljao i zimi. Sumnjam na delagil. Ima li neko ideju?
kjonjic is offline  
Old 09.06.2009., 18:28   #2752
draga moja elly5, zivot je dar od Boga i treba ga voljeti i cijeniti. ovdje smo svi da te slusamo i utjesimo, da te podrzimo, tugujemo s tobom i radujemo se.. sve imamo lupus, svih nas muci, neke vise neke manje, ali ne treba ocajavati, treba ga nekako prihvatiti i ici dalje. uvijek postoji netko kome je teze nego tebi, kad ti ja najteze samo si zamisli kako bi ti bilo da imas neku puno tezu bolest, npr. tumor i da ti kazu da ces zivjeti jos tjedan- mjesec, tako svejedno, zamisli samo sto bi jos sve htjela uciniti i vidjeti, koga bi sve ostavila iza sebe, odmah ce ti biti lakse sto si ziva i sto sa lupusom mozes zivjeti, nekad ljepse a nekad ruznije, ali zato sve sto postignes u zivotu ce ti duplo vrijediti jer si to i duplim trudom stekla... sada ti je tesko, ali bit ce bolje, vjeruj meni... a ako mislis da ti je stvarno tako jako tesko, otidi kod psihijatra, malo porazgovaraj, ja sam bila prije 2 mjeseca, poslala me doktorica jer mi je isto bilo jako tesko. i uvijek se sjeti da bar imas svoju obitelj koja je uz tebe, mnoge od nas to nemaju, meni moji nisu nikakva podrska, bas suprotno, otezavaju mi svaki dan i stavljaju me pod vise stresa. ali ide nekako, svi se mi borimo. i nemoj nikada zaboraviti da smo mi tu uvijek za tebe, i u dobru i u zlu pusaaaaa
shana is offline  
Old 09.06.2009., 18:47   #2753
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Draga LAMY111 moj lupus u stvari sada miruje, ja se osjećam jako dobro,dr mi je povećala medrol zbog tih mojih trmbocita i L al sam se pomirila da su takvi, glavno da mi je dobar crp i anti dna...a i na more ću sljedeći utorak pa i zbog toga...
U obitelji mi nije nitko imao niti ima lupus, koliko ja znam...idi na kontrolu, ovo zna biti jako opasno ako se zapusti, iz iskustva znam jer sam prije olako shvatila...sta možemo,moramo ga obuzdati i biti jače od vuka
ma zašto bih išla na kontrolu stvarno neznam imam 5% šanse da dobijem sistemski lupus a 95% da ne dobijem a kolike su mi šanse da me pregazi auto ili tako nešto. prije pola sata jedan motorista je nastradao u blizini moje zgrade da li je imao lupus ili nešto drugo zar je to sad važno zašto sad živjeti u strahu i trčkarati od doktora do doktora ako se dobro osjećam . a za onog travara Antu K. niko kod nas uTrebinju nije čuo ...molim te ostavi mi tačnu adresu ...unaprijed hvala veliki pozdrav
lamy111 is offline  
Old 09.06.2009., 20:12   #2754
[QUOTE=lamy111;21026914]ma zašto bih išla na kontrolu stvarno neznam imam 5% šanse da dobijem sistemski lupus a 95% da ne dobijem a kolike su mi šanse da me pregazi auto ili tako nešto. prije pola sata jedan motorista je nastradao u blizini moje zgrade da li je imao lupus ili nešto drugo zar je to sad važno zašto sad živjeti u strahu i trčkarati od doktora do doktora ako se dobro osjećam . a za onog travara Antu K. niko kod nas uTrebinju nije čuo ...molim te ostavi mi tačnu adresu ...unaprijed hvala veliki pozdrav[/QU

Sorry ja sam skužila da imaš lupus...imam broj mob pa možeš zvati 063 353 997, baj
angel777 is offline  
Old 09.06.2009., 22:23   #2755
Quote:
kjonjic kaže: Pogledaj post
Kad sam ja imala problema sa mucninama meni su dali ranisan (neznam ko proizvodi i kao se gde zove ali mu je sastav ranitidin). Eventualno probaj da pijes lek posle jela ako moze, to bi trebalo da pise u uputstvu za lek, jer onda manje iritira zeludac. Ja imam problem sa osipom. Uopste nemogu da provalim od cega zavisi nekad mi se pojaca, nekad oslabi ali skoro uvek ga imam po ledjima. Ne svrbi me uopste ali ga se nemogu otarasiti. Probala sam da promenim i deterdzent i sapun i nosim iskljucivo prirodne materijale. Nema veze sa suncem jer mi se javljao i zimi. Sumnjam na delagil. Ima li neko ideju?
Hvala puno,probati cu.
