Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2009., 22:10   #1
Arrow EPSO - posao za Europsku Uniju - opća rasprava (obavezno pogledati prvi komentar)

Da li je se netko vec prijavio na EPSO natjecaj za Hrvate, za posao u Europskoj Uniji? Kakva su vasa iskustva? Ima li netko od Hrvata koji vec rade u Briselu ili Luksemburgu? I ostalo o ovoj temi....






MODERATORSKA OBAVIJEST

Sukladno zahtjevima korisnika, otvorena je tema prikladnija za rasprave o zadacima i vježbama (EPSO - zadaci, vježbe i sl.), pa vas molim da o tome nastavite tamo. Ova tema će ostati otvorena za tehnička pitanja i rasprave. Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 20.09.2012. at 11:36. Reason: moderatorska obavijest
merri_t is offline  
Old 16.02.2009., 15:59   #2
Bas kopam, nemrem naci link za natjecaj!!?? Zvuci zanimljivo, ali ni ja ne znam nikoga tko je vec otisao raditi..
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Old 16.02.2009., 17:08   #3
Quote:
super_star kaže: Pogledaj post
Bas kopam, nemrem naci link za natjecaj!!??
link
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Old 16.02.2009., 19:51   #4
Evo prijavih se!! Sretno svima!!
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Old 16.02.2009., 21:27   #5
Quote:
merri_t kaže: Pogledaj post
Da li je se netko vec prijavio na EPSO natjecaj za Hrvate, za posao u Europskoj Uniji? Kakva su vasa iskustva? Ima li netko od Hrvata koji vec rade u Briselu ili Luksemburgu? I ostalo o ovoj temi....
da i mene interesiraju iskustva, lova je sigurno ok, ali ima li tu mjesta naprtku ili nam je dozivotna sudbina pomocnih radnika?
amneka is offline  
Old 17.02.2009., 11:03   #6
To i jesu ugovori na odredjeno, tako da se radi na neko vrijeme a onda noga! Ako ih bas netko odusevi onda postoji mogucnost napretka ili promjena pozicije..za sada su to samo ugovori na nekoliko mjeseci ili godinu, dvije, koliko sam ja shvatila!
Dok god smo kandidati za ulazak u EU, sudbina nam je biti pomoćno osoblje hehe
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Old 18.02.2009., 22:12   #7
nisu nuzno na odredjeno, sto se tice administrativnih poslova da, ali ovih visoko pozicioniranih bash i ne. mislim, potpisujes ugovor, naravno, ali nigdje ne stoji da ga ne mozes produljiti. ili prekinuti
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Old 19.02.2009., 15:07   #8
Ja se uspio prijavit jučer, dakle, skoro pa u zadnji čas.
Danas, vidim, zatvorili prijave, kako su i najavili.

Jel itko skužio kako sada ući u svoj profil? Nema nigdje na stranicama nikakvog linka...
frks is offline  
Old 19.02.2009., 20:30   #9
Ako si kliknuo tamo gdje su te pitali da li zelis da ti posalju te podatke an mail..onda si dobio od njih mail!
Preko linka u mailu se ulogiras, barem sam ja tako..al nema vise promjena, gotovo ko je jamio jamio
Al mora biti neka caka i na epsovoj stranici, prokopaj malo!!
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Old 19.02.2009., 21:07   #10
Nisam dobio taj mejl, nisam niti naznačio da mi ga pošalju, tako kako si ti to napravio.
Tada kada sam se registrirao i prijavio, mogao sam pregledati svoj profil i prijavu, ali samo zato što sam i dalje bio ulogiran.
Sad više nema nikakvog linka na profil.

Bilo kako bilo, javite ovdje ako bude kakvih pomaka - ako tko dobije bilo kakvu obavijest, poziv, i sl...
frks is offline  
Old 20.02.2009., 12:58   #11
Za boga miloga, na početnoj stranici EPSO ima link "My EPSO profile". Mislim, kako to netko tko ima aspiracije položiti težak i zahtjevan test i nada se poslu u tijelima EU može NE vidjeti?!?

Drugo, koliko znam (a znam) ugovori su na 3 godine što je sjajno. Ne znam za administrativce, ali znam za grupu 3 i 4.
rope is offline  
Old 20.02.2009., 13:32   #12
Hvala ti na vrlo ljubaznom odgovoru, rope.

Koristio sam link postavljen u ovoj temi, a ne početnu stranicu EPSO-a. Ne bi ih ubilo da su stavili link na "my profile" i drugdje na portalu, a ne samo na početnoj stranici, zar ne?
Pa da ne kopam sam, jer nije mi toliko ni stalo do profila, pitao sam usputno pomoć ma forumu. Pretpostavljam da ljudi s ovako niskim aspiracijama, poput mojih, nemaju što tražiti u, inače, već poslovično, brzom, dinamičnom i nadasve učinkovitom birokratskom aparatu EU-a.

Zahvaljujem ti, u ime svih zainteresiranih, na ovoj informaciji o ugovorima na 3 godine, tim više što se ne mogu oteti dojmu da tvoje karakterne crte teško podnose pružanje pomoći nepoznatim ljudima.
frks is offline  
Old 20.02.2009., 13:58   #13
Sori, ali da bi se došlo do "my profile" uopće nije potrebno kopati. Mislim, nalazi se na prvoj stranici, a ti u jednom od postova tvrdiš da ga nema "nigdje". Toliko o tome.

