Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2016., 18:03   #61
Krscanska negativna propaganda.
Oblati druge da bi sam izgledao cist.
Licemeri.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:18   #62
Ostavio sam dva svjedocenja i svoje iskustvo. Ne razumijem cemu osuda?
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:56   #63
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Krscanska negativna propaganda.
Oblati druge da bi sam izgledao cist.
Licemeri.
Hm, možeš to tako gledat, ali nije to cjela slika. Činjenica je da kad ti duh luta tijelo ostaje nezaštičeno. Onda ti se može svašta priljepit. Zato se nikad ne meditira blizu groblja ili mjesta gdje su se događale ružne stvari. I zato svi preporučuju prirodu.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 14:50   #64
Nije istina...moze se meditirati bilogdi ak imas jaki duh i cisti um nebude se nist lovilo na tebe di got da jesi...pa makar u samom paklu
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 16:43   #65
Kako znaš da imaš jak duh i čist um. Mislim kako znaš da ne misliš da imaš to dvoje a zapravo nemaš, samo misliš?
Kako češ doć (pogotovo danas u 21.st.) do čistog uma, a da ne meditiraš?
Znači da ipak dozvoljavaš da ti se nešto može nakačit?
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 18:26   #66
Quote:
svijest123 kaže: Pogledaj post
Želio bih Vam predstaviti dva svjedočanstva o transcedentalnoj meditaciji kako bi Vam ukazao da prakticiranje iste može biti jako opasno.

http://www.svjedocanstva.com/svjedoc.../3-19-138.html
Negdje sam čitao o Nikoli da je bio jako poznat bioenergetičar na našem području.

http://www.bitno.net/vjera/ispovijes...ne-meditacije/

Osobno sam upoznao jednu curu koja je jedva sačuvala živu glavu. Toliko od mene sretno s čitanjem pametno i lijep pozdrav!
To su dva svjedočanstva dvojice religioznih frikova.

Ja sam turboateist, a bavio sam se TM-om.
Tehnika je izvrsna, opuštala me, odmarala, pročišćavala.
A onda kad je krenula spika sa rezidentsima, sidijima, bogovima sa slonovskim glavama - rekoh: sine, zajebi.
I nastavio sam još godinama meditirati samostalno, hatha jogom se bavim povremeno i svakome to mogu preporučiti - ako nije neki brijač kaj silom traži paranormalno i okultno, nego čvrsto stoji nogama na zemlji.

Sad sam više ufuran u zen - nisam ni znao, rekao mi kolega Krena. Nemam posebne potrebe za meditacijom jer meditiram dok sjeckam luk ili blanjam daske.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:14   #67
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Kako znaš da imaš jak duh i čist um. Mislim kako znaš da ne misliš da imaš to dvoje a zapravo nemaš, samo misliš?
Kako češ doć (pogotovo danas u 21.st.) do čistog uma, a da ne meditiraš?
Znači da ipak dozvoljavaš da ti se nešto može nakačit?
kad znas znas...
misliti nije znati...
a ti ono kaj mislis neznas...zato jer mislis previse umjesto da znas...

a do cistog uma dodjes na svakakve nacine...pjeske, autom, biciklom, knjigom, filmom, vodom, svakak prek svega...iskustvom

Znaci dok zarmisljas mozes suditi samo ono kaj se tebi po tvojoj glavi vrti i samo to mozes vidjeti...

istina ti je pred nosom prijatelju nemoj si komplicirati zivot

Tu i sad ti je sve...a ne tam di mislis da je...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 22:27   #68
Quote:
To su dva svjedočanstva dvojice religioznih frikova.

Ja sam turboateist, a bavio sam se TM-om.
Tehnika je izvrsna, opuštala me, odmarala, pročišćavala.
A onda kad je krenula spika sa rezidentsima, sidijima, bogovima sa slonovskim glavama - rekoh: sine, zajebi.
I nastavio sam još godinama meditirati samostalno, hatha jogom se bavim povremeno i svakome to mogu preporučiti - ako nije neki brijač kaj silom traži paranormalno i okultno, nego čvrsto stoji nogama na zemlji.

