Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2011., 10:33   #201
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
bez brige, ja pijem xanax i propranolol...
Nije valjda da Xanax pijes redovito (ono, svaki dan jedna i tako to)?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:18   #202
Stezanje itd.

Pozdrav svima,
došao sam ovih dana s ugradnje drugog stenta iz Magdalene. Prvi je ugrađen u 04/2011, međutim ubrzo nakon toga pojavilo se nešto slično stezanju u prsima, nedostatku zraka/daha kod manjih napora (normalno hodanje ili hodanje uz stepenice).
Bol koja je prethodila ugradnji prvog stenta bila je bol stabilne angine p. dakle probadanje kod napora itd. i nije bilo dvojbe - koronarografijom je ustanovljeno suženje od 90%.
Kao što rekoh, nedugo nakon je nastalo nešto drugačije - nelagoda/stazanje/preskakanje/nedostatak daha.
Ponovno sam završio u Magdaleni, kardiolog je ugradio i drugi stent ali rekao je da je graničnih vrijednosti, no s obzirom da sam cendrao ugradio je i drugi stent.
Dan nakon toga - nelagoda se nastavlja, odnosno ništa se nije promijenilo.
Napravim 10-15 koraka, ili se nekoliko puta sagnem - frka.
E sad.
Napravio sam sve testove od uzv srca, 2x ergometrija, spirometrija, holter ...
Spremam se i na slikanje pluća, čuo sam da može biti i od kralježnice pošto jaaako dugo (15+ godina) sjedim i po 10h/dnevno (imam 43 g.)
Onda naiđem na ovaj forum i vidim da se dosta stvari slaže - nekoliko doktora mi je reklo da je ovo sadašnje stanje zapravo problem u glavi (naravno da sam htio upucati doktora, ali sada sve više vjerujem u to.
Da li je netko u međuvremenu (vidim da je prvi post od prije par godina) riješio problem?
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 17:01   #203
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
došao sam ovih dana s ugradnje drugog stenta iz Magdalene. Prvi je ugrađen u 04/2011, međutim ubrzo nakon toga pojavilo se nešto slično stezanju u prsima, nedostatku zraka/daha kod manjih napora (normalno hodanje ili hodanje uz stepenice).
Bol koja je prethodila ugradnji prvog stenta bila je bol stabilne angine p. dakle probadanje kod napora itd. i nije bilo dvojbe - koronarografijom je ustanovljeno suženje od 90%.
Kao što rekoh, nedugo nakon je nastalo nešto drugačije - nelagoda/stazanje/preskakanje/nedostatak daha.
Ponovno sam završio u Magdaleni, kardiolog je ugradio i drugi stent ali rekao je da je graničnih vrijednosti, no s obzirom da sam cendrao ugradio je i drugi stent.
Dan nakon toga - nelagoda se nastavlja, odnosno ništa se nije promijenilo.
Napravim 10-15 koraka, ili se nekoliko puta sagnem - frka.
E sad.
Napravio sam sve testove od uzv srca, 2x ergometrija, spirometrija, holter ...
Spremam se i na slikanje pluća, čuo sam da može biti i od kralježnice pošto jaaako dugo (15+ godina) sjedim i po 10h/dnevno (imam 43 g.)
Onda naiđem na ovaj forum i vidim da se dosta stvari slaže - nekoliko doktora mi je reklo da je ovo sadašnje stanje zapravo problem u glavi (naravno da sam htio upucati doktora, ali sada sve više vjerujem u to.
Da li je netko u međuvremenu (vidim da je prvi post od prije par godina) riješio problem?
Trebali bi neke nalaze prepisati.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 16:38   #204
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Trebali bi neke nalaze prepisati.
evo ovaj od uzv srca nije 100% u redu, ostali jesu:
napominjem da je ovo bilo prije 6 mjeseci dakle prije ugradnje prvog stenta, kada sam radio pretrage da li ću uopće ići na koronarografiju, mada nebi trebalo imati veze s stentom..

