Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 14:09   #1
Cecelia Ahern

Otvaram temu jer nisam nasla nista o tome.....
Sta mislite o njenim knjigama? Ja sam zasad procitala one 4 koje su preveli na hrvatski (P.S. Volim te, Na kraju duge, Hvala ti na uspomenama, Da me barem mozes vidjeti). Moram reci da mi se ipak na kraju najvise svidjela P.S. Volim te. Cecelia divno pise, zabavno, znala sam se smijat do suza citajuc knjige (pogotovo Na kraju duge), i bas sam neki dan razmisljala kako su u biti njene knjige tuzne na neki nacin (u P.S. Volim te zbog smrti supruga, Na kraju duge jer se "konačno nađu" dok imaju vise od 50 godina, a ja sam se cijelo vrijeme nadala kako ce bit skupa svaki cas, Da me barem mozes vidjeti jer sam se nadala da ce Elizabeth i Ivan nekako biti skupa, a on nestane....)...
Cecelia u svakoj knjizi koristi tragedije oko kojih se sve vrti, a u isti cas sve okrece na salu i nasmijava do suza....
Kakve ste vi dozivljaje imali kad ste citali njene knjige? Da li je i vas razocarao kraj Da me barem mozes vidjeti?
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 14:14   #2
I ja sam pročitala sve te četiri njezine knjige. Prvu sam pročitala P.S. Volim te i ona me ujedno najviše oduševila. Preporučila sam ju svim svojim prijateljicama. Sve je čitaju.
Njezin stil pisanja mi se jako sviđa, zabavna je, lako se čita i uvijek ostavi trag. Njezina djela se pamte bezobzira što je neki smatraju 'lakim štivom'.
Definitivno želim čitati još njezinih knjiga, uživala sam čitajući svaku.
Moram priznati da me razočarao kraj Da me barem možeš vidjeti, ja se uvijek nadam sreći na kraju.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 14:25   #3
Quote:
Mazoretkinja kaže: Pogledaj post
I ja sam pročitala sve te četiri njezine knjige. Prvu sam pročitala P.S. Volim te i ona me ujedno najviše oduševila. Preporučila sam ju svim svojim prijateljicama. Sve je čitaju.
Njezin stil pisanja mi se jako sviđa, zabavna je, lako se čita i uvijek ostavi trag. Njezina djela se pamte bezobzira što je neki smatraju 'lakim štivom'.
Definitivno želim čitati još njezinih knjiga, uživala sam čitajući svaku.
Moram priznati da me razočarao kraj Da me barem možeš vidjeti, ja se uvijek nadam sreći na kraju.
je, je, i ja isto, kraj mi je bio, onako, nisam bas to ocekivala.... ali knjiga kao knjiga jako lijepa.....
ja isto jedva cekam da izadje jos knjiga i nisam topic otvorila kako bi se zalila ako se tako nekima cini, knjige su mi super, izrazito "lake" za citati unatoc "teskim" temama... neznam kak bi drukcije opisala to... u svakom slucaju, moram reci da sam dugo izbjegavala procitat te knjige jer sam ocekivala gomilu kukanja i slicnog, pa sam se iznenadila
a moram se i pozalit da me film P.S. Volim te silno razocarao... toliko toga su ispustili iz knjige i promijenili da mi je doslo da placem od muke (zapravo i jesam) i da dobrano nalupam onog koji je film snimao
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 14:29   #4
Filmovi uvijek budu za klasu lošiji od knjige, pa tako ni taj nije iznimka. Moram priznati da ga nisam gledala, ali budem ako budem imala priliku.
P.S. Volim te me skoro rasplakala i divna mi je bila ta njezina ideja. Toliko ljubavi u toj knjizi ima.
Ja sam knjige pročitala čim sam čula za njih jer su ih svi hvalili. Inače ne očekujem previše od bestselera jer nerijetko budu loši, ali nisam požalila ni lipe što sam dala za njene knjige.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:51   #5
Imam sve te četiri prevedene, jedino P.S.Volim te nisam pročitala, jer sam gledala film pa mi se ne žuri previše.. Ali hoću, čim uhvatim vremena. Također sam čitala "The Book of Tomorrow" na engleskom. A dobra vijest je da su preveli knjigu "The Gift" i jedva čekam da je se dokopam! Mislila sam kupiti englesku verziju, ali sada trčim po hrvatsku. Kad god da dođe u knjižare.
Ceca je super baš ima jedinstven stil, lako se čita, istovremeno te uspije rastužiti i nasmijati do suza i svaki put nešto naučiš. Jednostavno ima dara.
Mene kraj "Da me barem možeš vidjeti" nije razočarao, jer je zapravo sasvim realan. Premda sam i sama više naklonjena hepi-endovima Ta mi se jako dopala i bila mi je no.1 dok nisam pročitala "Hvala ti na uspomenama" Eto, sad se te dvije tuku za prvo mjesto!
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:53   #6
Kad pročitaš P.S. Volim te, tek se onda nećeš moć odlučit.

