Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 07:05   #1
Kada ti ne oproste

Ne znam je li postoji ovakva tema, ako da, onda se ispričavam.

Uglavnom. Jednom, u blaže pijanom stanju sam bila brutalno iskrena prema jednoj osobi koja mi nije toliko bliska, ali je bliska sa meni tada jako bliskom prijateljicom.


Shvatila sam u jednom poglavlju svog života....nekih mjesec dana nakon incidenta, da sam bila stvarno oštra, i da nije bilo u redu od mene da izjavim onako okrutne stvari, te mi je "palo" na pamet da se ispričam.
Stvarno sam imala jaki poriv da to učinim!


Furthermore, dotični se ponašao jako nezrelo i nakon moje isprike rekao:

"Nema šanse da ti oprostim!!" (onako povišenim tonom....)
Ostala sam cool i sama sebi rekla neka mu tamo, ionako je to njegova ljutnja.

I da, taj njegov odgovor je upravo potvrdio sve one "epitete" s kojima sam ga opisala. Upss....



Zanima me zašto ljudi ne mogu oprostiti???
Je li stvarno tako lako pogoditi nečiji ego i da se ta osoba ne može odvojiti od svojeg JA i postupiti humano, a to znači oprostiti.


Al opet, kaže se: "Ljudski je griješiti, božanski opraštati!"



Sve ovo ne bih nikad spomenula, nigdje, da nedavno nisam čula da me je ta ista osoba htjela ogaditi pred mojim prijateljima!
(Nije uspjela, ofc. A meni nikad nije palo na pamet da se spuštam tako nisko. Jedina stvar kad me pitaju u vezi njega što kažem je da mi je antipatičan.)




Molim vas da mi ukažete da nisam jedina budala na ovom svijetu koja se išla iskreno ispričati i nije dobila odgovor: Prihvaćam ispriku!



Istina je da nisam ništa očekivala i da sam se ispričala jer sam to imala na savjesti.


Eto....molim komentare da budu konkretni. Znači primjeri ili savjeti!!!






Hvala!
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 07:50   #2
Quote:
silly_lovefool kaže: Pogledaj post
Ne znam je li postoji ovakva tema, ako da, onda se ispričavam.

Uglavnom. Jednom, u blaže pijanom stanju sam bila brutalno iskrena prema jednoj osobi koja mi nije toliko bliska, ali je bliska sa meni tada jako bliskom prijateljicom.


Shvatila sam u jednom poglavlju svog života....nekih mjesec dana nakon incidenta, da sam bila stvarno oštra, i da nije bilo u redu od mene da izjavim onako okrutne stvari, te mi je "palo" na pamet da se ispričam.
Stvarno sam imala jaki poriv da to učinim!


Furthermore, dotični se ponašao jako nezrelo i nakon moje isprike rekao:

"Nema šanse da ti oprostim!!" (onako povišenim tonom....)
Ostala sam cool i sama sebi rekla neka mu tamo, ionako je to njegova ljutnja.

I da, taj njegov odgovor je upravo potvrdio sve one "epitete" s kojima sam ga opisala. Upss....



Zanima me zašto ljudi ne mogu oprostiti???
Je li stvarno tako lako pogoditi nečiji ego i da se ta osoba ne može odvojiti od svojeg JA i postupiti humano, a to znači oprostiti.


Al opet, kaže se: "Ljudski je griješiti, božanski opraštati!"



Sve ovo ne bih nikad spomenula, nigdje, da nedavno nisam čula da me je ta ista osoba htjela ogaditi pred mojim prijateljima!
(Nije uspjela, ofc. A meni nikad nije palo na pamet da se spuštam tako nisko. Jedina stvar kad me pitaju u vezi njega što kažem je da mi je antipatičan.)




Molim vas da mi ukažete da nisam jedina budala na ovom svijetu koja se išla iskreno ispričati i nije dobila odgovor: Prihvaćam ispriku!



Istina je da nisam ništa očekivala i da sam se ispričala jer sam to imala na savjesti.


Eto....molim komentare da budu konkretni. Znači primjeri ili savjeti!!!






