Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2009., 17:27   #1
Navijački marketing, povrede imena udruga, klubova...

Otvaram ovu temu s najboljom namjerom da se stane na kraj zarađivanju replika navijačkih i klubskih suvenira diljem "Lijepe Naše" a i šire.

Naime odvijeka se po raznim štandovima duž cile jadranske obale ( Od Istre do Konavla), a i po drugim gradovima u državi, odavna se nalaze rekviziti navijačkih skupina i klubova koji nemaju dozvolu navijačkih udruga i klubova da se prodaju. Večinom na našim skupinama i klubovima zaračuju bosanc i, janjevci, albanezi, ali to je po ovom pitanju svejedno tko zarađuje.

Želim da na ovu temu odgovarate što vi mislite o tome. Evo svako malo pa raznim trgovinama i štandovima naiđem na obilježja klubova poput dresova, šalova, malih i velikih lopti, upaljača, kemijska, privjesaka...i svega ostalog što ljudski um može izmisliti. U 99% slučajeva to prodaju ljudi koji i nemaju nikakve veze s klubob i udrugama navijača,n dakle ilegalno zarađuju novac u prvom redu na Hajduku, Dinamu, i njihovim navijačima, Torcidi i Bad Blue Boysima.
Toliko ručnika, dresova, šalova, šalica, privjesaka... i svega ostalog se dnevno proda a jadno mi je to da navijačke udruge i klubovi tu nemaju ama baš nikakve zarade. Vjerujem da postoji neki zakon u ustavu nogometnog kluba i udrugama navijačkih udruga koji štiti svoje simbole od raznih replika i svega ostalog.

Stoga predlažem da bi se morao što hitnije donesti i hitno provesti zakon o povlačenju lažiranih obilježja iz prodaje. Recimo da se ljudima da (koji na račun imena nogometnih klubova i navijačkih udruga zarađuju ogroman novac) da rok da se svi ti neoriginalni artikli i rekviziti povuku iz prodaje do tog i tog datuma. Tko neispoštuje dogovor, recimo u Zadru da urigira podružnica Torcide Zadar, ili nekog drugog kluba, svejedno o kojim je rekvizitima rječ, te da zapljeni određene neoriginal artike na kojima drugi bez suglasnosti navijača i nogometnih klubova zarađuju novce.

Trebalo bi dovesti takav zakon da podružnice navijača ili nekekvi inspektori prodaje to mogu zapljeniti ako se do zadanog datuma ne makne iz prodaje.

Vjerujem čvrsto u to da bi klubovi i udruge navijača mnogo više profitirali nakon takvih odredba i sprovedbe zakona o klubskim i navijačkim obilježjima.

Mislim još da bi svaka navijačka udruga i nogometni klubovi mogli razmisliti o svemu navedenom u ovome tekstu, te bi mogli pokrenuti marketing na veliko, kako bi se mogli nači original artikli, rekviziti na dosta mista.

Nek se ljudi što se bave prodajom kopija rekvizita neuvride, ovim bi svi profitirali, i tko i dalje želi prodavati klupske i navijačke suvenire i rekvizite, mogao bi prodavati jedino u slučaju da naruči preko klubova i navijačkih udruga.

