Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 10:59   #3941
Quote:
shana kaže: Pogledaj post
pozdrav drage moje..
naravno da su nuspojave od ovih lijekova iste kad spadaju u istu skupinu lijekova s time da su decortin i pronizon potpuno isti samo druga firma ih proizvodi. inace su to svi glukokortikoidi srednjeg djelovanja, znaci djeluju za 12-36 sati samo nemojte gledat nuspojave jer im nema kraja...
goga sretan ti put
iva zao mi je zbog situacije ali sigurno ce biti bolje, gledaj to s ljepse strane, bar ces sada napraviti generalku
pusa svima

p.s. pero nemoras ti sutiti iako mi pricamo malo o zenskim temama

Shana koje ti sve nuspojave imas od kortikosteroida?
Goga sretan ti put
I meni nakon generalke dodje veliki osjecaj olaksanja, javi kako je proslo
A Pero bit ce gusta vanka na lipom vrimenu, seta djecicu...javit ce se kad padne kisa
Pozz
sudoku22 is offline  
Old 19.03.2010., 13:06   #3942
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
hahaha leeloo dobra si,ja ti to ne moram tražit jer znam da su svi isti samo različiti nazivi.čovjeka ništa ne može naučit ko život,ja sam ti prvo pila pronizon dugo pa mi je poslje dr.prebacila na medrol.poz.
A ja ti kad me nešto zanima odmah guglam i tražim po netu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.03.2010., 17:16   #3943
a mene je uhvatila bila debljina, 10 kila sam bila dobila,ali eto hvala Bogu uspjela sam skinut sve kad sam smanjila terapiju.. a inace od drugih stvari neznam stvarno, ja kratko pijem taj medrol, evo bit ce tek 2 godine tako da neke nuspojave se nisu mogle razviti a nadam se da ni nece... a inace od svakodnevnih nekakvih boli i tegoba neznam sta da pripisem lijekovima,sta vuku a sta da kazem e ovo je novo i neovisno o svemu drugome. tako da ugl ignoriram sve. ne zelim bit ko one lude bakice pa da sam svaki dan kod doktorice...
shana is offline  
Old 19.03.2010., 21:18   #3944
ko one bakice...haha ha
sudoku22 is offline  
Old 20.03.2010., 10:08   #3945
Jutro svima koliko god da vas ima!
Ne šutim ja radi "ženskih" bolesti, nego posao i lijepo vrijeme, pa sam više vani. Navečer ne volim sjedati za kompjuter, jer me to razbudi, a znam i produžiti više nego što želim.
Koliko sam primjetio kod ženske populacije koja dolazi kod mene, problem je uvijek sa slezenom . Inače na licu bi to bio pojas iznad gornje usne i to je jedna od referentnih zona. Dakle riješite uzroke i nestati će problem. Princip je da mora biti ravnoteža. Ili je navala gljivica, bakterija radi neodržavanja higijene (u što jako sumnjam) ili je dio organizma zadužen za taj dio oslabio (što je puno vjerojatnije).
Dakle uhvatite se prevencije, smanjite kompjutere, televizije (pogotovo navečer) i uhvati se laganog štiva (po mogućnosti isključite mozak). Preporuka za rano lijeganje ostaje.
Kako se približava novo godišnje doba, tijelo se "uštimava", pa je potreba za snom veća (to je posebno izraženo prije proljeća i to je normalno). Znalo se dogoditi da djeca prespavaju od popodneva do drugog dana, što je normalno 2x godišnje prije promjene godišnjih doba (najviše zime).
Ja sam idem ranije lijegati (zadnjih par dana se trudim biti prije 9 u krevetu), jer se približava promjena vremena (zadnji vikend 3 mjeseca i onda zadnji vikend 10 mjeseca), pa da smanjim stres za organizam, a vidim i da mom satu to odgovara.
Ako vas muči suhi kašalj, kao kod moje djece (dosta je ljudi od toga sada bolesno), ali nakon masaže je to nestalo. Točku koju sam upotrijebio (broj 43) je ovdje (to je takav tip kašlja, samo za ovu sezonu, za slijedeću ne znam kakav, pa se možda mijenja i točka). Masirati, smanjiti "grbu" na toj točci.
I jedna loša vijest za one koji misle da je zima završila: još nije 13 tjedan. Zadnjih 10-tak godina skoro uvijek sniježi u 13 tjednu.

