Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 12:20   #4941
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
draga lelo,iskreno da ti kažem da sam prije možda pola godine tražila na netu zašto je ta pretraga ,šta pretstavlja,ali šta sam got ukucala nije mi dao pravi odgovor tako da sam ostala u neznanju što ona znači.znam da je uvijek vadim i da smo razgovarali ne znam na kojoj stranici o toj pretragi.meni je zadnji put maloc4 snižen bio.ali što se tiče anf to znam napisala sam ti da je pokazatelj da je lupus tu.jesu li oni tebi napokon dali dijagnozu ,koja je?oprosti ako si napisala a da nisam vidila.jeli piješ išta od terapije?iva jesi ti živa ,što se ne javljaš?cure moje velika vam pusa.i peri naravno.
Ma meni je imunologinja rekla da ANF bude povišen kod raznih autoimunih bolesti (vjerovatno onda i kod lupusa).

A za c3, c4 znam da ne valja ni kad su povišeni ni kad su sniženi, nemam pojma zašto. Morat ću pitati doktoricu.

Nisam dobila još dijagnozu jer moram još neke pretrage napraviti prije nego što odem opet kod imunologa. MOram ići na očni da mi izmjere količinu suza u očima i moram na maksilofacijalnu na biopsiju pljuvačne žlijezde. Doktorica sumnja na Sjogren pa moram to sve obaviti prije nego što odem na kontrolu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.07.2010., 12:27   #4942
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Drago drustvo vidim da ste se malo aktivirali
Ja cu ipak krajem 9 morati par dana u bolnicual eto sta se moze, malo ce me ispregledati pa cemo vidjeti...za sada mi je dr ukinula sve lijekove osim medrola, tu sam na 16 pa na 12 ako Bog da, jer mi je jetra užasno opterecena od svih lijekova i vitamina...a vec je od prije ostecena pa...
sada samo molim boga da dobro podnesem ovu terapiju....inace sam stalno tuzna i zabrinuta, , znam da nije dobro tako al eto...ipak borim se, trudim, nadjem se s prijateljicama pa se malo otkacimo...
jadni moj dragi, stalno je zabrinut zbog mene, vise zbog mog psihickog stanja al sto mogu??? pa brat i sestra...tata,koji inace nije neki pretjerano brizan tip,stalno me zove, hrabri a meni samo bude još teže svi se toliko brinu za mene a ja bih najrađe otisla negdje u divlju prirodu 10 dana, sama...puna mi je kapa svega, trudim se pred svima i glumim da sam jaka al pucam ljudi moji!!! Tako bih voljela da se ovo smiri i zbog sebe i zbog njh jos i vise!
Joj jesam se raspisala ,dobro bi mi došao jedan psihić
Ma meni je stalno snižen c3 i c4, a anti ds dna ok,a lupus luduje pa sad budi pametan...ok znam da su kod nas lupusica sniženi c3 i c4 .
Hej i ja se pitam Renchi sto nam je s Ivom, JESI li dobro Iva sto se ne javljas?
Dosta mene za veceras,pusa svima i pozdrav
Znači kod lupusa bude snižen c3 i c4?

Joj pričaj mi malo o pucanju. Zadnjih par dana nisam normalna, kažem najrađe bi se zatvorila u sobu i rekla svima da me ostave na miru. Obično me uvijek nekakva depresija uhvati po zimi, ne znam koji mi je sad vrag.

I užasno me zadnjih 2-3 dana bole zglobovi, nemam pojma jel to na ove promjene vremena ili je to zato što sam užasno živčana zadnjih dana.

I ja sam baš jučer razmišljala kako nam se skoro nitko ovdje ne javlja. Nadam se da nam je Iva dobro, Ziza je vjerovatno još uvijek nam ovdje u susjedstvu a Goga nam sad ima unučiće pa nam se ne stigne javiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.07.2010., 17:49   #4943
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači kod lupusa bude snižen c3 i c4?

Joj pričaj mi malo o pucanju. Zadnjih par dana nisam normalna, kažem najrađe bi se zatvorila u sobu i rekla svima da me ostave na miru. Obično me uvijek nekakva depresija uhvati po zimi, ne znam koji mi je sad vrag.

I užasno me zadnjih 2-3 dana bole zglobovi, nemam pojma jel to na ove promjene vremena ili je to zato što sam užasno živčana zadnjih dana.

