Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2016., 15:46   #6461
Kako meni masti i suncanje nisu rjesili problem, okrenuo sam se prirodnim nacinima. Evo par linkova:
http://www.priroda-leci-sve.com/za_psorijazu.htm
http://alternativa-za-vas.com/index....icle/psorijaza
http://www.glas-slavonije.hr/212442/...k-za-psorijazu
http://www.bastabalkana.com/2012/01/...enje-psorijaze
http://www.kokosovoulje.com/konoplji...su-i-zdravlje/
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 21:13   #6462
Psorijaza - PSORIFIX??

Pozdrav,

ima li netko kakvih povratnih informacija iz prve ruke o kremi Psorifix?

Upravo mi je mama poslala link ali ne želim nasjedati na one fore kao na tv prodajama:

http://www.psorifix.com/hr_online_shop_k47/

Zahvaljujem unaprijed!
mmazarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 21:51   #6463
Psorijaza

Večer svima. Kad sam imao nekih 17g (vrijeme prije rata) imao sam psorijazu po cijelom tijelu (male krastice) ne velike fleke. Redovno sam mazao ali nema pomoći. No pošto se to jako raširilo dobio sam 24 dana Velog Lošinja i to je mnogo pomoglo. Samo more i sunce. Kasnije sam odlazio i sam na more i tako održavao psorijazu pod kontrolom sve do danas. Do svoje 41 g. Sada sam je opet dobio po cijelom tijelu i to malo veće kraste promjera 2 kune. Kreme mi slabo pomažu a za na more još nije. Pa me zanima dali neko zna dali ta bolnica za psorijazu na Velom Lošinju još postoji. Dali je uopće više moguće dobit od HZZOa kakvu uputnicu za na more,naravno kada bude bolje vrijeme?
__________________
Bok svima
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 01:05   #6464
Quote:
oni kaže: Pogledaj post
Večer svima. Kad sam imao nekih 17g (vrijeme prije rata) imao sam psorijazu po cijelom tijelu (male krastice) ne velike fleke. Redovno sam mazao ali nema pomoći. No pošto se to jako raširilo dobio sam 24 dana Velog Lošinja i to je mnogo pomoglo. Samo more i sunce. Kasnije sam odlazio i sam na more i tako održavao psorijazu pod kontrolom sve do danas. Do svoje 41 g. Sada sam je opet dobio po cijelom tijelu i to malo veće kraste promjera 2 kune. Kreme mi slabo pomažu a za na more još nije. Pa me zanima dali neko zna dali ta bolnica za psorijazu na Velom Lošinju još postoji. Dali je uopće više moguće dobit od HZZOa kakvu uputnicu za na more,naravno kada bude bolje vrijeme?
http://www.ljeciliste-veli-losinj.hr...uranike-hzzo-a
Fabregas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 21:28   #6465
Pozdrav, čitam malo po forumu i htio bi isprobat tu kartalin kremu, vidim da je neki forumaši jako preporučuju, oko 300 kn je po ljekarnama, a vidim da se da naručit i za 20 dolara, ako može link il nešto gdje se može jeftinije kupiti, hvala
keewee23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 21:30   #6466
Koliko je meni poznato, a mislim da je točno, više ne možes samo na osnovu dijagnoze psorijaze dobiti pravo na stacionarno liječenje (veli Lošinj ili Naftalan) već moraš imati i dg. psorijatičnog artritisa.

Meni su za dijete bili odbili na račun toga.
Tek kada je imala pozitivan nalaz od reumatologa je dobila liječenje na račun HZZO-a.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:28   #6467
Thumbs up

Ja sam ipak nabavio PSORIFIX i Balzam od STOLOSNIKA.

U petak sam počeo sa primjenom te dvije kreme. Balzam od stolisnika po danu a po noći Psorifix s tim da ruke umotam u foliju da mi posteljina ne upije mast.

Eto nakon nepuna 3 dana korištenja, nema više ljuski, crvenilo se povlači a koža je blaga kao na dijelovima gdje nema psorijaze.

Nije da reklamiram ove proizvode jer ni ne znam od kud su nabavljeni, jednu mi je donijela sestra a drugu naručio tata.

Javim se za tjedan dana kada će biti 10 dana korištenja.

Jasno, ne očekujem da će me to izliječiti zauvijek, normalno da će se vratiti ali u ovih 11 godina koliko imam psorijazu, nisam vidio takav učinak a probao sam svakakvih kremi i masti.

