Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 12:25   #201
dobar dan svima.I ja sam si kupila njufića(barem sam mislila da je dok nisam otišla kod veterinara).Kupila sam mješanca njufića i hrvatskog ovčara i platila ga 1200 kuna. jako sam se razočarala u ljude od kojih sam kupila psa. Sada bi ga htjela prodat(ima 3 mj.),jer nije ono sta sam trazila,a platila sam. Postoji li netko tko mi zeli poklonit stene njufa?
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 12:38   #202
Quote:
lelaiodon kaže: Pogledaj post
dobar dan svima.I ja sam si kupila njufića(barem sam mislila da je dok nisam otišla kod veterinara).Kupila sam mješanca njufića i hrvatskog ovčara i platila ga 1200 kuna. jako sam se razočarala u ljude od kojih sam kupila psa. Sada bi ga htjela prodat(ima 3 mj.),jer nije ono sta sam trazila,a platila sam. Postoji li netko tko mi zeli poklonit stene njufa?

hehe ovo je dobra baza....uglavno da vam veterinar nije rekao da je mjesanac ne bi ni doznali o cemu se radi....

a da se ostavite kucnih ljubimaca i pređete na neki drugi hobi jer očigledno želite marku a ne živo biće koje bi vam trebao biti doživotni prijatelj i u dobru i u zlu...
ro_za is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:31   #203
Quote:
ro_za kaže: Pogledaj post
hehe ovo je dobra baza....uglavno da vam veterinar nije rekao da je mjesanac ne bi ni doznali o cemu se radi....

a da se ostavite kucnih ljubimaca i pređete na neki drugi hobi jer očigledno želite marku a ne živo biće koje bi vam trebao biti doživotni prijatelj i u dobru i u zlu...
nije da zelim marku,ali ako sam ga posteno platila onda sam valjda trbala i dobiti ono sta sam platila. Zar nije tako? kako bi tebi bilo da su te ovako zeznuli?
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:44   #204
Quote:
lelaiodon kaže: Pogledaj post
dobar dan svima.I ja sam si kupila njufića(barem sam mislila da je dok nisam otišla kod veterinara).Kupila sam mješanca njufića i hrvatskog ovčara i platila ga 1200 kuna. jako sam se razočarala u ljude od kojih sam kupila psa. Sada bi ga htjela prodat(ima 3 mj.),jer nije ono sta sam trazila,a platila sam. Postoji li netko tko mi zeli poklonit stene njufa?

