Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 22:58   #3021
Quote:
trantićica1 kaže: Pogledaj post
...Jer vama prsti na rukama poplave do boje indiga?Meni su to bili prvi simptomi,cak su sumnjali na raynaud sindrom,a na kraju VUK...
Ovi plavi prsti ti najvjerojatnije i jesu od raynaudovog sindrom. Naime, raynaud je vjerni pratilac 'vuka' u dvadesetak posto slučajeva. Tako da kod mene uvijek uz dijagnozu SLE piše i raynaudov sindrom.

Svakako vodi računa da s rukama ne hvataš hladne predmete (primjerice, iz zamrzivača), praviš grude od snijega... Nekih sam zima vukla one bolne krateriće po jagodicam prstiju gotovo do proljeća, a prsti su žarili i bili crveno plavi i bolni na dodir. A nekih sam zima imala čak i bolne prste na nogama (zanimljivo, nikada sve, nego onako, napreskokce). A opet, nekih sam se godina baš lijepo provukla, bez ikakvih problema (kao prošle sezone).

Meni raynaud zna dohvatiti i nos, pa hodam okolo crvenoga nosa k'o pijanac . Ovo s nosom čak ni ne čeka zimu; zna se pojaviti s jeseni i tijekom proljeća. No, hvala bogu, sada je već neko vrijeme sve u redu.

Proporučam ti da radiš vježbice za stopala i šake i da dosta pješačiš. Barem se meni čini da tako bolje podnosim hladne periode, pa je i raynaudov sindrom onda manje izražen.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 26.09.2009., 01:47   #3022
fermina drago mi je da si se anpokon javila kako si inace?
shana is offline  
Old 26.09.2009., 17:42   #3023
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovi plavi prsti ti najvjerojatnije i jesu od raynaudovog sindrom. Naime, raynaud je vjerni pratilac 'vuka' u dvadesetak posto slučajeva. Tako da kod mene uvijek uz dijagnozu SLE piše i raynaudov sindrom.

Svakako vodi računa da s rukama ne hvataš hladne predmete (primjerice, iz zamrzivača), praviš grude od snijega... Nekih sam zima vukla one bolne krateriće po jagodicam prstiju gotovo do proljeća, a prsti su žarili i bili crveno plavi i bolni na dodir. A nekih sam zima imala čak i bolne prste na nogama (zanimljivo, nikada sve, nego onako, napreskokce). A opet, nekih sam se godina baš lijepo provukla, bez ikakvih problema (kao prošle sezone).

Meni raynaud zna dohvatiti i nos, pa hodam okolo crvenoga nosa k'o pijanac . Ovo s nosom čak ni ne čeka zimu; zna se pojaviti s jeseni i tijekom proljeća. No, hvala bogu, sada je već neko vrijeme sve u redu.

Proporučam ti da radiš vježbice za stopala i šake i da dosta pješačiš. Barem se meni čini da tako bolje podnosim hladne periode, pa je i raynaudov sindrom onda manje izražen.
Ma kod mene ti je to nekako cudno...Ponekad mi prsti na rukama poplave do boje indiga (na nogama manje bar za sada,nos mi jos uvijek je isti hvala Bogu za sada),a kad se tusiram ili bilo sta radim sa malo toplijom vodom prsti i na rukama i na nogama mi budu zuti,bijeli ko u mrtvaca kao da kapi krvi nema u njima....
A sto se puckanja koze ticemeni ne mora biti posebno hladno...
Ima vec mjesec dana da vucem ranice na jegodici kaziprsta,i boli i pece ko sam vrag,ali sta da radim ..
To je takva bolest i to je to..
U biti tako ti je kod mene sve i pocelo sa plavim tj.zuto bijelim prstima....
I onda ti je moj dr opce prakse mene poslao kod svoje kolegice sa faksa moje sadasnje dr. ona trazila da se naprave sve te pretrage imunoloske,kad ono boles o kojoj nikad nisam cula....
Znaci rynaud i vuk se druze...hm pa sram ih bilo
trantićica1 is offline  
Old 26.09.2009., 18:00   #3024
Quote:
shana kaže: Pogledaj post
fermina drago mi je da si se anpokon javila kako si inace?