Nisam uslikao prije, izgledalo je klasično kako izgleda psorijaza po laktovima s tim da je meni to znalo biti tako užasno da kad bi se češao krenula bi krv. Evo slika sada (nedjelja ujutro):


Zadnje uređivanje mmazarac : 03.04.2016. at 11:39. Reason: Dodana slika
mmazarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 10:11   #6468
Pozdrav ljudi! na ovom sam forumu već postvio pitanje ,samo na nekom drugom dijelu mislim o kozmetici , naime zanima krema za psorijazu Psorifix, svuda je reklamiraju,pa sam i ja kupio , ima tjedan dana , imam psorijazu nije velika po laktovima al u tih thedan dana ne vidim neke promjene , sad me zanimaju iskustva drugih ljudi jeli to patka , možda je krema ok. ,neznam , jednostvano zanimju me iskustva ljudi stom kremom PsoriFix. Hvala !
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 12:44   #6469
Evo, moj rezultat korištenja Psorifix masti nakon 10 dana se vidi na slici:



Dakle, koristio sam kombinaciju 2 preparata: Psorifix prije spavanja s tim da sam umotao laktove prijanjajućom folijom i ostavio bi tako do jutra a preko dana balzam od stolisnika i sad mislim dalje održavati stanje sa stolisnikom.

Na laktovima uopće više nemam ljuski a koža je jako blaga.

Poslao sam mail dobavljaču Psorifixa u vezi kortikosteroida i dobio sam odgovor da ta mast ipak sadrži kortikosteroide pa treba biti oprezan i ne koristiti ju pre dugo.

Osim ta dva preparata, pazim na prehranu, izbacio sam meso, stavljam u blender sa jogurtom i smrznutim bobičastim voćem kurkumu, cimet, kim i Nočurkovo ulje a sad mislim kupiti ulje crnog kima.
mmazarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 17:04   #6470
Quote:
mmazarac kaže: Pogledaj post
Evo, moj rezultat korištenja Psorifix masti nakon 10 dana se vidi na slici:



Dakle, koristio sam kombinaciju 2 preparata: Psorifix prije spavanja s tim da sam umotao laktove prijanjajućom folijom i ostavio bi tako do jutra a preko dana balzam od stolisnika i sad mislim dalje održavati stanje sa stolisnikom.

Na laktovima uopće više nemam ljuski a koža je jako blaga.

Poslao sam mail dobavljaču Psorifixa u vezi kortikosteroida i dobio sam odgovor da ta mast ipak sadrži kortikosteroide pa treba biti oprezan i ne koristiti ju pre dugo.

Osim ta dva preparata, pazim na prehranu, izbacio sam meso, stavljam u blender sa jogurtom i smrznutim bobičastim voćem kurkumu, cimet, kim i Nočurkovo ulje a sad mislim kupiti ulje crnog kima.
Hvala na info. ,
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 14:07   #6471
Je li ima neko ovdje da je koristio Kartalin kremu da kaze svoja iskustva?
Ja sam ju narucio i dobio, al ev 10dana stoji kod mene, nisam je jos nanio...
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 21:59   #6472
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
Je li ima neko ovdje da je koristio Kartalin kremu da kaze svoja iskustva?
Ja sam ju narucio i dobio, al ev 10dana stoji kod mene, nisam je jos nanio...
Sta cekas???😀
Uglavnom uzasno smrdi
Meni je pomogla minimalno odnosno bolje receno nista ali nisam ju predugo koristio jer je smrdila na kilometar.
Preporucam da odaberes jednu fleku i probaj 10ak dana samo nju mazat. Ako pomogne super ako ne bar neces smrdit na kilometar a ni potrosit pet tuba.
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 22:01   #6473
Quote:
mmazarac kaže: Pogledaj post
Evo, moj rezultat korištenja Psorifix masti nakon 10 dana se vidi na slici:



Dakle, koristio sam kombinaciju 2 preparata: Psorifix prije spavanja s tim da sam umotao laktove prijanjajućom folijom i ostavio bi tako do jutra a preko dana balzam od stolisnika i sad mislim dalje održavati stanje sa stolisnikom.

Na laktovima uopće više nemam ljuski a koža je jako blaga.

Poslao sam mail dobavljaču Psorifixa u vezi kortikosteroida i dobio sam odgovor da ta mast ipak sadrži kortikosteroide pa treba biti oprezan i ne koristiti ju pre dugo.

