Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2008., 23:08   #1
Kako izliječiti ljubomoru, sebičnost i razmaženost?

Takva sam, jako losa, ali barem samokriticna, tj. svjesna sam svih uzasnih mana koje imam.
Hocete mi pomoci? Vidim da na forumu ima zrelih, pametnih ljudi koji bi mozda mogli pronaci razloge zasto sam takva i/ili mi dati savjete kako da takva prestanem biti.
dakle, ovako, prema decku se ponasam opcenito puno losije nego on prema meni, imam dvostruke kriterije, sebi uzimam za pravo da mu se ne javim i odem vani s drustvom, dok bi se na njega jako naljutila da on napravi isto. Sebi uzimam za pravo da komentiram druge muskarce, a naljutim se , ljubomorna sam kad on ucini isto.
Mnogo je takvih situacija, njega to izluduje, i ja zelim s tim prestati, ali kao da konstantno osjecam da na nekim drugim planovima on prolazi bolje (tipa da ja njega vise pazim, mazim i tjesim, i tu sam za njega, dok on cesto nije tu za mene jer ima puno posla), pa da izbalansiram stvari sebi dopustam nesto sto njemu ne bih.
zapravo, u tim trenucima osjecam se nevoljeno, a u drugima, kad se ne ljutim zbog nicega, osjecam da je zapravo on taj koji mene voli vise.
Ljubomorna sam kad je s prijateljima, premda su vecina muskarci, ja bih da je stalno sa mnom. Uvijek mi fali, i zelim njeznost, a to mi daje najvise kad smo sami. Je li to posljedica toga sto smo zajedno meni premalo (6 sati tjedno rasporedenih u 4 dana ) ili sam samo posesivna?

situacija je jako konfuzna i radije bih odgovarala na vasa izravna pitanja ako je netko spreman pomoci, jer toliko je toga, pa da vas ne otjeram prvim postom, jer ljubavni zivot (u vezi smo 5 godina) me ponekad cini tako sretnom, a ponekad tako nevjerojatno tuznom...

Hvala
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:11   #2
jednostavno si egoističa osoba i jako umišljena, nemoj se uvrijedit al bolje da ti to ja kažem
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:14   #3
jos neki podaci, imam 22, on takoder.
Kad sam povrijedena radim scene, drame, bacam stvari, udaram ga, placem i derem se...
Dakle i fizicki sam zlostavljac, kako da prestanem? Znam da nema lakog rijesenja, ali svaki ce savjet dobro doci...

neki bi ovo dijagnozirali kao da mi fali samopouzdanja, a ja sad ne znam bi li to bila istina? jer mislim da ga imam sasvim dovoljno, uspjesna sam u svemu sto radim, izgledam sasvim zadovoljavajuce, i ljudi me dozivljavaju kao takvu, i punu samopouzdanja i jako kvalitetnu osobu. Ali ne znaju oni kako sam luda i osjetljiva...
dakle, ako mi stvarno fali samopouzdanja, to moze biti samo u sebe kao osobu, jer mislim da sam kvarna, ali i to samo prema njemu, prema drugima sam fer i korektna, na drugim, sportskim, akadmeskim planovima mi ne fali samopouzdanja... ili je stvarno duboko skriveno u meni..
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:19   #4
daj se nemoj uvrijedit a upravo si opisala kuju
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:21   #5
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
jednostavno si egoističa osoba i jako umišljena, nemoj se uvrijedit al bolje da ti to ja kažem
Samo reci, nista se ja ne vrijedam, i slozit cu se s bilo cim, samo kad bih bila sigurna da je to istina, a istinu trazim.
Egoisticna, znas sta, zaboravila sam pravu definiciju toga, a i ljudi to svaki na svoj nacin dozivljavaju, mozes li mi tocno reci sto ti mislis pod tim?

