Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2007., 18:36   #61
joj

joj curke moje,
pa poslodavac dobiva rjesenje od hzzo-a. i kad ste rodile. i dostavlja mu ako ostajete na porodiljnom godinu dana. sve. oni to upisuju, jer dobivaju dokument od drzave.
kak ne bi bilo bitno? pa moras prvo kod doka da ti otvori cuvanje trudnoce iliti porodiljni, kako koja ide, a onda to nosis poslodavcu.
o kakvom prokletom r1 vi pricate?
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:40   #62
odite na cuvanje trudnoce. ALI PRVO ISKORISTITE GODISNJI. onda odite kod doktorice i otvorite bolovanje. nakon toga ti vise firma nis ne daje. nego drzava.
cure skoncentrirajte se malo.
kakva vodnikova? kakvih prvih sest mjeseci? prema zakonu zena moze biti na porodiljnom godinu dana nakon djetetova rodjenja. samo moras kada je bebac star 5 mjeseci produljit na zdravstvenom. odnosno potpisat da zelis puni porodiljni. nikakve knjizice radne, nikakvi bakraci.
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 20:13   #63
Hebeš ako sam ja sad išta skužila Save ass o onom dijelu kad završava održavanje i prelazi se na trudničko..šta sve trebam napraviti...ja to moram idući tjedan...al niš ja nisam skužila!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 20:23   #64
MV ako ides s bolovanja na porodiljni nosis samo doznaku od dokice opce prakse, al nemoj zaboravit u firmu javit da si promijenila status
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 20:26   #65
A gdje tu zadnju doznaku nosim u socijalno? I ne moram u firmu ništa nositi?
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 20:41   #66
u hzzo, na isti salter di si nosila i za bolovanje
mislim da onda u firmi das kopiju koju ti zenska vrati. moja teta u racunovodstvu je cak rekla da joj je dosta da joj faxiram da si samo one sifre prepise
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 06:58   #67
Quote:
magic blue kaže:
mislim da s R1 otvaras porodiljni da ti odma moze izracunat naknadu
R1 je prosjek place u zadnjih 6 mjeseci. To mozes traziti od firme kada god ti padne na pamet. Mozes i redovito raditi, i ne raditi i kaj ja znam. PA to moras donjeti kada kredit otvaras, pa onda jel....
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 09:24   #68
Quote:
sidora kaže:
odite na cuvanje trudnoce. ALI PRVO ISKORISTITE GODISNJI. onda odite kod doktorice i otvorite bolovanje. nakon toga ti vise firma nis ne daje. nego drzava.
Firma tj. poslodavac placa bolovanje prvih 45 dana a nakon toga si na grbaci drzave
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 11:03   #69
ja mislim da je meni odmah od prvog dana bolovanja placao hzzo (i to sam ustvari ziher jer sam zaglavila u bolnici i tocno se sjecam oko kojih smo se datuma natezali)
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 16:17   #70
ja sam jučer zvala u firmu za R1 i rekli su mi da mi ne treba, da samo donesem doznaku od doktorice i da oni to sve sami sređuju, otvaraju porodiljni i rješavaju sve sa HZZO-om
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 18:54   #71
kad bi barem moji bili takvi
ali, cek pa ja sam u hzzou morala i nesto potpisivat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 22:14   #72
Quote:
magic blue kaže:
... cek pa ja sam u hzzou morala i nesto potpisivat
yes, yes...potpisuje se izjava da ti uplaćuju na žiro
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 22:15   #73
Quote:
chiara kaže:
ja sam jučer zvala u firmu za R1 i rekli su mi da mi ne treba, da samo donesem doznaku od doktorice i da oni to sve sami sređuju, otvaraju porodiljni i rješavaju sve sa HZZO-om
Blažena ti firma bila
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:52   #74
Quote:
SaveAss kaže:
yes, yes...potpisuje se izjava da ti uplaćuju na žiro
a nisam pitala ko potpisuje ako zaglavis u bolnici na par mjeseci
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:12   #75
Pa sigurno dopuste da taj papir nekako stigne do onoga tko je u bolnici
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:34   #76
a bit ce
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:36   #77
Ginić mi je napisao u trudničku da je početk porodiljnog a 2.4(pon).... može mi netko reći koliko prije početka porodiljnog trebam otići kod svoje doktorice opće prakse po doznake i dal joj je potrebna samo moja trudnička knjižica? A u HZZO?
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:37   #78
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Mene pocela panika loviti
Skuzila ja prije par dana da NISAM spremna.......... i kaj cemo sad? Kaj mogu odustati?
I iskreno, citajuci ona iskustva od magicne - i o onoj zeni kaj je nadrapala - sad sam malo sva van sebe.....
Ja sam si nekak u glavi zacrtala da zene danas vise ne mogu nadrapati na porodu, pa ipak je ovo 2007 godina i ne radjamo u polju.
A svako malo u novinama neka nova tuzna prica.
i mene počela panika loviti! ali očito nema više povratka, bar tako kažu
mene je isto malo pogodilo ono što je magična napisala i to bar radi toga što ja inače imam povišeni tlak. već sam u glavi složila da pristajem na sve, samo da maleni bude ok!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:42   #79
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
porodiljni se otvara najviše 45, a najmanje 28 dana prije termina. bez obzira na prethodno bolovanje. ja nisam bila na bolovanju pa mi je otvoren tu negdje oko 41. dana
meni je dok rekao da mi može napisat i ranije al se ne računa od tog dana kad mi napiše.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 10:48   #80
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
meni je dok rekao da mi može napisat i ranije al se ne računa od tog dana kad mi napiše.....
kako ne? meni je napisao da porodiljni počinje 29.01. i tako je dr. opće prakse otvorila i na hzzo-u isto tako napisali
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.