Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2011., 18:02   #161
Quote:
fdsar kaže: Pogledaj post
u cijem je ona vlasnistvu?
Pro TV je u vlasništvu CME-a (naša Nova TV ima istog vlasnika)

Čudi me ovakvo ponašanje CME-a, svjesno su se prijavili na natječaj a kad su dobili koncesiju sami problemi. Prvo problemi oko starta kanala, milijun puta su odgađali početak, a nakon što su krenuli ponudili su program od 6h dnevno. Do dana današnjeg nisu se puno popravili, samo su uduplali reprize da malo program izgleda veće. Žao mi je što je sve na kraju ovako ispalo, prvo FOX diže ruke, sad evo i CME.

Prva TV je odlična tv kuća, ali bojim se da će biti kao što je cobras rekao samo dodan naziv "CG" na srpsku verziju i to je to. Primjena mitrovićevog koncepta sa pinkova iz cijele regije.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 19:13   #162
Imate primjer programa pro tv-a stranu iza. Uglavnom samo rumunjske serije i to tih 5 koje su dobili od maticnog kanala i koje su prikazivali po principu rtl-a i dadilje....ukrug jedne te iste epizode
Koliko sam citao, CME je ulozio neku lovu u opremu same televizije (navodno su bile price o milionskim iznosima al u to vec sumnjam), televizija je u pocetku imala i neku ekipu novinara, isle su 10-minutne novosti itd....al onda se sve naglo raspalo....navodno je ekonomska kriza glavni razlog zasto je sve islo naopako.

Iskreno se nadam da grijesim(o) i da ce Prva napravit nesto vise od jednostavne kopije srpske verzije kanala. Bas sam gledao programsku semu ANT1 u Grckoj, onako nesto bi bilo sasvim prihvatljivo i za nase trziste (uz izvjesne izmjene, dakako). Jedno je doduse sigurno: ako i udju na trziste i do jeseni pokrenu televiziju, sav primetime koji drzi prva (novi show sa kalinicem, onaj music talent show itd) ce sigurno u toj verziji ici i na Pro TV-u. CG trziste nazalost nije dovoljno veliko da bi iznijelo neki jaci produkcijski program, a i domace tv kuce kupuju i saradjuju sa srpskim po pitanju tih programa (na Vijestima se tako prikazuju Prvina Paklena Kuhinja i Ivan Ivanovic, Atlas sa RTS-om radi Ja imam talenat itd).
Mada iskreno, cak i da urade ono sto je uradio PINK sa PINK M-om, opet ce to licati na nesto jer Prva ima bar dobro izgradjen vizuelni identitet. Al se oept nadam da cemo dobit nesto vise sem obicne kopije.

Inace po pitanju gledanosti, trenutno je najgledaniji IN sa najgledanijim informativnim programom (19h Inpuls) i najgledanijom stranom serijom (19:45 Ezel). Odmah za petama su im Vijesti koja je vec godinu i po dobila frekvenciju i u PG i trenutno su jedan od najuticajnijiih medija u CG (po meni sa najboljim i najkvalitetnijim informativnim programom i sa najvise emisija domace produkcije).
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 20:48   #163
Zar nije Pink M najgledaniji u CG?
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 21:48   #164
PINK M je bio najgledaniji dok je isla Farma, u to sam siguran. I dalje ima najvise reklama, oglasivaca i u to sam siguran
Al kako za CG ne postoje pouzdani rezultati gledanosti, onda ne znam kako oni tu stoje. Doduse hvalili su se koliko se sjecam u januaru da su 2010. bili najgledaniji, al nisam siguran da su i dalje. Pogotovo jer su ih progutale turske sapunjare.

Na IN-u stalno ide reklama u kojoj se hvale gledanoscu svog informativnog programa i Ezela. Ranije je jos isao i House i to je isto bilo ultra gledano.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 13:12   #165
Par kratkih informacija:

TV Vijesti su presle na 16:9 format emitovanja slike, vec par nedjelja.
Grci zvanicno kupili PRO TV, ARD odobrio promjenu vlasnicke strukture.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 15:02   #166
Je li se PRO TV može hvatati u cijeloj Crnoj Gori?
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 02:02   #167
Da, oni imaju nacionalnu frekvenciju kao IN, Atlas, Vijesti i Pink.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:50   #168
Grci su skroz poludjeli Nakon PRO TV-a, kupuju crnogorski IN TV od slovenaca.