Da, mjesanca ces SIGURNO prodati... mos' mislit!
Razumijem da si razocarana, al sad sta je - tu je. Na neki nacin sama si kriva jer si isla u kupnju bez razmisljanja, ispitivanja i proucavanja, te kupovine jeftinog. Da, jeftinog, jer njuf kosta i preko 800 eura. Al eto, to je problem mnogih koji traze "marku" pa jos i jeftinu a-la sverc-komerc. Kad kupis gace u Benettonu, nosis ih godinama, kad kupis gace s potpisom Benettona na placu, nosis ih par mjeseci. Tak nekak.
No pas nisu gace, pas je zivo bice koje voli i daje bezuvjetno i bez obzira koje si ti marke, pa bi bilo fer da mu to i uzvratis, kakav god da je a pozabavis se sa svojim vrlim prodavacem da ti barem vrati novac. Ah da, takvi "uzgajivaci" nestanu ubrzo nakon prodaje vrhunskih pasmina... zaboravila sam.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 13:54   #205
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Da, mjesanca ces SIGURNO prodati... mos' mislit!
Razumijem da si razocarana, al sad sta je - tu je. Na neki nacin sama si kriva jer si isla u kupnju bez razmisljanja, ispitivanja i proucavanja, te kupovine jeftinog. Da, jeftinog, jer njuf kosta i preko 800 eura. Al eto, to je problem mnogih koji traze "marku" pa jos i jeftinu a-la sverc-komerc. Kad kupis gace u Benettonu, nosis ih godinama, kad kupis gace s potpisom Benettona na placu, nosis ih par mjeseci. Tak nekak.
No pas nisu gace, pas je zivo bice koje voli i daje bezuvjetno i bez obzira koje si ti marke, pa bi bilo fer da mu to i uzvratis, kakav god da je a pozabavis se sa svojim vrlim prodavacem da ti barem vrati novac. Ah da, takvi "uzgajivaci" nestanu ubrzo nakon prodaje vrhunskih pasmina... zaboravila sam.
Izgleda da ste svi puni šoldi kad si morete kupit breka od 800 ueri,ali ja niman toliko.Kad buden imala onda ću si ga kupit i jedva čekan.Baren priznajte da nanke od tih ljudi ča su prodali mi breka ni fer da tako zeznu ljude.Ja priznan sa ste u pravu i neću ga prodat jer ga niki neće,ali i dalje me intereša da li bi mi ga ki pokloni?
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:16   #206
Quote:
lelaiodon kaže: Pogledaj post
Izgleda da ste svi puni šoldi kad si morete kupit breka od 800 ueri,ali ja niman toliko.Kad buden imala onda ću si ga kupit i jedva čekan.Baren priznajte da nanke od tih ljudi ča su prodali mi breka ni fer da tako zeznu ljude.Ja priznan sa ste u pravu i neću ga prodat jer ga niki neće,ali i dalje me intereša da li bi mi ga ki pokloni?
Nismo puni šoldi, nego toliko taj pas košta. Ko nema - ima mješanaca na bacanje puni su azili i prihvatilišta,.
Naravno da nije fer od tih ljudi, pa protiv toga se svi mi ljubitelji i borimo. Ti ljudi zaraduju na tudem neznanju i neinformiranosti.
Ne vjerujem da ce ti itko poklanjati psa koji toliko kosta.
Gle, imas sad psa kojeg si platila, sta ces s njim? Poklonit ga ako ga nitko nece kupit? Bacit na cestu? Pa tvoj je zeno bozja i nece te voljet ni vise ni manje od "pravog" njufa. Mozda ce ti biti najbolji na svijetu, psa se lako zavoli i ruznog i lijepog. I cistokrvnog i mjesanca. Zasto hoces njufa? Pretpostavljam zbog izgleda. Neces ici na izlozbe, neces se baviti uzgojem, prema tome, treba ti radi drustva, da imas koga prosetat, poigrat se s kim, brinut se o nekom. Za to ti ne treba "pravi" pas. Takav je svaki! Pa nije izgled sve. Mjesanaca isto ima prekrasnih i originalnih.
Aj stavi sliku maloga (ili velikoga)
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:44   #207
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nismo puni šoldi, nego toliko taj pas košta. Ko nema - ima mješanaca na bacanje puni su azili i prihvatilišta,.
Naravno da nije fer od tih ljudi, pa protiv toga se svi mi ljubitelji i borimo. Ti ljudi zaraduju na tudem neznanju i neinformiranosti.
Ne vjerujem da ce ti itko poklanjati psa koji toliko kosta.
Gle, imas sad psa kojeg si platila, sta ces s njim? Poklonit ga ako ga nitko nece kupit? Bacit na cestu? Pa tvoj je zeno bozja i nece te voljet ni vise ni manje od "pravog" njufa. Mozda ce ti biti najbolji na svijetu, psa se lako zavoli i ruznog i lijepog. I cistokrvnog i mjesanca. Zasto hoces njufa? Pretpostavljam zbog izgleda. Neces ici na izlozbe, neces se baviti uzgojem, prema tome, treba ti radi drustva, da imas koga prosetat, poigrat se s kim, brinut se o nekom. Za to ti ne treba "pravi" pas. Takav je svaki! Pa nije izgled sve. Mjesanaca isto ima prekrasnih i originalnih.
Aj stavi sliku maloga (ili velikoga)
Hvala ti,ovo mi je bas trebalo.Zadrzat ću psa,a njufa sam htjela zato jer imam bebu od 9 mj.,pa da se ne moram bojat da li će ga pas ugrist ili nesto slicno,ako ga ostavim samog sa bebom na par sekundi.Ne znam kako se stavi slika?
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:47   #208
evo slike
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:53   #209
ne razumijem kako pri kupnji nisi primjetila da nije cistokrvan ?
pa to su potpuno razlicite pasmine,moralo je nesto odavat da nije cist ! ... a ako izgleda ko njufi potpuno,onda ce ti takav i bit ! ima mjesanaca za koje nebi ni predpostavila da su mjesanci,par u leglu bude malo drugacijih a ostali isti ko cistokrvni !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:11   #210
Čistokrvni newf košta od 800 do 1500 eura... Papiri koštaju 150 kn...
Moj pas nema nikakve papire- udomili smo ga očito od nekih spodoba koje ga nisu ni čipirale niti vodile brigu o njemu... Kupili ljudi ditetu poklon za rođendan- živu igračku...Da, newfoundlanderi su baš sladak dar za male curice... UF!!!
Meni nije bitno to s papirima, on izgleda ko newf, ponaša se ko newf, a ima li čega još tu, nije ni bitno, glavno da ga svi volimo!!!