ehokardiografski se verificira manja mitralna regurgitacija uz održanu sistoličku funkciju lijeve klijetke bez regionalsnih ispada kontraktiliteta.
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 17:24   #205
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
evo ovaj od uzv srca nije 100% u redu, ostali jesu:
napominjem da je ovo bilo prije 6 mjeseci dakle prije ugradnje prvog stenta, kada sam radio pretrage da li ću uopće ići na koronarografiju, mada nebi trebalo imati veze s stentom..

ehokardiografski se verificira manja mitralna regurgitacija uz održanu sistoličku funkciju lijeve klijetke bez regionalsnih ispada kontraktiliteta.
Kako ste onda došli koronarografije s urednim nalazima.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 08:06   #206
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Kako ste onda došli koronarografije s urednim nalazima.
Ok, nisam mislio da je taj dio bitan (prije ugradnje stenta) jer je začepljenje LAD bilo skoro 100%)
dakle ergometrija prije prvog stenta je :
učinjeni ergometrijski test koronarne rezerve u dva je navrata bio elektrokardiografski pozitivan inferolateralno već pri manjem intenzitetu opterećenja.

to sam radio drugi put u Magdaleni (stari dio bolnice) a prvi put u klinici Svjetlost jer me poslala moja doktorica da provjerim ergometriju. taj nalaz (iz Svjetlosti) je bio negativan, onda sam išao u staru Magdalenu i ostao 4-5 dana napraviti sve ove prethodno navedene pretrage. Sve je bilo OK osim ove ergometrije, i onda sam poslan na prvu koronarografiju. Nakon ugradnje prvog stenta, viidio sam da nešto ne štima s ovim nedostatkom zraka. Onda sam tako proveo nekoliko mjeseci jer kada ne hodam sve je Ok. Onda sam zvao ponovno u Magdalenu tamo gdje sam ugradio stent i rekao za te bolove, bio sam pozvan tamo, doktor je rekao da je to problem u glavi. Nakon nekoliko mjesci opet sam zvao (jer sam u međuvremenu opet probao hodati > 100 m) jer je tada to stezanje/nedostatak zraka bilo stalno prisutno i bojao sam se.
onda sam prethodno napravio ergometriju i nalaz krvi (krv je sada tako tako, trigliceridi su 2.82 ali bili su prije > 5 tako da mislim da je to u redu i nitko to ne spominje - ugl. nalaz ergometrije je bio negativan.
s tim nalazima došao sam u Magdalenu gdje je doktor rekao da ipak vidi potencijalni problem (polivalentne tegobe pri čemu nije moguće sa digurnošću isključiti stenokardiju, ergometrija mi se čini ipak pozitivna EKG-ski V3-V4 u maks. opterećenju (11 MET-a))
Na osnovi toga doktor je rekao da predlaže rekoronarografiju u 01/2012 da se začepljenje (ako ga i ima) jače manifestira jer ako bi išao raditi odmah i ako bude granično, da neće ugrađivati stent. ja sam se složio međutim nakon 2-3 tjedna opet sam zvao jer se nisam mogao pomaknuti - hodanje 10 m izazivalo je to stezanje itd. doktor je rekao da dođem i ugrađen mi je drugi stent mada je bila granična vrijednost.
ovo je iz otpusnog pisma od prije 7 dana
koronarna bolest-nestabilna angina pectoris
signifikantna stenoza RCA
uredna prohodnost stenta u LAD
uspješna PCI RCA s ugradnjom 1 BMS 3,0x16 - 12.10.2011
stanje nakon PCI LAD (proksimalna LAD) + stent (3,0x18 mm) 30.3.2011
arterijska hipertenzija
učinjena PCI RCA s ugradnjom 1 BMS (progresija nalaza RCA) Uredno prohodan stent u LAD

dakle nakon nekoliko dana što sam se vratio, idem hodati i nakon 10 m opet stezanje u prsima, nedostatak zraka, lupanje, kao preskakanje srca ...
definitivno nisu to bolovi kao prije prvog stenta, ono je bila tupa bol - ovo je drugačije, doktor kaže da je to problem u glavi.
razmišljam da odem psihijatru?
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:58   #207
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
Ok, nisam mislio da je taj dio bitan (prije ugradnje stenta) jer je začepljenje LAD bilo skoro 100%)
dakle ergometrija prije prvog stenta je :
učinjeni ergometrijski test koronarne rezerve u dva je navrata bio elektrokardiografski pozitivan inferolateralno već pri manjem intenzitetu opterećenja.

