Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 18:35   #41
Činčile

Kupila bi činčilu,ali malu,jer bi voljela da je imam od malena.Što vi mislite o tim životinjama?Ima li je netko?Pišite
lady007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 11:52   #42
Quote:
lady007 kaže: Pogledaj post
Kupila bi činčilu,ali malu,jer bi voljela da je imam od malena.Što vi mislite o tim životinjama?Ima li je netko?Pišite
Ja imam činčilu. Kupila sam ju dok je bila stara 3 mjeseca. Preslatka je i nezahtjevna životinja, idealna za zaposlene ljude jer "bantuva" navečer i po noći . Po cijele dane spava i navečer ju puštam van pa se poigramo. U noći čujem da radi vratolomije po kavezu, tako da možda nije idealna za držati ju u istoj sobi u kojoj spavaš. Bitno je da joj nabaviš veliki kavez da može skakati. E da, i trebaš paziti da ju ne puštaš negdje gdje ima kablova, jer sve grize .
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:09   #43
Quote:
lady007 kaže: Pogledaj post
Kupila bi činčilu,ali malu,jer bi voljela da je imam od malena.Što vi mislite o tim životinjama?Ima li je netko?Pišite
Najbolje ih je nabaviti u starosti od nekih 2mj jer se lako pripitome. Ja imam mužjaka i jako je znatiželjan, razigran i mazan.

Idealni ljubimci za ljude koji rade preko dana pa se mogu sa njima pozabaviti prevečer.