I ja sam baš jučer razmišljala kako nam se skoro nitko ovdje ne javlja. Nadam se da nam je Iva dobro, Ziza je vjerovatno još uvijek nam ovdje u susjedstvu a Goga nam sad ima unučiće pa nam se ne stigne javiti.

i ja sam nerozna zadnjih par dana,izgleda da je nešto u zraku.
ddejaaa is offline  
Old 22.07.2010., 18:09   #4944
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači kod lupusa bude snižen c3 i c4?

Joj pričaj mi malo o pucanju. Zadnjih par dana nisam normalna, kažem najrađe bi se zatvorila u sobu i rekla svima da me ostave na miru. Obično me uvijek nekakva depresija uhvati po zimi, ne znam koji mi je sad vrag.

I užasno me zadnjih 2-3 dana bole zglobovi, nemam pojma jel to na ove promjene vremena ili je to zato što sam užasno živčana zadnjih dana.

I ja sam baš jučer razmišljala kako nam se skoro nitko ovdje ne javlja. Nadam se da nam je Iva dobro, Ziza je vjerovatno još uvijek nam ovdje u susjedstvu a Goga nam sad ima unučiće pa nam se ne stigne javiti.
Draga Leeloo nije ni čudo da si nervozna, cekas dijagnozu i još sigurno ne znas sto ti je ne mora biti lupus...sve su ove glupe autoimune slične.
A vjerovatno od promjene vremena...mene zacudo ne bole ovaj put al bolje da sutim...
Ebas se nitko ne javlja,al nadam se da su bar negdja na moru i da su svi ok,,,a za Zizu znam da je tu blizu
ajde tako nemoj se previše gristi, znam da ti je muka al ubrzo ces znati sta je pa...
pozdrav svima
angel777 is offline  
Old 22.07.2010., 18:20   #4945
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ni mene ništa nešto previše ne boli, baš sam zato mislila da mi se stanje malo popravilo, a ono zajeb, još je gore. Al ajd barem se mogu normalno dići iz kreveta ujutro, prije su me toliko zglobovi bolili da mi je trebalo sat vremena nakon ustajanja da dođem k sebi.

A kako si mi ti draga, kako se držiš?

Nemoj se svađati s burajzom, znam da vam je sad teško al imate samo jedno drugo. Ja isto znam se nekad istresati na onoga ko mi je najbliži, obično na dečka, pa mi poslije bude toliko žao. Evo baš neki dan sam se bila toliko derala na njega i pizdila na sitnicu da mi ga je kasnije došlo žao. Baš se nekad znam toliko odvratno ponašati prema njemu, a on jadnik šuti i trpi i pokušava me razumjeti.
I mene bas zato zanima kakvi ce mi bit nalazi jer me zasad nista ne boli,a c3 i4 su dosad uvijek bili snizeni..a ono drzim se,dok ne razmisljam previse dobro mi je e znam meni su ti tako bolili zglobovi dok sam radila proslo lito da sam plakala
Ma bolje mi se i s njim posvađat,to je vise stvar momenta,al on je musko i lakse mu je,nisam ga vidila da je plaka nakon cile ove situacije,a ja tek krokodilske suze...ah tvoj momak je super,gdje li si ga samo nasla a nece ti moj brat trpit u sebi kad se posvađamo,ne boj se taj ce se izderat na mene i onda ce jos rec sta sam lose volje,ma grrr
sudoku22 is offline  
Old 22.07.2010., 18:22   #4946
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Bilo, pa prošlo. Bio sam na granici tako da su se koliko toliko popravili.Funkcioniram bez lijekova, tako da to znači da sam ok.
Podsjećanje na kolegu dobro ili ne?


Ima li kakve veze mikrovalna odnosno jela iz mikrovalne?