Hvala!
Primjeri... recimo nakon situacije kad bivaš verbalno napadnut od trojice i pokušavaš argumentirano kontrirati ali sve prebace na tebe i ti unatoč svemu smogneš snage i razloga da se ispričaš, a bivaš najgrublje odbijen da ta isprika nema svrhe...

ma kakvi... ima nas još
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 09:33   #3
A sto kaze tvoj ego ,
da jedna njegova, ah tako humana, aktivnost nije prihvacena?
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:24   #4
Quote:
silly_lovefool kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi ukažete da nisam jedina budala na ovom svijetu koja se išla iskreno ispričati i nije dobila odgovor: Prihvaćam ispriku!
Nisi jedina. Samo ako ga nisi maliciozno izvrijeđala, nego bila brutalno ISKRENA u čemu je problem?
Ok, kažeš možda nije bilo tvoje mjesto da kažeš neke stvari i to, ali ako si bila iskrena, osoba to nije u stanju prihvatit, zašto bi ti njeno mišljenje poslije i radnje bile iole bitne?
Ja daleko daleko više cijenim ljude koji imaju muda bit iskreni prema meni nego bilo koje druge.

Da, ljudima krhkog ega je lako biti povrijeđen i nije lako oprostiti. Ti si se ispričala, ok, da umiriš svoju savjest i da pokažeš da nisi ne znam, neka oštrokondža. Prihvaćanje isprike iskreno i nije toliko bitno ako misliš ono što si rekla. A misliš.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 11:46   #5
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Primjeri... recimo nakon situacije kad bivaš verbalno napadnut od trojice i pokušavaš argumentirano kontrirati ali sve prebace na tebe i ti unatoč svemu smogneš snage i razloga da se ispričaš, a bivaš najgrublje odbijen da ta isprika nema svrhe...

ma kakvi... ima nas još
Da...znam to...pokušavam ne upadati u takve prepirke, jer znam kako su ljudi jednostavno sretni kad mogu nekoga pobijedit svojim besmislenim razmišljanjima, a sa vrlo malo razumijevanja ili logike.

Ugl. grozan osjećaj...kažeš sorry....a nisi kriv....ali to je druga stvar.
Svi imamo pravo na mišljenje.

Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
A sto kaze tvoj ego ,
da jedna njegova, ah tako humana, aktivnost nije prihvacena?
Haha....na kojem je ovo jeziku....ne razumijem baš...

Ne....svi imamo ego...ali nekada bi bilo poželjno da ga zaboravimo.
Samo me interesira...ako mi ne može oprostiti i još govori loše o meni mojim frendovima....onda iza toga stoji nešto.

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Nisi jedina. Samo ako ga nisi maliciozno izvrijeđala, nego bila brutalno ISKRENA u čemu je problem?
Ok, kažeš možda nije bilo tvoje mjesto da kažeš neke stvari i to, ali ako si bila iskrena, osoba to nije u stanju prihvatit, zašto bi ti njeno mišljenje poslije i radnje bile iole bitne?
Ja daleko daleko više cijenim ljude koji imaju muda bit iskreni prema meni nego bilo koje druge.

Da, ljudima krhkog ega je lako biti povrijeđen i nije lako oprostiti. Ti si se ispričala, ok, da umiriš svoju savjest i da pokažeš da nisi ne znam, neka oštrokondža. Prihvaćanje isprike iskreno i nije toliko bitno ako misliš ono što si rekla. A misliš.

Da...ja se definitivno jesam osjećala bolje i zaboravila na tu situaciju nakon isprike. Ali on valjda ne želi da zaboravim, čim mi je rekao: Nema šanse da ti oprostim!

Želi da se kajem?? To mi je smiješno.
Žalosno smiješno.
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 16:22   #6
uff..imam i ja takva dva primjera....

s ovim jednim frendom, vise nisam u nikakvim kontaktima...a s drugim je onak nategnuto..nije ko prije...

prva situacija je bila totalna bzvz, glupa, djetinjasta itd.....frend je ocekivao moju ispriku sto meni ni dan danas ne pada na pamet buduci da je sve bila zezancija koja se provlacila cijelu vecer, od strane cijele ekipe, no on je moj smijeh protumacio kao izrugivanje dok od drugih, na istu temu, nije..buduci da sam s njim vec imala takvih scena, i uvijek se u ime prijateljstva ispricavala i povukla.....sad sam cvrsto ostala kod svog stajalista da se nemam za sto ispricati. on se duri i dalje, presao preko naseg prijateljstva ko da ga nikad nije ni bilo, tako da u principu ne zalim u svezi svoje odluke.

