Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 09:49   #2881
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
Viki 40 hvala ti puno,nisam znala da je brusnica bas toliko dobra za sve....
A za krv probaj ovo moje sto sam napisala da pijem ako mozes podnjeti svjeze voce na taste.Ide ti 2kg svjeze cikle, 2kg mrkve, 1kg jabuka, 0,5kg limuna i 1 kg meda to sve u sokovniku sameljes i pijes po 1dl kroz 20 dana,i pije se samo jednom godisnje.Mogu ti reci da okus cak i nije tako los...
ELLY5 sretno na moru,zavidim ti jako
Pila sam taj pripravak godinama, pa te moram upozorit da limun ne stavljaš zajedno s ostalim dijelovima, jer učinak vitamina c traje samo 30 minuta, pa je potrebno ostale sastojke izmješat u sokovniku , a limun iscijediti u čašu neposredno prije uzimanja pripravka kakop bi imao svoju funkciju. Eto , ni ja to nisam znala pa su me iskusniji upozorili, pročitala neke stvari i zaista je tako.
tonka 32 is offline  
Old 26.07.2009., 09:52   #2882
Quote:
elly5 kaže: Pogledaj post
VIKI 40,ja ti ništa ne razumijem... inače kod mene sve po starom...jedva preživam ove dane...vrućina i sparina me ubijaju...sva sreća pa imamo klimu u kući,da nema,ja bih poludjela...ipak idem na more,sa svojima...morala sam jel me mama nije htjela ostavit samu zbog bolesti i svega,pa ajd idem se žrtvovat zbog njih...i to 2 tjedna...morat ću nakupovat krema 50+ faktor i non-stop mazanje...uf..al ajd,šta je tu je...sutra krečimo pola kuće,nadam se da me neće boljeti i da ću moći pomoći u čišćenju...počela sam si kuhati koprivu i još sto trava pa pijem taj čaj hladan...mal je gorko,al može se popiti...e,htjela sam vas pitati jel vi imate mokraćne kiseline u zglobovima? ja imam dosta više,pa me zanima ako je netko imao ili ima na koji način izbacuje?! pozdrav i pusa svima
Moj tata ima godinama problema s viškom mokračne kiseline i znam da treba pripaziti na konzumiranje poma( rajčica ) zbog viška slobodnih radikala, također i grahorastih plodova- orah, lješnjak, grašak......
tonka 32 is offline  
Old 26.07.2009., 12:46   #2883
Quote:
tonka 32 kaže: Pogledaj post
Pila sam taj pripravak godinama, pa te moram upozorit da limun ne stavljaš zajedno s ostalim dijelovima, jer učinak vitamina c traje samo 30 minuta, pa je potrebno ostale sastojke izmješat u sokovniku , a limun iscijediti u čašu neposredno prije uzimanja pripravka kakop bi imao svoju funkciju. Eto , ni ja to nisam znala pa su me iskusniji upozorili, pročitala neke stvari i zaista je tako.


Hvala puno na savjetu,ova tura mi je vec napravljena tako kako je,ali nema veze.....Na godinu cu znati kako pripremati.A jeli bi bilo previse da bez obzira na iscjeđeni limun u tom soku jos dodam limuna neposredno prije konzumiranja?Ako kazes da ucinak c vitamina traje samo 30 min,onda je znaci limun izgubio svoje svojstvo i ostao je samo okus limuna....
trantićica1 is offline  
Old 26.07.2009., 15:33   #2884
tonka 32,ja ti ni to ne konzumiram...ne znam stvarno više od čega bi mogla biti tako visoka kiselina...
elly5 is offline  
Old 26.07.2009., 22:29   #2885
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetu,ova tura mi je vec napravljena tako kako je,ali nema veze.....Na godinu cu znati kako pripremati.A jeli bi bilo previse da bez obzira na iscjeđeni limun u tom soku jos dodam limuna neposredno prije konzumiranja?Ako kazes da ucinak c vitamina traje samo 30 min,onda je znaci limun izgubio svoje svojstvo i ostao je samo okus limuna....