AnaG2 is offline  
Old 09.06.2009., 22:58   #2756
hvala vam svima...
elly5 is offline  
Old 09.06.2009., 23:13   #2757
Quote:
shana kaže: Pogledaj post
draga moja elly5, zivot je dar od Boga i treba ga voljeti i cijeniti. ovdje smo svi da te slusamo i utjesimo, da te podrzimo, tugujemo s tobom i radujemo se.. sve imamo lupus, svih nas muci, neke vise neke manje, ali ne treba ocajavati, treba ga nekako prihvatiti i ici dalje. uvijek postoji netko kome je teze nego tebi, kad ti ja najteze samo si zamisli kako bi ti bilo da imas neku puno tezu bolest, npr. tumor i da ti kazu da ces zivjeti jos tjedan- mjesec, tako svejedno, zamisli samo sto bi jos sve htjela uciniti i vidjeti, koga bi sve ostavila iza sebe, odmah ce ti biti lakse sto si ziva i sto sa lupusom mozes zivjeti, nekad ljepse a nekad ruznije, ali zato sve sto postignes u zivotu ce ti duplo vrijediti jer si to i duplim trudom stekla... sada ti je tesko, ali bit ce bolje, vjeruj meni... a ako mislis da ti je stvarno tako jako tesko, otidi kod psihijatra, malo porazgovaraj, ja sam bila prije 2 mjeseca, poslala me doktorica jer mi je isto bilo jako tesko. i uvijek se sjeti da bar imas svoju obitelj koja je uz tebe, mnoge od nas to nemaju, meni moji nisu nikakva podrska, bas suprotno, otezavaju mi svaki dan i stavljaju me pod vise stresa. ali ide nekako, svi se mi borimo. i nemoj nikada zaboraviti da smo mi tu uvijek za tebe, i u dobru i u zlu pusaaaaa
draga shana,kad sam pročitala tvoj članak natjerale su mi tvoje riječi suze....vidim da si hrabra cura,želim ti da taka i ostaneš.....jako mi je žao što nemaš podršku obitelji znam da to puno znači....želm ti puno sreće,budi hrabra mora se ići dalje.......velika pusa.....
renchi01 is offline  
Old 10.06.2009., 03:07   #2758
Sad sam ja pala u potpuni bedak. Da li vam se desilo da potpuno izgubite samopouzdanje? Upala sam u situaciju iz koje nemogu da se iskobeljam. Problem je u mom braku. Znam da ovo nije tema vezana za brak ali ima veze i sa mojom bolescu. Od muza imam podrsku, vodi racuna o meni, brine se vrlo cesto vise od mene kad se ne osecam dobro. Sve je to lepo i krasno. Medjutim u poslednje vreme je on u gadnoj depresiji ali nece nista da preduzme da izadje iz nje. Sve mu je besmisleno, cak ga po malo nervira sto sam stalno kuci od kad sam ostala bez posla. Pokusavam da smislim nacin kako da pokrenem neki svoj posao jer ovako nemamo dovoljno para za zivot. Kad bi krenula u neki posao naravno da bi prvih godinu, dve trebala non stop da radim a to znaci da ne bi bila kuci po ceo dan. Nisam sigurna da to mogu fizicki da izdrzim jer od kad imam lupus mnogo se brze zamaram i onda dobijem temperaturu. On nece da mi se pridruzi u tom nekom novom poslu jer on nikad nije radio (osim nesto sitno), muzicar je (izabrao je rok muziku od koje ovde nema leba pa od toga nemozemo ziveti), a nema nameru ni u buduce da radi. Ja sam opet budala pa se sve nesto snebivam da se upustim u avanturu novog posla jer se plasim da li ce on trpeti da me nebude kuci po ceo dan, da li ce se ljutiti ako ulozim neku lovu u posao pa mi ne uspe i izgubim pare i sl. Kad ga pitam u vezi toga nikad mi ne odgovara vec samo ponavlja da je sve glupo, dosadno i besmisleno. Imam neku ustedjevinu koju smo ostavili za neke krizne situacije (a mislim da ovo sada jeste krizna situacija) ali on vise voli da imamo para u slamarici nego da malo reskiramo u neko ulaganje. Ja udavih ali neznam kako da objasnim ukratko sta me muci. U nacelu sam ceo zivot vise vodila racuna o tome kako se drugi osecaju a ja sam bila uvek na kraju. Sad se jos gore osecam, stalno imam utisak da sam za sve lose stvari ja kriva i nikako da lupim sakom u sto pa da kazem sta ja na kraju zelim. Plasim se da ga ne izgubim jer ga jako volim ali opet ovako sedeti kuci po ceo dan sa malo para je jos gore jer polako idemo na zivce jedno drugom. OK volimo se ali nemozemo samo buljiti po ceo dan jedan u drugog zatvoreni u jednom stanu. I naravno cela ova situacija me cini izuzetno napetom i nervoznom i taman mi se lupus malo stabilizovao a sad opet pocinje da se budi. Nisam bila kod doktora ali osecam to, vec sam naucila da ga nanjusim kad nesto sprema. Udavih ? Sorry