druga situacija je ukljucivala moju ispriku, iako nisam bas u potpunosti shvacala zasto bi ja snosila krivicu a ne osoba koja je direktno profitirala iz te situacije ali...naletila sam na famoznu "decki se drze zajedno".....

ne zalim ni za jednim ni za drugim....cista sam pred sobom i znam koja je bila stvarna intencija....
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 16:33   #7
ni ja ti ne bi oprostila
ne razumijem kako si ljudi dopuste da rade i govore svakakve gadarije, i onda misli da ako kazu "oprosti" sve je okej i ko da se nije nista desilo!?
pa daj promisli prije nego sto nekog brutalno izvrijedas i kazes mu stvari koje ocito ne zasluzuje (jer ti je poslje bilo zao sto si rekla i imala si potrebu ispricati se sto znaci da mislis da si pogrijesila i da taj doticni to nije zasluzio)..

preko nekih stvari je tesko prijeci, i potrebno je puno vise od riječi oprosti da se nekom oprosti.
w.stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:03   #8
ne bi ti ni ja oprostio a ja sam inače baš miroljubiv

a baš to,zašto bi samo 'oprosti' ispravilo sve,prvo izvrijeđaš nekog a uz to još kao da želiš toj drugoj osobi dio odgovornosti pripisat tj. neće kao oprostit jer ima preveliki ego

a mozda je i u cijeloj prici osoba zbilja neki snob koja je zasluzila vrijeđanje
Zzbunjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:24   #9
Brutalna iskrenost je ponekad kudikamo gora stvar od najgore uvrede koju možes smislit.
Drugo, nije samo bitna isprika kojom, jeli, skidaš stvar sa savjesti... već je bitan i način na koji to veliš. Mislim da većina može skužit kad je isprika iskrena ili pak kad je riječ samo o formalnosti.
Zatim, različito doživljamo uvrede, što je za nekog beznačajno za drugog je kraj svijeta... naprosto nismo svi jednako osjetljivi.
No, bit stvari je, kao što je netko gore primjetio, da ti je ego malo dobio po piksi zato što ovaj nije htio prihvatit tvoju skrušenu ispriku ... jebiga, bit će bolje drugi put.

Osobno, lako opraštam, ali malo teže zaboravljam... otkantao sam samo jednu osobu, nije da joj nisam oprostio, ali taj oprost je beznačajna stvar, više radi mene nego radi nje, jer ona više nema mogućnosti povratka u moj svemir.

Tak da jednostavno ima svakakvih situacija i ni sam nisi siguran kak ćeš ragirat, možeš samo laprdat o tome.
nitko&ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:19   #10
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
ni ja ti ne bi oprostila
ne razumijem kako si ljudi dopuste da rade i govore svakakve gadarije, i onda misli da ako kazu "oprosti" sve je okej i ko da se nije nista desilo!?
pa daj promisli prije nego sto nekog brutalno izvrijedas i kazes mu stvari koje ocito ne zasluzuje (jer ti je poslje bilo zao sto si rekla i imala si potrebu ispricati se sto znaci da mislis da si pogrijesila i da taj doticni to nije zasluzio)..

preko nekih stvari je tesko prijeci, i potrebno je puno vise od riječi oprosti da se nekom oprosti.
Zašto si dopuštam biti iskrena? Zato jer mi je preko glave isforsiranog, umjetnog, licimjernog, bahatog, arogantnog i "ja sam popio svu pamet svijeta" ponašanja.

Ta osoba je rekla da bi isto meni mogla reći svašta, a nije...je li sad on dostojanstveniji ili samo licimjerni gad koji u očima drugih želi ispast dobrica??
Meni nije problem da mi osoba svašta kaže....ako to ima neki smisao!

Ja sam njemu rekla neke stvari jer sam bila povrijeđena, a to sam i rekla.
Isprika je bitna i nije nikad kasno za nju.

Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
ne bi ti ni ja oprostio a ja sam inače baš miroljubiv

a baš to,zašto bi samo 'oprosti' ispravilo sve,prvo izvrijeđaš nekog a uz to još kao da želiš toj drugoj osobi dio odgovornosti pripisat tj. neće kao oprostit jer ima preveliki ego

a mozda je i u cijeloj prici osoba zbilja neki snob koja je zasluzila vrijeđanje
Pa već sam ovo objasnila...

Nije stvar u egu trenutno....Nego u tome da je ON pričao mojim frendovima da sam ovakva i onakva. Kako to odjednom? Ja sam već odavno zaboravila na sve.

Nisam očekivala išta ispravitit, nego očistiti savjest!! A vjerujem da ima slučajeva gdje je netko nekome rekao nešto uvredljivo i nije se ispričao.

Formalna ili ne! Moja isprika je bila s dobrom namjerom i iskrena. On se ponijeo bahato i za par minuta sam vidjela kako je zapeo i pao....i pomislila...hej, pa ne trebam sad ja tu vršit svetu dužnost pokajnice cijeli život, kad osobu koja ne zna oprostiti isti moment kazni Bog.

Quote:
nitko&ništa kaže: Pogledaj post
Brutalna iskrenost je ponekad kudikamo gora stvar od najgore uvrede koju možes smislit.
Drugo, nije samo bitna isprika kojom, jeli, skidaš stvar sa savjesti... već je bitan i način na koji to veliš. Mislim da većina može skužit kad je isprika iskrena ili pak kad je riječ samo o formalnosti.
Zatim, različito doživljamo uvrede, što je za nekog beznačajno za drugog je kraj svijeta... naprosto nismo svi jednako osjetljivi.
No, bit stvari je, kao što je netko gore primjetio, da ti je ego malo dobio po piksi zato što ovaj nije htio prihvatit tvoju skrušenu ispriku ... jebiga, bit će bolje drugi put.

Osobno, lako opraštam, ali malo teže zaboravljam... otkantao sam samo jednu osobu, nije da joj nisam oprostio, ali taj oprost je beznačajna stvar, više radi mene nego radi nje, jer ona više nema mogućnosti povratka u moj svemir.

Tak da jednostavno ima svakakvih situacija i ni sam nisi siguran kak ćeš ragirat, možeš samo laprdat o tome.

Da....ovo je bila brutalno iskrena uvreda...sasuta tako u lice da je osoba mogla....ili uzvratitit ili ignorirati. On se pjenio, ali nije uzvratio....i čini mi se da ga gnjev prema meni još drži.






Meni nije bitno da mi oprosti jer sam se ispričala. To sam navela da bi shvatili ponašanje, tako se zove tema i sve....ali ŠTO SE NALAZI U UMU TIH LJUDI?


Ovi gore su mi rekli, ja ti ne bih oprostila, preko uvrede se teško prelazi, znamo kad je isprika iskrena....To je sve u redu, ali ne daje odgovor na moje pitanje.


A kako je to ne oprostiti?? PA on mora živjeti sam sa sobom svaki dan. Njega to još drži, a od toga ima ohoho mjeseci.


Svi ljudi koji su bili prisutni u tom trenutku mi nisu ništa zamjerili....na takvom ponašanju jer su shvatili zašto sam sve to rekla. Jedino me jedna ženska gleda ispod oka....NE VOLI ME!

Kakvi su oni koji ne mogu oprostiti???
Je li ponos uvijek tako bitan, i sprječavanje da dopre do tebe neki dublji osjećaj?


Nije sad stvar u mom primjeru, nego kako vi gledate na takve ljude i jeste li kad tako postupili i ZBOG ČEGA??? Ponosa, ta vam osoba nije nikad bila draga ili ste prekompetitiivni u životu i ne volite ljude koji kritiziraju???

