Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 15:06   #201
ma sve cu ja njih sredit

btw.kaj nisu vratili brojeve bez jedinice?citala sam nes za hitnu da je bilo presporo sve bla bla, pa da su vratili.ne znam sad vise sta je, sta nije
yellow crayon is offline  
Old 27.02.2012., 14:26   #202
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
što bi Killer reko - zovi 192
Upravo tako, hvala, bi ja prije napisao,al sam u Iranu pa nisam bas toliko na netu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 29.02.2012., 22:00   #203
ima li kraja prosjačenju?

Ima!

Grad treba organizirati neke poslove za te ljude i imati spremna, otvorena radna mjesta! Ako dotični ne ŽELE raditi, onda nek i dalje prosjače, ali građani koji ZNAJU kako ovi mogu, a ne rade, više im neće davati lovu.

Ovako, kako je sada, jasno je da grad ne osigurava radna mjesta ni za visokoobrazovne mlade ljude, a kud još i za prosjake tako da ovaj uvjetno rečeno idealni model pada u vodu. Buć!

ps da je netko zaista gladan rada i gnuša se od prosjačenja (mislim na prosjake), bio bi našao neki posao. Tko traži taj i nađe, a tko prosjači, nađe eventualno kunu iz sažaljenja.
dtomas is offline  
Old 01.03.2012., 05:04   #204
A čuj nisu baš svi godinama, spremom i zdravljem sposobni raditi, ne može se baš generalizirati tako
Tigrov friend is offline  
Old 01.03.2012., 18:36   #205
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
ima li kraja prosjačenju?

Ima!

Grad treba organizirati neke poslove za te ljude i imati spremna, otvorena radna mjesta! Ako dotični ne ŽELE raditi, onda nek i dalje prosjače, ali građani koji ZNAJU kako ovi mogu, a ne rade, više im neće davati lovu.

Ovako, kako je sada, jasno je da grad ne osigurava radna mjesta ni za visokoobrazovne mlade ljude, a kud još i za prosjake tako da ovaj uvjetno rečeno idealni model pada u vodu. Buć!

ps da je netko zaista gladan rada i gnuša se od prosjačenja (mislim na prosjake), bio bi našao neki posao. Tko traži taj i nađe, a tko prosjači, nađe eventualno kunu iz sažaljenja.
Možda bi grad i organizirao poslove da su nekim čudom zaposleni ljudi sa kvalifikacijama, a ne po vezi.