Mislim da možeš jer ovaj je već izgubio svojstvo , ti dodaj ja sam to pila kroz zadnjih 7 godina dovoljno tako da mislim da se ne moraš bojat i dodat malo kad piješ.
tonka 32 is offline  
Old 27.07.2009., 00:14   #2886
Pametnice moje jedno pitanje,dr mi je smanjila terapiju prije 2 tjedna decortin sa25 mg na 20 mg.Od tada se po kuci vucaram ko crknuta macka do nekih 14h popodne,svaki dan isto ne funkcioniram,a kasnije imam snage za troje...Sva "sreca" pa sam na bolovanju.Sta mislite da li je to zato sto mi se organizam jos nije navikao na manju dozu terapije ili je podivljali lupus u pitanju?Pozdrav i drzite mi se i bjezite od sunca...
trantićica1 is offline  
Old 27.07.2009., 00:23   #2887
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
Pametnice moje jedno pitanje,dr mi je smanjila terapiju prije 2 tjedna decortin sa25 mg na 20 mg.Od tada se po kuci vucaram ko crknuta macka do nekih 14h popodne,svaki dan isto ne funkcioniram,a kasnije imam snage za troje...Sva "sreca" pa sam na bolovanju.Sta mislite da li je to zato sto mi se organizam jos nije navikao na manju dozu terapije ili je podivljali lupus u pitanju?Pozdrav i drzite mi se i bjezite od sunca...
Ne znam točno,ali znam da kad sam bila na većoj dozi decortina bila sam sva u nekoj žurbi,puna energije,a kad je doza manja samo mi se spava,sve me nešto bolucka i razvlačim se po kući. Sigurno da treba organizmu da se prilagodi na manju dozu.
vanili is offline  
Old 29.07.2009., 17:50   #2888
Bok svima!
Znam i ja taj lek sa mrkve, meda i.t.d. ali imam jedan problem sta ne smem nista da pijem hladno jer odmah dobijem zapaljenje grla i onda odma temperaturu. Tako guram vec pet godina, jer grlo mi je hronicno i ne smem ama bas nista hladno.
Ima li neko isti takvi problem jer non stop kasljucam, pogotovo uvece kad legnem.
Inace to sto osecate tranticica1 i vanili zamor nije samo do lekova ja i kad ih pijem i kad ih ne pijem ima dana kad ne mogu nista da radim, samo vidim gde ima krevet i da legnem, a nekad mogu da radim u besvest. Ipak slusajte svoe telo ako imate takav umor radite samo neophodnije i odmarajte se.
Pozdrav svima.
VIKI_40 is offline  
Old 29.07.2009., 22:57   #2889
Quote:
VIKI_40 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Znam i ja taj lek sa mrkve, meda i.t.d. ali imam jedan problem sta ne smem nista da pijem hladno jer odmah dobijem zapaljenje grla i onda odma temperaturu. Tako guram vec pet godina, jer grlo mi je hronicno i ne smem ama bas nista hladno.
Ima li neko isti takvi problem jer non stop kasljucam, pogotovo uvece kad legnem.
Inace to sto osecate tranticica1 i vanili zamor nije samo do lekova ja i kad ih pijem i kad ih ne pijem ima dana kad ne mogu nista da radim, samo vidim gde ima krevet i da legnem, a nekad mogu da radim u besvest. Ipak slusajte svoe telo ako imate takav umor radite samo neophodnije i odmarajte se.
Pozdrav svima.
Ovaj sok ne moraš pit hladan , ni ja ga ne pijem izvadim ga pola sata prije konzumiranja u malu čašicu i ostavim da se stopli pa popijem , tako sam barem pila sve te pripravke i noni i aloa veru itd...
tonka 32 is offline  
Old 30.07.2009., 11:56   #2890
meni se događa nesto jako cudno....Otkako pijem decortine grlo me ne boli,a sopam hladno u sebe i gazirano sto je fora,a to inace nisam smila ni u snu piti....Ja taj sok pijem hladan,sto mi cak i godi po ovoj vrucini.Pozdrav

Zadnje uređivanje trantićica1 : 30.07.2009. at 12:08.
trantićica1 is offline  
Old 30.07.2009., 16:57   #2891
drage moje kako ste, jel prezivljavate ovo vrijeme? ja imam srecu sto nemoram nikamo sada ici pa sam u kuci dok su vrucine. al danas su me nesto leda uhvatila pa se tesko krecem
shana is offline  
Old 01.08.2009., 16:48   #2892
grozno se osijećam, najradije bi zaspala zauvijek...
