Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Pogledaj rezultate ankete: Davor Pavun luđak ili genije???
genije 44 47.31%
luđak 20 21.51%
nešto između 29 31.18%
Glasovatelji: 93. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 14:27   #1
Davor Pavuna i zeleni planet Zemlja?

Jeli on idealist i jeli moguće učiniti Zemlju baš toliko zelenom ? :-9
__________________
"Advisement: Evisceration works well. Electrocution, blunt trauma, and decapitation are also effective, I understand."
Hk-47 is offline  
Old 15.03.2009., 14:50   #2
Daj molim te, lik je paradigmatski primjer razloga zašto fizičari ne smiju govoriti ništa izvan usko specijalizirne grane fizike kojom se bave.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 15.03.2009., 14:59   #3
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Daj molim te, lik je paradigmatski primjer razloga zašto fizičari ne smiju govoriti ništa izvan usko specijalizirne grane fizike kojom se bave.
Zasto? Sto je on to krivo rekao?
Za mnom! is offline  
Old 15.03.2009., 15:01   #4
Ha, ti ozbiljno?
Odakle da počnem? Alfa i beta stanje svijesti, Atlantida, Židovi, alternativna povijest, kršćanstvo?
A što se tiče toga da trebamo biti zeleni, u pravu je. To svi kažu.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 15.03.2009. at 15:11.
Davor000 is offline  
Old 15.03.2009., 15:17   #5
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ha, ti ozbiljno?
Odakle da počnem? Alfa i beta stanje svijesti, Atlantida, Židovi, alternativna povijest, kršćanstvo?
A što se tiče toga da trebamo biti zeleni, u pravu je. To svi kažu.
To su neke njegove brije. Ali kad to maknes, o konkretnim stvarima je sve dobro govorio. Lik je zakon.
Za mnom! is offline  
Old 15.03.2009., 15:19   #6
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ha, ti ozbiljno?
Odakle da počnem? Alfa i beta stanje svijesti, Atlantida, Židovi, alternativna povijest, kršćanstvo?
A što se tiče toga da trebamo biti zeleni, u pravu je. To svi kažu.
drago mi je da je netko primjetio, jer izgovoreno i sms-ovi hvale su me jebeno zbunili ovih zadnjih pola sata emisije što sam gledao

lik je govorio očite gluposti, i to neke i iz znanstvene sfere, ne znam što da kažem
someguy is offline  
Old 15.03.2009., 15:47   #7
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ha, ti ozbiljno?
Odakle da počnem? Alfa i beta stanje svijesti, Atlantida, Židovi, alternativna povijest, kršćanstvo?
A što se tiče toga da trebamo biti zeleni, u pravu je. To svi kažu.
Što je točno rekao o Atlantidi, svijesti i alternativnoj povijesti?
JPK is offline  
Old 15.03.2009., 15:50   #8
Spomenuo je kako se njegova kćer (od 16 god. ako se ne varam) bavi time (Atlantidom) i usput napomenuo nešto protiv "službene" povijesti, a onda je Stankoviću objašnjavao kako on gleda preko nekakvih vibracija (neke razine) i alfa i beta svijesti te utječe (tko zna kako) na druge.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 15.03.2009., 15:14   #9
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Daj molim te, lik je paradigmatski primjer razloga zašto fizičari ne smiju govoriti ništa izvan usko specijalizirne grane fizike kojom se bave.
Jel da je lik malko ćaknut Ali onako simpatično. Bilo je par trenutaka kad sam mislio da će se nagnuti preko stola i poljubiti Stankovića od oduševljenja što mi je postavio tako prekrasno pitanje
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 15.03.2009., 15:18   #10
Nisam gledao emisiju, al' baš su mi sad pričali da je tip nevjerojatno bahat, prepotentan i opsjednut sobom.
JPK is offline  
Old 15.03.2009., 16:02   #11
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nisam gledao emisiju, al' baš su mi sad pričali da je tip nevjerojatno bahat, prepotentan i opsjednut sobom.
Moj prvi dojam je bio da je tip pacijent, i to teži, a tijekom emisije se taj dojam pojačavao. Ne kažem, vjerojatno je stručnjak za nešto i u to ne ulazim, ali da ima psihičkih problema, ima. Najgore bi bilo dati mu nekakve kompetencije van onoga u čemu je zaista stručan, jer bi to bila katastrofa. No, jedan takav više ili manje u Hr, ne igra toliku ulogu, i tako smo već odavno u banani...
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Old 15.03.2009., 16:10   #12
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Moj prvi dojam je bio da je tip pacijent, i to teži, a tijekom emisije se taj dojam pojačavao. Ne kažem, vjerojatno je stručnjak za nešto i u to ne ulazim, ali da ima psihičkih problema, ima. Najgore bi bilo dati mu nekakve kompetencije van onoga u čemu je zaista stručan, jer bi to bila katastrofa. No, jedan takav više ili manje u Hr, ne igra toliku ulogu, i tako smo već odavno u banani...
Tako je. Dok Hrvatskom drmaju vrhunski strucnjaci poput Josipovica, ovog ludaka je medu savjetnike pozvao Barack Obama i to u vrijeme najvece krize ikad.
Za mnom! is offline  
Old 16.03.2009., 16:18   #13
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jel da je lik malko ćaknut Ali onako simpatično. Bilo je par trenutaka kad sam mislio da će se nagnuti preko stola i poljubiti Stankovića od oduševljenja što mi je postavio tako prekrasno pitanje
Ja sam svaki put kad je onako manijakalno povisio intonaciju pomislila da ce skociti na stol i poceti vikati na sav glas, a onda ce Stankovic morati zvati ekipu u bijelim kutama