Sad sam više ufuran u zen - nisam ni znao, rekao mi kolega Krena. Nemam posebne potrebe za meditacijom jer meditiram dok sjeckam luk ili blanjam daske.
Eh...proglasiti ljude religioznim frikovima samo tako ne bi se baš složio, a niti stavio ruku u vatru Ja sam ostavio što sam namjeravao pa kako hoćete. Lijepi pozdrav!
svijest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 02:40   #69
Quote:
svijest123 kaže: Pogledaj post
Eh...proglasiti ljude religioznim frikovima samo tako ne bi se baš složio, a niti stavio ruku u vatru Ja sam ostavio što sam namjeravao pa kako hoćete. Lijepi pozdrav!
da su ova dva nasla put do Boga ne bi ovako pricali, eventualno bi govorili o tome sto je bolje, ali ovako masakrirati sve sta nije katolicko govori samo da su rel.frikovi.

"U više sam navrata živio ovo čarobno iskustvo, ali ono me ipak nije ostavljalo zadovoljnim. Naime, u ovom neosobnom spajanju s profinjenim prirodnim energijama nije bilo više mjesta za ljubav. Za ljubav treba dvoje, dva osobna bića, koja slobodno odlučuju da se jedno drugom daruju, da učine savez. U iskustvu samadhija ne postoji ništa drugo osim neosobnog Ja, posvemašnje osamljenosti od Svega, uživanje u samome sebi. U tom stanju ne postoji više alternativa da bi se moglo ljubiti, klanjati…"

u iskustvu samadhija postoji snazno Osobno iskustvo Ja, koje je zapravo povezanost a ne osamljenost od Svega - i svakoga.

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 13:32   #70
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
kad znas znas...
misliti nije znati...
a ti ono kaj mislis neznas...zato jer mislis previse umjesto da znas...

a do cistog uma dodjes na svakakve nacine...pjeske, autom, biciklom, knjigom, filmom, vodom, svakak prek svega...iskustvom

Znaci dok zarmisljas mozes suditi samo ono kaj se tebi po tvojoj glavi vrti i samo to mozes vidjeti...

istina ti je pred nosom prijatelju nemoj si komplicirati zivot

Tu i sad ti je sve...a ne tam di mislis da je...
Ja znam koliko znam, bio je dug put, i da ne trkeljam sad ovdje... ali nisi mi odgovorio na najelementarnije pitanje, a to je, zaključeno iz tvog posta, da oni koji imaju jak duh mogu meditirati na groblju, paklu, sjednici centralnog komiteta, a što se desi sa onima koji nemaju uvjete a meditiraju. Na groblju, sjednici...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 14:41   #71
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Ja znam koliko znam, bio je dug put, i da ne trkeljam sad ovdje... ali nisi mi odgovorio na najelementarnije pitanje, a to je, zaključeno iz tvog posta, da oni koji imaju jak duh mogu meditirati na groblju, paklu, sjednici centralnog komiteta, a što se desi sa onima koji nemaju uvjete a meditiraju. Na groblju, sjednici...
Pa lako evo primjera...za djecu...

Neko ti veli ti si curica pa se naljutis...zakej se ljutis ak to nije istima....sam sebi dkpustas da te nekej povrjedi...a jedino se moze pkvrjediti ego...

E sad ak znas da nisi zensko...zakej te onda povrjedilo to...mozda ustvari imas psihickih sukoba di rjesavas tu dualnu situaciju j sebi...

Sam ju prihvacas da te muci...kuzis

To djeca skuze dok im objasnis
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:10   #72
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Hm, možeš to tako gledat, ali nije to cjela slika. Činjenica je da kad ti duh luta tijelo ostaje nezaštičeno. Onda ti se može svašta priljepit. Zato se nikad ne meditira blizu groblja ili mjesta gdje su se događale ružne stvari. I zato svi preporučuju prirodu.
Poznata je stvar da ponekad kod relaksacije (hipnoze, stogod) moze doci do psihicke dekompenzacije.

Nije posebno vezano za TM niti lutanja duha, a na prolupavanja bome nisu imuni ni krscanski mistici.

Slicno kao sto ljudi izlozeni veliko stresu nekada panicnu reakciju i sk dozive teknakadno kada situacija prodje ili sto panicne napade mozes nakon kumulaivnog skupljanja stresa dobiti u nevezanim i neocekivanim situacijama.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 00:51   #73
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Pa lako evo primjera...za djecu...

Neko ti veli ti si curica pa se naljutis...zakej se ljutis ak to nije istima....sam sebi dkpustas da te nekej povrjedi...a jedino se moze pkvrjediti ego...