Što vi aktivni navijači mislite o ovom mom prijedlogu???
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 19:00   #2
DOBRA TEMA!jebiga ti vjerojatno pišeš iz kuta navijača jajduka ili Dinama ali ti mogu reći da mi u Šibeniku izuzev štanda koji je otvoren ( i zatvoren kad je ispunija svrhu) nedavno,s kojeg su sva sredstva išla za grad Vukovar mi i nemamo službeno prodajno misto nego se prodaju stvari uz raznorazne kopije jajdukovih rekvizita! to je prodajno misto u biti štand jednog poznatog šibenskog biznismena iz okolice koji je pružija u više navrata neveliku pomoć ŠF i s kojim je proban nekakav dogovor ali koliko ja znan ništa se službeno nije dogovorilo( neka me vladar ili neko isprave ako znaju više sad). oću reći da je nama dok nismo imali udrugu, a bome po pitanju rekvizita i sad, pomoga neko ko potpuno otvoreno prodaje kopije dresova, šalova, zastava jajduka ili repke a mi smo za hrvatske prilike ipak nešto, koliko toliko značimo a pogledaj situaciju jebiga. eto, toliko iz ovog našeg kutka.
__________________
samo s tobom Šibeniče moj
exit12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:02   #3
Skoro sam siguran da se tome ne može stat na kraj...imaš toga ispred Poljuda kolko te volja,a da ne pričam o ostalim gradovima duž obale... To ti je isto ko šta prodaju falš naočale, satove,Lacoste majice, dresove(misliš da te stvari nisu zaštićene),al njima je bitna zarada! Pričao sam s jednim Janjevcem šta ima štand tu u Krku,i govori da su 90% kupaca stranci koji nemaju pojma o ničemu(pitaju dali su naočale Ray Ban original od 100kn),pogotovo šta se tiče dresova,original Hajdukov dres košta 300-400kn a oni ga tamo kupe za cca 100kn... Kad bi ljudi prestali kupovat stvari na takvim mjestima,naravno da to više nebi prodavali(ponavljam,zarada im je najbitnija),kolko puta su im zapljenjivali falširanu robu,pa nakon 2 dana opet sve isto...a sve dok imaju prometa,teško da će se moć nešto napravit protiv toga! Stoga,pokrenut akciju- RECI NE PAZARSKOJ ROBI i to je to! Ostalo je sve pucanj u prazno...
__________________
Veglia MCML
...jer Hajduk je ono što me čini sretnim...
A.C.A.B. - Always Cumshot After Blowjob
Veglia88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:09   #4
Quote:
exit12 kaže: Pogledaj post
DOBRA TEMA!jebiga ti vjerojatno pišeš iz kuta navijača jajduka ili Dinama ali ti mogu reći da mi u Šibeniku izuzev štanda koji je otvoren ( i zatvoren kad je ispunija svrhu) nedavno,s kojeg su sva sredstva išla za grad Vukovar mi i nemamo službeno prodajno misto nego se prodaju stvari uz raznorazne kopije jajdukovih rekvizita! to je prodajno misto u biti štand jednog poznatog šibenskog biznismena iz okolice koji je pružija u više navrata neveliku pomoć ŠF i s kojim je proban nekakav dogovor ali koliko ja znan ništa se službeno nije dogovorilo( neka me vladar ili neko isprave ako znaju više sad). oću reći da je nama dok nismo imali udrugu, a bome po pitanju rekvizita i sad, pomoga neko ko potpuno otvoreno prodaje kopije dresova, šalova, zastava jajduka ili repke a mi smo za hrvatske prilike ipak nešto, koliko toliko značimo a pogledaj situaciju jebiga. eto, toliko iz ovog našeg kutka.
Zašto pišeš jajduk?Najozbiljnije pitam,jer ne kužim da li bi to trebala biti fora ili?
Što se tiče teme,u svakom slučaju vrijedi malo razmisliti o tome,problem je što je sve to previše uzelo maha...i ima li se snage,vremena i volje netko ozbiljnije pozabaviti time...
WOODOO CHILE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 20:52   #5
Ukoliko neka navijačka skupina zaštiti kod nadležnih agencija grb, ime... ona ima pravo zahtijevati da kontrolira proizvodnju suvenira koji imaju veze s navedenim. Do tada mislim da nema povrede niti jednog zakona. Kod prodaje suvenira sa zaštićenim grbovima i sl. je veći problem u proizvođaču nego preprodavatelju.
Bar ja mislim da je tako...
jopaUM`94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 23:08   #6
negdje sam pročitao da Hajduk ubire neku dobit od razno raznih proizvođača koji koriste ime ili grb Hajduka al nemojte me držat za riječ mislim da sam to pročitao negdje u ono vrijeme kad su se dionice trebale počet prodavat!
nervozni1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 01:16   #7
Quote:
Veglia88 kaže: Pogledaj post
Skoro sam siguran da se tome ne može stat na kraj...imaš toga ispred Poljuda kolko te volja,a da ne pričam o ostalim gradovima duž obale... To ti je isto ko šta prodaju falš naočale, satove,Lacoste majice, dresove(misliš da te stvari nisu zaštićene),al njima je bitna zarada! Pričao sam s jednim Janjevcem šta ima štand tu u Krku,i govori da su 90% kupaca stranci koji nemaju pojma o ničemu(pitaju dali su naočale Ray Ban original od 100kn),pogotovo šta se tiče dresova,original Hajdukov dres košta 300-400kn a oni ga tamo kupe za cca 100kn... Kad bi ljudi prestali kupovat stvari na takvim mjestima,naravno da to više nebi prodavali(ponavljam,zarada im je najbitnija),kolko puta su im zapljenjivali falširanu robu,pa nakon 2 dana opet sve isto...a sve dok imaju prometa,teško da će se moć nešto napravit protiv toga! Stoga,pokrenut akciju- RECI NE PAZARSKOJ ROBI i to je to! Ostalo je sve pucanj u prazno...

