Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2015., 15:32   #2881
Quote:
enter2013 kaže: Pogledaj post
Ovako ja sam dakle s prvim djetetom na porodiljnom za nezaposlene to je do 28.02.2015 mi ističe, sad sam trudna opet termin mi je 08.06.2015 dakle biti ću 3 mjeseca bez naknade. Pa me zanima jeli moram ići u hzzo opet kod one tete za rodilje i porodiljne šta mi je rješavala komplikacije i jeli moram ići raditi odjavu kakvu na zdravstveno ili ostajem ovako na porodiljnom pa samo odnesem rodni list u HZZ i nastavljam biti nezaposlena. Ili se moram javljati na razgovore u HZZ. Neko ko je u sličnoj situaciji?
Kada ti istekne pravo na porodiljnu naknadu, moraš se opet prijaviti na HZZ u roku 30 dana, dakle tebi je to do 28.03. jer te na HZZO oni ne mogu prijaviti napamet, mogu te odjaviti, i više nisi u sustavu, ali te ne mogu samoinicijativno prijaviti kao nezaposlenu osobu jer ti nisi u sustavu HZZ kao nezaposlena dok primaš porodiljnu naknadu. Formalno ćeš morati ići ta 3 mj na razgovore u HZZ, ali će oni tamo upisati da si trudnica i javljat ćeš se mailom i neće te gnjaviti.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 11:40   #2882
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Kada ti istekne pravo na porodiljnu naknadu, moraš se opet prijaviti na HZZ u roku 30 dana, dakle tebi je to do 28.03. jer te na HZZO oni ne mogu prijaviti napamet, mogu te odjaviti, i više nisi u sustavu, ali te ne mogu samoinicijativno prijaviti kao nezaposlenu osobu jer ti nisi u sustavu HZZ kao nezaposlena dok primaš porodiljnu naknadu. Formalno ćeš morati ići ta 3 mj na razgovore u HZZ, ali će oni tamo upisati da si trudnica i javljat ćeš se mailom i neće te gnjaviti.
Fala puno čisto da znam di da prvo odem fala
enter2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 13:16   #2883
ne znam gdje da pitam...

moram li ja osobno ici u hzzo za potpisati papire za drugih 6 mj. porodiljnog ili mi ih npr. moze muz tamo pokupiti, sve donijeti doma da ja to ispotpisujem i vrati natrag?

i sto nam sve od papira treba za to?

hvala!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 07:17   #2884
frupy ne znam jel ti muz moze otic po njih, ja sam otisla po njih a mm ih je vratio nazad (da i on potpise). od papira mi je trebala kopija rodnog lista, kopija ugovora o radu ( po 3974783656 put!!!!!!!!!!!!) i taj papir njihov koji je trebalo ispunit
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 09:43   #2885
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
frupy ne znam jel ti muz moze otic po njih, ja sam otisla po njih a mm ih je vratio nazad (da i on potpise). od papira mi je trebala kopija rodnog lista, kopija ugovora o radu ( po 3974783656 put!!!!!!!!!!!!) i taj papir njihov koji je trebalo ispunit
ma poslat cu ja muza sutra pa sto bude da bude.

ali ne mogu vjerovati koliko puta moras nositi isti papir na isto mjesto ili u najgorem slucaju vrata do.

bila sam na komplikacijama, pa na porodiljnom pa sad treba samo produziti I konstantno traze jedne te iste papire. a usput sve imaju I u kompu
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 10:26   #2886
Moj muz je otisao i potpisao i sebe i mene, ovisi na kakvu tetu naletis.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 07:47   #2887
atrama mislim da tako moze jer on tebi prepusta a obratno se skanjuju
frupy nista mi ne govori, u zadnje tri god sam pohodila hzzo milijun puta radi komplikacija, porodiljnog i svih kombinacija porodiljnog i radnog vremena i UVIK traze jedne te iste papire koje sam im vec zilijun puta odnila!
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:01   #2888
jel vam sjeo danas porodiljni u pbz? meni nije a inace uvijek 18og nakon 14h :nezna:
efghi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 10:08   #2889
Zanima me da li netko zna. Ja imam opg na svoje ime i placam si doprinose i sad ako idem na porodiljni da li moram za vrijeme porodiljnog placati i da li imam pravo na 1600 kn porodiljnog? I da li npr imam pravo na komplikacije?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 16:39   #2890
Djelomicna porodiljna naknada

