Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2013., 11:52   #21
A kak ti je sada od ovih tableta?

Ciste su ti se možda napravile zbog toga što nisi imala menge mjesecima. Ja sam imala jednu na cerviksu, morala sam prvo ići vaditi krv da mi ginekologinja vidi da nije vanmaternična. Izašla je vanka kad sam prokrvarila kak spada na Proveri.

E da, našla sam nalaz, vidim da sam pila Proveru od 5 mg 2 x 1, ali mi nigdje ne piše koliko dugo. Piše samo kontrola za 2-3 dana, sad se više ne sjećam jesam li išla na kontrolu. Moguće je da sam ih pila 2-3 dana a da sam prokrvarila nakon 2.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 01.08.2013. at 11:58.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 12:47   #22
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A kak ti je sada od ovih tableta?

Ciste su ti se možda napravile zbog toga što nisi imala menge mjesecima. Ja sam imala jednu na cerviksu, morala sam prvo ići vaditi krv da mi ginekologinja vidi da nije vanmaternična. Izašla je vanka kad sam prokrvarila kak spada na Proveri.

E da, našla sam nalaz, vidim da sam pila Proveru od 5 mg 2 x 1, ali mi nigdje ne piše koliko dugo. Piše samo kontrola za 2-3 dana, sad se više ne sjećam jesam li išla na kontrolu. Moguće je da sam ih pila 2-3 dana a da sam prokrvarila nakon 2.
ja sam ih pila 3 dana 3x1,nakon tjedan tocno procurila,po duphastonima sam ranije znala
i ja sam vadila krv prije nego ih pocela piti,bhcg mi dao vadit da nije rijec o trudnoci ili vanmter.
ne znam sta ti reci kako mi je po njima,uzasno jako krvarim od treceg dana,komadi iz mene ispadaju,nigdje se nemogu maknut kako mi se ulozak napuni u 10min doslovce,paket i pol,dva dnevno mi treba i to naravno nocni oni maxi,rekla sam kako je krenulo da cu malog pelenu bome stavljat pocet mislila sam da cu imat bolove ali hvala bogu ajde barem to nemam,tu i tamo me onako zaboli ali podnsoljivo.
uzasno se znojim po njima,i dlakavost mi se pojacala,iako je i po vrazjem duphastonu ali po ovom vidim jos vise,to mi je najgore od svega ful sam u bedu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 13:52   #23
Rekla sam ti da se ne uplašiš, da ćeš curiti ko luda kad krene. Ok meni nije bilo baš tako kao tebi, ali krvarila sam ko nikada do tada. Inače prva 2 dana pojačano krvarim, ovo je trajalo 6 dana neprekidno istog intenziteta, tek 7. dan je počelo sve manje i manje.

Jebiga treba to sve što se zadebljalo kroz par mjeseci izaći vanka. Tješi se da barem ne moraš na kiretažu. Budući da ovako jako krvariš ja ti savjetujem da pod obavezno nakon menge krkaš željezo jer bi ti se moglo dogoditi da ti željezo ode u podrum. Možda ne bi bilo loše da ga već sada kreneš krkati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 22:53   #24
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Rekla sam ti da se ne uplašiš, da ćeš curiti ko luda kad krene. Ok meni nije bilo baš tako kao tebi, ali krvarila sam ko nikada do tada. Inače prva 2 dana pojačano krvarim, ovo je trajalo 6 dana neprekidno istog intenziteta, tek 7. dan je počelo sve manje i manje.

Jebiga treba to sve što se zadebljalo kroz par mjeseci izaći vanka. Tješi se da barem ne moraš na kiretažu. Budući da ovako jako krvariš ja ti savjetujem da pod obavezno nakon menge krkaš željezo jer bi ti se moglo dogoditi da ti željezo ode u podrum. Možda ne bi bilo loše da ga već sada kreneš krkati.
to sam rekla da,ajde bar sam kiretazu izbjegla,nebi rada opet vec sam ju prosla
a sta se tice zeljeza joj ne podnosim ga nikako,u trudnoci morala uzimat,rigala od njega,cim ga na jezik osjetim riganje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:17   #25
meni ih je ginekolog propisao zbog pretjeranog krvarenja,točnije oko 25 dana,ako ne i više, to mi se jos nikad u životu nije desilo, uvijek je ciklus bio uredan. ginekolog kaže da je najvjerojatnije u mom slučaju stres uzročnik. Provera bi navodno trebale smanjiti krvarenje i regulirat ciklus međutim kod mene krvarenje jednostavno ne staje. ima li li tko slicna iskustva?
berta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 00:10   #26
Khm, dakle kako inače zbog povećane tjelesne težine i stresa dobivam rijetko mengu, dogodilo bi mi se po dva mjeseca da ne prokrvarim. Međutim sada već više od tri mjeseca nisam dobila mengu, pa sam se prije 10 dana napokon okuražila (čitajte - ja sam napokon došla doma iz mjesta studiranja, završili su godišnji odmori) i otišla kod ginosa. I on mi je našao cistu kod desnog jajnika, dugu 4 cm i rekao da pijem Proveru idućih deset dana i da ću sigurno dobiti menzis. Međutim jedino me 8. dan pijenja tableta zaboljelo kod desnog jajnika kao da me netko probo nožem, a sinoć sam primjetila nekakav smećkasti iscjeljak (e sad, bivša profesorica na medicinskom fakultetu me uvjerava da je to cista napokon pukla), međutim od menzisa niš iako mi je danas već deseti dan i sutra bih trebala prestati piti tablete! Trebam li se zabrinuti?
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 13:42   #27
Idi ponovo kod ginekologa.

