Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2009., 00:42   #2921
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
Ma ne znam vise sta mi je.Ponekad imam osjecaj da si pocinem umisljati da me boli,a boli me.Koma se osjecam vec danima,organizam nikako da mi se navikne na manju dozu lijekova i svaki dan mi je sve tezi i gori...Zbilja sam u glavi prihvatila tu bolest,cak je gore mojoj okolini (bake i djedovi se ne mogu pomirit s tim da ja necu ozdraviti nikada) nego meni.Pa onda sva ta silna pitanja u vezi trudnoce,a kad cu,a zasto nisam,a sta cekam,a...Ma zlo mi je vise od svega,ponekad se osjecam ko fikus, i od njega vece koristi nego od mene.Nemoj ovo,ne smijes ono,moras ovako..
U 5 mj,mi je je umrlo sogor,100% zdrav covjek.I od tada sam primjetila da su se bolovi vratili.Milijun puta mi je vec palo na pamet "o Boze zasto mene nisi primio,a ne njega.Pa od njega bar neke koristi,a od mene nikakve".
Znam da ne smijem tako razmisljati,ali ponekad mi je tako tesko zivjeti s ovom bolesti (koja i nije tako strasna),da je to ne vjerovatno.Osjecam se koma
Ja sam došla do jednog zaključka nakon dugo razmišljanja: sve se dogodi upravo onako kako treba i kad treba i najpovoljnije za tebe. U tom trenu kad ti se nešto događa onda nisi svjesna zašto ali... treba čekati da prođe neko vrijeme pa će ti se razbistriti i uvidjet ćeš zašto je baš nešto što se dogodilo bilo baš dobro i u pravom trenu za tebe. Probaj se sjetiti nekih starih događaja pa razmisli malo... Nije te Bog za bezveze tu stavio. Sve se desi jer se mora desiti.
vanili is offline  
Old 11.08.2009., 10:25   #2922
Znas vanili,ima istine u tome sto si rekla..Ja sam cijeli zivot voljela i htjela raditi kako kucne poslove tako i opcenito,voljela sam se osjecati korisno i vrijedno.Život sam zamišljla potpuno drugacije,sa djecom definitivno.I onda je dosao ON i cijeli moj zivotni ritual i zavotne planove poremetio.Ponekad se pitam "o Boze zasto?",a isto tako cesto sama sebe znam tjesiti "valjda je to tako moralo biti".Bolje da sam se ja razbolila nego neko djete,iako sam i ja necije djete...
trantićica1 is offline  
Old 13.08.2009., 14:26   #2923
drage moje, kako usklađujete posao preko ovih vrućina kad ne smijemo na sunce? :S
ja sam evo kod dragog u slavoniji i uzivam, jedino me to sunce muci
shana is offline  
Old 13.08.2009., 14:36   #2924
dijagnoza

Prije nešto više od mjesec dana, doktori su posumnjali da imam lupus. Dobila sam prve rezultate pretraga, pa idem veceras da mi kažu da li ga imam ili ne. Tako sam nervozna, možda je lakše živjeti u neizvjesnosti, nego znati sigurno. A vi mi svi djelujete tako zadivljujuće hrabro. Svaka vam čast.
Tuga is offline  
Old 13.08.2009., 22:27   #2925
Quote:
Tuga kaže: Pogledaj post
Prije nešto više od mjesec dana, doktori su posumnjali da imam lupus. Dobila sam prve rezultate pretraga, pa idem veceras da mi kažu da li ga imam ili ne. Tako sam nervozna, možda je lakše živjeti u neizvjesnosti, nego znati sigurno. A vi mi svi djelujete tako zadivljujuće hrabro. Svaka vam čast.
Ponekad je bolje neke stvari nikad ne saznati,ali to s bolesti nije slucaj.
Meni osobno je najgore bilo prvih par dana kad sam tek saznala da sam bolesna,ali nalazila sam se u rukama divne doktorice i na odjelu gdje sve sestre zasluzuju nobelovu nagradu za pazljivost i njeznost,tako da zahvaljujuci njima sam to prihvatila i bolje nego sto sam ocekivala da cu prihvatiti..Mogu ti reci da je teze bilo mojoj okolini to prihvatiti.Imati lupus nije nista strasno samo je dosta bolno,jer kako su meni rekli "od toga se ne umire,ali zapustis li se pozelis od bolova da umres"....bit ce sve u redu samo vjeruj
trantićica1 is offline  
Old 13.08.2009., 23:54   #2926
Cool