kjonjic is offline  
Old 10.06.2009., 09:44   #2759
[QUOTE=angel777;21028098]
Quote:
lamy111 kaže: Pogledaj post
ma zašto bih išla na kontrolu stvarno neznam imam 5% šanse da dobijem sistemski lupus a 95% da ne dobijem a kolike su mi šanse da me pregazi auto ili tako nešto. prije pola sata jedan motorista je nastradao u blizini moje zgrade da li je imao lupus ili nešto drugo zar je to sad važno zašto sad živjeti u strahu i trčkarati od doktora do doktora ako se dobro osjećam . a za onog travara Antu K. niko kod nas uTrebinju nije čuo ...molim te ostavi mi tačnu adresu ...unaprijed hvala veliki pozdrav[/QU

Sorry ja sam skužila da imaš lupus...imam broj mob pa možeš zvati 063 353 997, baj
ćao hvala ti nabroju ali ovaj broj je valjda isključen ali nije ni važno ionako mu ne bih išla ja sam se ovih dana malo previše raspisala pa ću prepustiti drugima da malo više pišu a ja ću se posvetiti malo više sebi mislim da sam to i zaslužila odoh i ja na zasluženi odmor a odmoriću se i od kompjutera puno pozdrava svima
lamy111 is offline  
Old 10.06.2009., 11:31   #2760
Quote:
kjonjic kaže: Pogledaj post
Sad sam ja pala u potpuni bedak. Da li vam se desilo da potpuno izgubite samopouzdanje? Upala sam u situaciju iz koje nemogu da se iskobeljam. Problem je u mom braku. Znam da ovo nije tema vezana za brak ali ima veze i sa mojom bolescu. Od muza imam podrsku, vodi racuna o meni, brine se vrlo cesto vise od mene kad se ne osecam dobro. Sve je to lepo i krasno. Medjutim u poslednje vreme je on u gadnoj depresiji ali nece nista da preduzme da izadje iz nje. Sve mu je besmisleno, cak ga po malo nervira sto sam stalno kuci od kad sam ostala bez posla. Pokusavam da smislim nacin kako da pokrenem neki svoj posao jer ovako nemamo dovoljno para za zivot. Kad bi krenula u neki posao naravno da bi prvih godinu, dve trebala non stop da radim a to znaci da ne bi bila kuci po ceo dan. Nisam sigurna da to mogu fizicki da izdrzim jer od kad imam lupus mnogo se brze zamaram i onda dobijem temperaturu. On nece da mi se pridruzi u tom nekom novom poslu jer on nikad nije radio (osim nesto sitno), muzicar je (izabrao je rok muziku od koje ovde nema leba pa od toga nemozemo ziveti), a nema nameru ni u buduce da radi. Ja sam opet budala pa se sve nesto snebivam da se upustim u avanturu novog posla jer se plasim da li ce on trpeti da me nebude kuci po ceo dan, da li ce se ljutiti ako ulozim neku lovu u posao pa mi ne uspe i izgubim pare i sl. Kad ga pitam u vezi toga nikad mi ne odgovara vec samo ponavlja da je sve glupo, dosadno i besmisleno. Imam neku ustedjevinu koju smo ostavili za neke krizne situacije (a mislim da ovo sada jeste krizna situacija) ali on vise voli da imamo para u slamarici nego da malo reskiramo u neko ulaganje. Ja udavih ali neznam kako da objasnim ukratko sta me muci. U nacelu sam ceo zivot vise vodila racuna o tome kako se drugi osecaju a ja sam bila uvek na kraju. Sad se jos gore osecam, stalno imam utisak da sam za sve lose stvari ja kriva i nikako da lupim sakom u sto pa da kazem sta ja na kraju zelim. Plasim se da ga ne izgubim jer ga jako volim ali opet ovako sedeti kuci po ceo dan sa malo para je jos gore jer polako idemo na zivce jedno drugom. OK volimo se ali nemozemo samo buljiti po ceo dan jedan u drugog zatvoreni u jednom stanu. I naravno cela ova situacija me cini izuzetno napetom i nervoznom i taman mi se lupus malo stabilizovao a sad opet pocinje da se budi. Nisam bila kod doktora ali osecam to, vec sam naucila da ga nanjusim kad nesto sprema. Udavih ? Sorry
draga konjic,žao mi je što ti je takva situacija,mi s lupusom smo poznate po tome da se samo brinemo za druge, sebe ostavljamo na zadnjem mjestu.ja ti isto savjetujem da nešto radiš,tako ćeš manje misliti na bolest i probleme.....u braku se može nešto postići samo dogovorom.....ja ti želim da se uspiješ dogovoriti sa suprugom da krenete dalje jer u životu se mora raditi......puno sreće ....velika pusa.....
renchi01 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.