to sam radio drugi put u Magdaleni (stari dio bolnice) a prvi put u klinici Svjetlost jer me poslala moja doktorica da provjerim ergometriju. taj nalaz (iz Svjetlosti) je bio negativan, onda sam išao u staru Magdalenu i ostao 4-5 dana napraviti sve ove prethodno navedene pretrage. Sve je bilo OK osim ove ergometrije, i onda sam poslan na prvu koronarografiju. Nakon ugradnje prvog stenta, viidio sam da nešto ne štima s ovim nedostatkom zraka. Onda sam tako proveo nekoliko mjeseci jer kada ne hodam sve je Ok. Onda sam zvao ponovno u Magdalenu tamo gdje sam ugradio stent i rekao za te bolove, bio sam pozvan tamo, doktor je rekao da je to problem u glavi. Nakon nekoliko mjesci opet sam zvao (jer sam u međuvremenu opet probao hodati > 100 m) jer je tada to stezanje/nedostatak zraka bilo stalno prisutno i bojao sam se.
onda sam prethodno napravio ergometriju i nalaz krvi (krv je sada tako tako, trigliceridi su 2.82 ali bili su prije > 5 tako da mislim da je to u redu i nitko to ne spominje - ugl. nalaz ergometrije je bio negativan.
s tim nalazima došao sam u Magdalenu gdje je doktor rekao da ipak vidi potencijalni problem (polivalentne tegobe pri čemu nije moguće sa digurnošću isključiti stenokardiju, ergometrija mi se čini ipak pozitivna EKG-ski V3-V4 u maks. opterećenju (11 MET-a))
Na osnovi toga doktor je rekao da predlaže rekoronarografiju u 01/2012 da se začepljenje (ako ga i ima) jače manifestira jer ako bi išao raditi odmah i ako bude granično, da neće ugrađivati stent. ja sam se složio međutim nakon 2-3 tjedna opet sam zvao jer se nisam mogao pomaknuti - hodanje 10 m izazivalo je to stezanje itd. doktor je rekao da dođem i ugrađen mi je drugi stent mada je bila granična vrijednost.
ovo je iz otpusnog pisma od prije 7 dana
koronarna bolest-nestabilna angina pectoris
signifikantna stenoza RCA
uredna prohodnost stenta u LAD
uspješna PCI RCA s ugradnjom 1 BMS 3,0x16 - 12.10.2011
stanje nakon PCI LAD (proksimalna LAD) + stent (3,0x18 mm) 30.3.2011
arterijska hipertenzija
učinjena PCI RCA s ugradnjom 1 BMS (progresija nalaza RCA) Uredno prohodan stent u LAD