Nisam znala da je The gift prevedena.
Jedva čekam pročitat ju. Znam da me ne može razočarat.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:59   #7
Evo: http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...izvod_id=34151



Da, svi kažu da je P.S. Volim te odlična i daleko bolja od filma.. Ma tako je uvijek, ja se svaki put razočaram gledanjem filma poslije čitanja. Ali s druge strane i razumijem, jer kada bi išli u tako duboke detalje film bi valjda trajao deset sati najmanje
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 16:01   #8
Vjerojatno im je sad slijedeća na redu za prijevod "A Place Called Here"...
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 17:40   #9
Quote:
Athalie kaže: Pogledaj post
Vjerojatno im je sad slijedeća na redu za prijevod "A Place Called Here"...
u da barem..... evo i ja sam upravo sad cula za "Dar" hoooocu toooooo

Zadnje uređivanje Original Doll : 13.11.2010. at 18:47.
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 17:46   #10
procitala sam P.S Volim te i knjiga mi je fenomenalna... pre dobra... film je bez veze prema njoj. Kupila sam jos Hvala ti na uspomenama i Da me barem mozes vidjeti, ali eto, jos mi nisu dosle na red za citanje...
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:57   #11
Pročitala sam ( i posjedujem ) P.S. Volim te, Na kraju duge, Hvala ti na uspomenama i Da me barem možeš vidjeti.
Sad čekam da ovaj prevedeni Dar pojeftini

Volim njen stil pisanja, njene misli, volim to što se uz njene knjige naizmjence smijem i plačem. Ili istodobno Volim to što ne piše kao da je sve ružičasto, nego govori o pravim, životnim situacijama.
Najdraža mi je Na kraju duge, u njoj se najviše pronalazim.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 20:27   #12
Prva njena knjiga koju sam pročitala bila je Da me barem možeš vidjeti i zaista mi se sviđa.. neobična ljubavna priča između Elizabeth i nevidljivog najboljeg prijatelja njenog nećaka... Ima jedan predobar citat kojim sam se oduševila kad sam ga prvi put pročitala:

Quote:
Kad ispustite čašu ili tanjur na tlo, začuje se glasan zvuk. Kad se razbije prozor, pukne noga stola ili kad slika padne sa zida začuje se buka. Ali kad pukne srce, nastane tišina. Pomislili biste da će nešto tako važno napraviti najveću buku na cijelom svijetu ili da će se začuti neka vrsta ceremonijalnog zvuka poput udarca činele ili zvuka zvona. Ali ne, čuje se samo muk i gotovo poželite začuti neku buku koja bi skrenula pozornost s boli.
Ako i ima buke, ona je unutra. Vrišti i nitko je ne može čuti. Tako glasno vrišti da vam uši odzvanjaju i glava puca. Otima se poput velikog morskog psa uhvaćenog u moru; zavija poput medvjedice kojoj su uzeli mladunče. Tako to izgleda i tako to zvuči, kao velika uhvaćena izbezumljena zvijer koja je zatvorenik vlastitih osjećaja. Ali takva je ljubav... nitko nije nedodirljiv. Divlja je i boli kao otvorena rana izložena morskoj vodi, ali kad se zapravo slomi, sve utihne. Vrištite samo iznutra i nitko vas ne može čuti.
No njena najbolja mi je Na kraju duge, sviđa mi se stil kojim je pisana, sviđaju mi se likovi, sviđa mi se sudbina koja se uvijek umiješa kad ne treba i razdvaja ih, ali ipak ih na kraju spoji i dokazuje da prava ljubav ipak može sve pobijediti..

Mada svi jako hvale njenu PS. Volim te ona na mene nije ostavila neki dojam, možda sam zeznula jer sam prvo gledala film pa onda čitala knjigu...

