Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 11:09   #10001
Quote:
bash me strah kaže: Pogledaj post

jedino znam imati osjecaj nemira, najrade bi iskocila iz svoje koze, to mi se obavezno javi usred noci, kad me beba zbudi, vise ne mogu zaspati. uzasan osjecaj! btw, to mi se javilo prije 7mj, nakon poroda

da li je netko imao takve simptome?
hvala.....
Mislim da je u pitanu premor i stres koji se obično javlja kod mladih majki. Lupilo te po leđima , ne znaš šta se događa sa tobom, svi od tebe očekuju nešto a ti bi pobjegla negdje da te ne nađu bar dok odmoriš...
Sve su mame to prošle , naš imunosistem se narušava od premora ali sve to na kraju dođe na svoje. Sada ti je najteže , svakim danom će ti biti lakše ,a to ti govori mama troje djece.
Na kraju , i da je lupus nije kraj svijeta. I sa tim se živi .

Pozdravljam te

Sretan praznik, svima
__________________
:)

Zadnje uređivanje luna mn : 01.05.2011. at 12:07.
luna mn is offline  
Old 01.05.2011., 11:10   #10002
m

Dobro jutro svima,


Sretan vam praznik (ne)rada i poljubac od mene!

Vidim imamo i novu clanicu, bas me strah, pa drzi se, ima tu dosta pretraga ali nemoj da brines, i ne mora da znac. Imaju cesto pozitivna antitijela i ljudi koji nemaju sle. Zelim ti dobre vijesti , a sto god da bude, druzi se sa nama i vidjeces kako se svi na svoj nacin borimo. Nisam ni ja toliko nova na forumu ali vidjeces postove ranije od nasih divnih zena koje i drze ovaj forum, koliko je sve moguce nemoguce i kako se tako lako ne predaje.
Nego da ne filozoforirm.
Pozdrav svima !
PS Slazem se za Vichz puder, ja koristim za lice normateint, broj 15, on je bas svijetao ali mi pase. Toliko je lagan i prijatan. I ne volim bas kad vidim nekome razliku izmedju vrata i lica u tri nijanse. Eto i ja sam koristila ranije tamne nijanse, ali sad kako sam ubledjela , ne
bella31 is offline  
Old 01.05.2011., 11:22   #10003
Drage moje sretan vam svima 1. maj!!

Samo da vas sve obavjestim, ovu temu ću zaključati kad dođem navečer kući jer smo napucali 10 000 postova (interno smo se dogovorli da se sve teme veće od 10000 postova ključaju jer tako se manje opterećuje ovaj naš kašljucavi server) i vrijeme je da dobijemo volumen 2.

Budite mi svi pozdravljeni, lijepo provedite 1. maj a ja odoh sada na rođoš od moje najdraže bebe koja će za par dana postati djevojčica. Imam osjećaj ko da je seka jučer rodila a ne da je prošlo već godinu dana. A mala je pravi zvrk, bit će brbljava na tetu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 01.05.2011., 12:03   #10004
Drage moje Bella,Iva,Ziza,Luna,Leeloo ,bash me strah ,a naravno i našim ostalim forumašima sretan vam praznik rada ..
Ziza želim da se dobro odmoriš i čekamo tvoj referat u petak.
Bash me strah nemoj da te bude strah može i ne mora biti lupus obavi pretrage pa da znaš na čemu si.Kad ti postave dijagnozu nema kukanja hrabro kao i mi suoči se s bolešću i mi s lupusom imamo kvalitetan život možda i više od drgih "zdravih" jer znamo cijeniti zdravlje i male sitnice nam život znače.Ja ga imam od 17 god ,a sad su mi 54 imam muža ,sina,snahu i dva unučića i što će mi više.Bilo je uspona i padova al se borba isplatila sada sam u remisiji.
Ljines pa praznik je ti mora da odmaraš kad nema od tebe ni h od haiku poezije.Fališ mi.
Zag
goga52 is offline  
Old 01.05.2011., 13:59   #10005
Wink

ajme cure, stvarno ste super. evo, bas mi idu suze na oci, koliko ste sve drage...
ne mogu vam opisati koliko mi je drago da sam nabasala na forum, jer vidim da ima nade. vec se osjecam smirenije, i obavijestit cu vas u svakom slucaju o nalazima i dijagnozi.
nisam puno pisala, jer , mislim da me sve mame kuze - uz ovu moju sroljicu tesko da uhvatim vremena...
svima vam sretan praznik - tak sam zmotana da sam i zaboravila na njega - i nadam se se i dalje cujemo.
pozdrav veliki svima!!!!
puseeee....
bash me strah is offline  
Old 01.05.2011., 15:25   #10006
glina