dakle nakon nekoliko dana što sam se vratio, idem hodati i nakon 10 m opet stezanje u prsima, nedostatak zraka, lupanje, kao preskakanje srca ...
definitivno nisu to bolovi kao prije prvog stenta, ono je bila tupa bol - ovo je drugačije, doktor kaže da je to problem u glavi.
razmišljam da odem psihijatru?
Ovo je več puno bolje napisano. Ako su isključeni organski uzroci boli,dakle uredno koliko može biti,onda nebilo loše obratiti se psihijatru.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 20:36   #208
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ovo je več puno bolje napisano. Ako su isključeni organski uzroci boli,dakle uredno koliko može biti,onda nebilo loše obratiti se psihijatru.
da,morat ću, mislio sam samo da li ima tko kakva iskustva, da li to pomaže itd.
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 08:41   #209
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ovo je več puno bolje napisano. Ako su isključeni organski uzroci boli,dakle uredno koliko može biti,onda nebilo loše obratiti se psihijatru.
U međuvremenu sam počeo svakodnevno vježbati na orbitreku po 20 minuta ili hodati sat vremena (zadnjih desetak dana).
Stezanje/nelagoda je prisutno cijelo vrijeme, nakon prvih nekoliko minuta. Naručen sam kod psihologa kroz nekoliko dana, samo se bojim da će me poslati doma s tabletama (sada ih pijem 7 dnevno).
Ono što sam htio pitati: dali se koronarografijom može ustanoviti problem na srcu,odnosno da li ovakvi simptomi mogu za uzrok imati nekakav fizički problem koji se dosadašnjim pretragama nije vidio?
Naime, nakon nekakvog uobičajenog "ritma", jučer na orbitreku 10 minuta nisam osjećao nikakav problem, i onda je uz stezanje/nelagodu srce počelo jače lupati nego uobičajeno (ritam je na nekakvih 150 otkucaja), tako da sam se prepao i stao. Malo sam se odmorio i počeo opet, ali srce je i dalje jako lupalo tako da sam odustao.

Dakle, da li je moguće (naravno da mogućnost uvijek postoji, ali mislim generalno) da ipak postoji nekakav fizički problem na osnovi ovakvih simptoma, ili da ih ignoriram i nastavim "živjeti normalno" kako mi je rekao kardiolog koji je radio koronarografiju?

Hvala unaprijed.
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 15:33   #210
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
Naručen sam kod psihologa kroz nekoliko dana, samo se bojim da će me poslati doma s tabletama
Psiholog ne izdaje lijekove.


Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
Dakle, da li je moguće (naravno da mogućnost uvijek postoji, ali mislim generalno) da ipak postoji nekakav fizički problem na osnovi ovakvih simptoma, ili da ih ignoriram i nastavim "živjeti normalno" kako mi je rekao kardiolog koji je radio koronarografiju?
Zasto ne vjerujes strucnjaku?


Ja vjerujem da te puca anksioznost i jednako tako vjerujem da si suvise fokusiran na srce i primijetis i ono sto ne postoji.

Preporucam vjezbe disanja/smirenja, duge setnje, pozitivno razmisljanje i treninge.

I meni srce lupa nekad jako, aritmicno, i userem se od straha, da prostis. Ali mi razum kaze da je sve ok i da se ne brinem. Pogledaj samo koliko oko tebe ima nezdravih, deblih ljudi, koji puse dvije kutije cigareta dnevno i piju ko stoka, pa ih srce dobro sluzi. Zasto ne bi i tebe?

Ne brini se.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:47   #211
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Psiholog ne izdaje lijekove.

Zasto ne vjerujes strucnjaku?

Ne brini se.

Htio sam reći psihijatru, ne psihologu
Nije da ne vjerujem, samo neznam dovoljno o koronarografiji, tj. da li se tom pretragom mogu vidjeti problemi na žilama i srcu ili samo žilama.
Vjerujem kirurgu, ali opet ... 100%-tni je kolerik, ne želi uopće razgovarati (ponaša se fakat prepotentno (rekao sam ti da ti nije ništa, imaš problem u glavi ...)
Tata mi je umro s 54 godine od infarkta, brat je preživio infarkt s 54 godine, ja imam 2 stenta s 43 g.

do prije 1 godinu pušio sam 2 kutije marlbora (zadnjih 25 godina).
sada imam 10 kg viška (87), doslovno gladujem ali ih ne mogu skinuti.