Hvala na ovako toplom pozdravu I ja svima šaljem puse

Sada je, hvala na pitanju, bolje s crijevima. No, da mi ne bi bilo dosadno, krenule vene. Zapravo, krenula su one još proljetos, ali kako se ne radi o vanjskim 'varikozitetima', bolove sam pripisivala nenošenju uložaka (ono, proljetno ljetna obuća...). No, kada je vrag odnio šalu i ja zbog bolova završila na hitnoj, nije bilo druge nego otići na color doppler vidjeti o čemu se radi. Tako su pronašli da mi je posebno u komi jedna vena na desnoj nozi i to neka koja povezuje unutarnje i vanjske vene.

No, više od toga me brine (iako sada manje boli od ovih bedastih vena) to što su na color doppleru našli oštećenja arterija na obje potkoljenice. Pretpostavljam da je tome kumovao lupus ili raynaud. Nisam još išla ni do imunologa, a ni flebologa, jer sam prošli tjedan radila ove pretrage. Pojma nemam s kojim bi mi trenutačno bilo pamentije razgovarati.

A dok čekam na daljnje liječenje, brčkam noge u onom jacuzziju za noge, a onda ih noću odmaram na onom specijalnom jastuku za noge. Naravno da uz to s majkom kemijam i one naše travke i miješam masti i kremice kojima mažem noge (gavez, neven, ružmarin, piskavica...)
__________________
fermina-daza is offline  
Old 26.09.2009., 19:06   #3025
ajoooj, baš ti je veselo :S a niš eci peci pec pa odaberi prvog doktora kod kojeg ces ici
shana is offline  
Old 28.09.2009., 20:53   #3026
evo ja sam danas bila na kontroli, rekla je da su ovi nalazi (CK i LDH) ok, prekosutra imam elektromiografiju i narucila me pred kraj 11. mj.

