Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2008., 17:28   #21
Nisam znala šta je to žgaravica prije trudnoće ali zato sam se u trudnoći napatila s njom. Gin mi rekao da mogu uzet gastal ali nisam htjela nikakve lijekove.
Bademi mi nisu pomogli..

Donat MG je zakon za žgaravicu, nakon samo par gutljaja nestaje ko rukom odnešena !!!
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 18:14   #22
Meni je pomoglo!

Drage moje,

već nekoliko dana uživam bez žgaravice, koja me ubijala u pojam...

Moj čudesni recept je... ta-daaaa.. SVJEŽA MRKVA!!!!

Ništa mi nije pomagalo,

baš niiii-štaaaaaa od svega što ste nabrojali kao mogućnosti

(čak mi je i od Gastala i onog Rupuruta bilo dobro samo 10min pa sam to zauvijek prekrižila)

I tako mi papamo finu mrkvicu i veseli smo već 4 dana

(i odsad nosim jednu očišćenu mrkvu svugdje sa sobom u torbi)
__________________
*Postoje samo 3 boje, 10 brojeva i 7 nota; važno je ono što činimo s njima*
Nikad ne mislim o budućnosti. Uvijek sama dođe.
aapsolutno* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 01:38   #23
Evo sada imam zgaravicu..pa bemti od cega..mora da mi neko jelo ne odgovara..ali kak da znam kad sve jedem..mislim da je donat dobar protiv toga..
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 01:52   #24
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Evo sada imam zgaravicu..pa bemti od cega..mora da mi neko jelo ne odgovara..ali kak da znam kad sve jedem..mislim da je donat dobar protiv toga..
donat mi je pomagao što se tiče stolice, al probaj rennie, ma da mi ni on nije bio od neke koristi kad sam pred kraj trudnoće imala užasno jake žgaravice...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 09:00   #25
Ja sam osjetila prvu žgaravicu u 30 tjednu trudnoće i to kratkotrajnu, od svježe paprike i luka koje sam pojela popodne, sada to definitivno izbjegavam. Imam i dalje žgaravicu ali jednom u tri dana i tada uzmem gastal ili ako nije jaka, jednostavno ne uzmem ništa nego čekam da prođe. Moja prijateljica jela je bučine sjemenke i od toga nije imala žgaravicu.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 22:22   #26
Ja sam žgaravicu imala u prvom i trećem tromjesečju (sada sam 36 tjedan, i malo je popustila u zadnje vrijeme).. nisam uspjela naći dobar lijek protiv nje.. grickala sam bademe, pila donat, pazila da ne jedem prekasno i preteško, i malo je pomagalo, ali ona je uvijek bila tu.. tu i tamo, ako je bilo neizdrživo uzela bih jedan gastal..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 15:08   #27
na samom sam početku i već me pati ova beštija.
sutra kupujem donat i bademe!
__________________
klasa OPTIMIST
vešmašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 15:36   #28
meni nije pomagalo apsolutno ništa

ni bademi, ni dvopek, ni rižin stiropor, nikakvi lijekovi (gastal, rennie), ni donat - NIŠTA!

znala sam probdjeti cijelu noć sa tim užasnim osjećajem u želucu. probudim se npr. u 2 ujutro i do 6 nema šanse da zaspim i onda dođeš tu, na forum, i na TZ nađeš još barem 2 trudnjače pa klafrate cijelu noć... i barem ti nije dosadno...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:33   #29
ajme pomagajte! ne znam da li imam žgaravicu ili ne jer do trudnoće ju nikad nisam imala a sad se evo već dva dana ne mogu mrdnuti s kauča. počne čim pojedem doručak i boli/peče (ne mogu točno definirati) skroz visoko točno na sredini ispod cicki (tamo di se košarice spajaju). kako da znam da li je to žgaravica ili ne?
željkica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:35   #30
Quote:
željkica1 kaže: Pogledaj post
ajme pomagajte! ne znam da li imam žgaravicu ili ne jer do trudnoće ju nikad nisam imala a sad se evo već dva dana ne mogu mrdnuti s kauča. počne čim pojedem doručak i boli/peče (ne mogu točno definirati) skroz visoko točno na sredini ispod cicki (tamo di se košarice spajaju). kako da znam da li je to žgaravica ili ne?
Pa meni tak nekak meni počne bol u želudcu, i onda mi še širi ta bol jednjakom, i osjećam pečenje sve još i u grlu..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 20:58   #31
žgaravica

