Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 19:29   #81
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Evo pravog mjesta za moje pitanje:
kako skinuti ostatke ljepila s unutarnje strane alu-felge od onih samoljepivih utega koji služe za balansiranje alu-felge? To izgleda kao neka obostrano ljepiva traka, olovnu pločicu sam maknuo, al na felgi je ostalo nešto što ne ide dolje niti noktom...
uzmi kozmetičke blazinice, natopi ih benzinom za čišćenje i ostavi na ljepilu 10-15 minuta
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 12:19   #82
Svasta sam tu procitao.

Evo neka nekom i pomognem.

Fen obavezno, treba industrijski fen sta (ne za kosu i frizere) grije, pali kozu, naljepnice i sve zivo. mislim da su 1400wata I nokti. Grijat treba oprezno i niposto zadrzavati fen na jednom mjestu jer uvijek mozes ostetiti lak.
Kad se skine ostatci ljepila sa laka se skidaju sa Ma-Fra Deca Flash (ima malo pakiranje u spreju). Moze na krpicu i suho ili se nasprica povrsina i ostavi 5-10min i poslije ispere miniwashem i vrucom vodom.
__________________
Bite my shiny metal ass
kamamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 13:18   #83
A kako skinut naljepnice koje fenom idu još gore nego bez njega? Zvuči nevjerojatno, ali je tako. Za sada je skinuto tek oko 40% auta uz tešku muku. S fenom naljepnica puca i ostaje trag ljepila. Ako se skida samo pažljivim odljepljivanjem ide sporo, ali u komadu i bez ostatka ljepila.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:25   #84
Eeeee, to ti znači da je stavljna šrot folija! :-D Poznato mi je to. Tu ti pomaže samo strpljivost.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:33   #85
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
A kako skinut naljepnice koje fenom idu još gore nego bez njega? Zvuči nevjerojatno, ali je tako. Za sada je skinuto tek oko 40% auta uz tešku muku. S fenom naljepnica puca i ostaje trag ljepila. Ako se skida samo pažljivim odljepljivanjem ide sporo, ali u komadu i bez ostatka ljepila.

Baš takav slučaj sam riješio sa 3M stripe off wheel.
Skidao sam s njim ostatke ljepila koji ostaju nakon skidanja oznaka sa lima, ostatke naljepnica čak i flekicu tekućeg metala koja je ostala uz rub letvice koja je bila zaljepljena istim.
Ako me sjećanje dobro služi nešto ispod 200 kuna je komad i nije puno jer uopće ne ošteti lak.


https://www.youtube.com/watch?v=HHKN5_UfDik
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 23:52   #86
Kak skinuti HR naljepnicu koja se od starosti i sunca zapekla i raspada se na braniku koji je od nelakirane plastike. Ne bih htio da ostane fleka tamo gdje je bila naljepnica.
Fuckman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:02   #87
Da pitam...imam naljepnicu od prijašnjeg vlasnika auta naljepljenu na zadnje staklo iznutra. Zadnja stakla su tvornički tamnije(Sportage), Zanima me dali u tvornici stavljaju foliju ili je staklo obojano pri izradi? Mogu li oštetiti to tvorničko zatamnjeno?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 16:48   #88
Skinuo noktima bez problema.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 19:02   #89
Quote:
-Cortez- kaže: Pogledaj post
Baš takav slučaj sam riješio sa 3M stripe off wheel.
Ostaci ljepila su najmanji problem. Jednostavno naljepnica ne ide dolje, ili ide sporije od puža...
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 09:36   #90
uzmite Zippo benzin i nanesite na ostate naljepnice... ide dole ko od šale a taj "benzin" ne nagriza lak.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:42   #91
Probaj ko što su ti rekli sa fenom ili ja sam na Cliu bio skido naljepnice od pizzeria bio je teretni pa smo ga flaknuli u gradski i uglavnom je imo naljepnica svuda al sam ja to skido sa antisilikonom, tekućina koju kupiš u con coloru il di već
Terminator775 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:56   #92
Trebam skinut naljepnicu sa stakla zadnjeg na autu ali problem je sta je naljepnica zaljepljena na grijacima pa me strah skidat skalpelom da ne ostetim,a toliko cvrsto je zaljepljena da nema sanse da ni jedan cosak mrvicu odljepljim
ima tko kakav savjet?
citala sam da se nacme skalpelom ili sl i posprica WDom ali nista od toga
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:09   #93
Nalja je iznutra naljepljena?? I kakve su to niti grijača kaj su tak blizu postavljene? Ima barem 1 cm razmaka između njih, ak ti to nije dosta, vozi nekom spretnijem...m

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:18   #94
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Nalja je iznutra naljepljena?? I kakve su to niti grijača kaj su tak blizu postavljene? Ima barem 1 cm razmaka između njih, ak ti to nije dosta, vozi nekom spretnijem...m

Tipkam dok vozim.....
iznutra da
naljepnica je preko grijaca zaljepljena da,velicine cca 3 prsta siroka i 4 dugacka.probala izmedju grijaca barem cosak da odignem da ju mogu dalje kidat ali nema sanse
cula sam da postoji neka tekucina kojom se ona namoci da se odigne,gdje to ima za kupit?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 00:01   #95
Zagrij fenom

Keep calm and use Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:00   #96
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Zagrij fenom

Keep calm and use Tapatalk
To sam htjela ali nemam tako dugacki produzni,u zgradi sam na 3.katu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 07:54   #97
Obično zgrade kod ulaza ili sličnih zajedničkih prostorija imaju utičnicu. Probaj provjeriti
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:20   #98
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
To sam htjela ali nemam tako dugacki produzni,u zgradi sam na 3.katu
Khm, upaljać nemaš? Ne za skurit ju, već zagrijat!

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:17   #99
Onda upali grijanje zadnje šajbe, pazi prste, i lagano probaj odlijepiti barem jedan komadić. Ako ne, vozi u BlackPearl ili Partes, oni imaju sredstava za otapanje ljepila na naljepnicama.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 10:29   #100
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Obično zgrade kod ulaza ili sličnih zajedničkih prostorija imaju utičnicu. Probaj provjeriti
Moja zgrada je stara nigdje blizu nema a i parking nije odmah tik do zgrade nazalost
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Khm, upaljać nemaš? Ne za skurit ju, već zagrijat!


Tipkam dok vozim.....
strah me da ne zapalim grijace

Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Onda upali grijanje zadnje šajbe, pazi prste, i lagano probaj odlijepiti barem jedan komadić. Ako ne, vozi u BlackPearl ili Partes, oni imaju sredstava za otapanje ljepila na naljepnicama.
mislim da toga nema u mom gradu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.