Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2013., 14:37   #121
Hvala

Malena Kupina


Maleni Ollie


Duxon i Luna
communty5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 21:33   #122
Quote:
communty5555 kaže: Pogledaj post
Hvala
Ollie mi je preprepre meden.
Ja imam zeca, rzmišljala sam da možda uzmem činčilicu. Trebali bi se dobro slagati?
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:18   #123
Po mojim iskustvima zavisi od cincile da li ce prihvatiti kunica.
Moj kunic Leeloo je bila odusevljena cincilama i htjela se druziti, ali su je neke tjerale, dok je sa jednom bila najbolja frendica
Pokusavala bi oponasati njezino odskakivanje od zidova XD I mogla sam ih opusteno ostaviti zajedno vani i biti sigurna da nece biti nikakvih tenzija
communty5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 15:15   #124
Prekrasni su svi, pogotovo mi sesvidjaju bijele. Nisam nikad imala bijelu cincilu, imala sam sivog koji je bio tak pitom poput psa i sada imam dva hahara, cokoladno crnog i tamno smedjeg
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:19   #125
Moji su neki pitomi neki hahari
Neki se vole ceskati, neki samo dragati, neki se vole drzati po rukama, neki se ljute kad im samo ruku stavim u kavez..

Maja


Baloo


Strijelčic@ a slikice? :P
communty5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 14:32   #126
Imam slikice na kompu, budem ih stavila kad se sjetim
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:00   #127
Evo koja slikica mojih hahara

Hm, nece izgleda da su prevelike..a na mobu sam pa nemrem modificirat..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:26   #128
Pa di su te slikice?
communty5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 12:35   #129
Zdravo činčiloljupcima!

Moj činč Marx je novo društvo u našem domu. Neki dan smo dragi i ja samo otišli vidjeti kakve životinjice ima jedna moja prijateljica i na prvi pogled smo se zatelebali u ovog malog plišavca ogromnih očiju što izgleda kao mješavina zeca, vjeverice i koale. Uglavnom, trgovac koji nam ga je prodao je bio jako spretan s njim i čini se kao da se poznaju, mirno mu je stajao na ruci i dozvolio da ga se mazi i izgledao je pitomo. No kad smo ga donijeli kući stvari su nam izmakle kontroli. Kad smo mu sklopili kavez stavili stelju i pijesak ovaj je kao sumanut jurnuo u pijesak i oduševljeno se počeo u njemu kupati, brcati po njemu, samo što na glavu nije skakao od sreće. Rekli su nam da obožava suho voće, ali da ne smije mnogo toga jesti jer je sklon dijabetesu i tako sam mu ponudila komadić suhe šljive koji je s oduševljenjem prihvatio i pojeo, dali smo mu neočišćeni badem koji je isto tako oduševljeno grickao i to je bilo prvo večer.

Poslije toga zatišje, ne usuđuje se izaći iz kućice kad smo mi u stanu, a kad nas nema pravi žestoki nered, sve razbaca, skine si pojilicu (ne znam samo kako ) i svu hranu razbaca po kavezu.

Sad je četvrti dan kod nas i po cijele dane ne mrda iz kućice, ali se ni ne plaši kao prvi dan (prvi dan nismo smjeli ni trepnut, a on bi već netragom nestajao u panici). Kad je u kućici dozvoljava nam da ga malo mazimo po brku i češkamo ispod njuškice, onda onako spokojno sklapa okice, kao da mu paše, ali bilo kakav nagliji pokret za njega predstavlja prijetnju.

Da li je takvo ponašanje normalno?

Eh da, drugu noć je počeo glasno vikati, čudno se glasati, slično kao hrčak kad mu nešto nije po volji (imala sam ih prije), no sad je i to prestalo... bojim se da je depresivan


Neki savjet od nekoga.. nemamo baš iskustva, a tako nam se sviđa, ne možemo se strpiti da se malo udomaći i da se možemo malo kvalitetnije družiti s njim.


Mene zanima da li sada, u početku, treba inzistirati na druženju ili da ga pustimo da sam zatraži društvo. Pustili smo ga dvaput iz kaveza, ali on samo traži mračni kutak u koji bi se sakrio, pa mi se to ne čini kao dobra opcija, još.