Pri cemu mi je religija bila najmanji problem. Jer iako je nabacio par zanimljivih tema, ipak mi se cini da brka kruske, jabuke i ne znam,koprive
Mislim, svaka cast na interesu izvan vlastitog polja i promisljanju izvan standardnih okvira ali tko bi pri zdravoj pameti tko se imalo razumije u politiku i slicno pitao "sto Hrvatska suradjuje s Haagom, kad ga Amerika ne priznaje"? A ono, Hrvatska i Amerika su bas za usporediti po kolicini moci To, i puno toga drugog sto je manijakalno ponavljao mi je samo dalo dojam da se pokusava prilizati Hrvatima...Onda ona naoko liberalna prica o zenama, i taman kad se poveselis da netko vidi stvar-dvije, covjek u sljedecoj sekundi ispali seksisticku primjedbu "da su zene ovdje, rekle bi nam da smo glupi jer pricamo o ovakvim temama", sto samo pokazuje da uopce ne rezonira u okvirima drustvenih tema, i da to ni sam ne shvaca. Lijepo mu je Stankovic rekao na tu naivnu generalizaciju da misli da to ipak ima veze s osobom, a ne s nekakvim generalnim kategorijama (pogotvo ne tako pausalno stereotipno postavljenima).

Sve u svemu ne mogu reci da covjek nije zanimljiv lik i da mi nije bilo zabavno slusati ga, ali vise zanimljiv u smislu gle-zanimljiva-osoba na tv-u i eventualno dobar strucnjak na svojem podrucju. Kao netko cije bi komentare o drustvenim temama trebalo ozbiljno shvacati jednostavno ne prolazi.

EDIT: sad tek vidim sto je Endimion pisao na blogu, uze mi covjek rijec iz usta
Lila_sun is offline  
Old 16.03.2009., 16:26   #14
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
"sto Hrvatska suradjuje s Haagom, kad ga Amerika ne priznaje"?
Radi se o dva različita tijela, dva su suda u Haagu: jedan se odnosi na nas i privremen je (ICTY), a Ameri imaju problema s onim drugim.

Pavuna je u nekim stvarima u pravu — trebat će dugo vrijeme da se pređe s nafte na obnovljive izvore, ali u nekim stvarima pokazuje izuzetno veliko neznanje situacije. A ne nudi ništa.

Mahanje notebookom i mobitelom, spominjanje vlastitog imena neću spominjati...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Old 16.03.2009., 16:31   #15
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Ja sam svaki put kad je onako manijakalno povisio intonaciju pomislila da ce skociti na stol i poceti vikati na sav glas, a onda ce Stankovic morati zvati ekipu u bijelim kutama
Zašto je to bitno? Zar uvijek morate čovjeka procjenjivati prema tome ponaša li se besprijekorno? Uvijek možete naći nekome zamjerku ako to hoćete.
Misliš li ti da je Simonica ili onaj odvratni lik što svima na farmi kroji pravila ponašanja bolji? To što se tebi čovjek sviđa ili ne sviđa, to što se tebi njegovo ponašanje sviđa ili ne sviđa, nije mjerilo njegove uspješnosti.
Pavuna je priznati, ugledni znanstvenik. Daleko poznatiji i daleko vrijedniji od vaše Simonice ili nekog "besprijekorno ponašajućeg" farma frika.



Quote:
Onda ona naoko liberalna prica o zenama, i taman kad se poveselis da netko vidi stvar-dvije, covjek u sljedecoj sekundi ispali seksisticku primjedbu "da su zene ovdje, rekle bi nam da smo glupi jer pricamo o ovakvim temama"
Pa upravo je jedna to i rekla. I ja odgovaram na njezin post.

