Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2009., 19:17   #21
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Prodajna mjesta za koncert.




I samo bih htjela nadodati vezano uz prijedlog da obiteljski prijatelj četrnaestogodišnjakinji kupi Nabokovu "Lolitu" za rođendan: nekako mi se čini da bi to većini roditelja koji su tu knjigu pročitali bilo u krajnju ruku čudno. Ipak se u njoj radi o sredovječnom čovjeku kojeg privlače djevojčice od 9-14 godina pa mi se čini dosta neprikladan poklon za ovu situaciju.
ma neeeeeeeeee, ne more bit neprikladno nikako..
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:16   #22
Što kupiti za rođendan - združeni topic

Sta kupiti djetetu za prvi rodjendan?evo moja malena ce ubrzo imati godinu dana,pa zelim cuti sta ste vi kupili svojim bebacima za godinu dana i dal im se svidjalo?
lana01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:30   #23
Ajme, upravo sam ja željela započeti tu temu jer moj bebać će 03.09. imati 1. rođendan. I imam isti problem. Što kupiti svom djetetu? I što reći kad me drugi pitaju što da mu kupe, što mu treba.... Hm... Ja sam razmišljala da mu kupim neki veliki debeli album za slike (iako već jedan ima, doduše skoro popunjen), pa će to imati kad bude veliki, čini mi se kao dobra uspomena. A ne bih mu baš kupovala neke igračke jer su mu trenutno najzanimljivije igračke prazne plastične boce, punjači za mob i drugi kablovi, prazne kutije od cipela i sl. Nemam ni sama baš neke ideje.
sanja-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:32   #24
moji su od mm i mene za prvi rod.dobili biciklicu na tri kola sa sirenicama,botunicima......bili su odusevljeni
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:37   #25
ma to mu je baka već kupila, ajmo čuti druge prijedloge
sanja-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:41   #26
Mi našoj za 1. rođendan nismo ništa kupili
Ali smo joj kupovali naravno što god joj je potrebno, nevezano za datum rođenja. Kaj dijete od godine dana zna o rođendanu, i o nekakvim običajima o darivanjima? Tako ne bismo ništa baš pod mus kupili....samo zato što je rođendan , a ako nije potrebno.
Mala će sad u rujnu imati dvije godine, i također joj ne namjeravamo ništa kupiti. Čemu? Ništa joj nije potrebno .
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:50   #27
hal,
već sam mislila da ću ja bit jedina nemajka koja svom djetetu nije niš za prvi rođendan kupila...nisam od toga neku veliku mudrost i pompu radila...kupujemo joj stalno, puno toga, baš kao što kažeš - nevezano uz datum i prigodu...za taj joj datum, eto, nsmo kupili ništa...

kas su drugi pitali što da kupe, ja bih rekla igračku, jer je odjeće imala i previše. nisam ulazila u detalje, ja nisam preizborljiva, štogod dobila, bit će dobro.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:51   #28
ma naravno, i mi svom malom anđelu stalno kupujemo sve što mu je potrebno i u tome ne pretjerujemo. Ali bih mu ipak htjela kupiti nešto za uspomenu pa makar i sitnicu. I ne kuži on još što znači rođendan, ali je 1. i eto.... Bar nešto....
sanja-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 14:59   #29
Sanja, ako baš imate poriv ulupati novce (a dijete je ionako premaleno da bi obračalo pozornost na običaje, a i u toj dobi djetetu je ionako slaba koncentracija na stvari i igračke), predlažem da mu otvorite dječju štednju. Pa tamo uložite koliko god možete. Bit će mu jednog dana potrebno.
Dijete je maleno, i fakat ne kuži zašto je baš taj dan, dobilo baš to.
Mi našima uplaćujemo dječju štednju, a baš ako mi nešto zapne za oko, notiram si pa kažem rodbini neka joj kupe. Bolje tako, nego da donesu nešto što već ima, ili što joj je apsolutno nepotrebno (a i ja uvijek volim pitati roditelja što da donesem slavljeniku).
I možete se silnim kupovinama vrlo lako utopiti u nezgodnoj vodi potrošačkog društva, gdje su djeca uvijek glavna ciljana meta.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:00   #30
potpisujem HAL3 u potpunosti