off: Prošle godine sam vidio u Grazu prosjake koji su imali nekakve akreditacije od gradskih vlasti na reverima i prodavali novine (slično onome u ZG). Pošto njemački ne znam, nisam htio uzeti novie i ponudio sam mu nešto novaca. On se uvrijedio ni nije htio uzeti pare tek tako. Malo dalje su profići iz Bugarske imali one svoje "performanse" sa fotografijama bolesne djece.
Jack Hammer is offline  
Old 01.03.2012., 19:06   #206
da. ja ne dajem nikome novac...
ajmo rezimirati danasnje vrijeme (16-17 sati) na autobusnom:
2 romkinje koje prose pricaju sa policajcima u sluzbi,smiju se i nista...ode policija,ove prose...
3 skitnice(dvojica pijana) prose po autobusnom (20 metara od Romkinja),gnjave ljude i galame,i nakon 20 minuta evo policije,pricaju sa jednim,RUKUJU SE i NISTA !!???cujem jednog "rekao mi je drot da se maknemo na pola sata,pa kad oni odu mogu se vratiti"
HEJ!!! Bo.a ti je.em!!! jel to normalna drzava
gdje ja to zivim (necu opsovati Boga,vec sam zbog toga Boga opsovao 100 puta danas)???
znaci,nema smisla zvati policiju i NECU zvati policiju,kad ionako ne rade svoj posao,ne tjeraju skitnice.
ajde opet lockajte
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 01.03.2012., 19:24   #207
Prije neka dva tjedna na parkingu kod Vinogradske bolnice, na onom brdu, dođem i tražim parking i frajer mi veli "nemaš na ovoj razini, imaš gore mjesta kolko hoćeš" i ja odem gore i još se čudim kak je frajer ljubazan jer u današnje vrijeme ima jako malo takvih ljudi. I vraćam se ja pješke prema dolje kad sam se parkirao i frajer stoji i u prolazu mi veli "jesi našao", još ja ljubazno velim "jesam, hvala", a on nakon toga odmah počne "ja sam branitelj, dvaput sam bio ranjen, bla bla bla bla...". Nije mi se dalo od*ebavati ga ili šutke proći pokraj njega nakon što mi je tako ljubazno rekao gdje ima mjesta, pa sam mu dao dvije kune, hebale ga one...
Drago_Gervais is offline  
Old 01.03.2012., 22:32   #208
evo drote ja ti odmah sada mogu reć da sutra s kolegama odeš u BILO KOJE vrijeme na autobusni kolodvor i SIGURNO ćeš naletit na ciganku s fasciklom koja baca neka vudu prokletstva na svakog ko je stera u kurac. očigledno živi tam jer zbog svog glupog posla moram najmanje 2 puta na tjedan ići tamo i uvijek ju vidim.
nebum zvala policiju kad ju vidim jer ne vjerujem da bute ju makli eto
axlica is offline  
Old 02.03.2012., 01:18   #209
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
... nebum zvala policiju...
To oduzima manje vremena nego za napisati komentar.
drot13 is offline  
Old 02.03.2012., 02:08   #210
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
To oduzima manje vremena nego za napisati komentar.
Ne oduzima, forumasica sama kaze da je tamo poslovno pa valjda nema vremena za takve pozive. Osim toga, kaj niste vi i nekakva preventivna sila, pa bi mogli nekaj i samoinicijativno rijesit?
abaznj is offline  
Old 02.03.2012., 02:19   #211
Bolje da rješavaju maloljetnička nasilja nego da se bave prosjacima/beskućnicima.
Šta fali dat tipu/ženi bez noge/ruke koju kunu ak imaš viška...
Isti slučaj i sa uzimanjem letka na ulici.
LukeShapiro is offline  
Old 02.03.2012., 08:04   #212
Quote:
LukeShapiro kaže: Pogledaj post
Bolj
Šta fali dat tipu/ženi bez noge/
Ovakvi bez nogu?

http://www.youtube.com/watch?v=FC7sgt9X4aA
Jack Hammer is offline  
Old 02.03.2012., 09:48   #213
drot, ja sam napisala razlog, samo ne razumijem zašto si ga uredno maknuo iz quotanja.
luke, nemam ništa protiv da ljudi daju kome žele, al za cigane svi znamo kakvi su i samo im budale išta mogu dat. a za vrijeme mojih posjeta autobusnom kolodvoru nema mnogo budala jer svi okreću glave i to mi je drago vidjeti.
axlica is offline  
Old 02.03.2012., 10:00   #214
sinoć u Mercksu na Vukovarskoj, garaža...stariji lima cigić ode do neke gospođe, a mlađi mene davi nakon uparkiravanja "jel smijem nešto pitat?", ja taman vadim malog sa stražnjeg sica.... ja kratko "ne" i nikom ništ.
da je davio dalje bilo bi samo "mali, van službe sam trenutno.., jel da kolege zovem odmah ili sad? briši. crta."

najbolje je kopirati murjački obarazac ponašanja (komunikacije) i stvar je po hitnom postupku okončana.
DeeJay Dee is offline  
Old 02.03.2012., 10:49   #215
Scena od prije nekoliko mjeseci: na križanju Vukovarske i Držićeve stoji curica, Cigančica, toliko je sitna i mršava da ne možeš odrediti ni koliko godina uopće ima, u nekim poludronjcima i prosi između automobila. Stanem malo dalje i taman počnem kopati po torbi za isčupam novčanik kad vidim dolazi neka ženska, ne znam je li joj mama ili sestra ili tko već, sva utegnuta u kožu i zlatne kolutove, blebeće na mobitel ko navinuta. Dolazi do curice I SAMO ISPRUŽI RUKU, bez da joj je riječ rekla, mala joj u ruku istrese kovanice, i ova ode dalje. Ni sekunde nije prestala lajati na mobitel. Curica ostala na raskršću, po onoj odurnoj zimi i prosi dalje.