Pa znam ja to sve jako dobro, zato i mislim da urigiraju podružnica kluba nvijača. Primjer Torcida: Trebali bi zaštitit svoj grb, znak, simbole i ime, te bi svaka podružnica imala pravo nadgledat prodaju rekvizita, obavjestit prvo na lipo ljude koji te replike prodaju, dat im rok od 2 tjedna, pa ako nepovuku jednostavno zapljenit, od štanda do štanda, od butige do butige, obavijesti ih se u 1 dan, a ako neslušaju i nepovuku do zadanog dana, sljedi oduzimanje. Bogu fala Torcida ima brojne podružnice diljem obale pa bi se to dalo izvest,a bilo bi odlično za klub navijača da im se odmah na veliko ponude original rekviziti,pa ko oče zarađivat na imenu Torcida ili Hajduk nek plati ono šta pripada Torcidi ili Hajduku, isto tako i s BBB I Dinamom.
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 06:24   #8
Quote:
neonero kaže: Pogledaj post
Pa znam ja to sve jako dobro, zato i mislim da urigiraju podružnica kluba nvijača. Primjer Torcida: Trebali bi zaštitit svoj grb, znak, simbole i ime, te bi svaka podružnica imala pravo nadgledat prodaju rekvizita, obavjestit prvo na lipo ljude koji te replike prodaju, dat im rok od 2 tjedna, pa ako nepovuku jednostavno zapljenit, od štanda do štanda, od butige do butige, obavijesti ih se u 1 dan, a ako neslušaju i nepovuku do zadanog dana, sljedi oduzimanje. Bogu fala Torcida ima brojne podružnice diljem obale pa bi se to dalo izvest,a bilo bi odlično za klub navijača da im se odmah na veliko ponude original rekviziti,pa ko oče zarađivat na imenu Torcida ili Hajduk nek plati ono šta pripada Torcidi ili Hajduku, isto tako i s BBB I Dinamom.
...heeeehhh,sve je to divno i krasno,no kako češ onda razlikovat indijanca od kauboja
__________________
...ŠRK ST 1939...
huhuhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 07:40   #9
Quote:
huhuhu kaže: Pogledaj post
...heeeehhh,sve je to divno i krasno,no kako češ onda razlikovat indijanca od kauboja

Hehe, čim zine bi ga pripozna...
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 10:50   #10
Grbovi, imena i ostale stvari zaštititi kao intelektulano vlasništvo. Je, znam malo smiješno zvuči. Ime BBB ili Torcida kao nekakvo intelektulano vlasništvo.
Ali, da se može, može se...I fino kada se to riješi dođeš dasi na štand pitaš dali je platio pravo na korištenje imena. Nije, tras,tras,tras. Kada dođe murija mirno kažeš da si štitio svoje intelektualno vlasništvo. Znam malo se čini, ono, debilana...Ali ima uporišta i to čak zakonskog...Dobro, osim tuče, ali da se može stati na kraj takvim debilanama, može se. Ako ste primjetili nigdje vani nema prodaje rekvizita od nekakve grupe na štandovima, dok su klubovi druga priča, jer zarađuju milijune na marketingu pa im to ne otkida od usta, dok recimo navijačke skupine to čuvaju kao oko u glavi...

LINK--- ORGANIZACIJE INOVATORA I AUTORA
Hrvatska autorska agencija
zaštita literarnih, umjetničkih i drugih djela
http://www.haa.hr
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:04   #11
Quote:
Predmet kaže: Pogledaj post
Grbovi, imena i ostale stvari zaštititi kao intelektulano vlasništvo. Je, znam malo smiješno zvuči. Ime BBB ili Torcida kao nekakvo intelektulano vlasništvo.
Ali, da se može, može se...I fino kada se to riješi dođeš dasi na štand pitaš dali je platio pravo na korištenje imena. Nije, tras,tras,tras. Kada dođe murija mirno kažeš da si štitio svoje intelektualno vlasništvo. Znam malo se čini, ono, debilana...Ali ima uporišta i to čak zakonskog...Dobro, osim tuče, ali da se može stati na kraj takvim debilanama, može se. Ako ste primjetili nigdje vani nema prodaje rekvizita od nekakve grupe na štandovima, dok su klubovi druga priča, jer zarađuju milijune na marketingu pa im to ne otkida od usta, dok recimo navijačke skupine to čuvaju kao oko u glavi...