Usput, ne vidimo sliku malog mješanca newfa i hrvatskog ovčara...
__________________
Pa da mi je i dolinom smrti poći
zla se ja ne bojim,jer ti si sa mnom

Zadnje uređivanje Lutonjica : 17.07.2008. at 15:47.
Lutonjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:17   #211
Pokusala sam sad stavit sliku,ali mi ne ide. Objasnite mi kako da je stavim?
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:20   #212
www.tinypic.com

tamo uploadas i kopiras !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:58   #213
pa nije "marka" psa garancija da nece ugrist dite ako mu je takav kliker u glavi!?

uglavnom, psi i sa pedigreom i bez mogu ugristi ako su prisiljeni, tako odgojeni i samo čvaknuti u glavu......
ro_za is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 16:42   #214
Quote:
lelaiodon kaže: Pogledaj post
Hvala ti,ovo mi je bas trebalo.Zadrzat ću psa,a njufa sam htjela zato jer imam bebu od 9 mj.,pa da se ne moram bojat da li će ga pas ugrist ili nesto slicno,ako ga ostavim samog sa bebom na par sekundi.Ne znam kako se stavi slika?
eee stara moja... za to se trebas ili ne trebas bojat sa bilo kojim psom ili pasminom. odgoji pravilno i dijete i psa i nebi trebalo biti problema.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:05   #215
http://i35.tinypic.com/xoqpzs.jpg

slika pretvorena u link.
Tyndall

Zadnje uređivanje Tyndall : 20.07.2008. at 17:22.
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 16:08   #216
to je moj pas sa 2 mjeseca. I kako vam se čini,jel liči malo na njufa ili ne? Da li će pas biti veliki?
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 18:18   #217
Quote:
lelaiodon kaže: Pogledaj post
to je moj pas sa 2 mjeseca. I kako vam se čini,jel liči malo na njufa ili ne? Da li će pas biti veliki?
Ja ne vidim ni NJ od njufica, ali zato vidim puno H od Hrvatskog ovcara, koji su super peseki, jaaaako privrzeni obitelji, odlicni cuvari, dugo zive i dugo su zaigrani, vrlo temperamentni. Mislim da bu sredne veliocine ovak na prvu loptu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 21:26   #218
nema veze sto nije njuf,jer ja ga volim.A njufa ću si kad tad kupit i to pravog iz uzgajivačnice.
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 14:41   #219
slazem se sa smartie !
ja isto ne vidim puno newfoundlera u tom psu ! zato mi je bas i cudno kako to nisi primjetila !
ali ! uopce nemozes znat kaj ce ispast dok malac ne naraste ! a nece bit mali ko hrvatski ovcar jer vec ima sapice velike !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 15:03   #220
sada ima 3 mj. i tezak je 7 i pol kg.Prije sam se dopisivala sa zenom koja uzgaja njufiće i rekla je da su njeni psi sa 2 mj.bili teski oko 20 kg. A ni ja sama neznam kako sam se mogla tako zeznut,nisam dovoljno znala o njima.
lelaiodon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.