kako ste mi vi?
shana is offline  
Old 28.09.2009., 22:26   #3027
lupus

Molim vas dali itko od vas pije 32mg medrola?
Goomblar is offline  
Old 29.09.2009., 00:55   #3028
pozz.....shana,drago mi je zbog nalaza i sretno još jednom na elektromiografiji... ja sam danas vadila krv u Osijeku koja se šalje za Zagerb,izvadili su mi 8 epruveta...i to sve većinom imunološke pretrage...ali sam odmah i vadila sed,kks,crp,ukupne proteine..ove 4 zadnje pretrage ću znati sutra,a ostalo (te imunološke koje se šalju za zagreb!) tek za 2-3 tjedna i kada to dođe idem na ležanje u zagreb na rebro... Goomblar ja sam pila jako dugo vremena 32mg medrola,zašto te to zanima?! A,što se tiče RESOCHINA, tu ne treba biti posebno pametan,pročitaš nuspojave i to je otprilike to,kao i za svaki lijek, ali ovdje moraš ići redovito na preglede kod očnog,jer ti se može stvoriti mrena na oku...
elly5 is offline  
Old 29.09.2009., 09:55   #3029
elly 5 skuzia sam da si iz Os i da tamo obavljas samo sve pretrage,a da se lijecis u Zg...Zasto ako nije tajna?Kad u Os imas i te kako jaku imunologiju i jako dobre dr....Pitam zato sto me moji salju po drugo misljenje u Rijeku,a ja se lijecim u Os i ja nebi isla..Moja mi je dr super (dr.Milas - Ahić),a i sestre na odjelu su odlicne...
Katastrofa koliko se te imunoloske pretrage dugo cekaju,i ja sam ih pravila u Os i tek za 3 tjedna ce biti gotovi..
A sto se tice resochina..nuspojave kao i sve sto pise na papiricu je na njemackom jeziku i nema prevedeno na hrvatski...Zato sam pitala..Idem iduci tjedan kod ocnog tako da cu onda vidjeti sta ce oni reci...
Pozdrav svima...
trantićica1 is offline  
Old 29.09.2009., 13:18   #3030
meni je u biti lupus krenio s 11god i primili su me na pedijatriju u osijeku,gdje su me totalno pogrešno liječili....tada me šef pedijatrije poslao za Zagreb i rekao da me u Osijeku nema tko liječiti i da se tamo obratim doktoru kojem me već bio uputio...tako da sam tamo već 9godina,znači od samog početka i nema šanse da se premiještam bilo gdje dalje jer mi je tamo super...a,u Osijeku kada radim tako neke pretrage i ako mi slučajno jako pozli,ima jedna doktorica koja je bila na specijalizaciji kod toga moga doktora u Zagrebu i ona isto zna moj slučaj od samog početka,tako da se onda njoj obratim u Osijeku...ako mi slučajno nešt treba....pusa
elly5 is offline  
Old 29.09.2009., 14:07   #3031
elly 5. Hvala na pitanju. otkrili su mi lupus prije otprilike godinu dana i cijelo vrime pijem 32mg medrola,uz imuran 100mg plus gopten 0,5mg. Zanima me do kad si pila takvu terapiju? Jer je uzasna!! Nemogu sam sebe prepoznati u ogledalu,jer sam se cijeli izoblicio.
Goomblar is offline  
Old 29.09.2009., 15:17   #3032
Goomblar ja sam ti na kortikosteroidima već 4god bez prestanka...to što si na 32mg možeš još biti i sretan...medrol je blaži od decortina,ne znam jesi li ikada bio na decortinu,ali ugl,to je sranje kad piješ....to jako zaokruži,pogotovo kada su veće doze...ja sam čak pila i 60mg,bila sam ko ogromni balon u licu...grozno...od kad sam na medrolu to se,istina smanjilo,ali je i dalje okruglo...ne znam koliko sam točno bila na 32mg,ali znam da sam bila dugo...to ti sve zavisi gdje je lupus (ako je na bubrezima,onda i potraje!),moj je na zglobovima....sada sam na 16mg svaki drugi dan.....skidanje i smanjivanje s kortikosteroida traje,ali kada se ukinu,brzo se i smršavi i ode taj Cushindrov sindrom lica...moraš paziti šta jedeš i izbaciti kasne večere...
elly5 is offline  
Old 29.09.2009., 15:58   #3033
goomblar dobro nam dosao, napokon da imamo i jednog muskarca ovdje elly, kad sam bila jucer na kontroli u cekaoni je bila jedna cura koja me jako podsjecala na tebe, malo mi je falilo da ju ne pitam jesi to ti, isto ima lupus, ali sam pitala svoju dr pa mi je rekla da je neka druga a ja se evo psihicki pripremam za sutra, da to obavim
shana is offline  
Old 29.09.2009., 18:27   #3034
elly5 meni je lupus na bubregu tako da bi moglo potrajati s medrolom .Kazes da izbacim kasne vecere,to je veliki problem.Pocinje me hvatati tolika glad,a jos vise nervoza i znojenje i nema teoretske sanse da zaspem.Cim pojedem nesto,zanimljivo ali odma prestane.Neznam dali u tome ima neka razlika musko-zensko? Ili jednostavno medrol tjera na to,bez obzira na spol.Nemogu ni zamisliti tvojih 60mg nasto bi licio od toga.Strasno!! shana-hvala na dobrodoslici,malo mi je cudno s vama curama ali ocito da bolest ne bira.Nisam nikog dosad upozna s ovakvim problemima,pogotovo muske osobe.Malo mi je lakse kad s vama pricam,i to je neki pomak.
Goomblar is offline  
Old 29.09.2009., 19:09   #3035
Goomblar nema ti nikakve razlike u tome muško-žensko...kortikosteroidi utječu jednako na oba spola...trebaš naučiti kontrolirati svoje tijelo i glad...ja sam u početku isto imala jako problema s tim...bilo je dana da sam znala pojest u 2-3h ujutro i po kilu kruha...uhvati me treskavica,hladan znoj,kao da ću se onesvijestiti....tako da znam točno o čemu pričaš....zato ti i kažem da izbaciš večere poslije 8h navečer,jer bi kasnije mogao imati problema kao ja...udebljala sam se za te 4 godine 30kg...hvala Bogu sada sam uspijela smršaviti 8kg i nadam se da ću i dalje skidat...probaj se navečerati oko 7h,ali baš puno i idi ranije leći...i da...moj savjet-odmah izbaci grickalice,slatko i sokove...teško je,ali kao što sam već rekla, bolje odmah spriječiti nakupljanje kilograma,nego se kasnije mučiti...kao ja sada...vjeruj nije mi lako...pred tobom je jedna velika borba,kao i pred svima nama i moraš se žrtvovat da bi ti bilo bolje...poslušaj moje savjete,a vjerujem da i druge cure na forumu misle tako, i bori se od početka........i s lupusom i lijekovima.....draga shana želim ti sreću sutra...drži se i biti će sve ok! pusa!
elly5 is offline  
Old 29.09.2009., 19:39   #3036
goomblar mislim da svi znamo kako je to misliti na hranu,hranu i samo na hranu... medrol potice jako apetit, ali moras se nekako odviknut od toga, ako te bas toliko tera jest pojedi voca, mrkve ili tako nes. i probaj sto vise smanjit ugljikohidrate, kruh, tjesteninu i takve stvari... inace, mislim da si nam jedini muski ovdje na forumu u svakom slucaju, mozes nas smatrati svojoj utjehom, tu cemo biti uvijek za tebe, tvoje problem i poboljsanja naravno