Quote:
Televizija IN je na prodaju za 3,5 do 4 miliona eura, potvrdio je vlasnik slovenačke kompanije DZS Bojan Petan portalu SiBiz.

"Najizgledniji kupac je grčka komercijalna televizija Antena, koja je već kupila Prvu srpsku televiziju, nekadašnji Foks. Pregovori su u toku", kazao je Petan.

Antena grupa je prije dvije sedmice kupila crnogorsku PRO TV.

Slovenci se povlače iz Crne Gore zbog ekonomske krize. Došli su prije pet godina sa namjerom da šire turističke projekte. Sada se, navodno, usmjeravaju na Istru, gdje pripremaju manji turistički projekat.
Izvor: vijesti.me
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:22   #169
Ne sviđa mi se to. Ovo kupovanje konkurencije uglavnom znači gubitak za tržište i gledatelje, osobito na tako malim tržištima kao što je CG. Neće Grci ulagati duple pare za razvoj 2 kanala koji se na tržištu ne mogu financirati, već će se jedan šlepat na drugi.. a onda još kad uzmeš u obzir i povezanost crnogorskog tržišta sa srpskim gdje postoje dodatna dva bratska kanala u istom vlasništvu od kojih mogu "pokrasti" nešto sa programa, onda vidiš da si u biti izgubio na raznovrsnosti tv sadržaja...

Iako se meni ovi Grci čine kao da će sve skupa to jednog dana prodati RTL-u i napraviti veliku imperiju RTL kanala, previše surađuju sa Švabama i ovim hrvatskim ogrankom RTL-a da bi bilo slučajno .. tako da će RTL imati onda 2 nac. kanala u HR, 2 nac. kanala u SR, i 2 nac. kanala u CG, .. jezik je gotovo identičan da se sve to fino može povezat, ujedinit i praviti zajednički program .. i divota
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 17:56   #170
Znam da to nikako nije dobro i radije bih da je IN uzeo neko drugi. Mada, znajuci da skoro niko od ozbiljnijih igraca nije uopste ni zainteresovan za cg trziste, onda bolje i ovo nego da dozive sudbinu lokalnih tv emitera.

Samo me zanima kad ce krenuti u transformaciju PRO-a u nesto normalno.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 04:48   #171
Evo malog updatea:

na PRO su se krenule vrtiti neke emisije sa prve, tacnije petkom ide show ivana ivanovica, a subotom ide prvi glas srbije. za pgs su cak uveli i glasanje iz cg. dakle, ko sto smo i ocekivali, vrlo vjerovatno ce dosta pogotovo ovih domacih emisija uzimati od prve. samo mi nije jasno sto cekaju da krenu sa full programom s obzirom da i dalje vrte one proklete rumune

i malo slicica i klipova novog vizuelnog identiteta tv vijesti sa kojim su krenuli od jeseni:
Najava programa - http://www.youtube.com/watch?v=y2JJq_Un6BY
Spica za reklame - http://www.youtube.com/watch?v=uiqU732OVyg
Promo za domacu verziju Piramide - http://www.youtube.com/watch?v=FKpL9viqafY
Promo spot kojim vezu reklame sa serijom/emisijom koja ide - http://www.youtube.com/watch?v=JvvVN-IXJ80
Par slicica:

Najave filmova/serija


Upozorenje:


Filmovi(16:9):

Bandini - serija:

Piramida
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 04:52   #172
Jos slicica:
Vijesti u pola 11:


Meteo centar TV Vijesti:
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 15:32   #173
Lijepo izgleda.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 15:49   #174
Pristojno za tako malu zemlju poput Cg.
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 02:00   #175
Zašto se u Crnoj Gori na televizijima emitiraju titlovi na srpskom? Zar nije prikladnije na hrvatskom, bar je ijekavica.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 02:36   #176
Zato jer najveci dio stranog sadrzaja (da ne kazem sve) tv kuce dobijaju od srpskih distributera (prava i prevodi, dexin film i drugi). Jedino Vijesti rade svoj prevod i titlovanje turskih serija i prikazuju ih onako kako im odgovara, ostale serije (indijska Bandini i brazilska A Favorita) su takodje pustene sa srpskim prevodom.
U principu, nije problem jel neki sadrzaj na ekavici ili ijekavici (ja prvi nikad nisam primjecivao razliku pri pracenju), ali zbog postojanja velikog broja distributera i njihove medjusobne neusaglasenosti javio se problem ranolikosti titlova, pa kod nas nemamo slucaj kao sto je to u HR npr da jedna televizija sav strani program titluje na isti nacin (isti font, velicina, boja), vec tv kuce zavise od onoga sto im dostave distributeri.