hej cure ja sam malo citala ove vase price ,pa mi nije jasno vidim da se sve zalite na bol. a recite vi meni otprilike sta vas tako boli ,jer mene u principu ne boli nista ,a ustvari me boli sve,ali ne tako jako. a i imam novosti bila ja na kupanju i na suncuhttps://www.forum.hr/images/smilies/cool2.gif ,pa kud puklo da puklo ,ja se okupala i suncala pa sad sta bude. ali sad sam ja svoju dusu i srce napunila za cijelu dugu zimu .
anita 32 is offline  
Old 14.08.2009., 08:05   #2927
Još uvijek bez sigurne dijagnoze! Doktor je naručio još pretraga. Kaže da smo isključili ostale bolesti, ali lupus ne. Ne može reći niti da ga imam, niti da ga nemam. Najgore je sto su rezultati različitih laboratiorija unutar mjesec dana ispali različiti- po jednima su neka antitijela pozitivna, a po drugima druga! Totalna zbrka.
Tuga is offline  
Old 14.08.2009., 10:04   #2928
Quote:
anita 32 kaže: Pogledaj post
hej cure ja sam malo citala ove vase price ,pa mi nije jasno vidim da se sve zalite na bol. a recite vi meni otprilike sta vas tako boli ,jer mene u principu ne boli nista ,a ustvari me boli sve,ali ne tako jako. a i imam novosti bila ja na kupanju i na suncuhttps://www.forum.hr/images/smilies/cool2.gif ,pa kud puklo da puklo ,ja se okupala i suncala pa sad sta bude. ali sad sam ja svoju dusu i srce napunila za cijelu dugu zimu .
Mene ti ponekad sve boli,a ponekad nista.Kad me boli imam osjecaj da imam rak cijelog tijela,jer se od bolova ne mogu kretati.Bude trenutaka kad na wc ne mogu sjesti koliko me koljena bole,a po noci u ramenima vrti....Ma uzasna bol..
Drago mi je da si malo uzivala u kupanju,samo se nadam da ti suncanje nece ostaviti posljedice.I ja sam si priustila kupanje ovog ljeta,ali suncanje ni pod razno.Ja sam ipak kukavica i to veika...
Tuga to ti je normalno kod otkrivanja imunoloskih bolesti,nekad se odmah otkriju,a nekad treba pretraga i pretraga...Samo polako,i ne bediraj se previse zbog toga,ima i gorih stvari u zivotu koje te mogu strefiti,a mozda te zbog lupusa zaobiđu
trantićica1 is offline  
Old 14.08.2009., 10:05   #2929
Quote:
Tuga kaže: Pogledaj post
Prije nešto više od mjesec dana, doktori su posumnjali da imam lupus. Dobila sam prve rezultate pretraga, pa idem veceras da mi kažu da li ga imam ili ne.
Quote:
Tuga kaže: Pogledaj post
Još uvijek bez sigurne dijagnoze! Doktor je naručio još pretraga. Kaže da smo isključili ostale bolesti, ali lupus ne. Ne može reći niti da ga imam, niti da ga nemam. Najgore je sto su rezultati različitih laboratiorija unutar mjesec dana ispali različiti- po jednima su neka antitijela pozitivna, a po drugima druga! Totalna zbrka.

Dijagnoza SLE se u načelu ne postavlja brzo. Kao prvo, ne uzimaju se u obzir samo laboratorijski nalazi, već i fizički pregled, sve ono što pacijent navodi kao subjektivne i objektivne tegobe... Prije godinu dana (ili tako nekako) smo ovdje pisale o tome što se sve uzima u obzir za dijagnosticiranje SLE (više od deset parametara), s tim da četiri ili pet mora biti zadovoljeno.

Primjerice, ja sam dijagnozu SLE 'čekala' preko dvije godine. Do tada sam vođena pod DLE. Slično iskustvo s dijagnosticiranjem je prošlo dosta nas ovdje. Rijetki su imali tako izražene simptome i tako 'loše' nalaze da su dijagnozu dobili odmah po prvoj evaluaciji nalaza.

