Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2008., 14:14   #81
http://www.gimpshop.com/download.shtml


http://www.gimp.org/about/

evo malo sam guglala i naišla na dva gimb programa. znaš li koji je bolji? jer mi se ne čini da su isti
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 09:46   #82
Photofiltre i Gimpshop su besplatni... Najbolji je Photoshop, naravno.

Gimp i Gimpshop su u osnovi isti, ali je ovaj drugi korisničkim interfejsom prilagođen tako da što je moguće više liči na Photoshop...

Photofiltre je najjednostavniji za rad, jedino što ne podržava rad sa lejerima, koliko mi je poznato, a to je dosta velika mana za neki iole ozbiljniji posao. Za obradu porodičnih fotki, pa čak i nešto više, sasvim je dobar...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 19:35   #83
Molim malu pomoć imam instaliran Photoshop cs 3 i fotić olympus sp-560uz i kada napravim slike u raw formati i prebacim ih na komp one su orf formatu, kada ih hoću otvorit sa photoshopom javlja mi grešku "Could not complete your reqvest because it is not the right kind document."
U čemu je problem i kako da ih otvorim u photoshopu??
holoversum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 19:41   #84
Potrazi na Adobe sajtu, mislim da postoji neki plug-in za raw.

Ja nisam znala za to pa sam si skinula Lightroom. Kojeg preferiram radi jednostavnosti.
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 10:18   #85
Photo album

Postoji li kakav program ili sta gdje bi se mogle spremiti slike kao u foto album?
Dakle neki program koji sluzi kao album za slike


help


curva-tamburello is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 16:10   #86
Već je pominjano, za to ti je odlična Google "Picasa 2", pogotovo što je besplatna...

Čim je instaliraš, skenira cijeli hard disk i prikaže ti hronološki sve fotografije koje imaš na njemu (nije uopšte važno gdje ih snimaš), a imaš i vrlo jednostavne i efikasne opcije za obradu, slanje (sa automatskim resize-om) preko maila...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:26   #87
http://www.photo-freeware.net/

evo ako već nije bilo...baš sam danas naletio na ovo...

znam da svi doma imamo haknute CS-ove, al sve više razmišljam o jednom proljetnom čišćenju

ima svakojakih programa za obradu fotki; naravno možda samo do koljena ovim profi programima, al ipak vrijedno spomena.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:38   #88
Nema zamjene za Adobe-ove proizvode i tocka.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:48   #89
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Nema zamjene za Adobe-ove proizvode i tocka.
dobar avatar
__________________
Backgammon klub Rijeka
thule is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 17:40   #90
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Nema zamjene za Adobe-ove proizvode i tocka.
naravno da nema, niti u ozbiljnim konkurentima a pogotovo u besplatnom segmentu...jedini je problem što većina ljudi ionako koristi samo 10-20% PS mogućnosti, a to se može kompenzirat na razne načine...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:23   #91
Pa ne znam bash...za neke segmente obrade radje koristim neke druge programe...npr. za hdr mi je bolje koristit photomatix
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 21:59   #92
totalni sam amater, ali bi htjela probati izbrisati slova sa jedne fotke .Dali ima jednostavan nacin da se u Photoshopu maknu slova sa fotke???
Best Bride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 09:59   #93
"Clone stamp" alat, pa polako i pažljivo, vrlo je jednostavno, nema drugog načina...

Zadnje uređivanje Dell : 29.05.2008. at 10:46.
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 11:27   #94
PSD

Kako izrezati sliku i napraviti psd? Ako mi netko moze poslati postupak!
Venus-my love is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 19:07   #95
Quote:
Venus-my love kaže: Pogledaj post
Kako izrezati sliku i napraviti psd? Ako mi netko moze poslati postupak!
cropaš u photoshopu, save as
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:15   #96
lightroom vs photoshop

moze li mi neko objasniti koja je sustinska razlika izmedju lightrooma i PS-a. evo hocu da instaliram lightroom jer sam cuo da je puno lakse manipulirati RAW file-ovima itd.

ima li neko iskustva u lightroomu? u cemu je fora?
400D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 20:34   #97
u principu je s lightroomom lakše manipulirati jpeg jer su svi slideri identični onima na raw pluginu.

kod raw-a je identično jer koriste isti raw konverter tj. procesor kojeg također koriste i elementsi. s lightroomom je malo zgodnije raditi jer svaku promjenu na fotki sprema i na nju se kasnije može vratiti. tu je i još mogućnost izrade web galerije i neke sitnice koje ne koristim...

uglavnom najbolje je dvoje. prvo u grubo namjestit slidere u LR-u pa ga spremit u dng kojeg ti automatski nakon izrade otvara PS
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 21:02   #98
al su to dva različita proizvoda, ko kosilica i motorna pila...istina je da su oba na dva takta i rade na mješavinu, al to je u principu sve što im je zajedničko.

LR je ponajviše preglednik i organizator fotki koji ima dosta jake alate za manipuliranje fotkama...Ps je sasvim druga priča, iako može sve što i LR, osmišljen je za puno više...osim što možeš manipulirat fotkama, isto tako možeš i stvoriti fotku...dok u LR-u nema stvaranja iz ničega. I tako se ta dva programa ne uspoređuju po onim stvarima koje oba mogu, već po onim stvarima u kojima su posebni. Baš kao što za formulu 1 nikad nećeš reći da neko vozi "auto", iako se i nju vozi, baš kao i svaku drugu škodu.
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:20   #99
Program za uređivanje slika

Jel zna netko neki manji program, a da se njime može oblikovat slika,
stanjivat, povecavat, stvari na slici..nešto kao photoshop..
znam da u pohotoshopu cs3 ili kako vec..,
se sve to može ali je prevelik..
pa ajd ako tko zna nek napiše..
hvala=)
__________________
When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Dreamer-girl89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:00   #100
Bilo tkoooo????????????
__________________
When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Dreamer-girl89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.