Ako ju se ne pušta po kući onda mora imati veliki kavez i da, ako je slobodna po stanu onda sve živo izgrize, treba i to imati na umu
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:21   #44
možeš i udomiti neku. ne mora biti beba. još ak je pitoma, ...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:38   #45
A gdje se moze udomiti cincila? gledala sam u zoo shopovima ali izgledaju uzasno prepadnuto.. ja bi mozda rade neku iz domaceg uzgoja.
Cjene po ZS su im oko 400 kn jel je to prenapucano?
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:52   #46
škicni savjete ovdje http://forum.zekoiprijatelji.com/ind...?topic=17018.0
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:30   #47
Jel znate možda gdje u Hrvatskoj postoje farme činčila i jel uopće još postoje pošto sam čitala da je uzgajanje životinja za krzno kod nas zabranjeno?!Doma imam jednu prekrasnu curu staru kojih 5 mjeseci pa bi joj nabavila još jednu za društvo a umjesto da ju kupujem radije bi uzela neku malenu s farme i spasila joj život.
Tina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:56   #48
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
škicni savjete ovdje [urlhttp://forum.zekoiprijatelji.com/index.php?topic=17018.0[/url]
gledala sam...ali nisam nis nasla... il sam corava il fakat nema
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:18   #49
nisam rekla da ju tu možeš udomiti već da su tu savjeti za udomljavanje
sada ih nema nigdje, osim na farmi da ti prodaju, što je ravno spašavanju
ima neki tip koji ih uzgaja u zgbu
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:38   #50
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
nisam rekla da ju tu možeš udomiti već da su tu savjeti za udomljavanje
sada ih nema nigdje, osim na farmi da ti prodaju, što je ravno spašavanju
ima neki tip koji ih uzgaja u zgbu
ma skuzila sam ja kaj si ti meni rekla ( ak to ide mene )
htjela bi saznat makar di ima uzgajivac,ja bi njega nazvala pa da mi kaze kad ce leglo ili jel ih ima. samo nigdje nemugu nac takve informacije...
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:42   #51
Pitaj tamo,valjda ce netko odgovorit. Nazalost ne znam broj od ovog u zgbu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:18   #52
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
Pitaj tamo,valjda ce netko odgovorit. Nazalost ne znam broj od ovog u zgbu.
Zasad imamo degue pa sam im misla nabavit cimericu.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:26   #53
zapravo, bolje da su u odvojenim gajbama
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:57   #54
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zapravo, bolje da su u odvojenim gajbama
zakaj? pa vidjela sam u pet shopovima da ih obicno drze skupa? mislim oni drze svasta skupa ali super su se slagali
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 08:53   #55
to je potzpuno krivo. oni se prividno mogu slagat jer činčile su aktivne po noći, a degui preko dana. nekom od njih može dop****/ kad ovaj drugi jurca ili skaće preko njega, pa bude krš i lom.
primjer sa kunićima i zamorčićima: općenite ose mogu držat zajedno, samo moraju imat posebnu prehranu (zamorčići trebaju vit c u hrani, a kunići ne), no ima kunića koji grizu i napadaju zamorčiće! ne mogu ih smisliti. zeto je uvijek prvo da budu odvojeni pa ako se postupno slože razmišljat da ih se prebaci u posebnu gajbu.
kod činčila i degua - treba vidjet kakva je prehrana, kad se koji hrane...da ne bi neki od njih ostao bez jela. uostalom, dal će neki od njih biti teritorijalni pa će maltertirat pridošlicu.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 21:14   #56
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
to je potzpuno krivo. oni se prividno mogu slagat jer činčile su aktivne po noći, a degui preko dana. nekom od njih može dop****/ kad ovaj drugi jurca ili skaće preko njega, pa bude krš i lom.
primjer sa kunićima i zamorčićima: općenite ose mogu držat zajedno, samo moraju imat posebnu prehranu (zamorčići trebaju vit c u hrani, a kunići ne), no ima kunića koji grizu i napadaju zamorčiće! ne mogu ih smisliti. zeto je uvijek prvo da budu odvojeni pa ako se postupno slože razmišljat da ih se prebaci u posebnu gajbu.
kod činčila i degua - treba vidjet kakva je prehrana, kad se koji hrane...da ne bi neki od njih ostao bez jela. uostalom, dal će neki od njih biti teritorijalni pa će maltertirat pridošlicu.
hmm ... mislim da ce onda cimerica morat pricekat neko vrijeme. imamo veliku kavez i stvarno ima mjesta. ali jedan od deguua uzasno zeli bit dominantan i stalno jurca po kavezu. tako da mislim da to nebi bilo dobro. degui su dijabeticari,nesmiju ni slatko niti masno. Nisam sigurna za prehranu cincila ali mislim da nam je pametnije da deguui sad budu sami.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 10:23   #57
slično je sa činčilama. preporučena hrana za degue je bila 50% za zamorčiće. 50% za činčile. a opet u hrani za degue i činčile nalazimo suho voće. većina vlasnika ih vadi van. postoji samo peletirana hrana za činčile i mislim da je ona najbolja.ugl, bolje da su u odvojenim kavezima za počletak, a znaš da činčili treba veliki, pa ako imaš mjesta zašto ne.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 18:04   #58
Čitao sm negdje da degui u prirodi toleriraju činčile u svojim jazbinama. Opet, čitao sam i da su činčile psihopati sloni random ispadima agresivnosti, tak da nisam siguran bi li ih se usudio držati zajedno.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 19:19   #59
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
slično je sa činčilama. preporučena hrana za degue je bila 50% za zamorčiće. 50% za činčile. a opet u hrani za degue i činčile nalazimo suho voće. većina vlasnika ih vadi van. postoji samo peletirana hrana za činčile i mislim da je ona najbolja.ugl, bolje da su u odvojenim kavezima za počletak, a znaš da činčili treba veliki, pa ako imaš mjesta zašto ne.
ma kaj se tice kaveza fakat nije problem. Visok je metar a sirok malo manje...tak da ono.. a mi imamo hranu samo za degue i u njoj nema suhog voca( samo kukuruz,jecam( mislim ) i jos neke sjemenke ) i to je ok a dat cemo im za poslasticu ljesnjak ili orah ili malo nekog voca...

zasad necemo uzimat cincilu ne dok malci jos malo narastu.
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:14   #60
visok je samo metar?
to je puno premalo za činčilu.
a degui ne bi smjeli sjemenke jer su kalorične.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.