Živi i veseli bili
Jep dobro sjecanje
sudoku22 is offline  
Old 22.07.2010., 18:26   #4947
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Drago drustvo vidim da ste se malo aktivirali
Ja cu ipak krajem 9 morati par dana u bolnicual eto sta se moze, malo ce me ispregledati pa cemo vidjeti...za sada mi je dr ukinula sve lijekove osim medrola, tu sam na 16 pa na 12 ako Bog da, jer mi je jetra užasno opterecena od svih lijekova i vitamina...a vec je od prije ostecena pa...
sada samo molim boga da dobro podnesem ovu terapiju....inace sam stalno tuzna i zabrinuta, , znam da nije dobro tako al eto...ipak borim se, trudim, nadjem se s prijateljicama pa se malo otkacimo...
jadni moj dragi, stalno je zabrinut zbog mene, vise zbog mog psihickog stanja al sto mogu??? pa brat i sestra...tata,koji inace nije neki pretjerano brizan tip,stalno me zove, hrabri a meni samo bude još teže svi se toliko brinu za mene a ja bih najrađe otisla negdje u divlju prirodu 10 dana, sama...puna mi je kapa svega, trudim se pred svima i glumim da sam jaka al pucam ljudi moji!!! Tako bih voljela da se ovo smiri i zbog sebe i zbog njh jos i vise!
Joj jesam se raspisala ,dobro bi mi došao jedan psihić
Ma meni je stalno snižen c3 i c4, a anti ds dna ok,a lupus luduje pa sad budi pametan...ok znam da su kod nas lupusica sniženi c3 i c4 .
Hej i ja se pitam Renchi sto nam je s Ivom, JESI li dobro Iva sto se ne javljas?
Dosta mene za veceras,pusa svima i pozdrav
Sta imas glumit,ajde molim te kad se svak ispuse na svakome nadji si i ti ispusni ventil (po mogucnosti ne neki stetni tipa cigarete) uzivaj dok mozes,tako si sretna da imas obitelj koja se brine za tebe i stalo im je za tebe i tvoje zdravlje
Vidi stvarno Iva nam se ne javlja
sudoku22 is offline  
Old 22.07.2010., 18:29   #4948
Quote:
ddejaaa kaže: Pogledaj post
i ja sam nerozna zadnjih par dana,izgleda da je nešto u zraku.
Mozda je sam zrak,toliko je topal da se moja griva na glavi osusi za 10min (a s fenom mi treba 20tak)
sudoku22 is offline  
Old 22.07.2010., 19:35   #4949
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
Mozda je sam zrak,toliko je topal da se moja griva na glavi osusi za 10min (a s fenom mi treba 20tak)

taman smo se naviknuli na ono ugodno vrijeme,a sad opet vrućine.

pa onda još sve ove naše boleštine...
ddejaaa is offline  
Old 22.07.2010., 19:40   #4950
Quote:
ddejaaa kaže: Pogledaj post
begemotica,hvala.
misliš li da je to istina?
Ne znam što misliti, jer ayrvedska tumačenja meni do sada uvijek izgledala ispravno, ali u ovom slučaju mi nije jasno otkud onda meni autoimune boleštine.
Begemotica is offline  
Old 22.07.2010., 19:55   #4951
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne znam što misliti, jer ayrvedska tumačenja meni do sada uvijek izgledala ispravno, ali u ovom slučaju mi nije jasno otkud onda meni autoimune boleštine.
ne znamza totumačenje
ima i za dr. bolesti????
ddejaaa is offline  
Old 22.07.2010., 21:00   #4952
Verojatno ima, ali ja ne volim baš čitati o boleštinima, i pitam samo za ono što me boli.
Begemotica is offline  
Old 22.07.2010., 22:39   #4953
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači kod lupusa bude snižen c3 i c4?
Ako se ne varam taj dio je vezan za bubrege.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj pričaj mi malo o pucanju. Zadnjih par dana nisam normalna, kažem najrađe bi se zatvorila u sobu i rekla svima da me ostave na miru. Obično me uvijek nekakva depresija uhvati po zimi, ne znam koji mi je sad vrag.
I užasno me zadnjih 2-3 dana bole zglobovi, nemam pojma jel to na ove promjene vremena ili je to zato što sam užasno živčana zadnjih dana.
Jetrica preopterećena, manjak tekućine i kifika. Limunada, hladna voda (vanjska upotreba, pogotovo glava), spavanje u "normalno" vrijeme, dizanje u "normalno" vrijeme. Izbjegavati pečeno, suhomesnato, mliječno, više jesti kuhano, zaboraviti na slatko...
I naravno što bi Woody Alen rekao: "ne znam pitanje, ali znam odgovor-seks".

Živi i veseli bili
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 23.07.2010., 11:20   #4954
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
I naravno što bi Woody Alen rekao: "ne znam pitanje, ali znam odgovor-seks".
Nadam se da si se šalio
Begemotica is offline  
Old 23.07.2010., 12:04   #4955
Quote:
angel777 kaže: Pogledaj post
Draga Leeloo nije ni čudo da si nervozna, cekas dijagnozu i još sigurno ne znas sto ti je ne mora biti lupus...sve su ove glupe autoimune slične.
A vjerovatno od promjene vremena...mene zacudo ne bole ovaj put al bolje da sutim...
Ebas se nitko ne javlja,al nadam se da su bar negdja na moru i da su svi ok,,,a za Zizu znam da je tu blizu
ajde tako nemoj se previše gristi, znam da ti je muka al ubrzo ces znati sta je pa...
pozdrav svima
Ma ne živciram se ja zbog dijagnoze. Meni ti je ovako već 3 godine da ne znaju štra mi je, dijagnoza mi je nedefinirana kolagenoza (upala mješanog vezivnog tkiva). Tak mi je svejedno šta je, kad nema lijeka ni za jednu autoimunu bolest a i sve se liječe na isti način kortići i antimalarici.