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.

Zadnje uređivanje Pero Gmaz : 20.03.2010. at 10:17.
Pero Gmaz is offline  
Old 22.03.2010., 10:16   #3946
Smile

POZDRAV SVIMA! Citam vaše poruke i suosjećam. ja pijem resochin vec 5 godina. Radim noćne smjene i smjene po 12 sati i svaki dan se probudim sretna i zahvalna sto si mogu sama osigurati egzistenciju. Mislim da smo mi sa tom dijagnozom mahom radoholičari.

Ja bih voljela ak bi netko imao iste želje da se javi tko se liječi na rebru ak želi na kavu da nas se skupi par uživo pa da možemo jedni druge poticati jer se jedino mi s istom dg. razumijemo. Zašto nemamo neku udrugu i neka organizirana druženja kao oboljeli od drugih bolesti npr.celijakija, dijabetes??

pozdrav svima!!
nina25ms is offline  
Old 22.03.2010., 14:53   #3947
Quote:
nina25ms kaže: Pogledaj post
Mislim da smo mi sa tom dijagnozom mahom radoholičari.
Pozdrav Nina. Radoholičari? Vjerujem da da. Medicinska sestra na Rebru?

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 22.03.2010., 17:25   #3948
ej, pa di ste mi svi nestali?
ziza jesu stigli papiri za skrbistvo?
nina ja se slazem s tobom, bilobi lijepo kad bi organizirali neku udrugu i zajednicka druzenja
shana is offline  
Old 22.03.2010., 19:00   #3949
Quote:
nina25ms kaže: Pogledaj post
POZDRAV SVIMA! Citam vaše poruke i suosjećam. ja pijem resochin vec 5 godina. Radim noćne smjene i smjene po 12 sati i svaki dan se probudim sretna i zahvalna sto si mogu sama osigurati egzistenciju. Mislim da smo mi sa tom dijagnozom mahom radoholičari.

Ja bih voljela ak bi netko imao iste želje da se javi tko se liječi na rebru ak želi na kavu da nas se skupi par uživo pa da možemo jedni druge poticati jer se jedino mi s istom dg. razumijemo. Zašto nemamo neku udrugu i neka organizirana druženja kao oboljeli od drugih bolesti npr.celijakija, dijabetes??

pozdrav svima!!
veliki pozdrav nina,i ja pijem resochin više od 5 god.liječim se na rebru kod dr.Bosnić.od 94.god.i ja bih volila nekog upoznat ja ću na kontrolu 25.5 pozdrav
renchi01 is offline  
Old 22.03.2010., 22:23   #3950
Quote:
shana kaže: Pogledaj post
ej, pa di ste mi svi nestali?
ziza jesu stigli papiri za skrbistvo?
nina ja se slazem s tobom, bilobi lijepo kad bi organizirali neku udrugu i zajednicka druzenja
pozdrav mome dragom drustvu.

shana nisu mi jos stigli papiri nadam se da ce doci ove sedmice hvala ti sto brines.

nina dobro dosla i od mene i ja sam pila rezohin u prekidima prvo na pocetku bolesti 3 godine pa onda zadnje dvije godine i od prije nepuna dva mjeseca su mi ga ukinuli zato sto mi je uticao na oci ali jako mi je tesko otkako ga ne pijeme imam vise bolova u zglobovima. nadam se da ce mi naci neki adekvatan lijek za zamjenu.