sve u svemu, slažem se da nema puno logike jer npr. ako idem u šetnju, prvih 15-20 min je problem, poslije toga nelagoda/stezanje/preskakanje nestane. Da je nešto u komi, vjerojatno bi se nastavilo a ne smirilo.. ali opet.. nikad neznaš ..
ako može još malo nekakvih savjeta/mišljenja/iskustava itd. - bio bih zahvalan
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:50   #212
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
Htio sam reći psihijatru, ne psihologu
Nije da ne vjerujem, samo neznam dovoljno o koronarografiji, tj. da li se tom pretragom mogu vidjeti problemi na žilama i srcu ili samo žilama.
Vjerujem kirurgu, ali opet ... 100%-tni je kolerik, ne želi uopće razgovarati (ponaša se fakat prepotentno (rekao sam ti da ti nije ništa, imaš problem u glavi ...)
Tata mi je umro s 54 godine od infarkta, brat je preživio infarkt s 54 godine, ja imam 2 stenta s 43 g.

do prije 1 godinu pušio sam 2 kutije marlbora (zadnjih 25 godina).
sada imam 10 kg viška (87), doslovno gladujem ali ih ne mogu skinuti.

sve u svemu, slažem se da nema puno logike jer npr. ako idem u šetnju, prvih 15-20 min je problem, poslije toga nelagoda/stezanje/preskakanje nestane. Da je nešto u komi, vjerojatno bi se nastavilo a ne smirilo.. ali opet.. nikad neznaš ..
ako može još malo nekakvih savjeta/mišljenja/iskustava itd. - bio bih zahvalan
Eventualno bi se mogla ponoviti ergometrija,u dogovoru s kardiologom.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 19:59   #213
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Eventualno bi se mogla ponoviti ergometrija,u dogovoru s kardiologom.
Pozdrav
ako Vam nisam odveć naporan (sam sebi jesam ) htio bi reći i ovo
u postu od 20.10. sam preskočio nešto što mi tada nije bilo bitno (pokušavam sam sebe uvjeriti da mi nije ništa pa sam zaboravio na to).
Naime dan prije izlaska iz Magdalene poslije drugog stenta (10/2011), hodao sam hodnikom u bolnici (volim hodati kad imam priliku jer na poslu stalno sjedim) a ujedno sam se htio uvjeriti da me više ne "steže", međutim nakon 10-15 minuta počelo je. Premišljao sam se da li da kažem sestri ili ne ali sam ipak rekao. Tlak je bio 100/90, ekg u redu (onaj "ručni" ekg).
sestra je rekla da ležim i ujutro je došao kardiolog i poslao me na ergometriju.
Na ergometriji ista priča - nakon 5-10 min počelo je ponovno. Sestri koja je gledala u monitor sam rekao za to ali isto tako da mogu voziti, da je bol/nelagoda prisutna ali se ne povećava. kad god sam "to" osjetio, rekao sam joj, ona kaže sa srcem je sve OK. Ipak na 66% me je prekinula (pretpostavljam da se je prepala da ne riknem na biciklu

ovo je nalaz i status:
lijeva koronarna arterija: stabilno intaktno. LAD vidlji uredno prohodan stent. dijagonalna grana dobar protok, bez signifikantnih stenoza. arterija cirkumfleksa: intaktna.
desna kor. arterija: u srednjem segmentu kod odvajanja relativno jače lateralne muskularne grane signifikantna stenoza što je razlika u odnosu na prethodnu koronarografiju (03/2011).
Zaključak: uredna prohodnost stenta u LAD, signifikantna stenoza RCA (progresija u odnosu na prethodno).
indicira se ad hoc PCI s obzirom na kliničkiu sliku
... postupak protokol PCI ...
Uspješna PCI RCA s implantacijom jednog BMS.
nalaz ergometrije: postignuto opterećenje 125 watta. tijekom i nakon opterećenja učestale SVES. bez značajnog poremećaja ST segmenta. bez angioznih simptoma. Zaključak: 47 s 150 W. Negativan test koronarne rezerve.
zaključak:
... tijekom boravka na odjelu bolesnik je javio promjene u prsima no bez ekg promjena. drugi dan je učinjena ergometrija koja je bila negativna pri 5,8 MET-a. Tegobe koje opisuje ne odgovaraju tipičnim stenokardijama. kardiospecifični enzimi ostali su negativni. s obzirom na navedeno preporučujemo daljnji nastavak medikamentoznog liječenja s obzirom da su obje arterije dobro intervencijski riješene ...

kada čitam ovo napisano, zapravo je sve rečeno, ne bi trebalo biti problema s srcem.

nadam se da ne davim previše i svjestan sam da je nemoguće reći 100% sigurno što mi je.