Aspiracije ti nisu niske, nego visoke (zaposlenje u tijelima EU). Profil bi te itekako trebao zanimati jer ćeš isključivo preko njega dobivati daljnje obavijesti. Možda sam i tebi i sebi trebao učiniti uslugu i ne odati ti tajnu gdje se nalazi...

Ontopic:
Poslovi o kojima je riječ nisu mnogo dinamičniji od, recimo, naše državne uprave, samo su stvari malčice bolje organizirane.

Plaće možete pronaći na EPSO site-u, iako ne znam točan kriterij prema kojem se ključu određuju "stepovi" koji čine veliku razliku u svakom pojedinom platnom razredu. Nije mi se dalo kopati jer ionako u ovoj fazi to nije važno. Naime, predviđam da će navala biti strašna i da će doslovno pola hrvatske državne uprave mlađe od 40 godina pokušati.

Za grupu 4, koliko ja znam, netko s 5, 6 ili 7 godina iskustva i nekim dodatnim znanjima, mislim da može očekivati oko 4000€. To nije spektakularno, ako uzmete u obzir da je Bruxelles ipak skuplji od Zagreba tj. Hrvatske, no nije ni loše.

Činjenica da se radi o ugovorima na određeno ne bi nikoga trebala brinuti. U najgoroj soluciji, a to je da se on ne produži, refernca 3-godišnjeg rada u tijelu EU (štogod tko radio) bi prosječno inteligentnoj i sposobnoj osobi trebalo biti dosta za naći si solidan posao i ovdje...
rope is offline  
Old 22.02.2009., 15:14   #14
Bok ljudi,

evo samo mali info, dobio sam link od svog bivseg poslovnog suradnika (Slovenca) koji trenutno radi u Luxembourgu.
Slovenci su imali isti natjecaj jos prije par godina kada su oni prolazili pristupne pregovore za EU.
Sav info u vezi poslova vam se nalazi na Epso pocetnoj stranici.
Znam da je tlaka za procitat jer ima brdo pdf dokumenata, ali tamo sam nasao sve, ukljucujuci i moguce place ovisno o radnom mjestu.
Kolega Slovenac mi je rekao vec prije dok nije bilo natjecaja da je posao super, placa je vrhunska, ali (naravno uvijek ima ali), kaze da se osjeca ko Pale sam na svijetu.
Rad, rad i samo rad.
Slobodno vrijeme koje ima jedva iskoristi jer nema s kim.
Tko ode tamo, moze slobodno na tri godine zaboravit na frendove, ispijanje kava u drustvu, bilo kakve izlaske (pa i one do ponoci) i slicno.
Jednostavno receno ovo je velika prilika, ali tko je po prirodi drustvena osoba njemu ce biti najteze.
Sretno svima.
P.S.
Nikakav info na mail necete dobiti sve dok se vasa prijava ne obradi.
manager78 is offline  
Old 25.02.2009., 09:39   #15
Pozdrav!

Ide netko mozda na pripreme za testiranje iduci tjedan? Ili, jos bolje pitanje: ima li netko da je vec bio na tim pripremama (mislim da su bile pred godinu, dvije) pa da nam kaze jesu li korisne?

Ja sam upala, ali bit ce mi izuzetno komplicirano izorganizirat se buduci da traju tri dana..
Dandelion_seed is offline  
Old 25.02.2009., 13:02   #16
Nisam znala da imaju pripreme?!
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Old 25.02.2009., 15:23   #17
Da li je još itko dobio kakvu obavjest da je prijava obrađena i da je kao "upao"?? Jer ja nemam nikakve novosti

i da, kakve pripreme i gdje to uopće bude ako ih bude?
__________________
...I was looking for a job, and then I found a job
And heaven knows I'm miserable now...
nesh_ti is offline  
Old 25.02.2009., 15:33   #18
Quote:
manager78 kaže: Pogledaj post
Tko ode tamo, moze slobodno na tri godine zaboravit na frendove, ispijanje kava u drustvu, bilo kakve izlaske (pa i one do ponoci) i slicno.
Kako u Briselu može biti dosadno,ima ekipe iz cijele Europe, prije će biti da je stvar u njemu?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 25.02.2009., 19:43   #19
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Kako u Briselu može biti dosadno,ima ekipe iz cijele Europe, prije će biti da je stvar u njemu?
Uzeo si mi rijeci iz usta! To mora biti neki streber koji ni ovdje ne izlazi van, pa se ni tamo s nikim ne druzi!!
__________________
What the WHAT?!
super_star is offline  
Old 25.02.2009., 19:48   #20
A jel itko od vas bio u Bruxellesu dulje od 2-3 dana? Jel itko od vas upoznao ekipu koja radi u europskim institucijama? Prosječno se i radi o "štreberima", a grad sam po sebi, iako ga se ne može nazvati dosadnim, nije neki spektakl.

No, da, ako je netko usamljen u Bruxellesu, nije mu kriv samo posao, naravno. No, nije to New York ili London ili Madrid, tek toliko da se zna...
rope is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.