Zašto je nekima i dalje najljepši zvuk zvuk ulizivanja?
Kakvi su TO ljudi??
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:07   #11
ti se meni cinis ovak malo nervozna
kažu da čaj od kamilice ujutro umirujuće za živce djeluje


a cekaj sta ti oces tocno,zas ti je bitno da on prihvati ispriku,da moš mirno spavat?jel o tom cijela prica?...sta nikad nisi vidjela da se neki ljude
ne podnose

cuo sam da se ljudi posvadjaju i vise nikad ne pricaju a ti se cudis sto ti ispriku ne prihvati
Zzbunjeni is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.05.2011., 21:57   #12
Ono što pijan govori, trijezan misli. To je istina.
Pouka - nemoj piti ili budi iskrena i to se ne može dogoditi.
Ja sam na tvojoj strani, s tom razlikom da sam ja uvijek i sa svakim otvorena i ne može mi se dogoditi da mi u alkoholu nešto omakne. Da bi toj osobi bilo manje bolno to što je čula od tebe, možda si trebala reći to isto u nekoj normalnoj konverzaciji. Ovako se stječe drugačiji dojam. Mada je rezultat isti, rekla si istinu. Ili svoje mišljenje, koje toj osobi može biti važno i ne mora. Iz tog razloga ne razumijem zšto se ljudi vrijeđaju kada umjesto hvalospjeva čuju i onu drugu stranu.

Kad bi svi bili iskreni i otvoreni, tj. pošteni, manje bi zla bilo.
Većina ne može podnijeti istinu, upravo zbog samoveličine.
Danas se diplomacija, tj. govor u rukavicama veliča do nebesa. A iza leđa....znamo šta se dogodi.
Da se razumijemo, nije potrebno vrijeđati ljude. Ali je pomalo tužno gledati mnoge kako žive u uvjerenju da su direktori svemira.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:33   #13
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
ti se meni cinis ovak malo nervozna
kažu da čaj od kamilice ujutro umirujuće za živce djeluje


a cekaj sta ti oces tocno,zas ti je bitno da on prihvati ispriku,da moš mirno spavat?jel o tom cijela prica?...sta nikad nisi vidjela da se neki ljude
ne podnose

cuo sam da se ljudi posvadjaju i vise nikad ne pricaju a ti se cudis sto ti ispriku ne prihvati
Lijepo sam objasnila.
Nervozna? haha...jel to dojam stečen na temelju uskličnika?...
Zvučiš mi nezrelo i zbunjeno.

Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Ono što pijan govori, trijezan misli. To je istina.
Pouka - nemoj piti ili budi iskrena i to se ne može dogoditi.
Ja sam na tvojoj strani, s tom razlikom da sam ja uvijek i sa svakim otvorena i ne može mi se dogoditi da mi u alkoholu nešto omakne. Da bi toj osobi bilo manje bolno to što je čula od tebe, možda si trebala reći to isto u nekoj normalnoj konverzaciji. Ovako se stječe drugačiji dojam. Mada je rezultat isti, rekla si istinu. Ili svoje mišljenje, koje toj osobi može biti važno i ne mora. Iz tog razloga ne razumijem zšto se ljudi vrijeđaju kada umjesto hvalospjeva čuju i onu drugu stranu.

Kad bi svi bili iskreni i otvoreni, tj. pošteni, manje bi zla bilo.
Većina ne može podnijeti istinu, upravo zbog samoveličine.
Danas se diplomacija, tj. govor u rukavicama veliča do nebesa. A iza leđa....znamo šta se dogodi.
Da se razumijemo, nije potrebno vrijeđati ljude. Ali je pomalo tužno gledati mnoge kako žive u uvjerenju da su direktori svemira.
Trebala sam mu to reći jedan na jedan, ali eto...dogodilo se da sam bila previše temperamentna, izritirana situacijom (kako glumi nekog dobricu i pamtenjakovića....pa sam eto prekardašila. Ali isprika je išla jer je on bliska osoba meni bliske osobe. Radi sebe i nje sam to učinila.)

Teško je govoriti istinu jer svi vole riječi sa šećerom! Ja nisam takva...ne znam je li nažalost ili na sreću u ovakvom svijetu...


Pitanje još uvijek stoji: zašto ljudi ne mogu oprostiti? (nevezano za ovog tipa)


Btw: odvojila sam se od tog društva, i da...ne pijem više u blizini ljudi koje ne podnosim.......da ne bi bilo da ponavljam grešku...