Žgaravica nije neka bolest samo malo neugodna pojava ali se lako uklanja.Ja sam preporučio mnogima i svima je pomoglo pa će i Vamaada peće žgaravica pojedeš 1 ili najviše 2 lista novinskog papira po mogučnosti od 24 sata,te novine nisu skupe pa si ih može priuštiti svatko.Dobar tek.
smiku130 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 00:06   #32
Ja gorim od žgaravice. Doslovno.
Nije da me kuri cijelo vrijeme nego me nekako žari kao u valovima. Ma za poludit...
Bademe mogu prekrižit, imam intoleranciju na njih...
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:46   #33
ne kužim ovo baš sa bademima protiv žgaravice, koliko znam lješnjaci se uzimaju za to ne bademi. i to tako da se dobro samelju u ustima i onda gutaju.

no anyway, meni lješnjaci pomognu, ali kad me baš jako strefi popijem čašu mlijeka, ponekad kad je jača i dvije čaše. i to mi zna lijepo pomoći.

inače od 20-tog tjedna sam morala početi izbjegavati hranu tipa pećenih paprika, umaka od rajčica i tako to, sve jače i kiselije jer mi žgaravica odmah proradi.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 11:28   #34
mene sad pocela ubijat zgaravica, do sad malo, svaki put navecer, al nocas i danas osim zgaravice mi se i povraca... uzela po noci rennie, pomogao malo, al ocito cu morat pricekat da gospon makne svoju guzu iz mog zeluca, jer ne mogu nista pojest, odmah mi se povraca, a nemam ni teka bas...
meni pomagali jogurt, mineralna, i rennie, nisam nista drugo probala... al inace sam i ja cula da su bademi daleko najbolji prirodni nacin uklanjanja zgaravice... samo moram probat
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 11:32   #35
mučila me žgaravica tijekom cijele trudnoće (rodila sam djevojčicu sa puno puno kose ), pomagalo mi je jedino mlijeko, pila sam litru dnevno.
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:42   #36
cure, trudna sam tek mjesec dana a već ne mogu jesti, sve mi smrdi, stalno mi je muka, ne povraćam često, ali eto... otvaram frižider sa začepljenim nosom!!!! kada mi se dragi obrije i stavi losion poslije brijanja ne smije ni blizu mene jer mi se odmah povraća.... zaista bih htjela uživati u trudnoći (mislim znam da je i ovo normalno u trudnoći), ali ne mogu jesti ništa i zaista mi je staaaaaalno muka. ako se vozim u autu, dragi mora uvijek biti na oprezu kada mu dam znak da stane negdje da se ispovraćam... još se nije dogodilo ali samo čekam kada će i to
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:57   #37
za mene nitko nema neki savjet? probala sam to riješiti sa bademima i donatom i to "pali" sve dok ne pojedem nešto a onda mi ništa više ne može pomoći. počela sam povraćati kao luda... zaista se loše osjećam. imam podočnjake do brade, blijeda sam ko krpa a da ne spominjem da sam i smršavila...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:33   #38
meni je slatko smetalo, pa sam to izbacila....

probaj čaj od mente, gastal....ako ti bademi ne pomažu
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:03   #39
slatko izbjegavam od trenutka kada sam potvrdila testom da sam trudna... probati ću ovaj rennie pa i gastal samo da pokušam malo to ublažiti da barem mogu nešto pojesti a da to ne ispovraćam...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:34   #40
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
slatko izbjegavam od trenutka kada sam potvrdila testom da sam trudna... probati ću ovaj rennie pa i gastal samo da pokušam malo to ublažiti da barem mogu nešto pojesti a da to ne ispovraćam...
Cuj ti nemas zgaravicu nego klasicne jutarnje mucnine (koje mogu trajati cijeli dan). Za to ti nije ni rennie ni gastal nego:
- kloni se jakih mirisa
- jedi sto ti pase i nemoj se prisiljavati biti blizu hrane ili ne daj boze kuhati; nece ti nista biti ako budes neko vrijeme na jednolicnoj i jednostavnoj klopi
- probaj djumbir, caj od djumbira ili kapsule; nekima pomaze pepermint ili cuclanje nekih kiselkastih bombona
- eventualno akupresuru (meni nije pomogla)

I nadaj se da ce trajati samo prvi trimestar!
Za zgaravicu imas vremena...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.