Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 09:47   #61
Baš sam prečitao trilogiju Imprimatur-Secretum-Veritas, autori su Monaldi i Sorti.

Odlićni povijesni krimići.

Zadnje uređivanje PatriotSLO : 10.08.2011. at 09:53.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 13:28   #62
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Baš sam prečitao trilogiju Imprimatur-Secretum-Veritas, autori su Monaldi i Sorti.

Odlićni povijesni krimići.
Počela čitati Imprimatur. Moram priznati da mi teško ide. Nije mi se lako naviknuti na malo arhaičan jezik, razne imperfekte i aoriste. Valjda će ići na bolje.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:03   #63
Moje preporuke:
Louis de Wohl: Posljednji križar - bezveze posudila u knjiznici i ugodno se iznenadila
Monaldi i Sorti: Imprimatur/Secretum/Veritas- Lijepi opisi zgrada, običaja, događaja i osobito hrane :P ali ponekad zna biti dosadna
Jan Guillou: Križarska trilogija - nije lose, osobito mi je dopao drugi dio. Treci mi nije nikako sjeo

E sad, ima li tko jos kakvu preporuku? Znaci, vrijeme radnje: od antike do 17.-18.st. radnja da je brza. Nesto u stilu gore preporučenih?
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:13   #64
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Baš sam prečitao trilogiju Imprimatur-Secretum-Veritas, autori su Monaldi i Sorti.

Odlićni povijesni krimići.
Ove godine bi trebao izaći i četvrti nastavak,kao i nastavak Salajevih sumnji,valjda na jesen-zimu.odlični su mi.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 19:30   #65
Valerio Massimo Manfredi -Poslednja legija
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 12:56   #66
Copy/paste s druge teme da ne pišem dva puta isto

Za ljubitelje povijesnih krimića Crna Vatra - C.J.Sansom

U drugom romanu o grbavom odvjetniku Matthewu Shardlakeu, Sansom nas vodi u London koji vrvi zavjerama, plaćenicima i luđacima.
Okružje je ovaj put gradsko: roman se posve odvija u tudorskom Londonu, vječiti smrad, prosjaci, prevaranti, sifilis i boginje, sve to udara prepoznatljivi pečat gradskim ulicama na kojima operira Shardlake i njegov novi pomoćnik Jack Barak. Barak je također Cromwellov čovjek, pučanin koji svom gospodaru služi svojim kršnim stasom i vještinom obijanja brava, a nije zgorega ni to što poznaje svaki prljavi zakutak i svaku bitangu londonskog podzemlja. Od starih likova tu je brat Guy koji sada radi kao ljekarnik i zapravo igra ulogu renesansnog CSI-ovca i on je svakako jedan od onih dopadljivih, sporednih likova na koje autor uvijek može računati.

No, da se vratim na dva slučaja oko kojih se Shardlake živ polomio u ovom nastavku. Prvi je super tajni zadatak oko pojave i nestanka crne vatre tj, grčke vatre kojom su Bizantnici uništavali suparničke brodove. Zadatak je, naravno, dao Cromwell koji tri godine nakon Raskola polako pada u kraljevu nemilost zbog nesretnog braka koji mu je namjestio s Anne od Clevesa. No ako za kralja pronađe grčku vatru, možda se nekako i iskupi za tu grešku. Drugi je slučaj Shardlake preuzeo od ujaka djevojke okrivljene za ubojstvo svog dvanaestogodišnjeg bratića Ralpha. Djevojka, Elizabeth, navodno je dječaka bez razloga bacila u stari bunar i sada se odbija izjasniti o svojoj krivici. Za svakog po nešto, ljubitelji bondovskih zavjera su došli na svoje a i oni koji vole misterije/detektivske priče uživat će isto toliko
__________________
The art of being wise is the art of knowing what to overlook.
William James
dina_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 11:37   #67
Ima li tko kakvih preporuka dobrih povijesnih romana o članovima eng.monarhije, ali osim Gregory, jer njene knjige sve već imam... ajmo prijedlozi!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 11:43   #68
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvih preporuka dobrih povijesnih romana o članovima eng.monarhije, ali osim Gregory, jer njene knjige sve već imam... ajmo prijedlozi!
Imaš ovdje nekoliko

Ne znam koliko je njih prevedeno
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 11:56   #69
tenk ju
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 15:24   #70
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvih preporuka dobrih povijesnih romana o članovima eng.monarhije, ali osim Gregory, jer njene knjige sve već imam... ajmo prijedlozi!
Secrets of the Tudor Court od Kate Emerson, mislim da nema kod nas ali ima na amazoni za narucit


takodjer Tajni dnevnik Anne Boleyn i The oder tudors
__________________
Long you live and high you fly, smiles you'll give and tears you'll cry, and all you touch and all you see is all your life will ever be.