Mislim stalno da mora postojati još negdje netko tko je imao takve probleme (a da je još živ pa da mi kaže da "prestanem srat" - tako mi je rekao kardiolog kad sam došao drugi put - ciljajući da sam se zapravo prepao pa će me "probuditi", međutim nakon nekoliko dana ugradio mi je drugi stent.

što od pretraga dalje bi bilo pametno napraviti (uz posjet psihijatru)?
da li bi scintigrafija mogla reći više ili nema potrebe?
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:08   #214
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
Pozdrav
ako Vam nisam odveć naporan (sam sebi jesam ) htio bi reći i ovo
u postu od 20.10. sam preskočio nešto što mi tada nije bilo bitno (pokušavam sam sebe uvjeriti da mi nije ništa pa sam zaboravio na to).
........
što od pretraga dalje bi bilo pametno napraviti (uz posjet psihijatru)?
da li bi scintigrafija mogla reći više ili nema potrebe?
Osim pregleda psihijatra,te eventualno da se ponovi ergometrija (s mog stajališta kao GE nije potrebno zasada),nisu potrebne nikakve drugu pretrage,pa tako ni scintigrafija,ni MSCT koronarografija,ni MR,ni ovo,ni ono.
Naravno potreba za tim pretragama se budućnosti možda pokaže potreba,ali s indikacijom kardiologa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:30   #215
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Osim pregleda psihijatra,te eventualno da se ponovi ergometrija (s mog stajališta kao GE nije potrebno zasada),nisu potrebne nikakve drugu pretrage,pa tako ni scintigrafija,ni MSCT koronarografija,ni MR,ni ovo,ni ono.
Naravno potreba za tim pretragama se budućnosti možda pokaže potreba,ali s indikacijom kardiologa.
puno hvala na mišljenju/savjetu, idem prema psihijatru pa ćemo vidjeti. s ovime ću se probati nositi kao da ne postoji a ako bude lošije vidjet ćemo.
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 13:43   #216
Quote:
FreeCRM kaže: Pogledaj post
puno hvala na mišljenju/savjetu, idem prema psihijatru pa ćemo vidjeti. s ovime ću se probati nositi kao da ne postoji a ako bude lošije vidjet ćemo.
evo da podijelim iskustvo: psihijatar kaže da je nelagoda/stezanje posljedica straha, ali ne moram piti tablete niti više dolaziti jer sam svjestan zbog čega se to manifestira i treba vrijeme + pozitiva + vjerovanje itd. i da će sve biti u redu, naravno ne odmah.

ugl. hvala svima i evo već danas se cijeli dan kreveljim
FreeCRM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:50   #217
preskakanje/lupanje srca i pritisak u glavi

