Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 10:20   #41
Quote:
ShirleyTemple kaže: Pogledaj post
@snješka: ma meni su na engleskom 45 puta bolje nego na hrvatskome, dosta se humora izgubi u prijevodu i to mi smeta.
Istina. Neke stvari još i shvaćam da se izgube zbog različitih priroda jezika (cereal killer recimo jednostavno ne možeš dostojanstveno prenijeti na hrvatski), ali ima nevjerovatnih kikseva.

Ja sam probala te audio knjige i ne ide mi. Znam da je žena koja ih je čitala bar među najhvaljenijima u tom poslu, ali jednostavno se nisam mogla ufurati. Nije mi to isti feeling kao kad sam k'o mala slušala bajke na pločama. Imam neke na kompu, pa čekaju trenutak koji će mi bolje odgovarati.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:22   #42
ma i ja ne terbam prievode i ja se odmah uzivim sam citanje tog mi je nekak grubo, mozda su audio knjige zaista puno bolja opcija, dal bi mi mozda mogla koju sprzit
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:55   #43
nou problem, spržim

samo reci koju oćeš jer ja imam sve od SEP, a sad lagano skidam i noru roberts, judith mcnaught i lisu kleypas (preporučam "Blue Eyed Devil")

audio knjige nekome odgovaraju, nekome ne. ja to razumijem i poštujem, ali Anna Fields je stvarno dobra u svome poslu, šteta što je poginula prošlo ljeto.
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:38   #44
Quote:
ShirleyTemple kaže: Pogledaj post
nou problem, spržim

samo reci koju oćeš jer ja imam sve od SEP, a sad lagano skidam i noru roberts, judith mcnaught i lisu kleypas (preporučam "Blue Eyed Devil")

audio knjige nekome odgovaraju, nekome ne. ja to razumijem i poštujem, ali Anna Fields je stvarno dobra u svome poslu, šteta što je poginula prošlo ljeto.
Eto što su ti ukusi. Ja Lisu Kleypas uglavnom volim, ali taj Blue Eyed Devil mi nije sjeo pa nije. Ako bi savjetovala neki od njenih suvremenih romana, to bi svakako bio prvi Sugar Daddy,
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 18:50   #45
imam i Sugar daddy, ali još nisam stigla poslušati.
ali ovaj tjedan bi mi trebala stići Mad, bad and blonde od Cathie Linz. naručila sam ju u algoritmu pred mjesec dana i sad ju nemogu dočekat

meni je ok Lisa Kleypas, ali bolja mi je Susan Andersen. njezine knjige su mi bomba jesi čitala kaj od nje?
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 19:11   #46
Quote:
ShirleyTemple kaže: Pogledaj post
meni je ok Lisa Kleypas, ali bolja mi je Susan Andersen. njezine knjige su mi bomba jesi čitala kaj od nje?
Čitala sam nekoliko njenih knjiga i iskreno mi je hit and miss slučaj. Kod mene je bilo bar toliko ćoraka koliko pogodaka. još uvijek mi je najbolja prva koju sam pročitala - Be My Baby (Budi moja). Baby, I'm Yours mi je isto bila dobra, All Shook Up (Zaljubljeni i zaluđeni) solidna, Hot & Bothered (Ludo zaljubljena) se isplatilo pročitati samo zbog scene s Barbikama. Ali onako, Baby, Don't Go mi je bila iritantna, zbog protagonista iz Getting Lucky (Kad ti se posreći) sam htjela udarati glavom u zid. Ostale koje sam pročitala bile su osrednje. Ako tražim neke suvremene, prije ću posegnuti za Rachel Gibson ili starijim knjigama Jennifer Crusie. I Susan Donovan ih ima par stvarno jako dobrih. Ali SEP mi je uvijek prva u svom žanru.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 20:39   #47
oh SEP je nedvojbeno kraljica. ja nekad u nedostatku literature bacam poglede prema good old chick litu, britanke mi nisu loše
od Donavon nisam nikaj čitala nisam imala priliku nabaviti nikaj, ali poslje SEP meni dolazi Cecelia Ahern, obožavam njene knjige
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 08:27   #48
Quote:
ShirleyTemple kaže: Pogledaj post
nou problem, spržim

samo reci koju oćeš jer ja imam sve od SEP, a sad lagano skidam i noru roberts, judith mcnaught i lisu kleypas (preporučam "Blue Eyed Devil")

audio knjige nekome odgovaraju, nekome ne. ja to razumijem i poštujem, ali Anna Fields je stvarno dobra u svome poslu, šteta što je poginula prošlo ljeto.
daj mi neku sep kaj nema kod nas u hrvatskoj ako moze
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:08   #49
a gle imaju sve, samo neznam jel si čitala "What I did for love"? to je zadnja izašla.