Osim ta dva preparata, pazim na prehranu, izbacio sam meso, stavljam u blender sa jogurtom i smrznutim bobičastim voćem kurkumu, cimet, kim i Nočurkovo ulje a sad mislim kupiti ulje crnog kima.
Tko ti je tocno to odgovorio.
Molim te prijavi to na min zdravstva
Reklamiraju se kao potpuno prirodan proizvod
Uostalom kortikosteroidi se ne mogu u HR prodavati bez recepta
U svakom slucaju jedna velika sramota
Naplacaju 250kn a kortikosteroid dobijes besplatno od svog doktora
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 23:25   #6474
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Sta cekas???😀
Uglavnom uzasno smrdi
Meni je pomogla minimalno odnosno bolje receno nista ali nisam ju predugo koristio jer je smrdila na kilometar.
Preporucam da odaberes jednu fleku i probaj 10ak dana samo nju mazat. Ako pomogne super ako ne bar neces smrdit na kilometar a ni potrosit pet tuba.
Ma zato sto se nalazi na zglobovima prstiju, totalno nepristupacno. Je li neko umotavao te dijelove tijela na koje nanosite kremu? Ja sam znao oblaciti pvc rukavice, medjutim ujutru kad se probudim vidim da nista nije upilo, pa sam odlucio ostaviti se toga.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:50   #6475
Evo moram reci da sam uz pomoc kartalina,pijenjem omega 3 tableta i opreznijom prehranom drzao psorijazu pod kontrolom. Iako ja nemam tezi slucaj no podrucja koja su bila zahvacena (pupak,iza i u usima, iza na glavi i na vrhu cela) sad su vise manje cista no prije dva mjeseca sam se preseilio iz Hrvatske u Svedsku i pred nekih 2 tjedna psorijaza je izbila na prstenjaku lijeve ruke koji je dosta jako zahvacen tako da sad vise vjerujem istrazivanjima kako je stres (preseljenje) jedan od vecih razloga vracanja bolesti. Probat cu opet uvest reda izbacivanjem slatkog i przene hrane jer iako mazem kartalin na prst svakodnevno zasad nista ne pomaze.Mislio sam jos pitat ekipu dali konzumiranje jaja negativno utjece na psorijazu jer ja svakodnevno ujutro derem po kajgani Borba sa perutanjem i crvenilom na glavi traje i dalje no srecom vrh cela je cist ali podrucje sa straznjem dijelu glave u zadnje vrijeme tretiram Grandpas Pine Tar samponom za kojeg ne mogu rec da radi neka cuda ali (vjerovatno zbog dodatka tara) smanji svrab vlasista no kosa mi mirisi na rostilj tako da nije dobro to stavljati preko dana vec navecer prije spavanja-ovdje sam ipak bio zadovoljnjiji sa neutrogena tar gel samponom kojem se planiram vratiti.
Leni_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 12:10   #6476
psorifix

Quote:
mmazarac kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ima li netko kakvih povratnih informacija iz prve ruke o kremi Psorifix?

Upravo mi je mama poslala link ali ne želim nasjedati na one fore kao na tv prodajama:

http://www.psorifix.com/hr_online_shop_k47/

Zahvaljujem unaprijed!
Nemoj to smeće kupovati, laž i prevara.Osobno sam popušio 290 kn.
Kad sam naručivao po popustu bilo je još 7 krema. sada nakon 12 dana opet ih ima samo 7
bemapla1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:28   #6477
naftalan krema i ulje

kakva su vaša iskustva s naftalan kremom i/ili uljem? kupio sam i jedno i drugo i nakon dva dana mazanja vidim promjene na jednom mjestu, ali na drugom ne.

osim toga, zanima me ova terapija u naftalanu u ivanić gradu. može li se npr. tamo svaki dan odlaziti na terapije ili se baš mora boraviti tamo 10ak dana? mislim ako sam plaćam. ne bi mi bio problem svaki dan tijekom tjedan-dva putovati...
vidim po forumu da ima onih kojima pomaže.
majakovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 23:48   #6478
Quote:
majakovski kaže: Pogledaj post
kakva su vaša iskustva s naftalan kremom i/ili uljem? kupio sam i jedno i drugo i nakon dva dana mazanja vidim promjene na jednom mjestu, ali na drugom ne.

osim toga, zanima me ova terapija u naftalanu u ivanić gradu. može li se npr. tamo svaki dan odlaziti na terapije ili se baš mora boraviti tamo 10ak dana? mislim ako sam plaćam. ne bi mi bio problem svaki dan tijekom tjedan-dva putovati...
vidim po forumu da ima onih kojima pomaže.

Možes dolazit svaki dan, obaviš sve terapije i ideš doma. Moja preporuka je 3 tjedna.
dendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 21:27   #6479
Ja sam danas kupio naftalan kremu, pa ćemo vidjeti hoće li pomoći.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 23:18   #6480
ja se stalno mažem elocom kremom, već godinama, čim mi krene laktovi, koljena, ruke, odmah mazanje i prođe, ali sad mi koljeno jedno je užasno već 2 mjeseca, doduše prolazi, polako, kupila sam sapun od kozjeg mlijeka, sa time se perem oko tjedan dana i čini mi se da djeluje
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.