dobar dan svima...dugo me nije bilo ....
ko me ne pozna ukratko ću..imam sle od 1995 ...tumor na mozgu,aplastična anemija i naravno zbog velikih doza kortikosteroida nekroza kukova..lijevi operiran prije 11 godina adesni teška artroza....ovih dana me strašno boli desni...
zanima me da li ko od vas koristio glinu..pio ili kao obloge...
help
lirena is offline  
Old 01.05.2011., 15:26   #10007
od th pijem medrol 8 mg i povremeno resochin...sama ga ukinem---
lirena is offline  
Old 01.05.2011., 18:08   #10008
Quote:
lirena kaže: Pogledaj post
dobar dan svima...dugo me nije bilo ....
ko me ne pozna ukratko ću..imam sle od 1995 ...tumor na mozgu,aplastična anemija i naravno zbog velikih doza kortikosteroida nekroza kukova..lijevi operiran prije 11 godina adesni teška artroza....ovih dana me strašno boli desni...
zanima me da li ko od vas koristio glinu..pio ili kao obloge...
help
Draga lirena što te sve nije snašlo ali kako vidim ti pratiš svoje tijelo i ja sam tako sama uzimala i smanjivala,ukidala rezohin, a sada sam u remisiji.
Ja sam ti pila i stavljala obloge od zelene gline po knjizi Rika Zarai "Moja prirodna medicina" tamo je sve objašnjeno.Što se tiče tumora ,a i lupusa prošla sam terapiju Rak leukemija i druge neizlječive bolesti izlječive prirodnimputem od Rudolfa Brojsa str.27 žena piše da se izlječila od lupusa, i ispovijest ljudi oboljeli i izliječeni od raka.Tu terapiju sam koristila na svoju ruku nisam mogla izdržati 42 dana kako piše već samo 21 kad sam primjetila da imam problema s tlakom prekinula sam,ali sam se fizički osjećala tako poletno mislila sam jednom godišnje barem 7 dana primjeniti to je dobro za čišćenje organizma.Treba biti oprezan ja sam kažem sama odlučila pa probati i pratiti kako tijelo reagira ako je loše prekinuti .
Sada sam naručila neku glinu Natural Clay čekam da mi isporuče pa ćemo vidjeti.
Ja sam uvijek eksperimentirala moja doktorica opće prakse kojoj sam sve ispričala kaže da mi je od svega što sam prošla nešto pomoglo i ja sam s njom bila iskrena i sve bi joj rekla dok to nisam pričala stručnjacima dermatolozima jer oni vjeruju samo lijekovima,ali neću da negiram slušala sam i njih i pila pronisone odn. decortine i po 60 mg dnevno.Važno je ako si pod terapijom kortikosteroidima ne prekidati naglo pa ću sad isprobati ovo ili ono nego postepeno smanjivati doze jer nagli prekid terapije je opasan.
Zato glina ti neće škoditi pa nabavi knjigu od Rike Zarai ,a Rudolfa Brojsa to je već kompliciranije.Svako dobro ti želim.
goga52 is offline  
Old 01.05.2011., 18:46   #10009
Quote:
lirena kaže: Pogledaj post
dobar dan svima...dugo me nije bilo ....
ko me ne pozna ukratko ću..imam sle od 1995 ...tumor na mozgu,aplastična anemija i naravno zbog velikih doza kortikosteroida nekroza kukova..lijevi operiran prije 11 godina adesni teška artroza....ovih dana me strašno boli desni...
zanima me da li ko od vas koristio glinu..pio ili kao obloge...
help
draga moja "lirena" jesam ja koristila zelenu glinu i kao obloge a i pila sam je.
ja imam najbolje misljenje o njoj i meni je dosta pomogla a vidim i Goga ti je pisala o Brojsovoj terapiji, samo trebas dobro sve prethodno procitati i vidjeti da li to tvoj organizam moze izdrzati.

draga moja "bas me strah" ne vidim bas puno razloga za strah duso moja i nemoj previse citati na internetu o Lupusu jer po mom misljenju to ubija, sve te informacije koje se tamo mogu naci i procitati.
ne mora znaciti da se kod tebe uopste radi o lupusu kao sto ti je pisala nasa Luna to ti vjerovatno dolazi i od iscrpljenosti jer imas bebce, neka ti ga dragi Bog cuva, pa ti tijelo govori da je previse umora. a i ako ne dao Bog kazu da ti je lupus, pa mila moja imas nas evo mene konkretno 25 godina sa lupusom, pa nasa goga dugo godina u remisiji, nemoj se samo sekirati i brinuti jer je stres jedan od okidaca svake bolesti a i stanja.