LINK--- ORGANIZACIJE INOVATORA I AUTORA
Hrvatska autorska agencija
zaštita literarnih, umjetničkih i drugih djela
http://www.haa.hr

Nisam mislia baš sad tuć ljude, već im dat rok od recimo 10 dana da povuku to iz prodaje, pa ako se ogluše onda lipo opet doć opet se ka i prvi put u ime skupine predstavit ko ovlaštena osoba imam nadležnost i zapovjeded da vam oduzmemo te rekvizite jer nisu kupljeni na način na koji bi trebali bit, preko navijačke udruge i amen, šta će ti ko, dođe 3-4 čovika i nema ko zinut više.
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 11:32   #12
Quote:
zcb covik kaže: Pogledaj post
.. a ako slucajno zine - udri..
dolazilo se,pritilo,oduzimalo rekvizite,sa papirom di se vidi da je ime i znak torcide zaštićen,okrićalo štandove naopako,uzimalo dio zarade...al štaš,riješiš 2-3 švercera,sutra se stvori novih 5.....
south kman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:57   #13
Quote:
south kman kaže: Pogledaj post
dolazilo se,pritilo,oduzimalo rekvizite,sa papirom di se vidi da je ime i znak torcide zaštićen,okrićalo štandove naopako,uzimalo dio zarade...al štaš,riješiš 2-3 švercera,sutra se stvori novih 5.....
reci mi di ima uzest naljepnicu white bojs onu veliku da je na auto stavin.
jel ima u klubu ili na pazaru, a maci?

ne znan fin stanje kn al koliko vidin ove godine t kup 128 ekipa ima, pari mi po gradu šta vidin da se i roba prodaje dobro, posebno zelene kape, mora bit dobro.


samo triba izbacit klobuke)šešire one okrugle ka) one ka za na more i tako.

i tako sad je i vino a ne toćena piva kad su veće utakmice, i to kaltenberg.

oćemo onli vino.
__________________
fala ti dragi placu!
i(ST)ok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:17   #14
[QUOTE=i(ST)ok;21432866]reci mi di ima uzest naljepnicu white bojs onu veliku da je na auto stavin.
jel ima u klubu ili na pazaru, a maci?

ne znan fin stanje kn al koliko vidin ove godine t kup 128 ekipa ima, pari mi po gradu šta vidin da se i roba prodaje dobro, posebno zelene kape, mora bit dobro.
A maci nemam ti namjeru odgovarat,jer očito ne znaš situaciju s marketingom KN..ako te zanima ,raspitaj se....uglavnom dobro je
south kman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:33   #15
reka san da ne znan, niti me zanima. glavno da je prihod veći od rashoda bogamu ahhah....neka neka triba financirat koregrafije i tako to...

jel ima uzest naljepnicu da ne iden za kurac popodne doli?
__________________
fala ti dragi placu!
i(ST)ok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 23:29   #16
Quote:
gmaz88 kaže: Pogledaj post
prika jesi se kačia ti ikad sa janjevcima?
Naravno da jesan, bacalo ih se štandove u more, tuklo se s njima, i neko je napisa da se nakoti i po duplo švercera nakon oduzimanja, pa treba ustrajat u tome neko vrime da se stanje regulira, a kasnije samo konttrole pa ko voli riskirat nek izvoli...
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 00:18   #17
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post
Znaju oni koji su ga njusili
Mene to ne zanima
Pa šta odgovaraš ako te ne zanima,šta si se našao prozvanim...
p.s. nije ni bitno...

A sad da se vratimo na temu,mislim da bi važnu funkciju mogao obavit "grad" zabranjivanjem pazarskih dućana...drugo mi ne pada napamet,jedino se poubijat s njima,jer neće tako lako popustit,boli njih briga dali je zaštićeno ili ne...
__________________
Veglia MCML
...jer Hajduk je ono što me čini sretnim...
A.C.A.B. - Always Cumshot After Blowjob
Veglia88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 09:35   #18
Quote:
Veglia88 kaže: Pogledaj post
Pa šta odgovaraš ako te ne zanima,šta si se našao prozvanim...
p.s. nije ni bitno...

A sad da se vratimo na temu,mislim da bi važnu funkciju mogao obavit "grad" zabranjivanjem pazarskih dućana...drugo mi ne pada napamet,jedino se poubijat s njima,jer neće tako lako popustit,boli njih briga dali je zaštićeno ili ne...
Ajde ...nemoj se sada izvlaciti kada je jasno da si mislia na nesto drugacije "kacenje" nego sta su ljudi ode predlagali....
p.s. stvarno me ne zanima,a komentiram jer se ne mogu naci u tvom prijedlogu

Ma mislin da su i obracuni i ova zabrana pazarskih ducana ( ) neprovedivi u stvarnosti vjerovatno najrealnije rijesenje bi bilo angazirati neku odvjetnicku kucu na razini drzave,i onda prijave pa tuzba...
Takva akcija bi vjerovatno zahtijevala i udruzenje navijaca u borbi za svoja prava,i bila bi duuuga vjerovatno i par godina-pa je samo malo realnija od prethodne dvi
Ili mozemo cekati da napokon prvna drzava profunkcionira,ali to je ionako najduza i najneizvjesnija opcija
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related

Zadnje uređivanje Veliki vladar : 08.07.2009. at 09:57.
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.