Njene rečenice me oduševljavaju, neki citati su toliko prekrasni da još neko vrijeme razmišljam o njima...
Sviđa mi se kako spoji neobično i obično i od toga dobije nešto prekrasno... Svaka njena knjiga ima ono nešto.. PS. Volim te govori o tome da iako smo izgubili osobu koju smo najviše voljeli ne smijemo odustati od ljubavi; Na kraju duge - govori o tome da koliko god sudbina miješala karte, kad tad će ih pomiješati tako da i mi pobijedimo u toj igri, samo ne smijemo odustati; Da me barem možeš vidjeti - malo magije, malo neobičnosti, i čak i oni koji ne vjeruju u promjene i čiji život ide po traci mogu upoznati ljubav i zaljubiti se u nekog u kog ne očekuju... Hvala ti na uspomenama - toliko predivna priča o životu i sudbini.. kako nam malo fali da se zaljubimo i da upoznamo nekog u dušu..
Upravo zbog toga volim njene knjige.. (a i ona je iz Irske, a mene Irska fascinira), posjedujem sve gore navedene knjige i ponosim se time, jedino što žalim što nikako nisam mogla doći do Zagreba kada je ona bila u Profilu, mislim da si to nikad neću oprostiti..
Sad jedva čekam da nabavim njenu najnoviju knjigu Dar je li je netko već pročitao? Kakva je?
__________________
~ Ako želite zaboraviti svoje brige, nosite dva broja premale cipele. ~
H-elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:12   #13
Sve njene knjige su mi odlicne,bas odlicne. P.S. Volim te film iz principa ne zelim gledat jer sam cula da su ga unakazili kao i sve sto unakaze i promijene Nisam znala da su preveli jos jednu knjigu Joj sad dolazim u napast da ju kupim,a ne smijem jer mi je malo skupa,a i previse sam novaca potrosila na knjige u zadnje vrijeme Nadam se da ce biti uskoro na nekom popustu...ako se ne varam ove 4 su uz 24 sata isle po 40ak kuna pa ce valja i ova biti...ako se uspijem suzdrzat i ne kupit ju odmah sada
puzzlee89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:24   #14
P.S. I love you
Jako dobra, budući da sam pročitala samo dvije, ta mi je bolja. Istina je da je to lako štivo, da se leti sa stranice na stranicu, ali mi se sviđa. Jako lijepo sve iznese, lako se uživiš, a poslije svega i zamisliš.
Nije istina da je loša ekranizacija, dapače.. jedna od boljih.. Ne može film sve slijepo pratiti, cijela radnja nije u Irskoj, kako je u knjizi, ali da je loše-ne može se reći. To nikako.

Da me barem možeš vidjeti
Dobra ideja, ali me nekako nije uvela u sve to. Stil prepoznatljiv. I onaj gore citat znam, ali je meni ovaj draži: "Djeca znaju točno što se događa u svijetu. Oni vide više od odraslih, vjeruju u više toga, iskreni su i uvijek, ali uvijek ti kažu na čemu si..."

Posjedujem obje.. ali mislim da dalje neću ići.. Nekako sam se zasitila, kao da vuče linije po istom mjestu. Ziheraški.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:31   #15
Meni su super P.S. Volim te i Na kraju duge. Da me barem možeš vidjeti me nije baš oduševila, svako malo je počnem čitat pa ostavim. Volim ipak malo dinamičnije štivo, ovo mi je sjetno i nekako me ne vuče na čitanje dalje. Sad planiram uzeti Hvala ti na uspomenama, kakva je ta u odnosu na ostale?
__________________
uninvited
betta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:46   #16
meni je dobra bila. al ps volim te i na kraju duge su mi bolje bile.
jel iko poceo citat DAR?
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:59   #17
kupila sam danas "na kraju duge" za 49 kn (Profil izdanje) svi je hvalite a jedino nju nisam imala od Cecilie... Ova "Dar" jos nije dosla... ipak je Dubrovnik "Sto juznije, to tuznije"
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:57   #18
Quote:
nana_du kaže: Pogledaj post
kupila sam danas "na kraju duge" za 49 kn (Profil izdanje) svi je hvalite a jedino nju nisam imala od Cecilie... Ova "Dar" jos nije dosla... ipak je Dubrovnik "Sto juznije, to tuznije"
knjiga je jako zabavna, vidjet ces!
a za Dar se isplati malo pricekati, barem do bozicne akcije
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 12:32   #19
Quote:
betta kaže: Pogledaj post
Meni su super P.S. Volim te i Na kraju duge. Da me barem možeš vidjeti me nije baš oduševila, svako malo je počnem čitat pa ostavim. Volim ipak malo dinamičnije štivo, ovo mi je sjetno i nekako me ne vuče na čitanje dalje. Sad planiram uzeti Hvala ti na uspomenama, kakva je ta u odnosu na ostale?
Tako je i meni bilo sa knjigom "Da me barem možeš vidjeti". Mislim da sam je 4 puta počinjala čitati i ostavljala i onda sam jednom odlučila ipak pročitati do kraja. Ne znam, nije mi baš sjela.
Pročitala sam i "P.S. Volim te" i "Na kraju duge". Ipak mi je najbolja "Na kraju duge" , neobično pisana u obliku poruka, mailova,...
Gledala sam film "P.S. Volim te", ali... Bolje da nisam. Shvaćam da moraju izbaciti neke dijelove, preoblikovati, ali u filmu nema onih zanimljivih dijelova iz knjige, neke stvari su potpuno drugačije.
Imam doma te tri knjige, a imam i "Hvala ti na uspomenama", nisam još počela čitati pa ne znam kakva je.
philippa392 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:36   #20
Quote:
philippa392 kaže: Pogledaj post
Imam doma te tri knjige, a imam i "Hvala ti na uspomenama", nisam još počela čitati pa ne znam kakva je.
ja sam u pocetku citanja mislila kako je ista kao DMBMV, ali nije. Tema je isto malo neobicna, ali zivotna prica glavne junakinje mi je interesantna (i doduse, teska), ali vidjet ces.... tipicno Cecelia Ahern Zabavan mi je dio di ganja tipa okolo
Javi nam sta ti mislis o toj divnoj roza knjigici
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.