Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2003., 10:02   #1
Voditi dijete na koncert?

Moj sin, koji će u studenom imati sedam godina i ja planirali smo otići na koncert Plecebo u Dom sportova. Sad, mene je jako strah velike buke. Mislim, da li se može djetetu oštetiti sluh? Ili je to samo moja paranoja? Kako drugi roditelji gledaju na to? Da li biste Vi vodili svoje dijete na rock koncert i koja bi to dobna skupina bila?
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 11:24   #2
ne znam tko su placebo, ali ak mali isto nema pojma ili interesa nije ideja ga voditi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 01:13   #3
sumnjam da mu se moze ostetiti sluh. pretpostavljam da cete sjediti na tribinama (tj. nadam se, jer ce jadnika inace zgnjeciti)... a tamo glazba nije tako glasna kao u prvim redovima, s kojima imam iskustva. posljedice su za mene uglavnom privremeno zacepljene usi kad zavrsi koncert. e, sad, ja stojim prilicno blizu zvucnika. pa si ti misli.
btw, tako malen, a zeli na placebo? pa ludnica. ja sam bila prije 2 godine i bilo je super (valjda je bilo prije 2...?!). ici cu i sad.
ali to nema veze, moj konacni zakljucak je - bucno je, ali ne opasno za sluh.

sad kad me tuze zbog ovog...
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 01:14   #4
Ne znam koju vrstu glazbe izvodi Placebo ali ako ti vec sad mislis da ce biti bucno onda ce zacijelo i biti. Koliko sedmogodisnje dijete moze uzivati u bucnom rock - koncertu u trajanju od dva sata hmmmm...? Jesi li spreman napustiti koncert nakon npr 45 min. ukoliko sin na tome bude insistirao sto se moze lako dogoditi? Ako nisi onda ostatak koncerta ni njemu , a ni tebi nece predstavljati zadovoljstvo.
Naravno da moze doci do ostecenja sluha - to se desava i kod puno starijih pa mislim da su djeca tome jos podloznija.
Moje iskustvo - naseg smo 15- godisnjaka poveli na McCartneya i bilo mu je super iako je rekao da mu je bilo malo bucno.
Mladeg od 10 god. nismo vodili (uprkos tome sto je sve pjesme znao na pamet ) znajuci da ne podnosi veliku buku.
Na koncerte klasicne glazbe idu obojica i nema primjedbe na buku.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 09:40   #5
Njega zanima Plecebo. A budući da imamo free karte, mislila sam zašto ne. Jako se raduje koncertu, jer nikad nije bio ni na kojem (jako žalimo zbog Stonesa, njih smo isto pecali).
Spremna sam napustiti koncert (ukoliko bude izvedivo) ako će dijete htijeti kući.
No, jednom, ne sjećam se prije koliko vremena je to bilo, po novinama je kolala priča kak si je neko dijete oštetilo sluh na koncertu, ne znam kako je ta priča završila i da li je uzrok bila buka, pa sam zato zabrinuta zbog toga. U tom slučaju koncert, naravno, otpada.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 09:48   #6
cuj onda mu u apoteci nabavis one cepice za usi za prigusenje i sve pet!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 10:06   #7
Quote:
Septembar kaže:
cuj onda mu u apoteci nabavis one cepice za usi za prigusenje i sve pet!
:klap:

Ako ga puste na ulazu, mrak!
Još nikad nisam išla sa sinom van (osim kino, kazalište...), a mali brije na koncerte, disco. Preuranjeni pubertet?
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 11:48   #8
Quote:
Usagi kaže:
Njega zanima Plecebo. A budući da imamo free karte, mislila sam zašto ne. Jako se raduje koncertu, jer nikad nije bio ni na kojem (jako žalimo zbog Stonesa, njih smo isto pecali).
Spremna sam napustiti koncert (ukoliko bude izvedivo) ako će dijete htijeti kući.
No, jednom, ne sjećam se prije koliko vremena je to bilo, po novinama je kolala priča kak si je neko dijete oštetilo sluh na koncertu, ne znam kako je ta priča završila i da li je uzrok bila buka, pa sam zato zabrinuta zbog toga. U tom slučaju koncert, naravno, otpada.
ja predlazem da ne riskiras (ipak je to zdravlje tvog djeteta), nego meni das njegovu kartu!

ma nema panike ako niste kraj zvucnika...
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 17:59   #9
Cepici za usi mi se cine kao zgodna ideja mada nisam sigurna koliko ce ih dugo klinjo moci trpiti u usima.
Javi ako ga povedes na koncert - bas me zanima ovo iskustvo.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 19:54   #10
Quote:
Usagi kaže:
Njega zanima Plecebo.
e, ovo je off-topic, ali moram te ispraviti - grupa je Placebo. eto, ja njih slusam pa me malo bode u oci. no hard feelings.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 22:24   #11
Predlažem ti da svakako kupiš čepiće za uši, za njega i za sebe, jer ako vidi da ih ti koristiš sigurno niti njemu neće biti problem... I čuvaj mu sluh... oštećenja dolaze polako, skoro su neuočljiva, samo jednog dana shvatiš da djete ne čuje dobro.

