Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 19:19   #1
Yamaha x max ili beverly cruiser 250?

Tek polažem za a kategoriju, nikada prije nisam vozio skuter ni motor. Molim vas savjet između ova 2 modela, koji kupiti, koji će više pasati meni kao početniku. Većinom će to biti vožnja po gradu ali i po okolnim cestama koje su u katastrofalnom stanju. Hvala.
Tovar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:09   #2
x-max je po meni mozda i najbolji skuter u klasi!

jako jako dobar je i kymco people 200s , po pogledaj si i njega
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 22:54   #3
Quote:
Tovar13 kaže: Pogledaj post
Tek polažem za a kategoriju, nikada prije nisam vozio skuter ni motor. Molim vas savjet između ova 2 modela, koji kupiti, koji će više pasati meni kao početniku. Većinom će to biti vožnja po gradu ali i po okolnim cestama koje su u katastrofalnom stanju. Hvala.
Ma ne možeš falit ni sa jednim ni drugim a ima ih još koji su u istoj klasi kao napr.Medison 250 i još neki.
Ako su te ceste kojima ćeš se vozit zaista katastrofa onda uzmi Bvaerly jer ima veća kola i malo je udobniji po lošoj podlozi.
Sjedni i probna vožnja sa favoritima pa sam odluči šta ti više paše.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:38   #4
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
x-max je po meni mozda i najbolji skuter u klasi!
daj elaboriraj malo ovo,ako ti nije problem..
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 19:50   #5
Yamahu bi ja.

Pristalica sam Yamahe, no to nije toliko bitno, jer mi se Beverli isto jako sviđa.
Ali, ako ništa drugo Yamaha je noviji model, bolje mi izgleda... U pouzdanost jednog i drugog ne treba sumnjati, ali opet jedan je YAPANAC, a drugi TALIJAN. Beverli je na tržištu već puno godina, i mislim da je ako Yamaha zbog toga isto u prednosti... Još je friška...

Ali opet, ne možeš faliti...
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 20:19   #6
evo proslosezonski test sto sam radio pa pogledaj :

http://www.mojskuter.com/index.php?o...=394&Itemid=39

__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 20:34   #7
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
evo proslosezonski test sto sam radio pa pogledaj :

http://www.mojskuter.com/index.php?o...=394&Itemid=39

Eto, ne treba više razmišljati... Osim toga da za 20000 kn više kupiš FZ6
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 11:06   #8
Ja sam ponosni vlasnik X-Maxa.
Bio sam u dilemi ili Beverly ili X-Max, prvi izbor je bio Beverly, ali kako su povukli sport model, prevagnula je Yamaha.
Beverly ti je nešto malo manji, al nikako udobniji. Zbog većih kotača ima možda malo bolju ciklistiku (naginjanje jedino) ali ostalo je isto...
Sve ti se svodi na kocept koji želiš, i to si onda izaberi....
Meni je sad jako drago da sam kupio Yamahu, baš mi savršeno paše...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 12:02   #9
Quote:
Eladio kaže: Pogledaj post
evo proslosezonski test sto sam radio pa pogledaj :

http://www.mojskuter.com/index.php?o...=394&Itemid=39

jbg,ne mogu nikako otvoriti tu stranicu..
sagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 13:05   #10
Quote:
sagi kaže: Pogledaj post
jbg,ne mogu nikako otvoriti tu stranicu..
radilo je...

...od sinoc mi ne radi, lud sam, problem upravo rijesavam s hostingom, probaj kasnije ili sutra
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 16:18   #11
A ni forum ne radi
bokygs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:04   #12
Quote:
bokygs kaže: Pogledaj post
A ni forum ne radi
napokon sve radi
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:10   #13
da se mene pita uopće nebi razmišljao i uzeo bih si beverlya

to je moje mišljenje
__________________
MILAN IS THE BEST!!!ROSSONERO!!!
drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:10   #14
Quote:
drama kaže: Pogledaj post
da se mene pita uopće nebi razmišljao i uzeo bih si beverlya

to je moje mišljenje
u motopulsovm testu skutera velikih kotača je upravo beverly pobjedio, ovaj xmax mi se isto sviđa, al beverly mi je više onako tip top
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:06   #15
Koliko ja znam, prošle godine je bio test skutera sa velikim kotačima u Moto Pulsu, i pobijedila je Yamaha X-City.
Test su nazvali "jednaki među jednakijima" i svi su skuteri dobili odlične ocjene, s tim da su nijanse stavile X-City na vrh. X-Max i Aprilia Scarabeo su bili na drugom mjestu, a onda tek Beverly. Doduše, to je bio ondaj stari model Beverlya, možda bi ovaj novi dobio koju ocjenu više zbog dizajna...