U nekim trenucima sam umisljena, mislim da sam lijepa i pametna, ali u nekim trenucima mislim da sam glupa i ruzna, mislim da se to svima dogada, pa ne znam, poznajem neke osobe koje su umisljene i ja nisam slicna njima. evo neke stvari koje sam na njima primjetila, a koje ja nikako ne radim:
Uvijek priznam kad sam u krivu, kao i vama sada tu.
Uvijek pomognem slabijem i svakome dam priliku, dakle nema tih za koje u startu mislim da su losiji od mene, samo kada se takvi sami pokazu...
Da, mnoge ljude i tipove ljudi ne cijenim i smatram olosem, one koji se izivljavaju na slabijima npr.. ma nije to umisljeno ili?
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:26   #6
Quote:
Nagini kaže: Pogledaj post
Samo reci, nista se ja ne vrijedam, i slozit cu se s bilo cim, samo kad bih bila sigurna da je to istina, a istinu trazim.
Egoisticna, znas sta, zaboravila sam pravu definiciju toga, a i ljudi to svaki na svoj nacin dozivljavaju, mozes li mi tocno reci sto ti mislis pod tim?

U nekim trenucima sam umisljena, mislim da sam lijepa i pametna, ali u nekim trenucima mislim da sam glupa i ruzna, mislim da se to svima dogada, pa ne znam, poznajem neke osobe koje su umisljene i ja nisam slicna njima. evo neke stvari koje sam na njima primjetila, a koje ja nikako ne radim:
Uvijek priznam kad sam u krivu, kao i vama sada tu.
Uvijek pomognem slabijem i svakome dam priliku, dakle nema tih za koje u startu mislim da su losiji od mene, samo kada se takvi sami pokazu...
Da, mnoge ljude i tipove ljudi ne cijenim i smatram olosem, one koji se izivljavaju na slabijima npr.. ma nije to umisljeno ili?
pod egoističan mislim ono što to i zapravo znači

a nemam pojma, ti si jako jako ljubomorna očito na njega, ili očekuješ da se prema tebi ponaša kao prema princezi što bi značilo da živiš u oblacima
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:34   #7
da, ja bih da se prema meni ponasa kao prema princezi, kad se takvi trenuci dese, sva sam mila, i draga i udovoljavam mu, i radim sve za njega.... ja bih da me drzi kao kap vode na dlanu, (a vidjela sam po forumu da cure pricaju da to postoji) i od tog trenutka svojim bi ponasanjem to i zasluzila...
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:34   #8
freeze, jel ti ne možeš dat konstruktivan savjet, nego govorit kako je autorica ovo i ono?
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:38   #9
ma neka govori tko sta zeli, samo da je istina. Ja bih da me netko samoj sebi prikaze onakvom kakva jesam, pa makar bila gadura, da ne mislim o sebi bolje nego sto je, mozda me tada osvijesti i prestanem za sebe ocekivati lijepe stvari od njega...
Sigurna sam, kada bih bila skromnija i željela manje od veze, bila bih sretnija jer bih to malo imala, i svi bi ovi problemi nestali...
Ali s druge strane, kada bih bila skromnija mozda bi se to opcenito odrazilo na moj zivot i tada ne bih od sebe trazila sve ovo sto sam ambicioznoscu postigla do sada...
ambiciozna sam i u vezi, zelim bajku
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:39   #10
a evo savjet: prestani se tako ponašat
freeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:45   #11
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
a evo savjet: prestani se tako ponašat
ajd ti prestani pišat na 3 tjedna.