Kažem dobro sam se osjećala zadnjih par mjeseci pa sam mislila da su se i nalazi popravili.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.07.2010., 12:09   #4956
Quote:
sudoku22 kaže: Pogledaj post
I mene bas zato zanima kakvi ce mi bit nalazi jer me zasad nista ne boli,a c3 i4 su dosad uvijek bili snizeni..a ono drzim se,dok ne razmisljam previse dobro mi je e znam meni su ti tako bolili zglobovi dok sam radila proslo lito da sam plakala
Ma bolje mi se i s njim posvađat,to je vise stvar momenta,al on je musko i lakse mu je,nisam ga vidila da je plaka nakon cile ove situacije,a ja tek krokodilske suze...ah tvoj momak je super,gdje li si ga samo nasla a nece ti moj brat trpit u sebi kad se posvađamo,ne boj se taj ce se izderat na mene i onda ce jos rec sta sam lose volje,ma grrr
Joj mene su tako jučer uhvatili zglobovi, trackala sam se sa voltaren gelom koji mi inače uvijek pomogne, no ništa mi nije bilo bolje. I evo danas se probudim i ništa me ne boli.

Ma ja mislim da to mene uhvati na ove bijesne promjene vremena.

Ma dragi mi je super, sam ne znam dokad će me trpiti ovakvu. A i zaslužila sam jednog ovakvog nakon onoga debila od bivšeg, kojem djelomično mogu i zahvaliti za svoje zdravstveno stanje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.07.2010., 12:13   #4957
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam taj dio je vezan za bubrege.


Jetrica preopterećena, manjak tekućine i kifika. Limunada, hladna voda (vanjska upotreba, pogotovo glava), spavanje u "normalno" vrijeme, dizanje u "normalno" vrijeme. Izbjegavati pečeno, suhomesnato, mliječno, više jesti kuhano, zaboraviti na slatko...
I naravno što bi Woody Alen rekao: "ne znam pitanje, ali znam odgovor-seks".

Živi i veseli bili
Svega se pridržavam što si napisao, legnem spavati oko pola 11, 11, u zadnje vrijeme slabo jedem nešto pečeno, više nekakve juhice ili nešto na žlicu. Jedino što u zadnje vrijeme, naročito zadnjih par dana jedem slatko ko luda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 23.07.2010., 13:16   #4958
Izvini Lelo , vidim da se svega pridržavaš , a seks ? Pero je u pravu , kao i uvijek, i zaista ga trba slušati. Kada bi se manje sjekirale , manje glancale kuću, kada bi bar jednom u sedam dana ručale bez razmišljanja šta da skuvamo za sjutra i nakon toga odmorile , mi bi bile zdrave i vesele.
luna mn is offline  
Old 23.07.2010., 15:52   #4959
Draga moja virtualna porodico,
osecala sam se poslednjih 10 dana kao oni (pu, pu, daleko bilo) sto su kao u komi, a sve cuju, ali ne mogu da daju znaka od sebe. Eto, tako sam se ja (da vas podsetim, sa upalom pluca i potpisom da na licnu odgovornost ne lezim u bolnici, samo primila transfuziju krvi), dakle uputila sa svojom porodicom (muz i nasa 2 tinedzera,sin i cerka,moj brat, snaja i njihova mala decica) na more!!! Dr se krstio, prijatelji sumnjicavo vrteli glavom a ja se nesto mislim-ovo nam je verovatno posl. put da sa tako vel. decom i kombinacijom sa bratovljevim klincima budemo malo zajedno. Pa ako mi dodje sudnji cas (sve se nesto mislim), doci ce bilo na moru, bilo kod kuce.
Elem, nadjem ja tamo net, citam vas stalno, ali ne mogu da se javim (zbog toga onaj opis sa pocetka teksta), jer mi trazi lozinku, a ja svoju zapisala i (pametno) ostavia kod kuce.