Uglavnom, nemaš se tu baš puno predomišljat...
Uzmi onaj koji je tebi ljepši i praktičniji (gepek), položaj vozača ti je skoro isti, mada X-Max djeluje robusnije, a Bevery okretnije...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:29   #16
da tehnički se razlikuju u nijansama jedni veca razlika je u dizajnu sad koji je tebi ljepši tega uzmi
__________________
MILAN IS THE BEST!!!ROSSONERO!!!
drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:14   #17
Quote:
Igoreta kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, prošle godine je bio test skutera sa velikim kotačima u Moto Pulsu, i pobijedila je Yamaha X-City.
Test su nazvali "jednaki među jednakijima" i svi su skuteri dobili odlične ocjene, s tim da su nijanse stavile X-City na vrh. X-Max i Aprilia Scarabeo su bili na drugom mjestu, a onda tek Beverly. Doduše, to je bio ondaj stari model Beverlya, možda bi ovaj novi dobio koju ocjenu više zbog dizajna...

Uglavnom, nemaš se tu baš puno predomišljat...
Uzmi onaj koji je tebi ljepši i praktičniji (gepek), položaj vozača ti je skoro isti, mada X-Max djeluje robusnije, a Bevery okretnije...
tako je, uz opasku da je kymco people 250 S bio uz bok x-maxu

x-city i x-max
x-city ima manje mjesta i nista bolje vozne osobine, cak je meni bolje sjeo x-max , sve u svemu mislim jer je tada bio novo na trzistu je dobio mjesto ispred

people S i x-max
people S je nijansu ispod u voznim osobinama , ali stvarno nijansu,
vro je vozan i jako je brz! po meni zbog nize cijene BEST BUY
mana eventualno dizajn koji je recimo to tako "drugaciji"

geopolis, beverly, scarabeo,itd.. (za scarabeo su rekli da je najljepsi, sto je po meni vrlo kontroverzna izjava ) su ipak nijansuipol ispod yamahe


inace kad odete malo vani, x-max je daleko najcesci na cestama, cak ni taj x-city nije toliko cest..

ono sto me jedino malo smeta je ipak osrednja zavrsna obrada i neki detalji poput oslonaca za noge za suvozaca.. i naravno visoka cijena sto i nije opravdano za x-maxa da bude bas toliko visoka , ali eto...
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:33   #18
a zas ne pogledaš Nexusa?
__________________
MILAN IS THE BEST!!!ROSSONERO!!!
drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:26   #19
Mislim da cijena nije previsoka, jer ipak izdvojiti 2000-3000 kn više za Yamahu se ipak isplati.
A sada su smanjili cijenu tako da X-Max 250 sada košta 35500 kn, što je kojih 500 kn više od Beverlya...
Kymco je zbilja jeftin i povoljan, a izvrstan skuter...
Velika prednost mu je što ima 2 diska naprijed i kao što kaže test u Moto Pulsu koči fantastično.
Ali mu je zato velika mana dizajn, koji je po mom mišljenju odvratan, u rangu sa Malaguti Passwordom (žao mi je ako se netko uvrijedi, al ja zbilja tako mislim...).
Uglavnom, nemožeš kupiti krivo...
A pogledaj si i Gileru Nexus, iako je ona najskuplja (a kvaliteta izrade je po meni ispod Piaggia) ali je zato najatraktivnija, iako je potpuno drugačiji koncept skutera.
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 00:32   #20
u svakom slučaju Xmax.

- bev je pis of šit. a nexus na kvadrat.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.