ora is offline  
Old 01.08.2009., 18:21   #2893
zasto ora, sto je bilo?
shana is offline  
Old 01.08.2009., 18:46   #2894
ma, svako novo buđenje uz svijest o neizlječivoj bolesti čije ime mogu samo ponekad izreći i to ne u cijelosti... gubitak kontrole nad zdravljem jer sve što činim ne donosi poboljšanje, naprotiv... sve se promijenilo i ja sa svim... gubim tlo pod nogama prečesto... nikome ne pričam o tome... ne želim sažaljenje... izolacija... i suze...
ora is offline  
Old 01.08.2009., 20:24   #2895
pa nisi jedina, tjesi se da ima i puno gorih bolesti... al treba je prihvatiti i zivjeti sto bolje mozes, isprobavati sto ti olaksava a rjesavat se onoga sto ti otezava stanje. svi mi ovdje imamo neizljecivu bolest i budimo se svaki dan s njom, ali zivot ide dalje, treba se boriti nema odustajanja
shana is offline  
Old 01.08.2009., 23:30   #2896
Draga Ora,ne znamni koliko ti je godina, ni odalke si...ali sve je to manje bitno od toga da ti prihvatiš sad svoj život i svoj organizam takav kakav je,bolestan pa šta onda....Ako smo bolesni ne znaci da manje vrijedimo,dapace svaki nas trud vrijedi duplo vise nego sto je do sada vrijedio.Nemoj se zatvarati u sebe,razgovaraj s nekim kad te uhvati faza deprsije i pazi u takvim fazama vuk napada opasno,jer tad smo psihicki najslabije.Meni su u bolnici rekli da od tog dana ako zelim zivjeti moram zivjeti 3 nacela:JA HOCU,MOGU I MORAM ZIVJETI,i to ne radi drugih nego radi sebe.Probaj tako i ti,sama sebi moras biti najvaznija,zanam da nije lako ali probaj.I naravno javi se kad god hoces uvjek je netko tu
trantićica1 is offline  
Old 02.08.2009., 11:09   #2897
draga ora,sviju nas ponekad uhvati depresija ,evo ja se jutros grozno osjećam i svašta mi prolazi kroz glavu pa kako dalje,kako,kako što da radim.jutros sam plakala ko malo dijete ali to je sve za ljude i zdrave a ne za nas koje smo tako osjetljive.ali moramo biti jače od te bolešćurine što nas napada i ne dopustiti joj da vlada sa nama već mi sa njom.ne znam koje ste vjere ali ja vam moram priznat da mene vjera u BOGA drži na životu kad god mi je teško znam da je on uvjek tu da mi pomogne.i sretna sam zbog toga .zato drage moje samo molite,molite i ne bojte se.veliki pozdrav svima!
renchi01 is offline  
Old 04.08.2009., 22:12   #2898
gdje ste svi ,što se ne javljate?jeste li dobro?
renchi01 is offline  
Old 05.08.2009., 18:19   #2899
eto i mene medu vas

hej ljudi nisam do sada ni znala da ovo postoji. da i ja sam mislila da sam saaaama na svijetu i da samo ja imam ovo cudo. vidim da svi vi znate svasta o lupusu i mozda se varam ali sretna sam kad vas cujem jer niste bas puno ratovali sa njim. ja sam prosla vec i bubrege i zglobove ,limfe crijeva i sad vec imam umjetni kuk od medrola . znam groznoo ali i nije bas strasno idemo dalje pa nije to kraj svjeta. i dragooooo mi je da sam vas nasla.
anita 32 is offline  
Old 05.08.2009., 18:38   #2900
ajme,draga anita,stvarno ti se već svašta dogodilo...jel bi ti se dalo malo dublje o tome pričati,da nam ukratko kažeš kako si dobila lupus i kako je sve počelo...?! bila bi ti jako zahvalna... jer na taj način upoznajemo sve bolest i način na koji napada i kako se tko bori i s kojim sredstvima osim sa lijekovima...i jako me zanima kako ti je to sa kukom bilo...?! Ja sam naprimjer od medrola dobila 2 najgora epileptička napada...inače kod mene je sve po starom...boli,u kući sam non-stop i tako...13.08.na more...=)
elly5 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.