Ja sam pila ove tablete, dobila sam ih isto jer nisam imala menstruaciju 3 mjeseca i još sam uz to imala cistu (nije na jajniku ali je bila na cerviksu) i sjećam se da mi je rekla da bi trebala procuriti nakon par dana što ih pijem i ako do prestanka pijenja tableta ne dobijem menstruaciju da joj obavezno dođem na pregled.

Ja sam mislim 3. ili 4. dan dobila i bila mi je obilnija i duža menstruacija nego inače (jebiga 3 mjeseca je nije bilo, zadebljala se maternica)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:41   #28
Dobila sam dva dana nakon što sam prestala piti tablete. Čak moram staviti ovaj smajlić jer 3 mjeseca je predugo vrijeme.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:06   #29
Jeli normalno imati smeđi iscjedak za vrijeme uzimanja provere?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 17:19   #30
Imam uredne mjesečnice, dolaze između 29. i 31. dana ciklusa i zaista nemam nikakvih problema s njima (izuzev naravno menstrualnih grčeva na početku ciklusa, no ništa neuobičajeno).
Ginekolog je primjetio neku cistu na desnom jajniku i rekao mi da zbog toga može izostati ovulacija. Pripisao mi je Proveru da pijem 2 puta dnevno 5 dana.
I sad čitam sve živo po netu, no i dalje mi neke stvari nisu skroz jasne.
Hoće li Provera pomoći protiv tih bolova u jajniku te hoće li mi se ujedno i mjesečnica poremetiti? Ne bih voljela se dovesti u tu situaciju ako je trenutno uredna.
Isprike ako zvučim neuko haha ginekolog mi nije baš pričljiv i na brzinu me pregledao i napisao recept, pa sam zato malo skeptična oko svega.
__________________
For a black heart will only find beauty in darkness.
*Spiderpig* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 10:07   #31
Quote:
*Spiderpig* kaže: Pogledaj post
Imam uredne mjesečnice, dolaze između 29. i 31. dana ciklusa i zaista nemam nikakvih problema s njima (izuzev naravno menstrualnih grčeva na početku ciklusa, no ništa neuobičajeno).
Ginekolog je primjetio neku cistu na desnom jajniku i rekao mi da zbog toga može izostati ovulacija. Pripisao mi je Proveru da pijem 2 puta dnevno 5 dana.
I sad čitam sve živo po netu, no i dalje mi neke stvari nisu skroz jasne.
Hoće li Provera pomoći protiv tih bolova u jajniku te hoće li mi se ujedno i mjesečnica poremetiti? Ne bih voljela se dovesti u tu situaciju ako je trenutno uredna.
Isprike ako zvučim neuko haha ginekolog mi nije baš pričljiv i na brzinu me pregledao i napisao recept, pa sam zato malo skeptična oko svega.
Proveru ti je dao da bi potakla ovulaciju i krvarenje, 2-3 dana nakon prestanka uzimanja Provere ce doci do krvarenja tj do menstruacije i ciklus ce ti se pomaknuti na nove datume ..... bol kao bol ce ti prestat jedino ako ti cista pukne ili ako ce povuce
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 14:12   #32
Meni je ginekolog dao proveru od 5mg. Naime imam 48 godina i menstruacija mi je u 11. mjesecu izostala. Od onda imam redovitu mestruaciju s tim da mi ona traje i po 10ak dana a ciklus traje od 20 do 30 dana. Kako kada. Nekad dođe ranije, nekad kasni tjedan dana i tako....ne znam da li da uzimam proveru ili ne. Inače mi je sve ostalo ok. Naravno imam valunge, nesanicu, pojačano znojenje, zadržavanje vode, debljanje....sve ono kaj ide uz menopauzu.
Inače ne volim uzimati tablete ako baš nije jako neophodno pa se dvoumim da li da ih pijem ili ne.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2019., 14:27   #33
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Meni je ginekolog dao proveru od 5mg. Naime imam 48 godina i menstruacija mi je u 11. mjesecu izostala. Od onda imam redovitu mestruaciju s tim da mi ona traje i po 10ak dana a ciklus traje od 20 do 30 dana. Kako kada. Nekad dođe ranije, nekad kasni tjedan dana i tako....ne znam da li da uzimam proveru ili ne. Inače mi je sve ostalo ok. Naravno imam valunge, nesanicu, pojačano znojenje, zadržavanje vode, debljanje....sve ono kaj ide uz menopauzu.
Inače ne volim uzimati tablete ako baš nije jako neophodno pa se dvoumim da li da ih pijem ili ne.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Osobno mi Provera nije odgovarala.Grizla sam i režala na sve strane.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.