Što se tiče različitih nalaza... neki aparati daju finija mjerenja, pa se i rezultati mogu donekle razlikovati (ali ne toliko da bi to utjecalo na postavljanje dijagnoze). No, isto tako, i naša se krvna slika mijenja iz dana u dan (primjerice, moji trombociti jedan dan mogu biti 138, nakon nekoliko dana 109, pa onda opet 129. Tako je i s ostalim.

Liječnici vole imati nekoliko nalaza u nizu (u dužem vremenskom razdoblju) kako bi postavili dijagnozu SLE, budući da se dosta autoimunih bolesti 'preklapa' u nalazima.

Zato budi strpljiva i bez panike (lako je to meni sada reći, a kada sam prvi puta čula za mogućnost da imam lupus, bila sam se raspametila).
__________________
fermina-daza is offline  
Old 14.08.2009., 13:01   #2930
pozdrav vučice....ponosno obajvlujem da sam i dalje bez terapije iako namazana s kermama protiv sunca ali uspjela sam do sada skoro bez ijedne flekice, imam jednu malu al već odlazi....bili smo na moru ali na plažu smo što zbog klinca što zbog mene išli tek oko 17:30....Luka raste i počeo se smijati...jako je sladak...evo da vas malo oraspoloži

luka
mala vjeverica is offline  
Old 14.08.2009., 17:00   #2931
Mala vjeverice presladak ti je sincic ...Bas mi je drago sto si na moru prosla bez fleka,ja sam se ovo ljeto dobrano pridrzavala neizlazenja na sunce...Strah me je....Pozdrav svima,pusa tvom malom Luki
trantićica1 is offline  
Old 15.08.2009., 00:32   #2932
hvala tratinćice1
mala vjeverica is offline  
Old 16.08.2009., 14:58   #2933
pozdrav drage moje
vjeverice stvarno je presladak
vidim da nam je sve vise i vise pridoslica a oni stari se sve slabije javljaju, ja sam evo jos u slavoniji, sutra idem natrag
i ja sam bila na moru i sve je proslo super. tuga ne brini dobit ces dijagnozu, samo polako. ja sam svoju dobila za 3 mjeseca, tj. 2 i po tjedna kako sam dosla kod svoje doktorice, ali prije toga sam bila po doktorima i bolnicama i dobila sam razno razne dijagnoze.
ima li koja od vas mozda uz lupus kakav miozitis??
shana is offline  
Old 17.08.2009., 23:09   #2934
Quote:
mala vjeverica kaže: Pogledaj post
pozdrav vučice....ponosno obajvlujem da sam i dalje bez terapije iako namazana s kermama protiv sunca ali uspjela sam do sada skoro bez ijedne flekice, imam jednu malu al već odlazi....bili smo na moru ali na plažu smo što zbog klinca što zbog mene išli tek oko 17:30....Luka raste i počeo se smijati...jako je sladak...evo da vas malo oraspoloži