ja sam zadnjih dana bila losije pa se nisam javljala imala sam opet problema sa stomakom i ako jedem onako kako su mi doktori rekli iza kolonoskopije opet me nesto muci. nadam se da ce mi se to stve popraviti kad rijesim ovaj problem oko starateljstva.
ne sjecam se jesam li na ovoj temi pisala za onog eksperta sto bi trebao pogledati moga sina doktor mi je u petak rekao da ceka odgovor od centra koji je zaduzen za odobravanje ali kako do sada nije dobio negativan odgovor od njih on se nada da ce taj ekspert kad bude posmatrao djevojku koja je s mojim sinom u istoj klasi potvrditi da moze i njega posmatrati i odrediti datum kad bi mogao. puno nade polazem u njega jer je on najrelevantnija osoba koja nam moze dati uputu ili eventualno lijekove koje moj sin moze uzimati kada je u onoj losoj fazi. cim budem nesto znala budem i vama javila jer vidim da ste svi uz mene i to mi jako puno znaci.

nadam se da nam je ostatak drustva u dobrom zdravlju i raspolozenju.

pusa i pozdrav svima
Ziza Kovacevic is offline  
Old 22.03.2010., 22:48   #3951
ej ziza dok se malo ne javiš znala sam da je nešto.ako imaš ive trave skuhaj čaj ona ti je za stomak dobra.želim ti sreću oko sina jer vidim da se boriš ko lavica za njega,svaka čast samo tako nastavi.pozdrav.
renchi01 is offline  
Old 22.03.2010., 23:44   #3952
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
veliki pozdrav nina,i ja pijem resochin više od 5 god.liječim se na rebru kod dr.Bosnić.od 94.god.i ja bih volila nekog upoznat ja ću na kontrolu 25.5 pozdrav
Slazem se za ovo "radoholicari"
Pero linkovi koje si stavio u prethonom postu ne valjaju
Bas san krepus danas odo se istusirat i lec...
Zizo iskreno se nadam da ce ti se rjesit to za skrbnistvo
I dobra vam je ta ideja za udrugu, vec vidim da bi se Shana tu mogla ozbiljnije angazirat
LN
sudoku22 is offline  
Old 23.03.2010., 08:44   #3953
poz.drage moje molim vas shana,ziza ti si u danskoj možda bi ti znala da vas pitam dali je Quinine isto kao Quensil molim vas ko zna da mi odgovori jer mi je jako važni unaprijed vam hvala.poz.
renchi01 is offline  
Old 23.03.2010., 13:02   #3954
Jest greška (loše sam odradio copy/paste). Ali ajdmo za točku 43 ispočetka.
Objašnjenje što točka radi .

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 23.03.2010., 14:16   #3955
joj draga sudoku, ja bi se ubila u tome s obzirom kakva sam inace, volim organizirati stvari, međutim s obzirom da mi faks oduzima jaaaaako puno vremena,neznam dal bi bila prava za takvo sto ali ima nas tu u zg i okolici pa bi se skupa svi snasli vec

renchi ta dva lijeka su oba antimalarika, zbog cega ti je i propisan, ali nisu isti, drugaciji im je sastav. a taj quinine se jos koristi i za lijecenje grceva u nogama. izvorne tvari tog lijeka ima i u toniku zbog cega tonik ima tako gorkasti okus

pusa svima
shana is offline  
Old 23.03.2010., 14:26   #3956
Pero pogodio si iako nije teško fulati.
25.5. ak ne budem na godišnjem naiđem tam na ulazu gdje se čekaju kontrole kod dr.Bosnić. tak da kad se približi datum javim ti renchi01 pa se dogovorimo. Ak bude još zainteresiranih koji su blizu il u prolazu bilo bi lijepo da se polako bar tak krenemo sastajati.
javila sam se ja vama prošle godine kad sam napisala dobar recept maske za kosu al me nitko nije doživio ,nadam se da svi imate gustu kosu i da vam ni ne trebaju te maske.
Meni resochin još uvijek ne stvara smetnje i idem na očne preglede svaka 4 mj.
ne znam kak vama al mene glava boli lagano već 4 dana. zao mi je ziza sto ti ne paše resochin. iako je on jedan od najstarijih lijekova kažu dr.da je super dok je on jedina th.
Odmarajte se ak možete jer odmor nam je najbolji lijek
nina25ms is offline  
Old 23.03.2010., 14:43   #3957
Pozdrav društvancu mojem malom, kako ste mi?