Pozdrav..
Evo ovako (biti ću malo opširnija, nemojte zamjeriti)
Problemi su se javili u 9 mjesecu sa ubrzanim lupanjem srca, nisam mogla udahnuti i tako nekoliko dana nakon čega sam otišla na hitnu. Od onda sam napravila EKG nekoliko puta. UZV srca i abdomena koji su bili uredni, holter koji je pokazao preskakanja srca, nekakav blok radi čega sutra idem opet na holter koji ću ovoga puta nositi 3 dana. Za vrijeme ergometrije koja je prekinuta nakon „općeg zamora“ osjetila sam nagli pritisak kroz cijelo tijelo pa u glavi koji od tada nije prestao. (Oprostite što pišem ovako nesuvislo jer više stvarno ne znam šta ću i ne znam na što da se koncentriram od svih tih pretraga). Od tada, svaki dan, zaista svakodnevno osjećam konstantni nepodnošljivi (ponekad pulsirajući) pritisak u glavi (kao da će mi glava eksplodirati) pa sve do nosa, vid mi je zamagljen, mutan i vrti mi se u glavi (ne znam je li to od ergometrije jer to traje već mjesecima) i povremeno imam osjećaj kao da mi se koči vilica. Doktorica to naziva „glavoboljom“ iako sam joj pokušavala objasiti da nije, jer znam kako obična glavobolja i migrene izgledaju jer sam sve to imala, ali ovo ne prestaje kada popijem tabletu. Kada se probudim pritiska nema već se javi nakon sat-dva pa sve do navečer. Lupanje srca se malo smanjilo, samo mi povremeno zakuca brže, osobito kada se probudim, tokom dana osjetim kada „preskoči“ (ne pod opterećenjem) i ponekad probadajuću bol..
Nisam jedna od onih ljudi koji stalno trče doktoru zbog nečega, baš naprotiv, godinama nisam bila kod doktora do sada. Imam 26 godina, 168cm, 50 kg, ne pijem, ne uzimam nikakvu drogu, pušač sam ali sam smanjila otkako je sve ovo počelo, ponekad tek toliko iz navike zapalim cigaretu pa je držim u ruci. Također, kako su svi ovo dijagnosticirali „reakcijom na sres“ (diplomirala sam prije mjesec dana) doktorica me poslala na vađenje prolaktina koji je bio malo snižen i dala mi helex za smirenje...naravno da kad se sve to spoji, i probadanje oko srca i pulsiranje i pritisak u glavi, i bol oko očiju počnem paničariti jer mi više ništa nije jasno, ne znam zašto se to događa svaki dan iznova i zašto to traje toliko dugo (od 9 mjeseca, a sada je već 12!), niti hoću li dobiti infarkt, moždani, nešto deseto ili sve to skupa odjednom. Usput, helex ne pomaže, samo me „umrtvi“ ali sve ovo drugo ne prestaje.
Molim vas, ima li itko, bilo tko, neku pametnu ideju i zna o čemu se radi i da li se ikome ovo događa/lo i najvažnije... kako se toga riješiti?
Hvala
-nikki- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:13   #218
Quote:
-nikki- kaže: Pogledaj post
Molim vas, ima li itko, bilo tko, neku pametnu ideju i zna o čemu se radi i da li se ikome ovo događa/lo i najvažnije... kako se toga riješiti?
Hvala
To mi zvuci veoma poznato i takodjer je dijagnoza bila stres (kod mene kronicni stres). Bilo bi dobro ako bi pocela raditi vjezbe za gornji dio tijela i vrat, jer zvuci kao da su ti negdje neki nervi priklijesteni od napetosti misica.

Savjetovala bih ti, ako se ikako mozes natjerati, na laganije trcanje od pola sata (malo trckaraj, malo hodaj dok ne prodje 30 min) i otidji evt. na masazu glave i vrata (kraniosakralna masaza bi bila super).

Ja imam neke super stranice ovdje za vjezbe, na kojima ima video, ali ne znam hoce li biti dovoljno da samo gledas, jer su objasnjenja na danskom. Ali meni su te vjezbe u kombinaciji sa trcanjem mnogo pomogle.