isto ti dođe. samo što ona ima psihičku zapreku, a ne fizičku
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.12.2008., 23:46   #12
Quote:
Nagini kaže: Pogledaj post
da, ja bih da se prema meni ponasa kao prema princezi, kad se takvi trenuci dese, sva sam mila, i draga i udovoljavam mu, i radim sve za njega.... ja bih da me drzi kao kap vode na dlanu, (a vidjela sam po forumu da cure pricaju da to postoji) i od tog trenutka svojim bi ponasanjem to i zasluzila...
Takva sam i ja katkad, ali moraš se naučiti zatomiti tu potrebu jer je nerealna. Obično budem katkad loše volje jer mislim da se ne trudi dovoljno, ali ne želim da on to vidi. Kasnije mi se otvore oči i shvatim koliko sam glupa. ljudi su takvi..sebični.
nije on princ iz bajke..samo je čovjek, ne čita misli i brine se za tebe koliko zna i može...zagli ga,,nasmiješi mu se i pokušaj ga nasmijati katkad. Male geste puno znače i on će to znati cijeniti.
Ali prvo ga moraš prihvatiti takvog kakav jest...i pokušati poboljšati svoj odnos prema njemu...jer jednom će mu dosaditi tvoje ponašanje i ostaviti će te

Sretno
mala kovrčava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:46   #13
Quote:
Nagini kaže: Pogledaj post
Takva sam, jako losa, ali barem samokriticna, tj. svjesna sam svih uzasnih mana koje imam.
Hocete mi pomoci? Vidim da na forumu ima zrelih, pametnih ljudi koji bi mozda mogli pronaci razloge zasto sam takva i/ili mi dati savjete kako da takva prestanem biti.
dakle, ovako, prema decku se ponasam opcenito puno losije nego on prema meni, imam dvostruke kriterije, sebi uzimam za pravo da mu se ne javim i odem vani s drustvom, dok bi se na njega jako naljutila da on napravi isto. Sebi uzimam za pravo da komentiram druge muskarce, a naljutim se , ljubomorna sam kad on ucini isto.
Mnogo je takvih situacija, njega to izluduje, i ja zelim s tim prestati, ali kao da konstantno osjecam da na nekim drugim planovima on prolazi bolje (tipa da ja njega vise pazim, mazim i tjesim, i tu sam za njega, dok on cesto nije tu za mene jer ima puno posla), pa da izbalansiram stvari sebi dopustam nesto sto njemu ne bih.
zapravo, u tim trenucima osjecam se nevoljeno, a u drugima, kad se ne ljutim zbog nicega, osjecam da je zapravo on taj koji mene voli vise.
Ljubomorna sam kad je s prijateljima, premda su vecina muskarci, ja bih da je stalno sa mnom. Uvijek mi fali, i zelim njeznost, a to mi daje najvise kad smo sami. Je li to posljedica toga sto smo zajedno meni premalo (6 sati tjedno rasporedenih u 4 dana ) ili sam samo posesivna?

situacija je jako konfuzna i radije bih odgovarala na vasa izravna pitanja ako je netko spreman pomoci, jer toliko je toga, pa da vas ne otjeram prvim postom, jer ljubavni zivot (u vezi smo 5 godina) me ponekad cini tako sretnom, a ponekad tako nevjerojatno tuznom...

Hvala
u ovoj prici nesto se skriva. mislim da nisi iskrena po pitanju necega prema sebi, negdje nekad si zatomila nesto i sada to izlazi van tako da zajebavas svog decka. i mislim da je to vezano za njega. jesi, posesivna si, ali mislim da ga uopce ne volis. vise. dobro preispitaj sebe, svoja htijenja i vasu vezu. ono sto shvatis, to i napravi. tko zna, mozda otkrijes da ga zapravo jako volis. ugl, uvjerena sam da nisi potpuno otvorena i na cistu sama sa sobom.

btw, ovo nije kritika. sigurna sam da smo svi sjebani na takav nacin, samo radi razlicitosti karatktera drugacije isplovljajvamo svoje nesigurnosti. najgore je kad je ta nesigurnost umjetno stvorena jer si radila ''kompromis'' na svoju stetu... koliko god da si stara, nakon 5god veze vrijeme je da se napravi proljetno ciscenje. kad se rijesis viskova ili otkrijes leglo moljca, jasnije ces shvatiti zasto si takva. a to sto si svjesna svojih mana pravi je korak u sljedecu fazu .
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:46   #14
Quote:
GoGs777 kaže: Pogledaj post
ajd ti prestani pišat na 3 tjedna.