luka
HEJ ,TEBE JOS NISAM VIDJELA, SADA SI ME UUUUUGODNO IZNENADILA. DA LI TO STA SE TVOJ MALI LUKA POCEO SMIJATI KAO PRVO ,JE LI LUKA TVOJ I ZNACI LI TO DA SI GA RODILA SA LUPUSOM . AJME KAKO DIVNO ,A JA SE NIKAKO NEMOGU ODLUCITI BI LI POKUSALA PONOVO ,A SAD IMAM JEDNO DIVNO STVORENJE OD 13G I CISTO ME STRAH PONOVO SE UPUSTITI NAKON SVIH AVANTURA SA KUCNIM LJUBIMCEM -LUPUSOM .- NEZNAM KAKVE SU POSLJEDICE MEDROLA ,CITOSTATIKA I SVEGA STA SU TRPALI U MENE DO SADA ,AAAAA TAKO BI VOLJELA JOS JEDNOG BEBACA PA DA MOJA MATEA IMA NEKOGA.AJDE MI MOLIM TE RECI KAKO JE TO PROSLO.
anita 32 is offline  
Old 17.08.2009., 23:15   #2935
Quote:
Tuga kaže: Pogledaj post
Još uvijek bez sigurne dijagnoze! Doktor je naručio još pretraga. Kaže da smo isključili ostale bolesti, ali lupus ne. Ne može reći niti da ga imam, niti da ga nemam. Najgore je sto su rezultati različitih laboratiorija unutar mjesec dana ispali različiti- po jednima su neka antitijela pozitivna, a po drugima druga! Totalna zbrka.
E MENI TI JE POZNATA TA TVOJA SITUACIJA ,A KOSTALA ME JAKO . PRIJE 12G KAD SAM PRVI PUT ZAVRSILA U BOLNICI RADI ZGLOBOVA MENI SU TI NAPISALI DA SE SUMNJA NA SLE I COLAGENOSIS, A NITKO NIJE REKAO DA TI TO IMAS. KAD SAM NAKON 3MJ PRESTALA PIT MEDROL MENI JE BILO SUPER I NISTA ME NIJE BOLILO ,I TAKO 7G . SVE DOK NIJE PONOVO POCEO HARAT I USAO MI U LIMFNE CVOROVE PA OD TAMO U BUBREGE ,TAKO DA NITI JEDAN DOKTOR TI NECE ZNAT NAZALOST SVE DO NJEGOVOG PRAVOG NAPADA KOJI SE NADAAAAAM NIKAD NECES PROBAT. ALI AKO SU TI DALI KAKVU TERAPIJU IPAK TI TO UZIMAJ IAKO TI BILO I BOLJE NEMOJ DOZVOLIT DA TE PREVARI I DA TI SE DOGODI STA I MENI RADI NESIGURNE DIJAGNOZE.
anita 32 is offline  
Old 18.08.2009., 09:57   #2936
Ovaj tjedan idem pregledati bubrege. Vi kojima je lupus napao bubrege, jeste li nešto osjetili, imali bilo kakve smetnje?
Tuga is offline  
Old 18.08.2009., 10:07   #2937
Mala vjeverice, Luka je prekrasan. Hvala ti što nam daješ nade da je tako nešto moguće i oboljelima od lupusa. Sigurno si bila jako hrabra. Napiši nam kako si uspjela. Čuvajte se.
Tuga is offline  
Old 18.08.2009., 16:00   #2938
Quote:
Tuga kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan idem pregledati bubrege. Vi kojima je lupus napao bubrege, jeste li nešto osjetili, imali bilo kakve smetnje?
Meni je lupus na bubregu,samo me jednom jako zabolio bubreg i to jako,ali sam popila ketonal smirila se i bol je prosla i nikad vise me nije zabolio.A vodenu cistu na bubregu su mi otkrili na rtg-u.I to su mi rekli da je to lupus i a je to potpuno bezopasno i da se ne brinem nista.Samo ako pijes medrol ili decortine moras jaaaako puno tekucine piti preko dana,upravo zbog bubrega.Da ti se lijekovi ne zadrzavaju u bubregu nego da ih istjeras van (bar su meni na odjelu tako rekli da tako radim),pridrzavam se toga i sto se tice bubrega mi je dobro.
trantićica1 is offline  
Old 18.08.2009., 21:40   #2939
Quote:
Tuga kaže: Pogledaj post
Ovaj tjedan idem pregledati bubrege. Vi kojima je lupus napao bubrege, jeste li nešto osjetili, imali bilo kakve smetnje?
meni ti je lupua bio u bubrezima i nista me nije bolilo doslo mi je do protein urie i nefrotskog sindroma tj izbacivanja proteina ,a to ti je otprilike izgledalo tako da sam ti ja dobivala 5-6kg tjedno i tako 4 mj . dok nisam skoro na dijalizi zavrsila kad su otkrili sta je ,a tada sam dobila diruetike da se iscjedim i do tada sam skupila 35kg tj dosla sam na 100kg ,kad su me dobro iscjedili onda je tek poceo sou sa 3x 800mg medrola u boci ,pa citostatici 5x 1g ,ljutska plazma i svasta jos nesto sve do umjetnog kuka od medrola, ALI nista od toga nije bolilo tako da ustvari nemas pojma kad napadne. ma nije ni bitno jer tebi se to sigurno nece dogodit . zato draga glavu gore i samo ti njega drzi negdje da on spava
anita 32 is offline  
Old 19.08.2009., 08:23   #2940
Hvala na info. Doktor koji me prati je rekao da želi, kada sakupimo sve nalaze, da odemo zajedno i jednom njegovom starijem kolegi koji ima više iskustva s lupusom, da me i on pregleda. Da li je itko od vas radio HLA test? Živim vani, osiguranje ne priznaje taj test, pa laboratoriji traže između 400-800 eura, a doktor nije siguran da li mu je baš prijeko potreban ili ne.
Tuga is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.