Mene ubijaju ove promjene vremena. Evo jutros su mi natekli i bole me zglobići na zadnja 2 prsta na nogama. Jel još nekog znaju bolit ti zglobovi ili sam ja specijalac?

Super vam je ova ideja za udrugu i druženje, al ja sam daleko od vas , tak da se neću moći družiti s vama.

Nina slobodno ti napiši opet recept, nećemo se mi ljutiti.

Ziza nemoj nam se živcirati, vidiš da ti se odmah pogorša stanje. Držim ti fige da ti brzo dođu papiri da se barem više oko toga ne moraš brinuti i da uspijete srediti i tog stručnjaka za tvog sina. Imaš veliku pusu od mene i nemoj se brinuti!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.03.2010., 15:27   #3958
Talking

zna li tko kad se pije tahebo čaj je li normalno imati povećan apetit?( kao da pijem kortikosteroide).
Za leeloo i one kojima treba- maska koja potiče rast kose-
2 žlice ricinusovog ulja
2 žl.rakije
2 žl.petroleja
2 l. maslinovog ulja
2 žumanjka
10-15 kapi vit.A (ako ga netko može nabaviti
inače se ne proizvodi više u RH)
-a može i bez vit.A.
Umasirati u tjeme i držati 1 do 4 sata.
Dobro isprati i ponavljati tretman1 x tjedno
i kosa raste i raste.

Leeloo ak saznaš neki lijek il kremu za bolne zglobove javi jer mene moji skočni zglobovi često bole evi i sad kao neku bakicu na ovo promjenjivo vrijemem nadam se da drugi imaju više sreće s tim. pozz
nina25ms is offline  
Old 23.03.2010., 15:32   #3959
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
pozdrav mome dragom drustvu.

shana nisu mi jos stigli papiri nadam se da ce doci ove sedmice hvala ti sto brines.

nina dobro dosla i od menev i ja sam pila rezohin u prekidima prvo na pocetku bolesti 3 godine pa onda zadnje dvije godine i od prije nepuna dva mjeseca su mi ga ukinuli zato sto mi je uticao na oci ali jako mi je tesko otkako ga ne pijeme imam vise bolova u zgloboima. nadam se da ce mi naci neki adekvatan lijek za zamjenu.

ja sam zadnjih dana bila losije pa se nisam javljala imala sam opet problema sa stomakom i ako jedem onako kako su mi doktori rekli iza kolonoskopije opet me nesto muci. nadam se da ce mi se to stve popraviti kad rijesim ovaj problem oko starateljstva.
ne sjecam se jesam li na ovoj temi pisala za onog eksperta sto bi trebao pogledati moga sina doktor mi je u petak rekao da ceka odgovor od centra koji je zaduzen za odobravanje ali kako do sada nije dobio negativan odgovor od njih on se nada da ce taj ekspert kad bude posmatrao djevojku koja je s mojim sinom u istoj klasi potvrditi da moze i njega posmatrati i odrediti datum kad bi mogao. puno nade polazem u njega jer je on najrelevantnija osoba koja nam moze dati uputu ili eventualno lijekove koje moj sin moze uzimati kada je u onoj losoj fazi. cim budem nesto znala budem i vama javila jer vidim da ste svi uz mene i to mi jako puno znaci.

nadam se da nam je ostatak drustva u dobrom zdravlju i raspolozenju.

pusa i pozdrav svima
čula sam da resochin dosta djeluje na oči,ali je meni ortoped rekao za lijek plaquenil da je sličan resochinu(u biti se može koristiti kao zamjena za resochin)a puno manje uništava vidamo problem ovdje kod nas je što je taj lijek talijanski pa ga nema u ovim našim ljekarnama,Ako hoćeš malo se raspitaj možda ga vi imate.
marinaaa is offline  
Old 23.03.2010., 17:32   #3960
može nina dogovorićemo se nemoj zaboravit napomenu ću i ja ,shana,hvala na odgovoru znam da su antimalarici ali jeli ih smijem uzimati umjesto Quensila ,i jesu li puno različiti?pozdrav!
renchi01 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.