Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2012., 11:36   #3381
Quote:
Ja bih ti preporucio Dormeo Renew 3,5 ili 6 cm ovisno o tvojim zeljama, naravno kilaza neigra tu ulogu jer nadmadrac sluzi kao "zamjena" za postojeci madrac odnosno stavlja se na postojeci madrac ili nesto tipa kauc itd...to je samo ajmo to tako nazvati privremeno rijesenje ili stalno rijesenje za one koji nemaju novaca za madrac.
A zašto ne bi preporučili ovo:
http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...vod-397-softy-
1cm pjene više, poznato porijeklo i gustoća pjene i bolja navlaka za 100 kn manje. Da se razumijemo, ovo je jednako beskorisno kao i Dormeo.
afoj is offline  
Old 06.07.2012., 11:48   #3382
Quote:
osnovni razlog zašto loše spavaš je pritisak, tlak, pritisak tijela na madrac mora biti takav da dozvoljava protočnost krvih žila na dijelovima tijela koji su u dodiru sa madracem.
Netočno! pritisak samo utječe na mirnoću sna, ali ne i na rasterećenje kralježnice. Većina ljudi danas nema problem nemirnog sna već bolova u krelježnici i položaj kralježnice tokom spavanja bi trebao biti prioritet. Za to je bitno kako je madrac ergonomski napravljen.
Nikad se neću složiti da je subjektivan ljudski faktor nebitan u odabiru madraca, jer iz vlastitog iskustva znam da postoje materijali koji su mi ugodni i materijali koji mi nisu ugodni.
Masa ljudi reagira s gađenjem kad legne na memory pjenu i nema nikavog opravdanog razloga forsirati te ljude da kupuju memory madrace kad postoje vrlo dobri drugi materijali.
Da se priča o madracima svodi samo na tvrdo i mekano, sve bi bilo jednostavno , ali na žalost nije tako.
afoj is offline  
Old 06.07.2012., 19:15   #3383
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Netočno! pritisak samo utječe na mirnoću sna, ali ne i na rasterećenje kralježnice. Većina ljudi danas nema problem nemirnog sna već bolova u krelježnici i položaj kralježnice tokom spavanja bi trebao biti prioritet. Za to je bitno kako je madrac ergonomski napravljen.
Nikad se neću složiti da je subjektivan ljudski faktor nebitan u odabiru madraca, jer iz vlastitog iskustva znam da postoje materijali koji su mi ugodni i materijali koji mi nisu ugodni.
Masa ljudi reagira s gađenjem kad legne na memory pjenu i nema nikavog opravdanog razloga forsirati te ljude da kupuju memory madrace kad postoje vrlo dobri drugi materijali.
Da se priča o madracima svodi samo na tvrdo i mekano, sve bi bilo jednostavno , ali na žalost nije tako.
Afoj, ajde molim te pročitaj što si napisao.
Pritisak utiče na mirnoću sna ------e sad da rastavimo tu tvoju tvrdnju i vidomo što se u njoj krije ( inače je tvoj dosadašnji opus tvrdnji uglavnom bez ikakvog objašnjenja , realnog i mjerljivog, osim tvrdnje ja tako mislim )
Miran san znači san bez previše okretanja tocno ili netočno
malo okretanja znači više odmora za mišiće točno ili netočno
manje okretanja znači smanjenje opterećenja
moždanih impulsa koji naređuju mišićima da
okrenu tijelo jer je došlo do boli usijed smanjenja
hranjenja tijela krvlju na prepoterećenom dijelu
koji je u dodiru sa madracem točno ili netočno

okretanjem tijela teškog recimo 80 kg pedesetak
puta tokom noci prebacili smo cca 4 000 kg tereta toćno ili netočno

takav noćni rad umara mišiće i ne daje im priliku
za obnavljanje i pridržavanje cijelog koštanog
skeleta skopa sa kralježnicom točno ili netočno

Rastrećenje kralježnice je upravo to, dovođenje tijela , u takav položaj da pritisci budu pravilni i da ne budu preveliki jer samim prevelikim pritiskom kralježnica će isto tako trpiti i biti podvrgnuta povećanom opterećenu tokom spavanja.
Kroz pravilnu dijagnozu pritiska , pravilan odabir i madraca i podnice te naročito jastuka omogućujemo smanjen pritisak na cijelo tijelo a time i na kralježnicu.
Kad bi radio sa dijagnostikom toliko dugo kao ja onda bi vidio da stroj radi i da drži vodu i daleko je bolji od subjektivnog mišljenja kupca, a ono što ti ne želiš prihvatiti je da ne mora memory biti najbolji odabir, jer postoje i latexi i HR pjene koje su isto tako dobar odabir, i nećeš vjerovati , no ako je za odeređenu osobu dobro složena i PU pjena i ona može dati izvrsne rezultate što se tiče pritiska, a to što ona kjao materijal svojim nekim svojstvima zaostaje za modernim pjenama je druga stvar.