ni mi nismo našim dečkima ništa kupili jer oni još nisu niti svjesni značenja rođendana. ali proslavit ćemo evo baš sutra. dobiju sve što im treba svaki dan, a kad budu dovoljno veliki i kužili u čemu je stvar onda mislim da je najbolje kupiti im nešto primjereno njihovoj dobi tipa didaktičke igračke ili, kad budu stariji, kakvu knjigu.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:01   #31
i moja malena ce 03.09 imati godinu dana i ima svega i svacega,ali oduvijek je bilo i uvijek ce biti da se za rodjendan kupi neka sitnica za poklon,nije to neznam sta,ali nesto sta ce razveseliti djete taj dan i kad otvara svoj pokloncic,ajde valjda ima neko ko je svom djetetu nesto kupio za 1 rodjendan,da mi da ideju,razmisljala sam o chicco 4u1,guralica,biciklica,njihalica i jos nesto to nemamo ,ali neznam
lana01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:16   #32
ma tako je, ne mislim ja kupit ne znam šta, al neku sitnicu. A pod sitnicom smatram zaista sitnicu.
sanja-b is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 16:37   #33
mi našoj maloj isto stalno kupujemo sve što joj treba i ne treba, tako da za 1 rođ. smo joj na meda šteda uplatili extra novčeka i kupili smo joj konjića-ljuljačku od kojeg ju je najviše i jedino zanimala mašna na njemu.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:44   #34
hvala ali niste mi bas pomogli stednju ima,dajte ljudi reci te sta ste djeci poklonili za 1. rodjendan
lana01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:29   #35
mi smo kupili playskool i tricikl s ogradicom,mislim da mu nismo to točno na rođendan kupili
Ne da je kužio išta na rođendanu,nego je cijeli dan bio nervozan,niti ga je zanimala torta ni darovi.
Dan danas mu kupujemo malo igračaka,ne zanima ga ništa,zadnje smo mu kupili kolica za bebe i stavrno ih obožava,a kupili smo h jer je pokazivao ogromno zanimanje za njih.
Ima par autića,lopti,još koju didaktičku igračku,slikovnicu i to je to.

Eto,moje mišljene je da joj stvarno ne treba poklon za rođenda,kao da ona zna da joj je rođendan. Dala bih nekakv savjet,ali mi nemamo baš iskustva s igračkama.
Možda guralicu ako još ne hoda ili kakve zanimljive slikovnice
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:36   #36
ti valjda najbolje poznaješ svoje dijete.






oprosti samo je izašlo iz mene.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 20:41   #37
Quote:
lana01 kaže: Pogledaj post
Sta kupiti djetetu za prvi rodjendan?evo moja malena ce ubrzo imati godinu dana,pa zelim cuti sta ste vi kupili svojim bebacima za godinu dana i dal im se svidjalo?
biciklicu 3 kotača i ima onaj štap za vođenje ,zaštitu sa strane da ne padne i bila je oduševljena.
E da još i svira
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 21:30   #38
Autic guralicu, tj.avioncic na koji sjedne pa se odguruje nogama. Bio je odusevljen. Jos uvijek je..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 07:36   #39
Našem je jučer bio prvi rodjendan, otišli smo u Turbolimach i kupili smo mu Tomy Discovery, didaktičku kućicu. Iako znamo on nije svjestan značenja riječi rodjendan i da nam ne bi zamjerio da je ostao na taj dan bez poklona, već smo prije odlučili da mu kupimo tu stvarčicu, jer je par puta pokazao interes za nju u dućanu.
Bio je toliko oduševljen, tako da smo jučer jedva otišli spavati navečer.

Iskustvo nam je pokazalo da se najradije igra Playskool i Tomy igračkama, koje su mu atraktivne i zanimljive dugo vremena, tako da nam nije žao platiti malo više, ali bar znamo da dijete ima kvalitetnu stvar koju koristi razvoju njegovih vještina i s koje neće otpasti komad plastike koja ga može ozlijediti.


Možda da kupiš nešto takvo? Ali ti najbolje znaš što bi tvog klinca najviše obradovalo. Možda bi on bio sretan i sa plastičnom bocom obične Jana vode napunjenom sa par kamenčića ili jabukom koju će koturati po podu. Našem malcu su to jedne od najdražih igračaka.
Mislim da je bitno da se svi dobro zabavite, proveselite i uživate u tome koliko je Vaše dijete napredovalo i naraslo od rodjenja do svoje prve godine.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 08:35   #40
autić guralicu od chiccco ...
ima tu puno ideja...npr. didaktičnu kocku, didaktićan šator od tomy itd. imam puno ideja
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.