Usput, evo i dva klipa za najavu turskih serija koje trenutno idu na Vijestima: Asi i Yaprak dokumu.

http://www.youtube.com/watch?v=KT0yUYZ7GzQ
http://www.youtube.com/watch?v=2-DcpefGBE4
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 02:43   #177
Quote:
cobras kaže: Pogledaj post
Zato jer najveci dio stranog sadrzaja (da ne kazem sve) tv kuce dobijaju od srpskih distributera (prava i prevodi, dexin film i drugi). Jedino Vijesti rade svoj prevod i titlovanje turskih serija i prikazuju ih onako kako im odgovara, ostale serije (indijska Bandini i brazilska A Favorita) su takodje pustene sa srpskim prevodom.
U principu, nije problem jel neki sadrzaj na ekavici ili ijekavici (ja prvi nikad nisam primjecivao razliku pri pracenju), ali zbog postojanja velikog broja distributera i njihove medjusobne neusaglasenosti javio se problem ranolikosti titlova, pa kod nas nemamo slucaj kao sto je to u HR npr da jedna televizija sav strani program titluje na isti nacin (isti font, velicina, boja), vec tv kuce zavise od onoga sto im dostave distributeri.

Usput, evo i dva klipa za najavu turskih serija koje trenutno idu na Vijestima: Asi i Yaprak dokumu.

http://www.youtube.com/watch?v=KT0yUYZ7GzQ
http://www.youtube.com/watch?v=2-DcpefGBE4
Meni ne smeta ekavica,ali mi ćirilica oči iskopa,mrzio sam je i u školi jedan tjedan ovo jedan ono.
katana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 02:58   #178
Ja nit ne obratim paznju, tj dok se ne skoncentrisem bas na to ne obratim paznju jesu li cirilicni ili latinicni titlovi
Istini za volju, kod nas su ta dva pisma bila uvijek ravnopravna, cak se cirilica jos uvijek prva uci u osnovnim skolama.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 05:55   #179
RTCG od prije mjesec dana dobila novi VI za informativne emisije. Evo kako to izgleda za Dnevnik 2, centralnu informativnu emisiju:

http://youtu.be/IYE8EkXvKOQ

A od sjutra, krece i novi VI za njihovu jutarnju emisiju, Dobro jutro Crna Goro. Evo kako ce izgledati:

http://youtu.be/Zd2aQ-Gsy9M

Inace, RTCG od prije nekoliko mjeseci ima starog/novog direktora, Rada Vojvodica. Vojvodic je inace prije RTCG-a bio glavni i odgovorni urednik IN televizije sa koje je pokupio 90% novinara i doveo ih sada u RTCG...inace je istu stvar uradio prije 10-ak godina kada je pokupio sve sto je valjalo sa RTCG-a i osnovao IN...tako da se vratio na mjesto zlocina RTCG planira da preuzme od IN-a i prenose Lige sampiona na koje ovi imaju prava. IN se inace nalazi u jako teskoj finansijskoj situaciji, ko sto smo pisali gore, trebali su ih kupiti Grci, al izgleda nista od toga. Bice steta ako se ugasi s obzirom da je to bila jedna od boljih privatnih tv kuca u CG. Ulazak Vijesti na TV scenu je jednostavno unistio sve ostale tv kuce, ne zelim ni da zamislim sto bi se desilo da se neka ozbiljnija tv grupacija odlucila posvetiti otvaranju tv kuce (da je CETV htio uraditi nesto konkretno sa PRO TV npr).
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 17:22   #180
Od 19. marta PRO TV postaje PRVA televizija.
Vidjecemo sto su nam spremili.
Po reklami koju sam vidio u novinama, logo ce biti isti kao i na srpskoj verziji.
__________________
Bye bye, bitches!

Zadnje uređivanje cobras : 09.03.2012. at 17:32.
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.