No kako tvoje mišljenje o rasterećenju kralježnice je za mene, a vjerujem i za sve forumaše koji ovo prate interesantno , to te molim da nam svima objasniš kako da to definiramo, ne ono, legneš i ako ti je fino onda je toto, nego kako znanstveno odabrati madrac na kojem će se kralježnica rasteretiti.
I bay the way ni ja se ne slažem sa tobom u hrpi toga, osim u tome da izvrsno znaš tehničke podatke
madraci is offline  
Old 06.07.2012., 21:38   #3384
Quote:
Rastrećenje kralježnice je upravo to, dovođenje tijela , u takav položaj da pritisci budu pravilni i da ne budu preveliki jer samim prevelikim pritiskom kralježnica će isto tako trpiti i biti podvrgnuta povećanom opterećenu tokom spavanja.
ali ti dobro znaš da postoje madraci koji će dati odlično površinsko rasterećenje, ali neće dovesti kralježnicu u pravilan položaj.

Quote:
PU pjena i ona može dati izvrsne rezultate što se tiče pritiska, a to što ona kjao materijal svojim nekim svojstvima zaostaje za modernim pjenama je druga stvar.
naravno da može. Ako se odabere dobra tvrdoća i dobro slože zone, madrac će raditi kao i svi drugi. To ipak ne opravadava kupnju, jer je vijek trajanja par godina, jer je disanje madraca nikakvo itd. itd.

...ma ovu priču smo prošli već 100 puta i neda mi se više. ...a sad mi je i zanimljiviji "agent" od tebe, pa lovim priliku da saznam sve tajne dormeo madraca.
afoj is offline  
Old 06.07.2012., 22:07   #3385
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Nisam meštar, ali ne bih vam preporučio da uzimate nadmadrace od memory pjene tanje od 5cm. Iako se ne slažem s većinom onog što piše "madraci", tu je potpuno u pravu, madrac od memory pjene debljine (3,5cm) i još k tome loše memory pjene je potpuno beskoristan i služi samo za punjenje džepova proizvođača.

Pravi nadmadraci, a to su oni s visinom jezgre preko 5cm i preko 50kg/m3 gustoće su skupi i s time se treba pomiriti.

to su ovi:
http://apollonia.hr/vmchk/TEMPUR-%7C...ypage.tpl.html
http://ergoactiv.net/memo-sens-voyager.html
http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...wmotion-200x90
http://www.hespo.hr/hespo/visco-topper/

neka me slobodno dopuni netko, ako ima još koji sličan proizvod na tržištu.

Sve ovo ostalo je magla i potpuno je beskorisno.

Konzum iz Srbije uvozi "naddušeke". Afoju, što kažeš?

http://www.memoform.rs/
Radoboj29 is offline  
Old 07.07.2012., 11:06   #3386
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovati da nakon toliko pisanja na forumu jos uvijek nisi shvatila zbog cega lose spavas i sto je to najvaznije da madrac bude odgovarajuci.
Eto uzeću ti na vrućinu da pišeš ove gornje retke.
Dakle Kajperinja, osnovni razlog zašto loše spavaš je pritisak, tlak, pritisak tijela na madrac mora biti takav da dozvoljava protočnost krvih žila na dijelovima tijela koji su u dodiru sa madracem.
Ali madraci, ja ne spavam lose, od kuda ti ta ideja?
kajpa is offline  
Old 07.07.2012., 19:44   #3387
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Konzum iz Srbije uvozi "naddušeke". Afoju, što kažeš?

http://www.memoform.rs/
šta reći? koju posluku porati!? mnogo lepi naddušeci.

sad bu propal Dormeo
afoj is offline  
Old 07.07.2012., 21:55   #3388
Ne budu lijen, posjeti Konzum, pregledaj robu i izvijesti svekoliko pučanstvo o dojmovima. Vidiš da ti narod vjeruje...
Radoboj29 is offline  
Old 08.07.2012., 19:21   #3389
Ima li tko kakva iskustva sa Harvey Norman Regent madracem? Namjeravala sam kupiti Hespo Magicstar, ovaj Regent je jeftiniji, isto ga proizvodi Hespo, ima 6 cm memory pjene, ispod je hladno lijevana pjena. Što mislite ipak Magicstar ili je ovaj Regent jednako dobar?
d@nijela is offline  
Old 08.07.2012., 19:31   #3390
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
...
ukoliko želite prozračnost sigurno nećete kupiti materijal koji najlošije diše (PU pjena)
...
Ukoliko ste skloni znojenju, kupite madrac od HR pjene ili latex
Dakle, ovi Oriolikovi
http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6
ne bi dolazili u obzir?