Quote:
Sve u svemu ne mogu reci da covjek nije zanimljiv lik i da mi nije bilo zabavno slusati ga, ali vise zanimljiv u smislu gle-zanimljiva-osoba na tv-u i eventualno dobar strucnjak na svojem podrucju. Kao netko cije bi komentare o drustvenim temama trebalo ozbiljno shvacati jednostavno ne prolazi.
Što prolazi? Tko uopće danas može biti autoritet? Crkva vam nije autoritet, znanstvenici nisu. Meni nije ni Simonica nikakav autoritet, a nije ni nekakav duhovnjak koji udiše mirise cvijeća na suncem obasjanom polju dok mu sljedbenica...kuha kavu.
DagDugpa is offline  
Old 16.03.2009., 17:22   #16
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Radi se o dva različita tijela, dva su suda u Haagu: jedan se odnosi na nas i privremen je (ICTY), a Ameri imaju problema s onim drugim.
Da, samo pretpostavljam da je on ovdje (jer bar ja nisam cula da je jasno naznacio) mislio opcenito na tu nadaleko poznatu pricu da za Amere ne vrijede ista pravila medjunarodnog prava koja vrijede i za ostale. I to je istina.
Ali kad si znanstvenik i to predstavljas na nacin: "zasto Hrvatska to radi, a SAD ne?" , kao, to je stvarno legitimno pitanje oko kojeg cemo se sad svi cuditi, to covjeka navodi da se zapita znas li zbrojiti 2 i 2

Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
Zašto je to bitno? Zar uvijek morate čovjeka procjenjivati prema tome ponaša li se besprijekorno? Uvijek možete naći nekome zamjerku ako to hoćete.
Misliš li ti da je Simonica ili onaj odvratni lik što svima na farmi kroji pravila ponašanja bolji? To što se tebi čovjek sviđa ili ne sviđa, to što se tebi njegovo ponašanje sviđa ili ne sviđa, nije mjerilo njegove uspješnosti.
Pavuna je priznati, ugledni znanstvenik. Daleko poznatiji i daleko vrijedniji od vaše Simonice ili nekog "besprijekorno ponašajućeg" farma frika.
Naprotiv, meni je on izuzetno simpatican. I bas to sto je toliko jako simpatican da ako se na trenutak previse opustis mozes od suste simpaticnosti pomisliti da covjek itekako zna o cemu prica, ukazuje na to da je to malo vise od prosjecne simpaticne osobe. Netko je ovdje spomenuo Suca, necu reci da je ovak toliko "pomaknut", ali da naginje tom karizmatskom tipu licnosti, naginje. Manicna crta karaktera je jos jedna karakteristika takvih licnosti, zato sam to spomenula.
I da, za slucaj da se pitas, ne, karizmatsko u ovom kontekstu ne znaci pozitivno

I to se savrseno poklapa s nekim drugim crtama licnosti - sklonost teorijama urote, idealisticki pogled na svijet...no da ne ulazim u detalje. Ne kazem sad da je frajer lud - zato sam i glasala sa "izmedju ludjaka i genija" , ali ukazuje i na to da mi njegovo poimanje svijeta sigurno nece biti objektivno mjerilo drustvenog stanja.

Quote:
Pa upravo je jedna to i rekla. I ja odgovaram na njezin post.
Jedna? Ti se salis, jel? A jedna jednako cijeli rod, ili?

Quote:
Što prolazi? Tko uopće danas može biti autoritet? Crkva vam nije autoritet, znanstvenici nisu. Meni nije ni Simonica nikakav autoritet, a nije ni nekakav duhovnjak koji udiše mirise cvijeća na suncem obasjanom polju dok mu sljedbenica...kuha kavu.
Sad mi se vec cini da si fulala topic i podforum. Ovdje u naslovu ne pise "Rasprava o Simonici"
Lila_sun is offline  
Old 15.03.2009., 15:09   #17
Davor Pavun luđak ili genije???

Davor Pavun luđak ili genije???
zerdav is offline  
Old 15.03.2009., 15:21   #18
priča gluposti u trećem licu, moj glas ide opciji broj 2
someguy is offline  
Old 15.03.2009., 15:35   #19
Hmm, neka moderatori spoje dvije teme, pa onda obrišu moj post (ako može?).
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 15.03.2009., 16:19   #20
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Hmm, neka moderatori spoje dvije teme, pa onda obrišu moj post (ako može?).
može.

Zadnje uređivanje zerdav : 15.03.2009. at 16:29.
zerdav is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.