elly5 hvala, javim sutra kak je proslo, jel itko bio na elektromiografiji?
shana is offline  
Old 29.09.2009., 23:11   #3037
Quote:
Goomblar kaže: Pogledaj post
elly5 meni je lupus na bubregu tako da bi moglo potrajati s medrolom .Kazes da izbacim kasne vecere,to je veliki problem.Pocinje me hvatati tolika glad,a jos vise nervoza i znojenje i nema teoretske sanse da zaspem.Cim pojedem nesto,zanimljivo ali odma prestane.Neznam dali u tome ima neka razlika musko-zensko? Ili jednostavno medrol tjera na to,bez obzira na spol.Nemogu ni zamisliti tvojih 60mg nasto bi licio od toga.Strasno!! shana-hvala na dobrodoslici,malo mi je cudno s vama curama ali ocito da bolest ne bira.Nisam nikog dosad upozna s ovakvim problemima,pogotovo muske osobe.Malo mi je lakse kad s vama pricam,i to je neki pomak.
Lakse je kada znas da nisi sam,evo sada imas nas.
AnaG2 is offline  
Old 29.09.2009., 23:16   #3038
Thumbs up

Evo Goomlare da te malo utjesim.Ja sam na Medrolu vec 5 god.i nisam se udebljala niti jednu kilu,a bila sam i na 64 mg.
AnaG2 is offline  
Old 30.09.2009., 00:41   #3039
AnaG2 da,puno je lakse kad nisi sam!
Ali tvojih 64mg me uzasava.Ocito genetika igra puno ulogu u tom debljanju kad nisi dobila ni kilo i to je "super".Hvala vam cure na razumjevanju i savjetima.Recite mi dali itko od vas pije CellCept? idem na kontrolu u 12 misecu u ZG¸,najvjerojavnije ce mi skinit imuran jer mi nista ne djeluje i pocti sa cellceptom.Nisam bas upoznat s tim.Dali vi znate nesto o tome? Elly5- Shana poslusat cu vas savjet,nema vecere posli 8 uri.Valjda ne moze biti gore.Moze i mora biti bolje.
Goomblar is offline  
Old 30.09.2009., 17:42   #3040
Goomblare daj nam napisi kako je tebi poceo lupus,koje si simptome imao i kod koga se lijecis?
AnaG2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.