(Ovi s HR pjenom niti ne oglašavaju cijenu na internetu, izgleda da su nama nedostižno skupl. )

Zašto ne spominjete klasične madrace s opružnom jezgrom?
Nadam se da su oni dobri kod znojenja, ali izgleda smatrate da nešto drugo kod njih ne valja? Mog tatu muči križobolja.

Osim madraca s PU jezgrom, Oriolik ima još samo te s opružnom jezgrom,
http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7
a svi drugi proizvođači su izgleda puno skuplji. Već je na pr. Meblo neusporedivo skuplji
čak i uz trenutne popuste:
http://shop.meblo.hr/c-20-madraci-200x90.aspx
valli is offline  
Old 08.07.2012., 20:12   #3391
da li bi za madrac dužine 210 cm trebalo napraviti podnice u istoj toj duljini ili je okej ako uzmemo standardne od 200 cm? dal će se jako osjetiti manjak tih 10 cm?
marija82 is offline  
Old 08.07.2012., 21:45   #3392
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
da li bi za madrac dužine 210 cm trebalo napraviti podnice u istoj toj duljini ili je okej ako uzmemo standardne od 200 cm? dal će se jako osjetiti manjak tih 10 cm?
Sve podnice se već u startu rade kraće za 4cm od nazivne mjere i uže za 5-10mm. Na lošijim podnicama prva i zadnja letvice obično su pomaknute i do 8cm sa svake strane = nazivna mjera 200-4-8-8=180cm stvarne dužine podnice

evo i primjer: http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix

manjak u tom slučaju nije 10cm , već 30cm. Ukoliko naručite podnice za 210cm one će zapravo biti 206cm. Položaj prve i zadnje letvice diktira ostatak gubitka iskoristive dužine.
afoj is offline  
Old 08.07.2012., 21:51   #3393
Quote:
valli kaže: Pogledaj post
Dakle, ovi Oriolikovi
http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6
ne bi dolazili u obzir?

(Ovi s HR pjenom niti ne oglašavaju cijenu na internetu, izgleda da su nama nedostižno skupl. )

Zašto ne spominjete klasične madrace s opružnom jezgrom?
Nadam se da su oni dobri kod znojenja, ali izgleda smatrate da nešto drugo kod njih ne valja? Mog tatu muči križobolja.

Osim madraca s PU jezgrom, Oriolik ima još samo te s opružnom jezgrom,
http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7
a svi drugi proizvođači su izgleda puno skuplji. Već je na pr. Meblo neusporedivo skuplji
čak i uz trenutne popuste:
http://shop.meblo.hr/c-20-madraci-200x90.aspx
hladne pjene su uglavnom iznad 1000 kn, a i kvalitetni madraci s oprugama su preko 1000kn.
Klasični feder (bonell) neće puno pomoći po pitanju križobolje, a i prozračnost im je upitna jer i oni imaju sloj pjene i to u pravilu PU koji loše diše.
afoj is offline  
Old 08.07.2012., 23:32   #3394
afoj prijatelju nisam ovdje da se svadam tako da ja govorim ono sto znam sto sam provjerio, sad sto moja firma nije zastupnik drugih madraca nemoj meni govorit ^^
eku is offline  
Old 09.07.2012., 08:39   #3395
Quote:
eku kaže: Pogledaj post
afoj prijatelju nisam ovdje da se svadam tako da ja govorim ono sto znam sto sam provjerio, sad sto moja firma nije zastupnik drugih madraca nemoj meni govorit ^^
Prijatelju, nema tu svađe, samo sam reagirao na tvoju preporuku i napisao kako stvari stvarno stoje po pitanju dormeo madraca. Dormeo dovodi kupca u zabludu da kupuje vrhunski proizvod, a zapravo se radi o madracima koji su kod većine proizvođača znatno jeftiniji. ...budimo realni, to su obične spužvetine sa mrvom loše memory pjene koja je tu samo zbog deklaracije i reklame.

Ovo što si ti napravio nije preporuka već reklama. Bio bi red da onda navedeš par sličnih proizvoda, a ne samo "kupi dormeo, jer to je super". Ono što si ti propustio ,ja sam popunio. Na znam gdje tu prepoznaješ svađu. BTW imaš postavljena pitanja u vezi vrste, gustoće i porijekla dormeo pjena.
afoj is offline  
Old 09.07.2012., 09:00   #3396
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Sve podnice se već u startu rade kraće za 4cm od nazivne mjere i uže za 5-10mm. Na lošijim podnicama prva i zadnja letvice obično su pomaknute i do 8cm sa svake strane = nazivna mjera 200-4-8-8=180cm stvarne dužine podnice