Iskreno, bojim mu se čak i počistiti kavezić da ga ne uznemirujem pretjerano, ali sve je suho i ništa ne zaudara, a ima i svoju kadicu sa pijeskom u kojoj se kupa isključivo u najstrožoj intimi mraka i samoće, sramežljivo bićence.
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 15:36   #130
Cincili treba vremena da se navikne i na novi prostor i na nove ljude. To su inace plahe zivotinjice. Mi smo u pocetku znali sjedit ispred kaveza i pricat joj, pa onda nakon nekog vremena znali smo stavit ruku u kavez pa nas je njusila, znala bi se i popest na ruku i zaspati, ali nikako je nismo hvatali niti dirali u pocetku jer se na svaki pa i najmanji trzaj preplasila. S vremenom se naviknula na nas i pocela dolazit u ruku, sada je evo mozemo maziti koliko hocemo, a proslo je cca 5 mj da je imamo.. dakle treba vremena i strpljenja, puno puuuuno strpljenja
Sto se tice njihovog glasanja.. ako mislis na ono "lajanje" ( u youtube upisi chincilla barking ), svatko za to govori drukcije, neki da se boje, da su tuzni, neki pak i da su sretni, ovo ono.. ja sam skuzila da moja to radi kada ju nesto uznemiri, pa odmah skocim do kaveza i pomazim ju, i prestane
Pijesak obozavaju, nasa kada protresem pijesak u posudici skace kao luda po kavezu i ne moze docekati da se baci u njega.
Dajem joj grozdice, samo jednu na dan.. kada je pokusavam namamiti da mi se popne na rame ili da dode onda tu grozdicu raskomadam na sitnije komadice pa kao ispada da joj vise toga dajem :P
Pijesak joj nemoj drzati konstantno u kavezu jer moze onda poceti vrsiti nuzdu u njemu, tako da joj ga daj jednom na dan da se okupa i onda izvadi van.
A sto se tice pojilice.. nasa je isto tako bacala pojilicu pa smo je stavili s vanjske strane kaveza, i sad je na miru
eto nadam se da sam pomogla
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 02:11   #131
Question međuglodavački odnosi

Poz svima,super je čitat postove,stvarno supuno pomogli...odlučila sam se našoj novoj činčili sama napravit gajbu i izrađivat igračke i ljuljačke i da ne duljim(a puna sam inspiracije ) zanimame ima li itko iskustava kak se slažu činčile s deguima? (degui su nam stari ljubimci,činčo je danas došao)
MarryPoppins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:14   #132
...i eto,par mjeseci kasnije sama sam si dala odgovor
proširila sam gajbu,u početku puštala beniya(činčulu) na sat-dva 'druženja'. moram priznat dami nije uljevalo povjerenje da će ikad doć na zelenu granu(a probala sam fakat sve varijante)...i sada sam jako happy jer su cjelo vrijeme svi skupa
najslađe mi je kad se svi slože na hrpu...moja mala čudna familijica(imam 2 bebe degua,njihove roditelje i činčilu)...znači moguće je!!
MarryPoppins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:07   #133
Hehe super za znat da se cincile slazu i sa deguima. Ja sam privremeno udomila jednu cincilu koju je lik koji se nije brinuo o njoj kako treba poklanjao jer je se htio rjesiti, pa sam ga pokusala spojiti sa svoja dva decka medjutim ta cincila ih je napadala jer nije bila socijalizirana. Udomila sam ju u dobre ruke kod zene koja je prije imala cincile i ima uvjete za drzanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 21:40   #134
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Hehe super za znat da se cincile slazu i sa deguima. Ja sam privremeno udomila jednu cincilu koju je lik koji se nije brinuo o njoj kako treba poklanjao jer je se htio rjesiti, pa sam ga pokusala spojiti sa svoja dva decka medjutim ta cincila ih je napadala jer nije bila socijalizirana. Udomila sam ju u dobre ruke kod zene koja je prije imala cincile i ima uvjete za drzanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
a kod mene je bilo obrnuto,on ih se bojao ko da je on manji glodavčić
a tužna priča,oni su tak plaha stvorenjca da mu/joj sigurno nije bilo lako mjenjat toliko vlasnika...valjda je sad happy
MarryPoppins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 10:25   #135
Pozdrav