Hvala! Najkvalitetniji odgovor!
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:12   #14
ne bih se uopce slozila s tobom.
zasto upakiras uvrede i grozne stvari koje si izgovorila u celofan "iskrenosti"?
svi si dozvole biti nepristojni i govoriti ruzne stvari nekome jer "su oni jako iskreni"..
ko kaze da je njega zanimalo tvoje misljenje!? trebala si ga zadrzati za sebe..
mogu i ja tebe sad izvrijedati, reci ti da nisi pretjerano pametna, vrlo si gruba i neodgojena, bla bla i onda reći- ali ja sam samo iskrena!

ako ti netko ne pase ( kao sto ti on nepase) nemoj se druziti s njim i makni se od takve osobe..
ali nemas pravo vrijedati jer to sto si ti izgovorila nije nekakva konstruktivna kritika, ves ciste uvrede koje su tvoje misljenje i zadrzi ih za sebe dok te netko ne pita.
ili barem reci na ljepsi nacin sta te smeta i zasto, bez vrijedanja!!

drugo, ja se ispricavam nekome kad mislim da sam pogrijesila. i kad mi je zao.
a ti navodno stojis iza svojih rijeci, i sve to mislis o tom decku, pa zasto se onda ispricavas ako mislis da nisi rekla nista sto nisi trebala!?
u svoj svojoj iskrenosti si zaboravila na lijepo ponasanje i osnovnu kulturu.
i prestani pit ako postajes takva vjestica!
ups, sori, samo sam iskrena..

ljudi ne mogu oprostiti jer ne zasluzuju svi oprost.
nekad jedna rijec nije dovoljna nego treba djelima pokazati da ti je zao.
da mene netko izvrijeda u drustvu pred svima, ponavljam, ne bi se druzila s takvom osobom nit bi oprostila.
da mi kaze nasamo sta joj smeta i ne u stilu "glupa si i mutava" nego stvarne kritike- naravno da se ne bi ljutila.

Zadnje uređivanje w.stella : 03.05.2011. at 18:26.
w.stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:23   #15
Izgleda da tebe više boli njegov neoprost, nego njega tvoja brutalna iskrenost.

A stella ti je napisala baš pametan post! Pa čak i odgovor zašto neki ne mogu oprostiti (tj. točnije - ne žele oprostiti).
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:44   #16
Quote:
silly_lovefool kaže: Pogledaj post

Molim vas da mi ukažete da nisam jedina budala na ovom svijetu koja se išla iskreno ispričati i nije dobila odgovor: Prihvaćam ispriku! .
Nisi ... niti si budala, niti si jedina kojoj isprika nije prihvaćena

Quote:
Istina je da nisam ništa očekivala i da sam se ispričala jer sam to imala na savjesti.
O da, očekivala si ... prihvaćanje tvoj iskrene isprike, inače ne bi sada bila uznemirena.

I sad kad je zbog svoje taštine on odbio tvoju ispriku, tebe u stvari mori tvoja vlastita taština - osjećaš se kao budala jer si se ponizila izvinjavajući se. Nije tebi problem njegovo ne prihvaćanje isprike nego tvoj povrijeđeni ego jer te odbio. To je tvoj pravi problem što se tiče ove teme. Šta se radi kad je ego povrijeđen? Ništa, isto kao sa svim manjim ranama i ogrebotinama - ta povreda će sama zarasti.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 09:08   #17
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
ne bih se uopce slozila s tobom.
zasto upakiras uvrede i grozne stvari koje si izgovorila u celofan "iskrenosti"?
svi si dozvole biti nepristojni i govoriti ruzne stvari nekome jer "su oni jako iskreni"..
ko kaze da je njega zanimalo tvoje misljenje!? trebala si ga zadrzati za sebe..
mogu i ja tebe sad izvrijedati, reci ti da nisi pretjerano pametna, vrlo si gruba i neodgojena, bla bla i onda reći- ali ja sam samo iskrena!
Ovdje nije riječ o meni.
Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
ako ti netko ne pase ( kao sto ti on nepase) nemoj se druziti s njim i makni se od takve osobe..
ali nemas pravo vrijedati jer to sto si ti izgovorila nije nekakva konstruktivna kritika, ves ciste uvrede koje su tvoje misljenje i zadrzi ih za sebe dok te netko ne pita.
ili barem reci na ljepsi nacin sta te smeta i zasto, bez vrijedanja!!
To i radim.




Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
drugo, ja se ispricavam nekome kad mislim da sam pogrijesila. i kad mi je zao.
a ti navodno stojis iza svojih rijeci, i sve to mislis o tom decku, pa zasto se onda ispricavas ako mislis da nisi rekla nista sto nisi trebala!?
u svoj svojoj iskrenosti si zaboravila na lijepo ponasanje i osnovnu kulturu.
i prestani pit ako postajes takva vjestica!
ups, sori, samo sam iskrena..
Ja kad sam se ispričala, to sam i mislila! Ja i dalje ne mijenjam mišljenje o njemu kao osobi, samo mi je bilo krivo jer sam postupila pregrubo. Svima se događa, čak i najškolovanijima i najodgojenijima.

Hvala na kritici!



Quote:
w.stella kaže: Pogledaj post
ljudi ne mogu oprostiti jer ne zasluzuju svi oprost.
nekad jedna rijec nije dovoljna nego treba djelima pokazati da ti je zao.
da mene netko izvrijeda u drustvu pred svima, ponavljam, ne bi se druzila s takvom osobom nit bi oprostila.
da mi kaze nasamo sta joj smeta i ne u stilu "glupa si i mutava" nego stvarne kritike- naravno da se ne bi ljutila.
Najzanimljivije je to što je VEĆINA ko ti.
Nisam ja savršena...ni približno...ali sam jako iskrena i ne volim licimjerne ljude....koji govore jedno, a drugo rade.

Znači kod tebe ne postoji ni jedna situacija gdje si nešto rekla i bilo ti je žao i išla se ispričati jer si bila gruba (ili si slatkorječivi tip osobe) i ispričala se i dobila odgovor: Nema šanse da ti oprostim! ??

Ako ne....onda ne razumiješ...ako ne razumiješ...onda govoriš presubjektivno...


Uglavnom. Ja uvijek opraštam...istog trenutka...jbg...neću živjet vječno!
__________________
Hot Iced Steamed Chocolate Vanilla Caramel Dark Latte Mocha Frappuccino Cappuccino Macchiato Coffee, Double or Triple (not sure) and extra Whipped Cream Syrup, make it all Decaf, ...yeah...thanks...
silly_lovefool is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:42   #18
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Nisi jedina. Samo ako ga nisi maliciozno izvrijeđala, nego bila brutalno ISKRENA u čemu je problem?
Problem je jer brutalna iskrenost traži brutalno prihvaćanje tuđe iskrenosti.

"Istina" se ne sipa u lice, to je obično znak nepoštivanja drugih bića oko sebe i produkt nerazmišljanja.

Ne vidim zašto bi se u slučaju isprike nužno očekivalo da druga strana oprosti?
Opet nepoštivanje.


U ovom slučaju nadam se da će autorica naučiti lekciju.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 11:00   #19
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Problem je jer brutalna iskrenost traži brutalno prihvaćanje tuđe iskrenosti.
pa slažem se. Zato i kažem - ako je u pitanju bila iskrenost, čemu ispričavanje? Eventualno bi se mogao ispričat u stilu- jebiga, sorry bio sam cuga, pa sam formirao rečenice malo grublje, jer si me nadrkao sa svojim sranjima, ali basically stojim iza onoga što sam rekao, ako to ne možeš prihvatit, jebiga.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 12:40   #20
Quote:
silly_lovefool kaže: Pogledaj post
Ovdje nije riječ o meni.
Uglavnom. Ja uvijek opraštam...istog trenutka...jbg...neću živjet vječno!
Ovdje je riječ o tebi naravno.

Iako bi ti voljela govoriti o ljudima koji opraštaju, kao boljim i čovječnijim osobama od ljudi koji ne opraštaju tako lako, to nije tvoja tema - tema je, onakva kako si stavila naslov: KAD TI NE OPROSTE. U skladu s njom gledaj što se dešava u tvom unutarnjem prostoru, jer ti nije oprošteno... dešava se zbrka, gledaj u tu zbrku i vidjet ćeš, kako sam ti rekla u gornjem postu - tvoj vlastiti povrijeđeni poniženi ego. Em je tvoja brutalnost bila neprihvatljiva i tebi i njemu, em je tvoja poniznost ispričavanja neprihvatljiva i tebi i njemu ....
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.