pusa i tebi i lireni i pandin zagrljaj za obje i naravno Sretan praznik rada


e moja druzino ja vam se spremam nazad u sanatorijum pa moram kratko da vam svima cestitam praznik rada, i ako je malo iz ove nase druzine radnih ali sta mozemo.

evo jedan vic

lezi crnogorac ispod sljive i govori mu zena, ustaj jadan eno postara nosi ti penziju.
ada necu da ustanem nek je donese ovamo ovdje sam je i zasluzio


Luna moja draga, Bella dusice vi ste susta suprotnost ovoga ljubim Vas i neka mi ne zamjere ostale crnogorke to je samo vic.

Draga Goga sretan rodjendan tvome sinu i puno zdravlja i srece i njemu i njegovoj djecici a i ostalim clanovima zelim.

sad vas sto kaze moje Lane jubim do Eba i adne zezde pa se tipkamo opet kad budem mogla.

pusa i pandin zagrljaj za sve
Ziza Kovacevic is offline  
Old 01.05.2011., 19:24   #10010
Evo da cesitam jos jednom Goginom sinu rodjendan,
a takodje , koliko vidim i maloj haharici, kako je tetka slatko zove, tj. nas Leeloo.
Draga Leeloo, lepo nam se provedi,
a ovo sto si napisala, da cemo biti zakljucani, da li to menja nesto u novom, nase lozinke, imena ili sta god vec? Ko pita ne skita-tako kazu

Pa nasa Ziza je jos tu, a ja mislila, vec se vratila.

E, slatko sam se nasmejala, Generacijo, ali ono za Rasima, sto ga zena odavno "isljucila" je besmrtno!
To me je podsetilo na jednu pricu iz mog detinjstva-mladalastva.
Elem, prva kuca do nas, tu zivi moja drugarica(sada i kuma) , njena braca, mama, tata a i baka, udovica. Tata joj je voleo malo vise da popije i kako to vec biva, kad su zajednicki obroci, iz neke uobicajene price, moze mic po mic , da se predje u neku njegovu zalopojku i zlovolju. Onda su mu svi krivi... I tako, prica meni drugarica, zavrsi se rucak, otac pocne uvodnu recenicu(za koju znaju vec svi gde vodi), pa polako, ali sigurno ustaju od stola i svako ide svojim poslom.
Sto pociscen, samo flasa ispred njega i on i dalje prica, prica...
Jedino baka, (njegova majka), sa blazenim poluosmehom Mona Lize sedi i povremeno klimne glavom...on se nekako smiri, ode u sobu i naspava.

Dugo je ovakav miran kraj obeda bio enigma i za nju i za bracu, dok se ona, kao najstarija, nije usudila da pita baku-a ona kaze-"Ma ja pred rucak uzmem jedan Rohipnol(teska droga, doduse legalna , u tbl), i sve mi lepo'"
iva64 is offline  
Old 01.05.2011., 19:34   #10011
Quote:
lirena kaže: Pogledaj post
dobar dan svima...dugo me nije bilo ....
ko me ne pozna ukratko ću..imam sle od 1995 ...tumor na mozgu,aplastična anemija i naravno zbog velikih doza kortikosteroida nekroza kukova..lijevi operiran prije 11 godina adesni teška artroza....ovih dana me strašno boli desni...
zanima me da li ko od vas koristio glinu..pio ili kao obloge...
help
Draga Lirena,

svasta predje preko tvojih nejakih pleca, ali, ti si borac i to dokazujes svaki dan!

Ovo za savet za ukidanje kortica, i sama znas sigurno, ali evo i ja da se pridruzim, jer sam prisustvovala naglom prekidu sa te terapije-sta sve to moze da izazove-uzas-halucinacije su najmanje sto zabrine, nego citavo stanje organizma moze da bude bas lose. Za antimalarike izgleda nije tako, i meni su sami dr-i davali, iukidali, davali, opet ukidali, bez nekog sukcesivnog programa.
Kazes da te bole desni-ja sam iz instr. dobila neki gel protiv bolova desni ili ev. zuba, srecom, nije mi trebao, ali muz se ne moze nahvaliti, pa razmisljam, mozda ima i kod tebe da se kupi, mi ponekad i ne znamo sta je sve doslo na nase trziste. Kad su moju decu malo bolele desni, kuvala sam zalfiju(kadulju) pa su time ispirali, ne znam koliko bi ti to pomoglo.