isto ti dođe. samo što ona ima psihičku zapreku, a ne fizičku
rado bi ali pijem previše pive, to je moja psihička zapreka što se tiče pišanja
freeze is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.12.2008., 23:48   #15
Quote:
freeze kaže: Pogledaj post
rado bi ali pijem previše pive, to je moja psihička zapreka što se tiče pišanja
tako je i njena psihička zapreka riješiti se samo tako tih problema kako ti predložih.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:55   #16
mislim da si malo premasila granice tolerancije sto se tice tvog ponasanja prema decku..i da bi ga mozda zbog tog ponasanja mogla i izgubit..
kazes, 5 godina ste u vezi, imate 22 godine, sto znaci da ste od vase 17. skupa..a jesi li ti takva od pocetka veze ili se tvoje ponasanje promjenilo nedavno? jer ako si se nedavno promjenila, on to moze primjetiti (ako vec nije) i prekinuti to..

zelis da te drzi kao kap vode na dlanu, to je jako tesko, ali moguce..no to se sigurno nece dogoditi ako se ti budes ponasala kao razmazeno deriste..ne mozes ga natjerat da se prema tebi ponasa kao prema princezi, trebas to zasluziti!

a zasluzit ces tako da se normalno ponasas - da prestanes bit ljubomorna kada je on vani s frendovima (npr. odi i ti van sa svojima u isto vrijeme), da ne histeriziras i deres se kad se svadjate nego da se pokusas smirit i onda normalno, ljudski razgovarat s njim (od vike nema koristi, nece on puzat za tobom ako se budes derala na njega, osim ako nije mazohist )
nema nekakve carobne formule od koje ces ti postat druga, bolja osoba - od koje neces bit tako egocentricna i kujasta..to je dugotrajan proces za koji ces se morat dobro potruditi da uspije, ako ga volis i zelis da ostanete skupa!
sve u svemu, puno srece ti zelim
chiela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 23:58   #17
Quote:
mala kovrčava kaže: Pogledaj post
Takva sam i ja katkad, ali moraš se naučiti zatomiti tu potrebu jer je nerealna. Obično budem katkad loše volje jer mislim da se ne trudi dovoljno, ali ne želim da on to vidi. Kasnije mi se otvore oči i shvatim koliko sam glupa. ljudi su takvi..sebični.
nije on princ iz bajke..samo je čovjek, ne čita misli i brine se za tebe koliko zna i može...zagli ga,,nasmiješi mu se i pokušaj ga nasmijati katkad. Male geste puno znače i on će to znati cijeniti.
Ali prvo ga moraš prihvatiti takvog kakav jest...i pokušati poboljšati svoj odnos prema njemu...jer jednom će mu dosaditi tvoje ponašanje i ostaviti će te

Sretno
Da, hvala na odgovoru, ima smisla, ludo je ocekivati od njega da bude princ, i tesko je kad netko od tebe to ocekuje.
Valjda je stvar u tome da ja od sebe ocekujem puno, pa i da prema nekome budem divna, i stvarno se tako u startu ponasam prema ljudima, pazim da ih ne povrijedim i sve tako dok oni prvi ne kiksaju...
tako bih i njemu, pa da i on prema meni bude divan, ali prvi je kiksao, i od tada sam i ja kiksala sto puta jer bih se osjecala glupo da budem i dalje divna prema nekome tko prema meni to nije... jer nemam dovoljno krscanstva u sebi... da funkcioniram po principu "tko tebe kamenom ti njega kruhom"