Zadnje uređivanje mabyAnn : 17.08.2011. at 15:30.
mabyAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 15:57   #71
Baš gledam na Amazonu i zaljubljenici u povijest koji pljuju po Gregoryci preporučuju kao povijesno istinite, a dobre knjige "Katherine" Anye Seton o Katherine Swynford, pretkinji Tudora i "Sunne in Splendour" Sharon Kay Penman o Richardu III.

S njihovim komentarima o pojedinim Gregoryčinim knjigama se slažem, pa bi mi se vjerojatno ove više svidjele, ali ne da mi se naručivati.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:52   #72
meni je Gregory više manje ok ali Anya Seton i Penman su klasu iznad, također preporučujem Susan Higginbotham i Elizabeth Chadwick - ja sve to skinula sa neta tako da ne trebate naručiti ako ne želite sve se može naći
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:04   #73
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
Moje preporuke:
Louis de Wohl: Posljednji križar - bezveze posudila u knjiznici i ugodno se iznenadila
Monaldi i Sorti: Imprimatur/Secretum/Veritas- Lijepi opisi zgrada, običaja, događaja i osobito hrane :P ali ponekad zna biti dosadna
Jan Guillou: Križarska trilogija - nije lose, osobito mi je dopao drugi dio. Treci mi nije nikako sjeo

E sad, ima li tko jos kakvu preporuku? Znaci, vrijeme radnje: od antike do 17.-18.st. radnja da je brza. Nesto u stilu gore preporučenih?
Imprimatur. Izvrsno smještena radnja. Likovi dobro izabrani. Iz različitih sredina. Različitih sudbina i interesa. Svi na istom mjestu. Zajednička je opijenost rondom i nije im mio cimet u svakom jelu. Knjiga je s puno vještine napisana. Potaknula me je na slušanje navedenog ronda, a i na traženje više podataka o opsadi Beča i ulozi Francuske i Luisa XIV.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:55   #74
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
Moje preporuke:
Louis de Wohl: Posljednji križar - bezveze posudila u knjiznici i ugodno se iznenadila
Monaldi i Sorti: Imprimatur/Secretum/Veritas- Lijepi opisi zgrada, običaja, događaja i osobito hrane :P ali ponekad zna biti dosadna
Jan Guillou: Križarska trilogija - nije lose, osobito mi je dopao drugi dio. Treci mi nije nikako sjeo

E sad, ima li tko jos kakvu preporuku? Znaci, vrijeme radnje: od antike do 17.-18.st. radnja da je brza. Nesto u stilu gore preporučenih?
probaj ove.
John Maddox Roberts-SPQR-povijesni krimići u antičkom Rimu
C.J.Sansom-Raskol i Crna vatra-povijesni krimići o odvjetniku iz Engleskoj tijekom vladavine henrika VIII
Giulio leoni-Zavjerenici trećeg neba-povijesni rkimić smješten u renesansnu Firencu,a kao glavni lk istražitelj se pojavljuje slavni pjesnik Dante Alighieri
Valerio Evangelisti-Magus je prvi dio triologije o Nostradamusu,ali na žalost kod nas su objavili samo prvi dio.Dobra triologija,nije suhoparni povijesni roman već sadrži i elemnte fantastike i misterije.Inače Evangelisti je u Italiji cijenjne po njegovoj sagi o inkvizitoru Nicholasu Eymerichu,liku koji je stvarno postojao a čije su dogodovštine ispričane u nizu romana koji su mješavina povijesne zbilje (srednjovjekovna evropa),fantastike,misterije i horrora.Odlično čitanje,šteta što nisu prevedeni kod nas.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 11:41   #75
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Imprimatur. Izvrsno smještena radnja. Likovi dobro izabrani. Iz različitih sredina. Različitih sudbina i interesa. Svi na istom mjestu. Zajednička je opijenost rondom i nije im mio cimet u svakom jelu. Knjiga je s puno vještine napisana. Potaknula me je na slušanje navedenog ronda, a i na traženje više podataka o opsadi Beča i ulozi Francuske i Luisa XIV.
ajde budi srčeko i reci mi gdje si pronašla taj rondo? Nikako ga pronaći, iako je bio naveden u knjizi A i onu foliu iz Secretuma ako znaš


Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
...
Pročitala sam prve 4 knjige iz cikluca SPQR i moram reci da nisu lose, ali sam stekla dojam da i dalje ide sve isto. Ne znam kako bih to opisala, ali već čitajući knjigu znam što će se i na koji način događati :/
Raskol- pročitala prije par dana ->neloše, a crnu vatru imam pripremljenu kao slijedeće štivo
na zadnja dva prijedloga se zahvaljujem, upravo ih stavljam na 'to-read' listu xD

P.S. Upravo čitam Lawrence Norfolk- Lempriereov rječnik, nisam daleko odmakla, ali, unatoč malo težem čitanju, mogu preporučiti. Za sada je zanimljivo. Ukratko- tajna društva i neke zavjere, umorstva, ubojice, te pisanje upravo rječnika Johna Lemprierea
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 21:55   #76
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
ajde budi srčeko i reci mi gdje si pronašla taj rondo? Nikako ga pronaći, iako je bio naveden u knjizi A i onu foliu iz Secretuma ako znaš



Pročitala sam prve 4 knjige iz cikluca SPQR i moram reci da nisu lose, ali sam stekla dojam da i dalje ide sve isto. Ne znam kako bih to opisala, ali već čitajući knjigu znam što će se i na koji način događati :/
Raskol- pročitala prije par dana ->neloše, a crnu vatru imam pripremljenu kao slijedeće štivo
na zadnja dva prijedloga se zahvaljujem, upravo ih stavljam na 'to-read' listu xD

P.S. Upravo čitam Lawrence Norfolk- Lempriereov rječnik, nisam daleko odmakla, ali, unatoč malo težem čitanju, mogu preporučiti. Za sada je zanimljivo. Ukratko- tajna društva i neke zavjere, umorstva, ubojice, te pisanje upravo rječnika Johna Lemprierea
Čak nekoliko različitih izvedbi. Izgleda da je vrlo draga mnogima. Na youtube. Autor je Francois Couperin: Les Barricades Mysterieuses.
Nemam roman, pa ti ne mogu reći, da li ovog skladatelja u romanu smatraju pravim ili ga pripisuju drugom autoru(ne sjećam se drugog imena). Lijepo slušaj.
Meni se je dopao. Pozdrav.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 22:01   #77
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
ajde budi srčeko i reci mi gdje si pronašla taj rondo? Nikako ga pronaći, iako je bio naveden u knjizi A i onu foliu iz Secretuma ako znaš

Pročitala sam prve 4 knjige iz cikluca SPQR i moram reci da nisu lose, ali sam stekla dojam da i dalje ide sve isto. Ne znam kako bih to opisala, ali već čitajući knjigu znam što će se i na koji način događati :/
Raskol- pročitala prije par dana ->neloše, a crnu vatru imam pripremljenu kao slijedeće štivo
na zadnja dva prijedloga se zahvaljujem, upravo ih stavljam na 'to-read' listu xD

P.S. Upravo čitam Lawrence Norfolk- Lempriereov rječnik, nisam daleko odmakla, ali, unatoč malo težem čitanju, mogu preporučiti. Za sada je zanimljivo. Ukratko- tajna društva i neke zavjere, umorstva, ubojice, te pisanje upravo rječnika Johna Lemprierea
¸Ne znam na što misliš. Podsjeti me.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 23:43   #78
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
¸Ne znam na što misliš. Podsjeti me.
ono sto je onaj ludi nizozemac(?) svirao u onoj kuci-brodu. Da me ubijes ne mogu se sjetiti niti jednog imena, niti tog nizozemca (valjda je bio nizozmac- ugl onaj vojnik sto je stalno drljao po violini) niti ime te zgrade xD

P.S. hvala za rondo
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 07:38   #79
slušala jučer rondo, valjda u 10 izvedbi, čembalo, gitara, lutnja, brže i sporije izvedbe, super je. valjda sam sad zaštićena
u youtube sam samo upisala rondo imprimatur
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 19:10   #80
Quote:
Arafel kaže: Pogledaj post
ono sto je onaj ludi nizozemac(?) svirao u onoj kuci-brodu. Da me ubijes ne mogu se sjetiti niti jednog imena, niti tog nizozemca (valjda je bio nizozmac- ugl onaj vojnik sto je stalno drljao po violini) niti ime te zgrade xD

P.S. hvala za rondo
Sad se i ja ne mogu sjetiti svih detalja. Pišete da se radi o trilogiji Imprimatur/Secretum/Veritas, meni se pak čini da sam čitala knjigu naslova Imprimatur. Nisam sigurna. Morala bih pogledati u knjižnici. Kraj je, djevojka iz kule i patuljak žive na nekom selu. Što sam ja onda pročitala, Imprimatura ili trilogiju(a da nisam uočila)? Pomozi.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.