I sad ja pitam kaj da čovjek tu radi, ja sam toliko popizdila da sam skoro potrčala za onom ženturačom i prebila je tamo nasred ceste. I kad to nekome ispričaš svi kažu da je to njihova "kultura" i da tu ništa ne mogu ni socijalni radnici ni policija, jer su Cigani zaštićeniji od medvjeda.
Caprice is offline  
Old 02.03.2012., 11:28   #216
Quote:
abaznj kaže: Pogledaj post
Ne oduzima, forumasica sama kaze da je tamo poslovno pa valjda nema vremena za takve pozive. Osim toga, kaj niste vi i nekakva preventivna sila, pa bi mogli nekaj i samoinicijativno rijesit?
Jesmo i preventivna, ali ako nas trenutno nema tu, slobodno se nazove 192. Prilikom poziva se ne mora predstaviti niti čekati policajce da dođu.


Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
drot, ja sam napisala razlog, samo ne razumijem zašto si ga uredno maknuo iz quotanja...
Nije ti baš neki razlog.
drot13 is offline  
Old 02.03.2012., 18:41   #217
Quote:
LukeShapiro kaže: Pogledaj post
Bolje da rješavaju maloljetnička nasilja nego da se bave prosjacima/beskućnicima.
Šta fali dat tipu/ženi bez noge/ruke koju kunu ak imaš viška...
Isti slučaj i sa uzimanjem letka na ulici.
ne rjesavaju oni ni malolj.nasilja niti ovo,ima jos stvari koje mogu nabrojati ,ali necu...
zasto bih dao prosjaku 2 kn? vecina njih su mladi,neka IDU RADITI!
galame,grizu,navaljuju,to su glumci,hoće kruha
bez motike...dosta je toga...
policija?
jebe se njima.plaća ide,zatvaraju oči i boli ih kita...
zalosno...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 02.03.2012., 21:48   #218
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
sinoć u Mercksu na Vukovarskoj, garaža...stariji lima cigić ode do neke gospođe, a mlađi mene davi nakon uparkiravanja "jel smijem nešto pitat?", ja taman vadim malog sa stražnjeg sica.... ja kratko "ne" i nikom ništ.
da je davio dalje bilo bi samo "mali, van službe sam trenutno.., jel da kolege zovem odmah ili sad? briši. crta."

najbolje je kopirati murjački obarazac ponašanja (komunikacije) i stvar je po hitnom postupku okončana.
Sa mojim iskustvom sa njima je najbolje kratko ne i ende kraj, što se više sa njima objašnjavaš tim gore po tebe ili i mene isto je
Tigrov friend is offline  
Old 02.03.2012., 23:28   #219
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije ti baš neki razlog.
ja mislim da je, jer što bi se dogodilo da pozovem policiju? došli bi, našli ju, rekli da se makne i to je to. i, naravno, sakrila bi se negdje u pm di i spada i vratila nakon 10 minuta.
jednostavno smatram da nema rješenja za te gadarije dok ih se ne počne opako kažnjavat. nemaš za platit kaznu? oh čekaj, uzet ćemo ti svu silnu pomoć koju dobivaš jer si u ovoj glupoj zemlji zaštićena ko neka odurna endemska vrsta.
eh da stvari tak funkcioniraju. tj, da uopće funkcioniraju.
axlica is offline  
Old 02.03.2012., 23:35   #220
A dobro sad ti nekog iz Irana sa jutuba izabereš.
Onaj čovjek iz Ilice,kaj zna imat i psiće,nebi reko da je lažnjak i uvijek je srdačan i dat ću mu svaki put kad imam!
A kaj kažete na ovo(istinita priča,nisam prilagodio)
Tkalča,terasa,2 mala cigića,odjevena odlično,doletavaju do mene i frendice,žicajući koju kunu za sendvić.
Nisam im ništa dao,ali takvu pristojnost/simpatičnost/uljuđenost čak i nakon odbijanja nisam već dugo doživio od rođenih zagrebčana.
Nasilne alkose ne ubrajam u prosjake,to su više lupeži/iznuđivači.
LukeShapiro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.