dakle, ili na satove kod patera
ili prestati prvo od sebe ocekivati savrsenstvo u odnosima, oprostiti sebi, pa cu onda i drugima...
ne znam sto je teze, sebi ne oprastam nista
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:07   #18
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
u ovoj prici nesto se skriva. mislim da nisi iskrena po pitanju necega prema sebi, negdje nekad si zatomila nesto i sada to izlazi van tako da zajebavas svog decka. i mislim da je to vezano za njega. jesi, posesivna si, ali mislim da ga uopce ne volis. vise. dobro preispitaj sebe, svoja htijenja i vasu vezu. ono sto shvatis, to i napravi. tko zna, mozda otkrijes da ga zapravo jako volis. ugl, uvjerena sam da nisi potpuno otvorena i na cistu sama sa sobom.

btw, ovo nije kritika. sigurna sam da smo svi sjebani na takav nacin, samo radi razlicitosti karatktera drugacije isplovljajvamo svoje nesigurnosti. najgore je kad je ta nesigurnost umjetno stvorena jer si radila ''kompromis'' na svoju stetu... koliko god da si stara, nakon 5god veze vrijeme je da se napravi proljetno ciscenje. kad se rijesis viskova ili otkrijes leglo moljca, jasnije ces shvatiti zasto si takva. a to sto si svjesna svojih mana pravi je korak u sljedecu fazu .
U ovoj prici puno se skriva, ne znam sto da vam prvo kazem, ipak je prica duga 5 godina.. zato sam i rekla da mogu odgovoriti na bilo koje pitanje, u nadi da ce mi biti od pomoci..
sto mislis da sam zatomila? jako mi je to zanimljivo? nesto sto je on lose napravio meni ili nesto sto sam ja njemu? jer, prevarila sam, evo da i to kazem...
ponekad i ja mislim da ga ne volim uopce jer ga toliko zajebavam, a tako je drag... a u drugim trenucima mislim da ni priblizno nije drag i da trpim to samo jer ga volim.
znam sto zelim od nase veze, sada, zelim brak i djecu, i kucicu u cvijecu...

nisam shvatila kao kritiku, a i da je bila kritika, ako je konstruktivna meni znaci i pomaze, i prihvacam svaku..
hvala na odgovoru, jedino ovaj boldani dio koliko god ga puta iscitala ne mogu do kraja razumijeti, pa ako ces imati volje pojasni molim te...
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:13   #19
Quote:
Nagini kaže: Pogledaj post
Takva sam, jako losa, ali barem samokriticna, tj. svjesna sam svih uzasnih mana koje imam.
Hocete mi pomoci? Vidim da na forumu ima zrelih, pametnih ljudi koji bi mozda mogli pronaci razloge zasto sam takva i/ili mi dati savjete kako da takva prestanem biti.
dakle, ovako, prema decku se ponasam opcenito puno losije nego on prema meni, imam dvostruke kriterije, sebi uzimam za pravo da mu se ne javim i odem vani s drustvom, dok bi se na njega jako naljutila da on napravi isto. Sebi uzimam za pravo da komentiram druge muskarce, a naljutim se , ljubomorna sam kad on ucini isto.
Mnogo je takvih situacija, njega to izluduje, i ja zelim s tim prestati, ali kao da konstantno osjecam da na nekim drugim planovima on prolazi bolje (tipa da ja njega vise pazim, mazim i tjesim, i tu sam za njega, dok on cesto nije tu za mene jer ima puno posla), pa da izbalansiram stvari sebi dopustam nesto sto njemu ne bih.
zapravo, u tim trenucima osjecam se nevoljeno, a u drugima, kad se ne ljutim zbog nicega, osjecam da je zapravo on taj koji mene voli vise.
Ljubomorna sam kad je s prijateljima, premda su vecina muskarci, ja bih da je stalno sa mnom. Uvijek mi fali, i zelim njeznost, a to mi daje najvise kad smo sami. Je li to posljedica toga sto smo zajedno meni premalo (6 sati tjedno rasporedenih u 4 dana ) ili sam samo posesivna?

situacija je jako konfuzna i radije bih odgovarala na vasa izravna pitanja ako je netko spreman pomoci, jer toliko je toga, pa da vas ne otjeram prvim postom, jer ljubavni zivot (u vezi smo 5 godina) me ponekad cini tako sretnom, a ponekad tako nevjerojatno tuznom...

