Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 16:17   #61
Jel ovdje misliš na sistematski pregled ili ...?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:25   #62
ovisi koje točno parametre moraš popravit...
do vađenja krvi izbjegavaj meso, kavu, alkohol, cigarete, gazirana pića, čokoladu, previše začina (osobito papar)... pojačaj fizičku aktivnost...
tablete nemoj nikakve koristit!!
i prije vađenja krvi prošetaj 10-ak min!
ako daješ uzorak urina nek nebude duže od 1-2h od zadnjeg mokrenja...

inaće nisam za riktanje nalaza jer time samo sebi štetiš, ali pretpostavljam da se u tvom slučaju radi o sistematskom za posao (ili tako nešto) pa se isplati malo "potrudit"

reci koji ti inaće parametri nisu baš najbolji pa ti napišem više!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:40   #63
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel ovdje misliš na sistematski pregled ili ...?
Da, da, sistematski. A, rezultati moraju da zadovolje zivot u "eksteremnim" uvjetima.

Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
ovisi koje točno parametre moraš popravit...
do vađenja krvi izbjegavaj meso, kavu, alkohol, cigarete, gazirana pića, čokoladu, previše začina (osobito papar)... pojačaj fizičku aktivnost...
tablete nemoj nikakve koristit!!
i prije vađenja krvi prošetaj 10-ak min!
ako daješ uzorak urina nek nebude duže od 1-2h od zadnjeg mokrenja...

inaće nisam za riktanje nalaza jer time samo sebi štetiš, ali pretpostavljam da se u tvom slučaju radi o sistematskom za posao (ili tako nešto) pa se isplati malo "potrudit"

reci koji ti inaće parametri nisu baš najbolji pa ti napišem više!
To.

Prvenstveno mislim na, poboljsanje krvne slike i da nalazi urina budu kao u curice. Sto manje bakterija, ili kako to ide, te da ne bi slucajno bilo 1+ krvi, a sto je najvaznije da ne bi bilo - ima tragova THCa

Sta se tu radi? Cvekla, caj, voda? Voce, povrce? Koje?

Gugl mi samo daje nake trudnice, i bebe...
__________________
Kvadrat.
sysop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:46   #64
Quote:
sysop kaže: Pogledaj post
Zdravo

Nemojte odmah galamit ili nesto slicno, ako vec postam temu istu, ali nigdje nac' nesto slicno. Vec me boli glava, od pretrazivanja...

Ili su bebe, ili trudnice u pitanju... nista sto meni pomaze.

Naime, imam ljekarski pregled slijedece sedmice. Eh sad, moram popraviti krvnu sliku, urin i sta se sve jos moze, da rezultati idu ka idealnom...

Sad, sta treba piti, jesti, koje tablete uzimati i sl. da bi se to postiglo?, a naravno da ne dozivim neku nuspojavu, pa sve naopako. Jer, citao sam da ako previse vode pijem, onda mi se tlak povecava, a ni to ne smije. Mora biti idealan.

Uzas stvarno s ovim zdravljem.

Moze li pomoc, sta koliko, kako?


(ne bi trebalo biti u zenskom zdravlju, muskic sam , sorry ako sam ja postavio ovdje!)
Ne ide to tako...drugim riječima, kako je - tako je....nema neke tablete/hrane/lijeka što bi sad kao utjecalo na neku krvnu sliku/urin ištajaznamštoveć....

Mislim da sam sebi praviš problem gdje ga gotovo sigurno nema...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:51   #65
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Ne ide to tako...drugim riječima, kako je - tako je....nema neke tablete/hrane/lijeka što bi sad kao utjecalo na neku krvnu sliku/urin ištajaznamštoveć....

Mislim da sam sebi praviš problem gdje ga gotovo sigurno nema...
Moguce, ali od viska glava ne boli a nije valjda da samo ptice pjevaju, kako se moze malo poboljsati krvna slika, i rijesiti bakterija u urinu, nekako prirodnim putem? Sta kazu babe na to? Mora biti nesto, makar da se zdravo hranim ovih dana.. Joj

Nesto
__________________
Kvadrat.
sysop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:55   #66
Quote:
sysop kaže: Pogledaj post
Da, da, sistematski. A, rezultati moraju da zadovolje zivot u "eksteremnim" uvjetima.



To.

Prvenstveno mislim na, poboljsanje krvne slike i da nalazi urina budu kao u curice. Sto manje bakterija, ili kako to ide, te da ne bi slucajno bilo 1+ krvi, a sto je najvaznije da ne bi bilo - ima tragova THCa

Sta se tu radi? Cvekla, caj, voda? Voce, povrce? Koje?

Gugl mi samo daje nake trudnice, i bebe...
a joj... bakterije nemožeš sakrit ako ih imaš... pokušaj sa čajem od brusnice (djeluje protuupalno a urinarni trakt) ali ne garantiram da će pomoć! piški prije nego ideš na laboratorijsko testiranje tako da urin koji daješ bude što kraće u mjehuru (napominjem- ako imaš bakterije, samo će smanjit njihov broj)

a jel ima šanse da si pozitivan na THC? ako ima, za to ti nemam nikakvo riješenje!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:58   #67
Ovisi kad je pušio travu. Mislim da se thc u urinu može detektirati nekih 3 tjedna od zadnjeg pušenja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:00   #68
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovisi kad je pušio travu. Mislim da se thc u urinu može detektirati nekih 3 tjedna od zadnjeg pušenja.
THC ostaje u organizmu do 3 mj...
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:03   #69
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovisi kad je pušio travu. Mislim da se thc u urinu može detektirati nekih 3 tjedna od zadnjeg pušenja.
Nije ni cudo sto nisam nasao temu, gle 2005.