ti reci koje ako još neku nisi čitala.
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 18:47   #50
Nisam neki fan, vuče mi na S. Brown, Mir-Jam i ostale patetičarke.
Zapravo mi najviše smeta dvostruka radnja svake knjige: glavni mlađi ženski lik, i sporedni stariji ženski lik traže ljubav svog života. Maltene svaka knjiga završi nekim prizorom idilične porodice - žena karijeristkinja koju muž bezuslovno podržava, gomila dječice, blabla, trućtruć. Klišeizirano.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:18   #51
Joj sve njene knjige u knjižnici sam pročitala i od Susan Anderson,ma žena fakat zna da piše..poslije nje odmah navratim do mužića..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:00   #52
Potpis za Susan Anderson (osim onaj dio za muža ), a Lisu Kleypas sam otkrila nedavno i preko Algoritma si naručila Blue eyed devil i Smooth talking stranger. Pročitala sam Sugar daddy. Sviđa mi se jako.
A preporučila bih još i Rachel Gibson.
ALI SEP je definitivno kraljica. Pročitala sam sve osim Copeland bride .
Jedva čekam ove dvije nove knjige.
A što se tiče audio, nekak mi se čini da ja nisam za to.
alfonsina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 15:36   #53
Quote:
ShirleyTemple kaže: Pogledaj post
a gle imaju sve, samo neznam jel si čitala "What I did for love"? to je zadnja izašla.

ti reci koje ako još neku nisi čitala.
procitala sam sve na hrvatskom,pa i tu
kaj nema nesto kaj kod nas nema il od neke druge autorice
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:33   #54
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
procitala sam sve na hrvatskom,pa i tu
kaj nema nesto kaj kod nas nema il od neke druge autorice
sve su njene knjige prevedene na rvacki
al imam ti od Lise Kleypas "Blue Eyed Devil", "Sugar Daddy" i "Mine Til Midnight", od Judith McNaught "Every Breath You Take", "Perfect" i "Remember Me", i od Nore Roberts "The Donovan Legacy 1" i "2" i "Face The Fire".


Ja sam naručila prek algoritma od Cathie Linz "Mad, Bad And Blonde", treba stić ovaj tjedan i nikak da dočekam
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:44   #55
Vidjela neki dan da su preveli još jednu... A zadnja, ona neka s ženskom i dva tipa kaj otvore tvrtku s računalima je bila gadno razočaranje, pa se pitam - jel se ova isplati? Jer s tim tvrdim uvezom kaj forsiraju je skuuupa...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 07:56   #56
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Vidjela neki dan da su preveli još jednu... A zadnja, ona neka s ženskom i dva tipa kaj otvore tvrtku s računalima je bila gadno razočaranje, pa se pitam - jel se ova isplati? Jer s tim tvrdim uvezom kaj forsiraju je skuuupa...
Ta s računalima, Najbolji komad (Hot Shot) je iz ranije faze, napisana je 1987, dok još nije prešla na striktne ljubiće, tako da ti jednostavno možda zato ne paše.

Koju si vidjela da su preveli novu? Možda Evin grijeh? To je isto starija knjiga iz 1984. koju je malo dotjerala 2001. kad je ponovno izdana zbog interesa čitatelja. Inače je povijesni ljubić smješten u poratno doba Civilnog rata u Americi. Ne znam zanima li te uopće ta tematika. Što se samog formata tiče puno je sličnija knjigama koje sada piše - glavni fokus na glavnom paru plus sekundarna ljubavna priča.

Prije nego se odlučiš na kupnju, evo kratak sadržaj. Da napomenem odnosi se na sam početak knjige, kasnije se radnja dosta razvija. Možda će ti još više pomoći prvo poglavlje knjige da vidiš isplati li ti se kupovati.

Jesi li razmišljala da pogledaš u knjižnici?
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 17:49   #57
ma meni siu sve njene super,ova za vrijeme rata mi je bila neobicna za nju al super
shirley mogu i te ak ti kazes da su dobre
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:04   #58
Hot Shot iliti Najbolji komad mi je onak srednja žalost, tu isto spada i Glitter Baby. Jednostavno mi nisu nekaj. Ova Risen Glory ili Evin grijeh se nisam mogla natjerat da ju počnem čitati jer nisam neki fan historical romance, ali kad sam ju počela čitati nisam mogla odvojiti oči od nje.
Sad trenutno slušam "Blue Eyed Devil" od L.Kleypas i jako je dobra, već sam prešla više od pola i radnja nije loša, samo me živcira žena koja ju čita jer svaku rečenicu koju pročita zvuči koda stenje
__________________
She says it helps with the lights out.
ShirleyTemple is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:39   #59
ja trenutno citam "Tobogan za nebo"...malo mi ispocetka djeluje dosadno,a inace sve koje sam do sada procitala (Prva Dama, Ili ti ili nitko, ovo moje srce, anđeoska ljubav, komadic sna, samo moje djete, dorucak u krevet) su mi stvarno fenomenalne knjige. danas sam narucila preko profil hr dođi i poljubi me.
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 21:52   #60
Quote:
blenta kaže: Pogledaj post
Koju si vidjela da su preveli novu? Možda Evin grijeh?
Ne, ne, Evin grijeh je već prije prevedena, to imam i nije tako jako loše...

Samo sam letimično proletjela sadržaj (žurilo mi se) o nekoj ženi kaj se udaje za lika kojeg mrzi i živi s njim i nekoj kući i ševe se u svim sobama... Tak nešto... A nije onda kad se oženi za lika iz cirkusa kojeg mrzi... Ali se ipak... Bože kako to debilo zvuči kad se stavi na papir
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.