Sad bi bilo preopsirno da nesto pametujem mnogo i odgovaram ali samo 2 stvari:
1. Autoimune bolesti zaista su bzv jer smo mi, laicki receno, alergicni na sami sebe , tj, imamo antitela neko na svoj DNA, neko na svoj nukleus ANA tela i jos sijaset drugih, pa nije cudo sto je kod nas sve drugacije i sto imamo rezultate koji su takvi kakve opisujemo, moramo cesto da ih proveravamo, da ne bismo upali u potencijalnu smrtnu opasnost.

2. Secate se da sam pisala da uvek idem na more, ali se dobro krijem ispod suncobrana, rano prepodne i kasno popodne, putujemo tamo nocu itd.
E, pa, elem, ove godine sva ta zastita nije bila dovoljna. Posle 2 dana, tako sam buknula, opekotine na ustima koje su pocele da krvave, naduvene noge, opekotine na licu,mucnina, povracanje, lose opste stanje (da sam isla na pretrage, ko zna sta bi se naslo).Posle se, hvala Bogu, smirilo, a napolju sam bila kad nema sunca.
Eto, dragi moji, sad sam, posle 15 godina (mada sam se stitila) videla kako "vucic" ume da se razgoropadi kad je izlozen, cak i ne direktnoj svetlosti.
Mozda ce vam ovo moje iskustvo biti na pameti ovih suncanih dana.

Sve vas zajedno grlim i hvala sto ste mislil na mene, kao sto sam i ja na vas
iva64 is offline  
Old 23.07.2010., 21:17   #4960
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga moja virtualna porodico,
osecala sam se poslednjih 10 dana kao oni (pu, pu, daleko bilo) sto su kao u komi, a sve cuju, ali ne mogu da daju znaka od sebe. Eto, tako sam se ja (da vas podsetim, sa upalom pluca i potpisom da na licnu odgovornost ne lezim u bolnici, samo primila transfuziju krvi), dakle uputila sa svojom porodicom (muz i nasa 2 tinedzera,sin i cerka,moj brat, snaja i njihova mala decica) na more!!! Dr se krstio, prijatelji sumnjicavo vrteli glavom a ja se nesto mislim-ovo nam je verovatno posl. put da sa tako vel. decom i kombinacijom sa bratovljevim klincima budemo malo zajedno. Pa ako mi dodje sudnji cas (sve se nesto mislim), doci ce bilo na moru, bilo kod kuce.
Elem, nadjem ja tamo net, citam vas stalno, ali ne mogu da se javim (zbog toga onaj opis sa pocetka teksta), jer mi trazi lozinku, a ja svoju zapisala i (pametno) ostavia kod kuce.

Sad bi bilo preopsirno da nesto pametujem mnogo i odgovaram ali samo 2 stvari:
1. Autoimune bolesti zaista su bzv jer smo mi, laicki receno, alergicni na sami sebe , tj, imamo antitela neko na svoj DNA, neko na svoj nukleus ANA tela i jos sijaset drugih, pa nije cudo sto je kod nas sve drugacije i sto imamo rezultate koji su takvi kakve opisujemo, moramo cesto da ih proveravamo, da ne bismo upali u potencijalnu smrtnu opasnost.

2. Secate se da sam pisala da uvek idem na more, ali se dobro krijem ispod suncobrana, rano prepodne i kasno popodne, putujemo tamo nocu itd.
E, pa, elem, ove godine sva ta zastita nije bila dovoljna. Posle 2 dana, tako sam buknula, opekotine na ustima koje su pocele da krvave, naduvene noge, opekotine na licu,mucnina, povracanje, lose opste stanje (da sam isla na pretrage, ko zna sta bi se naslo).Posle se, hvala Bogu, smirilo, a napolju sam bila kad nema sunca.
Eto, dragi moji, sad sam, posle 15 godina (mada sam se stitila) videla kako "vucic" ume da se razgoropadi kad je izlozen, cak i ne direktnoj svetlosti.
Mozda ce vam ovo moje iskustvo biti na pameti ovih suncanih dana.

Sve vas zajedno grlim i hvala sto ste mislil na mene, kao sto sam i ja na vas
E bas sam se mislila sto je s tobom kad ti na more...eh draga moja bas si hrabra a pomalo i sasava al nek si ti nama ziva. Koliko si bila, jesi prekinula ljetovanje il si ipak do kraja? mi mislimo polovicom 8 al mene strah, al pitat cu dr sta misli pa...
ajjde nek si ti nama ziva i nadam se da ces biti ok...pozdrav svima
angel777 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.