Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 09:49   #1
Kad počne jest poflekavi!

Dobar dan svima (koliko vas bude čitalo ovaj post )
Problem je sljedeći:
Moj mali sinčić Fran je star tri i pol mjeseca. Dojila sam ga možda prvih tjedan dana jer nisam imala mlijeka i na žalost morali smo uvesti i dodatnu prehranu, adaptiranu hranu! Počeli smo s Bebimilom ali na žalost nije ga dobro prihvatio, nije mogao uopće kakati i imao je probavnih smetnji. U konzultaciji s pedijatricom prešli smo na Novalac. Tu hranu je super prihvatio, voli ju papati, nije bilo apsolutno nikakvih problema osim što je ostao problem tvrde i neredovite stolice. Kombiniram moje mlijeko koje uspijem izdojiti za svaki obrok a ostatak dajem formulu. Pedijatrica se s tim svim slaže i kontaktiram ju za svaku promjenu. Prije nekih desetak dana smo mu uveli dodatnu formulu Novalac IT za bebe s problemima probave i zatvora, znači da mu bude lakše kakati. Prihvatio je normalno tu hranu jer je gotovo ista kao i ova, razlikuje se samo u par detalja. Čaj pije svaki dan koliko god može popiti, nije baš da je ljubitelj čaja ali mora zbog kakice, pije HIPP-ov čaj od kamilice i komorača upravo za probavu!
I sad PROBLEM!!! U zadnjih par hranjenja on sav POFLEKAVI!!!
Sve je super, polegnemo ga za hranjenje, stavimo mu slinkač, damo flašicu i on počne FLEKAVITI!!! Dobije crvene flekove po glavici, po obrazima, u ušima, iznad obrva, po vratu i po cijelom trbuhu! Na trbuhu fleke izgledaju kao paukova mreža!!! I dok jede sav je flekav od tih crvenih fleka!!!
Čim pojede, čim podrigne FLEKE SE POVUKU same od sebe koda ih nikada nije bilo!!!!!
I tako zadnjih par hranjenja u pravilu uvijek i stalno!!!!
Sve sam ispričala pedijatrici i žena kaže da nikad takvo nešto nije čula i da ga pratimo do četvrtka pa da dođemo k njoj pa ćemo ga tamo hraniti da i ona to vidi!!!

PLEASE HELP, HELP, HELP, jel se ikojoj od vas to ikad dogodilo.... Ne znam šta bi to moglo biti i hvata nas lagana panika!!
Kažu da nije alergija na hranu jer bi dijete reagiralo tako od samog početka kad smo mu uveli formulu.. i imalo bi proljev. Znači to smo isključili...
A šta bi to onda drugo moglo biti?!?!?!?!?!?!!?

hvala vam svima koji nam mogu pomoći....

zabrinuta mama Duma
duma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:34   #2
Možda je alergičan na hranu.Jesi pričala sa pedijatrom?
Imaš sada adaptirano mlijeko za alergičnu djecu.
Moj jede Hipp 1 koju imaš za alergičnu djecu,a stolica mu je i više nego uredna.Samo ponekad ga stavim na pupicu da se lakše isprducka!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:49   #3
Alergijske fleke se nebi tako brzo povukle.

Da ti nije premala rupica na bočici, pa se dijete napreže dok sisa?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:01   #4
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Alergijske fleke se nebi tako brzo povukle.

Da ti nije premala rupica na bočici, pa se dijete napreže dok sisa?
Tako je.I kod nas su se fleke pojavljivale kod velikog napora.Napravi veću rupu na dudici.
Jel se fleke pojave kod drugih napora(kad kaka)?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:01   #5
dogodilo bi se onda i na bebimilu?
tj. imal bi bebac fleke ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:09   #6
Cuj nama se dogadjalo da se naprave grudice u mlijeku pa joj zastopaju rupicu, mozda se zbog toga napreze?
__________________
Čačkanje nosa je za neke jedini način da uđu u sebe.
Ive.xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 12:13   #7
valjda je ispraksala vec na bebimilu spravljanje doze
(napominjem jer bebimil zna biti grudvast i problematican ,bar meni je bil)
za ovaj novalak ne znam kakav je,
meni su milupa proizvodi bili ok,
bebimila sam se brzo rijesila jer mi je znala stravicno plakati kod kakanja ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 13:00   #8
Quote:
duma kaže: Pogledaj post
Prije nekih desetak dana smo mu uveli dodatnu formulu Novalac IT za bebe s problemima probave i zatvora, znači da mu bude lakše kakati.
meni nekak zvuci kao da je u tome problem.
moze bit i da je ovaj novalac it nesto gusci, pa rupica vise nije dovoljno velika.
ili ima neki sastojak koji malom smeta, a mozda i nesto sto si ti pojela.
pa idite redom:
- za jedan obrok, novalac it s vecom rupom
ak nije to, onda za drugi obrok obican novalac ili bebimil, bez tvog mlijeka, cisto da vidite oce li i od toga poflekavit.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:14   #9
Ma da! DIjete da dobi flekova od toga što se napreže...

Imala sam to iskustvo sa mlađim, kad sam mu sa nekih 5-6 mj. pokušala dati kravlje mlijeko, HIPP, Bebimil, čak i od Ledovog sladoleda...(inače, dojila ga 13 mj.)...Čim bi par kapi nekog od tih mlijeka popio, ili samo stavio u usta, oko usta su se pojavile te fleke, crvene koje su nakon nekih pola sata nestale...Nigdje drugdje nije poflekavio, osim oko usta.Pedijatrici to baš nije bilo jasno, nisam dobila nikakav odgovor, a ja se bojala dalje mu davati bilo što od toga....pa nisam...
Nakon godine dana starosti ponovno sam uvela kravlje mlijeko malo po malo, i više se to nije dešavalo...
Meni to kad gledam unazad, liči na urtikariju...odnosno, neka reakcija je ipak bila, možda ne baš urtike, ali nešto iz tog mlijeka mu nije odgovaralo...
Valjda kako je organizam sazrijevao i rastao, više nije bilo tih reakcija.
Konkretan savjet nemam niti ne znam, samo sam iznijela svoje iskustvo.
Ispričavam se na dužini teksta.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 11:37   #10
curke hvala na odgovorima...
već se vidi napredak...
promijenila položaj hranjenja, raskomotila dijete malo, stavila veću dudicu i flekice se povlače...
hvala...
duma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:22   #11

Znači,bio problem u naprezanju?
A šta`š sa gladošima?
Silikonsku rupu je teško iglom povećati.Ja sam mom sa nožem morala!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:06   #12
Ja i dalje ne vjerujem da je u naprezanju i maloj rupici na dudi problem, barem ne po opisu autorice. No, dobro, ak' vi tak kažete...
Drago mi je da je bebač OK. Pusa!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:24   #13
On poflekavi i kad mu dam čaj... hippov čaj od kamilice!
Znači nije problem bio u alergiji!
Jučer bila i kod pedijatrice, žena se čudi, pokazivali smo joj fotke kaj smo ga slikali kad je poflekavio i nemre vjerovat... A jučer je otkrila da ima užasno užasno osjeetljivu kožu... Polegla ga je na trbuh da ga posluša i kad ga je digla bušica mu je bila sva crvena... siroto malo osjetljivo
Uglavnom, kupila sam veće dude za flašicu i sad je puno bolje... miš mali sad lakše papa
duma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.