Ako imas novca i satove yoge u blizini, to bi bilo odlicno.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:57   #219
Quote:
-nikki- kaže: Pogledaj post
Pozdrav..
Evo ovako (biti ću malo opširnija, nemojte zamjeriti)
Problemi su se javili u 9 mjesecu sa ubrzanim lupanjem srca, nisam mogla udahnuti i tako nekoliko dana nakon čega sam otišla na hitnu. Od onda sam napravila EKG nekoliko puta. UZV srca i abdomena koji su bili uredni, holter koji je pokazao preskakanja srca, nekakav blok radi čega sutra idem opet na holter koji ću ovoga puta nositi 3 dana. Za vrijeme ergometrije koja je prekinuta nakon „općeg zamora“ osjetila sam nagli pritisak kroz cijelo tijelo pa u glavi koji od tada nije prestao. (Oprostite što pišem ovako nesuvislo jer više stvarno ne znam šta ću i ne znam na što da se koncentriram od svih tih pretraga). Od tada, svaki dan, zaista svakodnevno osjećam konstantni nepodnošljivi (ponekad pulsirajući) pritisak u glavi (kao da će mi glava eksplodirati) pa sve do nosa, vid mi je zamagljen, mutan i vrti mi se u glavi (ne znam je li to od ergometrije jer to traje već mjesecima) i povremeno imam osjećaj kao da mi se koči vilica. Doktorica to naziva „glavoboljom“ iako sam joj pokušavala objasiti da nije, jer znam kako obična glavobolja i migrene izgledaju jer sam sve to imala, ali ovo ne prestaje kada popijem tabletu. Kada se probudim pritiska nema već se javi nakon sat-dva pa sve do navečer. Lupanje srca se malo smanjilo, samo mi povremeno zakuca brže, osobito kada se probudim, tokom dana osjetim kada „preskoči“ (ne pod opterećenjem) i ponekad probadajuću bol..
Nisam jedna od onih ljudi koji stalno trče doktoru zbog nečega, baš naprotiv, godinama nisam bila kod doktora do sada. Imam 26 godina, 168cm, 50 kg, ne pijem, ne uzimam nikakvu drogu, pušač sam ali sam smanjila otkako je sve ovo počelo, ponekad tek toliko iz navike zapalim cigaretu pa je držim u ruci. Također, kako su svi ovo dijagnosticirali „reakcijom na sres“ (diplomirala sam prije mjesec dana) doktorica me poslala na vađenje prolaktina koji je bio malo snižen i dala mi helex za smirenje...naravno da kad se sve to spoji, i probadanje oko srca i pulsiranje i pritisak u glavi, i bol oko očiju počnem paničariti jer mi više ništa nije jasno, ne znam zašto se to događa svaki dan iznova i zašto to traje toliko dugo (od 9 mjeseca, a sada je već 12!), niti hoću li dobiti infarkt, moždani, nešto deseto ili sve to skupa odjednom. Usput, helex ne pomaže, samo me „umrtvi“ ali sve ovo drugo ne prestaje.
Molim vas, ima li itko, bilo tko, neku pametnu ideju i zna o čemu se radi i da li se ikome ovo događa/lo i najvažnije... kako se toga riješiti?
Hvala
1.Nemogu ništa konkretno odgovoriti bez nalaza holtera. T o je ključno.
2.Kakav je tlak?
3.Nosite li naočale? Malo detaljnije opišite vidne probleme.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 10:15   #220
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
To mi zvuci veoma poznato i takodjer je dijagnoza bila stres (kod mene kronicni stres). Bilo bi dobro ako bi pocela raditi vjezbe za gornji dio tijela i vrat, jer zvuci kao da su ti negdje neki nervi priklijesteni od napetosti misica.

Savjetovala bih ti, ako se ikako mozes natjerati, na laganije trcanje od pola sata (malo trckaraj, malo hodaj dok ne prodje 30 min) i otidji evt. na masazu glave i vrata (kraniosakralna masaza bi bila super).

Ja imam neke super stranice ovdje za vjezbe, na kojima ima video, ali ne znam hoce li biti dovoljno da samo gledas, jer su objasnjenja na danskom. Ali meni su te vjezbe u kombinaciji sa trcanjem mnogo pomogle.

Ako imas novca i satove yoge u blizini, to bi bilo odlicno.
Hvala na savjetima; mislim da se ne radi o uklještenju živaca pokušavala sam sa istezanjem i ne osjećam nikakvu bol u vratu ili bilo što te vrste, a i pokušavam se natjerati na hodanje ili trčanje ali problem je što se jedva dovučem s jednog kraja kuće na drugi kad mi sve to počne.
-nikki- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.