Imam problem i nadam se da ce mi netko znati odgovoriti. Moja kcer ima 5 mjeseci i do sada sam dobivala 100% porodiljne naknade, da bi sada 18.3. dobila samo 600kn. Ima li itko slicnu situaciju ili bi mi mogao reci sto se dogodilo?
Corra Noire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 21:42   #2891
Corra otiđi u hzzo i pitaj. Meni su s prvim ditetom greškom zatvorili porodiljni, nisu imali pojma zasto. Nažalost, ostatak naknade sam dobila tek idući misec sa redovnom porodiljnom
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 09:42   #2892
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
Corra otiđi u hzzo i pitaj. Meni su s prvim ditetom greškom zatvorili porodiljni, nisu imali pojma zasto. Nažalost, ostatak naknade sam dobila tek idući misec sa redovnom porodiljnom
Da, morat cu jer mi ovo nema nikakvog smisla. Mislila sam da je mozda kakva frka u HZZO-u pa da su nam rascijepkali, ali posto sam ja jedina onda mora biti greska
Corra Noire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 16:11   #2893
kako se izračunava iznos porodiljne naknade? I koliko se dobiva za 3 dijete? Radila bih do poroda, a onda bi možda uzela mjesec dana porodiljnog...ne znam, imam dva klipana u pubertetu, od tada se puno toga promijenilo...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:17   #2894
Situacija: tata ide na roditeljski u drugom dijelu.
Pitanja: može li njegov porodiljni početi u bilo kojem trenu između 6 i 12 mjeseci (tipa, s 8 mjeseci i 10 dana starosti djeteta)?
Kad se dođemo na HZZO izjasniti o tih drugih šest mjeseci, moraju li se dati točni datumi kad završava moj, a počinje njegov porodiljni?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:23   #2895
Moj muz je predao jucer. Ne za 6 mjeseci nego za 2 mjeseca. Nije nosio potvrdu do kad sam ja. I nije bilo bitno koliko je djetetu. Moj mali ce imati recimo 14 mjeseci i 3 tjedna.
Samo je izracunao u danima koliko je tocno dana (60) i napisao datume od kad do kad ke to. Broje ti se i vikedni i blagdanj.


Edit: samo da dodam, zahtjhev za svoj porodiljni je mogao predati tek sad mjesec dana prije pocetka porodiljnog jer se trazi prosjek olaca ukljucjjjci i zadnju prije porodiljnog pa je morao cekati isplatu ove place. Cisto da znas da si nemrete to rijesiti koji mjesec prije. Mj smo htjeli pa nije islo.


Edit 2. Muz ti moze koristiti porodiljni u bilo kojem trenu izmedju 6 mjeseci i 8 godina djetetovog zivota.

Zadnje uređivanje Nykas : 08.04.2015. at 13:38.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:39   #2896
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Moj muz je predao jucer. Ne za 6 mjeseci nego za 2 mjeseca. Nije nosio potvrdu do kad sam ja. I nije bilo bitno koliko je djetetu. Moj mali ce imati recimo 14 mjeseci i 3 tjedna.
Samo je izracunao u danima koliko je tocno dana (60) i napisao datume od kad do kad ke to. Broje ti se i vikedni i blagdanj.


Edit: samo da dodam, zahtjhev za svoj porodiljni je mogao predati tek sad mjesec dana prije pocetka porodiljnog jer se trazi prosjek olaca ukljucjjjci i zadnju prije porodiljnog pa je morao cekati isplatu ove place. Cisto da znas da si nemrete to rijesiti koji mjesec prije. Mj smo htjeli pa nije islo.


Edit 2. Muz ti moze koristiti porodiljni u bilo kojem trenu izmedju 6 mjeseci i 8 godina djetetovog zivota.
Hvala na odgovoru.
Da vidim jesam li dobro shvatila: može ići na roditeljski npr. 135 dana, ili mora biti višekratnik 30?
Ako bih se ja trebala redovno vratiti na posao (nakon godinu dana porodiljnog) npr. 20.12., može li njegov dopust početi npr. 13.8.?
I ako da, mora donijeti obrazac plaća za zadnjih 6 mjeseci, dakle od 2. do 7.?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:58   #2897
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Da vidim jesam li dobro shvatila: može ići na roditeljski npr. 135 dana, ili mora biti višekratnik 30?
Ako bih se ja trebala redovno vratiti na posao (nakon godinu dana porodiljnog) npr. 20.12., može li njegov dopust početi npr. 13.8.?
I ako da, mora donijeti obrazac plaća za zadnjih 6 mjeseci, dakle od 2. do 7.?
Prvo ti ne znam. Moj ide 60 dana. Mislim da ne bi trebalo biti problema i da je 52 jer njih ne bi trebalo biti briga cuvamo li mi tih 8 dana za neku drugu priliku.
Njegov dopust moze poceti tako kako si napisala. Mojem pocne 8.5. sto pada na petak. Tak se potrefilo.
I ovo zadnje mislim da je kod vas lipanj. Jer zahtjev prwdajes mjesec dana ranije. Kod nas je ozujak
Edit: zbrkano sam napisala ovo zadnje. Znaci zadnji ispis je onaj koji ce dobiti u srpnju, al to je placa za lipanj. To sam mislila
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 21:42   #2898
ne mozes koristit osam dana, mora bit bar mjesec dana u komadu i ne vise od dva puta godisnje.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 12:44   #2899
Vedrana spasiteljice , aj molim te pogledaj moj post gore. Jel znaš kako ide s tatama na porodiljnom?
Dakle mogu li ja biti, od ukupno 14 (12 redovnih + 2 "nagradna" ako je tata bar 3 mjeseca na roditeljskom), npr. 8-9 mjeseci, a on 5-6? Ili ja moram biti 6 redovnih, on drugih 6 redovnih, a 2 nagradna kako i kad se dogovorimo?
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 08:23   #2900
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Situacija: tata ide na roditeljski u drugom dijelu.
Pitanja: može li njegov porodiljni početi u bilo kojem trenu između 6 i 12 mjeseci (tipa, s 8 mjeseci i 10 dana starosti djeteta)?
Kad se dođemo na HZZO izjasniti o tih drugih šest mjeseci, moraju li se dati točni datumi kad završava moj, a počinje njegov porodiljni?
moze njegov porodiljni pocet bilo kad između 6 i 12 mj, al mora koristit bar 3 mj da bi dobio dva nagradna (cini mi se da je tako). ne moras se odma izjasnit na hzzo.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.