Nadam se da cemo se cesce sretati ovde, da podelimo i dobro i ponekad, manje dobro, uz tebe smo svakako, mila nasa drugarice,
pusa i pandin zagrljaj
iva64 is offline  
Old 01.05.2011., 20:05   #10012
Draga moja -bas me strah-, kazes da te gledalo 15 lekara i titar ANF 1:320. E, eto, to nije za zanemarivanje, ali opet, citajuci neke, ja se salim, pametne knjige, naisla sam da ima valjda oko 5% ljudi koji imaju seropozitivne nalaze, a bez simptoma lupusa. Ako je dalje sve OK, ali i dalje osecas tu tu uznemirenost, moze biti naravno ovo sto ti pise nasa Luna, ali nije zgoreg i to napomenuti dr-u.
Tek, razumem tvoju prezaposlenost sad oko male bebice i svih nasih mladih majkica koje samo u prolazu, stignu da se jave, i to je lepo da se samo malo cujemo .
Pozdrav i tebi, draga Renchi !

A sta nam je sa Ljines?
Draga nasa Ljines, ovo je vec misterija medjunarodnog karaktera-ili su te tvoji odveli na prvomajski uranak, pa ne moras nista da kuvas-rostiljanje u prirodi?
Fali nam tvoja haiku, gdeee siiii?

I druge nase drage devojke, Pjetra, Viktoria, Fufu, Jasa, a da ne pominjem jos onu silnu mladjariju-moza mi je kaput, da se svih imena setim, ali mislim na vas
iva64 is offline  
Old 01.05.2011., 20:43   #10013
Hellouuuuuuuuuu...
vidim da me Interpol traži...
a ja sam - ne u garaži, ni u prirodi, nego na kauču...-vodoravno...
al blago..ništa opasno..mladost se upravo vratila sa "pasulja i kobasica"..
a muž i ja doma...
pa svratija jedan prijatelj.. u moje uredovno vrime javljanja, nešto mu triba kompjuter..i ja ispala iz voznog reda..

mi penzići....imamo prvi maj u sjećanjima...
na one dane...
ovo sad bezveze..

http://www.youtube.com/watch?v=wqn-d...tailpage#t=20s

pozzz i zaaaag
Ljines is offline  
Old 01.05.2011., 22:42   #10014
Quote:
ljiLjana21 kaže: Pogledaj post
Hellouuuuuuuuuu...
vidim da me Interpol traži...
a ja sam - ne u garaži, ni u prirodi, nego na kauču...-vodoravno...
al blago..ništa opasno..mladost se upravo vratila sa "pasulja i kobasica"..
a muž i ja doma...
pa svratija jedan prijatelj.. u moje uredovno vrime javljanja, nešto mu triba kompjuter..i ja ispala iz voznog reda..

mi penzići....imamo prvi maj u sjećanjima...
na one dane...
ovo sad bezveze..

http://www.youtube.com/watch?v=wqn-d...tailpage#t=20s

pozzz i zaaaag
Uh, LJines,
dobro je, da opozovemo Jamesa Bonda kad znamo gde si, i kako si.
A gde si ovo iskopala, joj, bas sam se slatko nasmejala, otkad nisam cula tu obradu.
I kod nas mladost sa drustvom i pored kisice i ne bas sjajnog vremena, u prirodu, a mi-kuci!
Pa sta cemo s tobom, i dalje vodoravno, kad ces da poslusas i svoje i nas i da vidis kod dr-a, mozda je nesto sto ti u momentu pomogne(ako je anemija-a ima ih raznih vrsta, dobijes odgovarajucu terapiju, ne mora odmah transfuzija).
Ko ce veceras da nas ususka, kad nam je Ziza otputovala, javite se za laku noc
iva64 is offline  
Old 01.05.2011., 23:32   #10015
Evo prije nego što zaključam temu da objasnim neke stvari koje vas muče. Iva normalno se logiraš sa svojim nickom, passwordom, samo što više nitko neće moći pisati na ovoj temi jer će biti zaključana ali je otvorena nova tema na kojoj možemo normalno nastaviti tipkati kao i do sada. Ništa se ne mijenja, osim što nećemo pisati na ovoj temi nego na njezinom nastavku.

Pusa svima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 01.05.2011., 23:33   #10016
Moderatorska obavjest:

budući da je ova tema prešla limit od 10000 postova, otvorena je nova tema o lupusu, a ova se zaključava. Ova tema će se i dalje moći normalno čitati ali se na ovoj temi više neće moći pisati.

Link na novu temu je: Sistemski lupus eritematosus (SLE) - vol. 2
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.