E sad ak znas da nisi zensko...zakej te onda povrjedilo to...mozda ustvari imas psihickih sukoba di rjesavas tu dualnu situaciju j sebi...

Sam ju prihvacas da te muci...kuzis

To djeca skuze dok im objasnis
To(!!!) je tebi jak duh???
To je zrela samosvjesna osoba, ima tu još jahanja do jakog duha.
Dobro, ajde,
Ali...
Što se po tebi događa kad netko tko se ljuti jer mu je netko rekao da je curica meditira na groblju.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 00:54   #74
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Poznata je stvar da ponekad kod relaksacije (hipnoze, stogod) moze doci do psihicke dekompenzacije.

Nije posebno vezano za TM niti lutanja duha, a na prolupavanja bome nisu imuni ni krscanski mistici.

Slicno kao sto ljudi izlozeni veliko stresu nekada panicnu reakciju i sk dozive teknakadno kada situacija prodje ili sto panicne napade mozes nakon kumulaivnog skupljanja stresa dobiti u nevezanim i neocekivanim situacijama.
Hm, dekompenzacije i proboji su prvo što mi pada na pamet, i jasno mi je kako to funkcionira, i koje se sile, odnosno frustracije i kompleksi tu bude. Ali mene zanimaju oni slučajevi kada nije to uzrok.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 11:05   #75
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
To(!!!) je tebi jak duh???
To je zrela samosvjesna osoba, ima tu još jahanja do jakog duha.
Dobro, ajde,
Ali...
Što se po tebi događa kad netko tko se ljuti jer mu je netko rekao da je curica meditira na groblju.
Znaci neko ko se ljuti jer mu je neko rekel da je curica ima ego i puno psihickih problema sam sa sobom...to je ocito samo po sebi ak ga moze povrjediti nekej kaj nije cinjenica...

Na ksti nacin to povrjedi koda da te neki demon opsjedne jli se nekej zakaci za tebe (kak to znaju ljudi govoriti)...sam sebi dopusti da mu to smeta...svojom vlastitom voljom otvara ktvara svoju auru i oslabljuje svoj duh...opet objasni to kak ti bolje odgovara...

Pa kak je onda drugacoje na grobljj di ima svakakvih energija pa di se samo to sve dogadja
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 13:12   #76
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Znaci neko ko se ljuti jer mu je neko rekel da je curica ima ego i puno psihickih problema sam sa sobom...to je ocito samo po sebi ak ga moze povrjediti nekej kaj nije cinjenica...

Na ksti nacin to povrjedi koda da te neki demon opsjedne jli se nekej zakaci za tebe (kak to znaju ljudi govoriti)...sam sebi dopusti da mu to smeta...svojom vlastitom voljom otvara ktvara svoju auru i oslabljuje svoj duh...opet objasni to kak ti bolje odgovara...

Pa kak je onda drugacoje na grobljj di ima svakakvih energija pa di se samo to sve dogadja
Shvatio sam što to znači sa prvim objašnjenjem. I još ostajem pri svom što je jak duh. I misliš da je uvreda dovoljna za nakaćit demona ( demon bi tebao bit nešto jače od obične frustracije - koju smo usotalom i sami stvorili)? Dobro, čisto za zapisnik, ne slažem se.
Dakle došli smo do toga, na kraju, da te ipak može nešto opsjest dok meditiraš na groblju? Aj rest maj kejs.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 15:51   #77
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Shvatio sam što to znači sa prvim objašnjenjem. I još ostajem pri svom što je jak duh. I misliš da je uvreda dovoljna za nakaćit demona ( demon bi tebao bit nešto jače od obične frustracije - koju smo usotalom i sami stvorili)? Dobro, čisto za zapisnik, ne slažem se.
Dakle došli smo do toga, na kraju, da te ipak može nešto opsjest dok meditiraš na groblju? Aj rest maj kejs.
Previse si kompliciras sve pojmove...

Jaki duh je slobodni duh...znaci da um ne stvara nikakve granice ...

Demoni su opet samo drugaciji principi energije i djeluju poput misli jer su nevidljivi nemaju tjelo...onda se tam i love za sve nevidljivo...

A to svako sam dopusta svojom voljom kojj um konytolira
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 00:19   #78
Svatko dopušta svojom voljom koju kontrolira um?
Odustajem...
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.