Trebala bih pomoć i iskustva.
Naime u kupnji smo kućnog ljubimca i činčile su nas oduševile.
Buduči da sam pročitala da mogu postat depresivne ako je samo jedna, odluka je pala na dvije cure. Pa me po tom pitanju zanima ima li tko dvije cure i iskustva?
Kolika je veličina kaveza dovoljna za dvije činčile? Našli smo drvenu gajbicu 100x60x50 koja nam se sviđa (ne volim plastiku, imala sam zeca 11 godina u plastično metalnoj gajbi) pa me zanima dali je to dovoljno veliko za njih dvije? Ali me muči to što drvenu gajbu ne mogu oprat kao plastičnu pa me to malo brine :/

Hvala svima na odgovorima
U prilogu slika gajbice
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:54   #136
Činčila

Pozdrav, dobra odluka..vidjet ces da cincile nisu nalik drugim glodavcima, jako su pametne, uglavnom se orjentiraju na sluh i daju se dobro pripitomiti ako se bavis njima. Dvije cure ce se dobro slagat ako su od malih nogu zajedno. Kavez svakako drveni i da bude u visinu jer moraju imati pregrade ko grane da mogu skakati. Ovaj na slici je ok. I uzmi im onaj kotac da se mogu vrtit, moji se vrte non stop na njemu I jedan savjet, umjesto piljevine ja koristim pin decor, ona drvca puuuno bolja i zahvalnija za ciscenje, cistim generalno jednom u dva mjeseca, bez beda jer nema mirisa nit nicega, svaka preporuka. Kavez ko kavez ne moras cistit, samo podlogu dolje, ja koristim limenu koju samo izvadim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 16:50   #137
Kupili smo dvije seke stare 4 mjeseca Nažalost još nisu kod nas jer ih nemamo dobro za smjestit pa će ih vlasnica pričuvat još 2 dana dok ne improviziramo sa kavezima
Prijatelj stolar se ponudio napravit kavez od oraha tako da će cure uživat u visini 150cm i 70x50 morat će ga pričekat mjesec dana ali mislim da će bit ko kraljice u njemu
Skinula sam sliku sa neta tako da okvirno zna smjernice i za tu ladicu na dnu koju možemo izvuć i očistit. Znam da police ne smiju bit udaljene u visinu više od 25cm. Kupit ću gotove kućice i tunele za skrivanje, a ako ima još kakvih savjeta rado ću ih primjenit.
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 21:25   #138
Imam pitanje, moj Čiči je star 4 godine, ali je tek mjesec dana kod mene, prije je bio kod zlog stričeka koji se nije brinuo o njemu opće. Sve je bilo ok, dok prije 2 dana nisam primjetila da stalno jede svoju kakicu. Jede i svoju hranu također, znači palente, rogač, grožđice, sjeno itd, pije vode dosta, jabuke i mrkvu odbija, neće ni da im primiriši, tako je od prvog dana. Sad me zanima da li je to normalno? Čitala sam da je normalno, međutim nisam sigurna da li je stvarno tako kada konzumira svoj izmet u ovolikim količinima?
Puno vremena provodi van kaveza, igram se s njim, ugl dosta se opustio prema meni. I da, sam je cijeli žviot, nikad nije imao partnericu pa me zanima da li može nastaviti biti sam? Naravno, ja svaki slobodni trenutak provodim sa njim, da li sam mu ja dovoljna?
__________________
“Photography is a way of feeling, of touching, of loving. What you have caught on film is captured forever... it remembers little things, long after you have forgotten everything.”
kudja92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 01:47   #139
Cula sam i ja da je normalno da jedu, moja prijasnja cincila je znala to radit, kod ovih sada to nisam primjetila..mozda zato jer je sam neznam stvarno dal to utjece jer znam da si znaju cupat dlaku kad su sami..cincila koja je navikla biti sama tesko da se moze sprijateljiti sa drugom, mozda grijesim, trebala bi prije provjerit kako ce se slagat, moze prihvatit, a i ne mora. Bitno da se ti bavis s njom i to cesto jer samo tebe ima i smatra te drugom cincilom ajmo to tako reci. Moj Gricko, moja prva cincila i ja smo bili toliko vezani da je zaspao na meni i slijedio me poput psa, uvijek cu ga se sjecat <3


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:09   #140
Evo da se pohvalimo sinoć su stigle naše ljubimice Divne su
Očekivali smo da će bit plahe i bježat od nas ali ni blizu tome. Istražile su cijeli stan i gajbu. Brine me što piju jako malo vode?
Koja su Vaša iskustva sa hranom? koju preporučate?
Strijelčic@ nisam uspjela nać taj pin decor koji si mi preporučila pa smo kupili drvene pelete, možeš mi poslat neki link?
ka1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.