Dobro, ako je tri tjedna, onda sam bez brige

Caj od brusnice? I to je to? A, za krvna zrnca da izbjegavam meso, kavu, alkohol, cigarete, gazirana pića, čokoladu, previše začina (osobito papar)?

Haj, ako ima jos sta.. da ja malo prelistam ovo od 2005.
__________________
Kvadrat.
sysop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:04   #70
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
THC ostaje u organizmu do 3 mj...
Da, u organizmu, naročito u masnim naslagama ali mislim da u urinu ostaje nekih 3 tjedna.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:09   #71
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Da, u organizmu, naročito u masnim naslagama ali mislim da u urinu ostaje nekih 3 tjedna.
Nisam bucmast , nego nisam THC ima dosta tjedana Ako je to to, bitno. Mislim, jee. Ne pusim ciare, ne pijem alkohol.

Ipak, da mi je mi mokraca bude kao voda, a krv onako... k'o sto Dexter

Hajde, hvala.. valjda nadjem jos gdje koji recept od baba, pojedi ovo, popi ono, i budu nalazi k'o u curice
__________________
Kvadrat.
sysop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:09   #72
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Da, u organizmu, naročito u masnim naslagama ali mislim da u urinu ostaje nekih 3 tjedna.
a gle, u 7 dana nemožeš baš puno napravit!! jedi zdravo + fizička aktivnost- to je najviše kaj možeš napravit! i dan prije pregleda ne jedi ništa iza 17h! a pij samo vodu!

bojim se da se thc u urinu može otkrit i 3 mj od zadnje konzumacije ako je dotični "redovan korisnik" marihuane....
provjerim taj podatak pa javim!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:18   #73
marihuana (povremena ili jednokratna upotreba): 1 - 7 dana
marihuana (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 4 tjedna
Preciznije odrediti koliko će se THC zadržati u organizmu izrazito je teško jer se zadržava u masnom tkivu, te period detekcije ovisi o količini i učestalosti upotrebe, težini tijela, metabolizmu, postotku masnog tkiva i aktivnosti organizma
u krvi- 6 tjedana
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:35   #74
Quote:
sysop kaže: Pogledaj post
Nisam bucmast , nego nisam THC ima dosta tjedana Ako je to to, bitno. Mislim, jee. Ne pusim ciare, ne pijem alkohol.

Ipak, da mi je mi mokraca bude kao voda, a krv onako... k'o sto Dexter

Hajde, hvala.. valjda nadjem jos gdje koji recept od baba, pojedi ovo, popi ono, i budu nalazi k'o u curice
A šta ja znam, pucaj po nekim sokićima, voću, povrću, juhicama...

Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
marihuana (povremena ili jednokratna upotreba): 1 - 7 dana
marihuana (dugotrajna ili kronična upotreba): 1 - 4 tjedna
Preciznije odrediti koliko će se THC zadržati u organizmu izrazito je teško jer se zadržava u masnom tkivu, te period detekcije ovisi o količini i učestalosti upotrebe, težini tijela, metabolizmu, postotku masnog tkiva i aktivnosti organizma
u krvi- 6 tjedana
Znači ipak sam bila blizu.
A mislim da sam negdje pročitala podatak da se u masnim naslagama može naći i do 6 mjeseci nakon konzumacije. S tim ako je osoba malo deblja i naglo smršavi, može se naći i u krvi ovisno o tome koliko je naglo ta osoba smršavila i koliko je dugo i u kojoj količini konzumirala marihuanu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:46   #75
kad se već spominje detektiranje kojekakvih tvari u krvi/urinu, je li moguće otkriti tragove psihofarmaka?
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:51   #76
Pa općenito na sistematskom ako se ne ide ciljano nešto tražiti ne može se ništa naći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:52   #77
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
kad se već spominje detektiranje kojekakvih tvari u krvi/urinu, je li moguće otkriti tragove psihofarmaka?
sve tvari koje unosimo u organizam je moguće otkriti u određenom vremenu!
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:55   #78
Quote:
ttiiaa kaže: Pogledaj post
sve tvari koje unosimo u organizam je moguće otkriti u određenom vremenu!
pa to i ne sumnjam, nego me zanimalo vidi li se ako se ciljano ne traži.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:57   #79
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
pa to i ne sumnjam, nego me zanimalo vidi li se ako se ciljano ne traži.
nemože se ništa nać ako se ciljano ne traži!
osnovnom pretragom urina ne otkrivaju nikakve opijate/lijekove i sl.
ttiiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 19:08   #80
U sonovnom urinu se traže eritrociti, leukociti, bakterije.... Za sve ostalo se moraju raditi specijalne ciljane pretrage koje baš i nisu jeftine.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.