Sviđa mi se praksa koju sam doživjela na nekoliko koncerata izvan RH, da svima na ulazu dijele besplatne čepiće za uši.

Ugodnu zabavu!
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 09:41   #12
Quote:
foka kaže:
e, ovo je off-topic, ali moram te ispraviti - grupa je Placebo. eto, ja njih slusam pa me malo bode u oci. no hard feelings.
Oh, znam. I uopće mi već danima nije nekako jasno kaj mi je s prstom, zakaj ide na slovo "e"?!!?!?

Još kad se sjetim kako sam sinu neki dan slovkala i objašnjavala da se ne čita kako se piše (mislim ovakva greška doista je nedopustiva )
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 10:15   #13
A, ovaj, pustiti će oni na ulazu tak malog klinca? Zovem gospodu iz Kajde već danima, no javlja se jedino fax. Htijedoh ih to priupitati. Da ne propadne bezveze odlazak na koncert i meni i njemu.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 10:48   #14
Mene tata vodio (na moj zahtjev) na koncert Motorhead u Domu Sportova 1989
Imao sam 12 godina, i malo sam bio nagluh slijedecih dana u skoli, ali danas je sve u redu sa mnom (tj. s mojim sluhom )
Placebo ipak nisu Motorhead, tako da mislim da ne bi trebalo bit nikakvih problema...vodi dijete
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 11:20   #15
A jeli se tata ikad oporavio?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 14:13   #16
iiiiii? kak je bilo? meni zakon!
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 23:24   #17
Dakle, mislim... sin mi se rasturio na koncertu. Plesao ko lud, ljudi su zapanjeno govorili: "Gle klinca, gle klinca..." I onda odjednom pao, mrtav umoran. Pa smo otišli doma. Negdje iza neke kratke pauzice mislim. Bilo nam je super i ići ćemo opet na koncerte, on i ja zajedno. Jedva ih je dočekao a na predgrupu je vikao da odu doma.

Na ulazu su ga pitali gdje je tata i ispalio je ko iz topa: Nemam tatu!

Moga tate žena je rekla da nisam normalna (ona je i inače tak pametna ) da to nije za njega...

Doma kad smo stigli samo je rekao da mu je zlo, nije me nikaj čuo, a ni ja njega (vikali smo ko kreteni dok se nismo sporazumjeli), i da, dobio je khm, kak da se izrazim? Proljev - govorim onako super šapatom.

Eto, kaj još? Ma bilo je baš super...
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 11:34   #18
mene su mama i tata vodili na kelly family *sramčina, to sam slušala* u trećem razredu... bilo super (onda)... htjeli me oni voditi na erika bartona (ili kako se to već piše) i na stonese, al sam im rekla da neću s njima penzionerima na penzionerske koncerte! hehe... jadni mama i tata, nisu oni tako stari.. dobri ljudi... možda sam i trebala ići... I TREBA DJECU VODITI NA KONCERTE!!!! djeca to vole.. ja volim. i to za uši.... ma daajteee... koji ste vi to roditelji, kako vas je full strah... moji su mama i tata normalniji od vas. njih nije strah za moje uši.
hopeless is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 14:00   #19
Re: Voditi cijete na koncert?

Quote:
Usagi kaže:
Moj sin, koji će u studenom imati sedam godina i ja planirali smo otići na koncert Plecebo u Dom sportova. Sad, mene je jako strah velike buke. Mislim, da li se može djetetu oštetiti sluh? Ili je to samo moja paranoja? Kako drugi roditelji gledaju na to? Da li biste Vi vodili svoje dijete na rock koncert i koja bi to dobna skupina bila?
to to nije bilo bas pametno. buka moze biti stetna plus uzasna guzva. plus decku se moglo poceti piskiti, a placebo su bas izvodili tebi najbolju stvar...
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 15:39   #20
ajme, sta ja sve necu iskopat! zadnji post 2003.! eto cure,ucite od mene-trazilica prije nego otvorite novu temu!

mandy,pohvali me!

no dobro,dosta zezanje...

16.5, je metallica u zg-u. ja planiram ic. mislila sam malisu ostavit sveki ali i ona ide. i predlozila da malisa ide s nama. on ce tad imati godinu dana. sad... ne znam...mislim ok,mozemo mi stajat skroz iza, di neema guzve... ali opet...

jel netko isao s tako malom bebom na koncert?
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.