evo i primjer: http://www.perfecta.hr/katalog/kateg...od-99-ergo-fix

manjak u tom slučaju nije 10cm , već 30cm. Ukoliko naručite podnice za 210cm one će zapravo biti 206cm. Položaj prve i zadnje letvice diktira ostatak gubitka iskoristive dužine.
uf, sad kad to ovako vidim, mda, trebalo bi onda uzet duže podnice. :/ niš, tako će onda bit. hvala na info!
marija82 is offline  
Old 09.07.2012., 13:22   #3397
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Prijatelju, nema tu svađe, samo sam reagirao na tvoju preporuku i napisao kako stvari stvarno stoje po pitanju dormeo madraca. Dormeo dovodi kupca u zabludu da kupuje vrhunski proizvod, a zapravo se radi o madracima koji su kod većine proizvođača znatno jeftiniji. ...budimo realni, to su obične spužvetine sa mrvom loše memory pjene koja je tu samo zbog deklaracije i reklame.

Ovo što si ti napravio nije preporuka već reklama. Bio bi red da onda navedeš par sličnih proizvoda, a ne samo "kupi dormeo, jer to je super". Ono što si ti propustio ,ja sam popunio. Na znam gdje tu prepoznaješ svađu. BTW imaš postavljena pitanja u vezi vrste, gustoće i porijekla dormeo pjena.
Svaka čast, Afoju! Treba razotkriti ove prodavače magle!

------------------------------------------------------------------------

Ljubitelji zdravoga spavanja ne bi smjeli propustiti večerašnju emisiju dr. Öza koji će tomu posvetiti više minuta svoga popularnoga šoua.

HTV1 emisiju prikazuje u 18:30.

P. S.

Zanimljivo je da Amerikanci ovoga liječnika turskoga podrijetla pišu Oz, a izgovaraju AZ.

Mi ga čitamo, po Vuku, kao OZ, a zapravo se čovjek zove EZ jer se znak "ö" isto izgovara u njemačkom i turskomu jeziku.
Radoboj29 is offline  
Old 09.07.2012., 13:54   #3398
Quote:
d@nijela kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakva iskustva sa Harvey Norman Regent madracem? Namjeravala sam kupiti Hespo Magicstar, ovaj Regent je jeftiniji, isto ga proizvodi Hespo, ima 6 cm memory pjene, ispod je hladno lijevana pjena. Što mislite ipak Magicstar ili je ovaj Regent jednako dobar?
Ima li itko savjet vezano uz ova dva madraca?
d@nijela is offline  
Old 09.07.2012., 19:00   #3399
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
ali ti dobro znaš da postoje madraci koji će dati odlično površinsko rasterećenje, ali neće dovesti kralježnicu u pravilan položaj.

naravno da može. Ako se odabere dobra tvrdoća i dobro slože zone, madrac će raditi kao i svi drugi. To ipak ne opravadava kupnju, jer je vijek trajanja par godina, jer je disanje madraca nikakvo itd. itd.

...ma ovu priču smo prošli već 100 puta i neda mi se više. ...a sad mi je i zanimljiviji "agent" od tebe, pa lovim priliku da saznam sve tajne dormeo madraca.
Afoj, opet tvoja stara boljka, neodgovor na ono što nisi u stanju odgovoriti.
Uz svo poštovanje moram ti reći da je navođenje tehničkih karakteristika madraca, nadmadraca i podnica usluga lijenim forumašima da to sami potrže i istraže, i ja poštujem i cijenim tvoju dobru volju da ih o tome obavijestiš

No tu izgleda prestaje tvoje znanje, ili je škrtost to pa ga ne želiš sa nama podijeliti.
kredibilitet je kad stojiš iza svojih izjava i dokazima,
Daqkle jasno i glasno.....kako ti definiraš i znaš , mjeriš ili što već madrac za koji tvrdiš da je kralježnica na njemu rasterećena.
Nemoj mi navoditi izjave o pjenama jer znamo da marketing trpi svašta, ako imaš znanja o tome fer je da ga podijeliš sa nama ili je tvoj doseg u biti tehnički podatak o sastavu jezgre.

ja tvrdim da je pritisak kad je pravilno raspoređen na madracu istovremeno i dokaz da je i kralježnica pravilno rasterećena tj da je u pravilnom položaju i to znaš i sam čime mogu pokazati i dokazati.
a ti...kako ti znaš koji madrac rasterećuje kralježnicu.

Znaš kako se kaže, ili reci ili šuti zauvijek je nemaš sto reći
madraci is offline  
Old 09.07.2012., 19:04   #3400
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ali madraci, ja ne spavam lose, od kuda ti ta ideja?
U krivom licu sam napisao opis,
trebalo je

lose spavate jer je pritisak prevelik, ne da bas ti lose spavas,kužiš.ne

iznenadilo me da nakon toliko pisanja ti nije postalo jasno da je pritisak, prejak pritisak na tijelo uzrok losem snu jer dovodi do okretanje tj. fizičkog rada tokom noći , umjesto rekuperavanja mišića,
madraci is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.