Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2004., 15:52   #1
Radijatori - montaža, održavanje...

... jel' znate kojeg majstora da to radi ... da bude jeftinije od novih radijatora, he, a da to naprave kak' spada ... ono malo ih isperu (jer su puni stoljetne prašine ), pa boja i gotove ih donesu u stan, namjeste i to je to ... help, tu uslugu tražim po oglasniku, ali ništa
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 15:55   #2
... majstor u Zg
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 17:33   #3
Quote:
help, tu uslugu tražim po oglasniku, ali ništa
Ima , ima !!Montera c.grijanja angažiraj da ti isprazni sistem,skine radijatore i nakon farbanja ih namontira i pusti u pogon(punjenje medijem i odzračivanje) a malera ili lakirera angažiraj za bojanje .Osobu koja će ti to sve napraviti u kompletu teško da češ naći jer ja nemam vremena!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 20:44   #4
... e hvala, al' recimo onako hipotetski kada bi imao vremena koliko bi kunića uzeo za cijeli taj opisani postupak za cca 40 rebara radijatora ???
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 22:51   #5
pusti rebra, koliko je to komada radijatora? to je bitno.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 00:00   #6
4
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 08:38   #7
150 eura bez pdv-a.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 11:38   #8
to je s porezom negdje oko 1.300 kunica...ja sam u termocommercu kupio sve nove buderus radijatore za stan od 60-ak kvadrata i platio sveukupno oko 2.200 kn.

mislim da je to bolje od reparacije 20-ak godina starih radijatora
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 16:21   #9
Quote:
i platio sveukupno oko 2.200 kn.
A montaža i puštanje u pogon ??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 23:47   #10
... e majstori, majstori ... dajte to specificirajte ...
... potpuno isti, ali naravno novi radijatori koštaju oko 1.400 kn + montaža (zh1 koliko???) ... tako da mi 180 eura za bojanje i montažu (puštanje u pogon mogu i sama,heh ) nije privlačna opcija
... isto tako trebam majstora za bojanje sobnih vrata (7 komada) i kad provale cifru veću od cifre za ista takva nova vrata, pitam se pitam ... svašta nešto
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 08:09   #11
Tipičan balkanizam !! Za farbanje jednog radijatora (brušenje,špric-kit,šlajfanje,lakiranje) treba više od 1 sat rada ne računajući dostavu i utrošak materijala . Isto tako za demontažu i montažu radijatora , punjenje sistema vodom te odzračivanje istog treba nekoliko sati rada . Kakvi su ti to novi radijatori za 1400,00 kn kad jedan kvalitetniji radijatorski ventil košta 300,00 kn .Ukoliko sam ti voljan prijateljski dati cijenu (VEOMA PRISTOJNU I UOBIČAJENU) onda je za očekivati i od tebe da se na sav glas ne zgražaš i čudiš jer je očito da su ti svi skupi ( i centralaši i soboslikari ) a istovremeno bi da ti se to sve po mogućnosti radi van životnog radijusa jer ak nekaj ne podnosiš to je miris boje .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2004., 09:03   #12
Quote:
zh1 kaže:
A montaža i puštanje u pogon ??
ručak i cuga, frend mi je to složio
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 07:24   #13
Boja za radijatore

Pofarbala bi radijatore.
da li postoji neka posebna boja, u smislu ona koja provodi toplinu bla, bla, bla ili moze biti bilo koja boja za metal
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 08:25   #14
Ne može bilo koja boja za metal, postoji posebna boja za visoke temperature. Najbolje da pitaš u dućanu s bojama. Problem je što ti je izbor možda sužen.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 09:14   #15
Postoje boje za radijatore u sprayu. Ja sam koristio lak spray firme Ren-Co, radijatore (aluminijske) sam farbao prije desetak godina i boja je još uvijek kao prvog dana. Istim lakom sam lakirao i bakrene cijevi centralnog grijanja. Na čisti bakar ili aluminij treba prethodno nanijeti plastik primer istog proizvođača.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 12:00   #16
PRVI VOŽAČU voziš u krivom smjeru - koje visoke temperature na radijatorima?
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 13:07   #17
ok, hvala
da li je potrebno ih ocistiti necim specijalnim prije
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 10:58   #18
Ovisi u kakvom su ti stanju radijatori. Ako se stara boja još dobro drži, lagano ih prbrusi breusnim papirom br. 120 ili 150. Na mjestima gdje se boja ljušti trebaš je skinuti do kraja.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 11:19   #19
Quote:
ZOsvald kaže:
PRVI VOŽAČU voziš u krivom smjeru - koje visoke temperature na radijatorima?
Ne, nego su niske ili možda sobne temperature?

I nije VoŽač, nego Vozač
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 12:54   #20
Quote:
zh1 kaže:
Tipičan balkanizam !! Za farbanje jednog radijatora (brušenje,špric-kit,šlajfanje,lakiranje) treba više od 1 sat rada ne računajući dostavu i utrošak materijala . Isto tako za demontažu i montažu radijatora , punjenje sistema vodom te odzračivanje istog treba nekoliko sati rada . Kakvi su ti to novi radijatori za 1400,00 kn kad jedan kvalitetniji radijatorski ventil košta 300,00 kn .Ukoliko sam ti voljan prijateljski dati cijenu (VEOMA PRISTOJNU I UOBIČAJENU) onda je za očekivati i od tebe da se na sav glas ne zgražaš i čudiš jer je očito da su ti svi skupi ( i centralaši i soboslikari ) a istovremeno bi da ti se to sve po mogućnosti radi van životnog radijusa jer ak nekaj ne podnosiš to je miris boje .
...evo mene balkanca da se malo pohvalim ...radijatori lijepi, bijeli, čisti već duže vrijeme krase moj dom (izdržali grijanje) ...doš'o čo'ek demontir'o, došli dečki pokupili ih i tamo negdje iza sedam brda, dolina i planina (baš me briga gdje ) oprali ih, obojali i vratili...doš'o opet onaj čo'ek sa početka priče i ovaj put ih montir'o ...dečki tražili 500 kuna, a čo'ek 200 (mislim da je bilo i manje, ali ajd da zaokružim) ...
... ali ipak pravo veliš - meni je puno toga skupo ... još mi nisu obojana sobna vrata jer se nemogu odlučiti da li mi je isplativije kupiti nova, a i neznam tko bi mi to eventualno napravio izvan životnog radijusa... da li još imam šanse kod tebe-jel' bojaš i vrata, ja bih da su bijela lakirana
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.