Hvala
veliki napredak je to kaj si to priznala i ne radi se o nikakvoj sebicnosti..to je jednostavno manjak samopouzdanja, ja sam bila takva..borila sam se s tim, ne znam kolko sam izborila, barem s ljubomorom, preostaje samo da se boris..mozda i uspijes..al ne mislim da si losa osoba ni u kom slucaju..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 00:18   #20
Quote:
chiela kaže: Pogledaj post
mislim da si malo premasila granice tolerancije sto se tice tvog ponasanja prema decku..i da bi ga mozda zbog tog ponasanja mogla i izgubit..
kazes, 5 godina ste u vezi, imate 22 godine, sto znaci da ste od vase 17. skupa..a jesi li ti takva od pocetka veze ili se tvoje ponasanje promjenilo nedavno? jer ako si se nedavno promjenila, on to moze primjetiti (ako vec nije) i prekinuti to..

zelis da te drzi kao kap vode na dlanu, to je jako tesko, ali moguce..no to se sigurno nece dogoditi ako se ti budes ponasala kao razmazeno deriste..ne mozes ga natjerat da se prema tebi ponasa kao prema princezi, trebas to zasluziti!

a zasluzit ces tako da se normalno ponasas - da prestanes bit ljubomorna kada je on vani s frendovima (npr. odi i ti van sa svojima u isto vrijeme), da ne histeriziras i deres se kad se svadjate nego da se pokusas smirit i onda normalno, ljudski razgovarat s njim (od vike nema koristi, nece on puzat za tobom ako se budes derala na njega, osim ako nije mazohist )
nema nekakve carobne formule od koje ces ti postat druga, bolja osoba - od koje neces bit tako egocentricna i kujasta..to je dugotrajan proces za koji ces se morat dobro potruditi da uspije, ako ga volis i zelis da ostanete skupa!
sve u svemu, puno srece ti zelim
primjecuje on sve jako dobro, u pocetku sam prema njemu bila krasna, kao sto sam napomenula, uvijek sam takva u poceku, dok on nije napravio kiks. nekima neprimjetan, ali meni egoisticnom perfekcionistu ogroman, stalno je inzistirao da odlazimo vani u drustvu, zajednickom, a ja sam htijela da budemo sami, i kad bih otisli vani, ja bih ga poljubila ili nesto, a on bi se odmicao, "ne tu pred svima", i kad bih ga zamolila da odemo negdje na samo "pa ne mozemo sada kad smo u drustvu", uvijek je jako pazio na to sto bi drustvo moglo osjecati, a manje na mene....
I to je za mene bio šok, jer sam, evo jos jedan detalj ,prije njega bila u jednogodišnjoj vezi u kojoj je momak bio prekrasan i uvijek je
želio biti sam, i stalno mi je davao pažnju i poklone, i stavio me u srediste svog svijeta, e sad, na kraju je on postao posesivan i ljubomoran (gore nego sto sam ja sada), kako to obicno biva sa takvim romanticarima kad naidu na nekoga tko njih manje voli...

jesam li ja sada on u ovoj vezi?

uglavnom, šok, i tek od tada pocela sam si dopustati ruzno ponasanje, da u svojoj glavi "izbalansiram" situaciju, i ne budem ta koja je vise povrijedena, i koja je vise maltretirana.. ( vi biste rekli, jer je to egoistu najgora stvar na svijetu)

a mozda to sto mi je tada napravio i nije bilo lose? U ocima neke druge, normalnije djevojke, mozda i nije, ali ja dok dajem puno, trazim puno...

Gogs, hvala na podrsci
Nagini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger