Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2015., 18:11   #9601
Može više poslodavaca predat zahtjev za zapošljavanje... Ja sam isto tako bila primljena na više mjesta i u biti sam izabrala onaj posao gdje je zahtjev bio prvi odobren
tea_m_s is offline  
Old 08.10.2015., 12:59   #9602
Opet jedno pitanje u vezi prijave. U jednom natječaju stoji da treba priložiti potvrdu nadležne područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje o podacima unesenim u matičnu evidenciju. Dosad sam uvijek prilagala onaj elektronički zapis s e-građani, ali obično bi u natječaju bilo spomenuto da se može priložiti elektronički zapis. Znači li ovo da bih trebala ići osobno u svoju područnu službu po tu potvrdu?

I još jedno pitanje, vjerojatno za upućenije i iskusnije. Prilikom prijave u državnu službu, ima li smisla da prilažem neke dodatne priloge koje nisu tražili, primjerice, certifikate ili nešto što malo bolje daje uvid u moje stečene vještine od cv-a? Ili, primjerice, molbu/motivacijsko pismo, kad ne traže. Ili je to kontraproduktivno?
Problem je u tome što mi se to radno mjesto jako sviđa i stvarno sam zainteresirana, a ne želim si pokvariti izglede svojom nadobudnošću koju možda neće cijeniti.

Zadnje uređivanje Inconnu : 08.10.2015. at 13:15.
Inconnu is offline  
Old 08.10.2015., 13:53   #9603
Što se potvrde sa HZMO-a tiče ja sam slao sa e-građani ako je bilo navedeno, ali pošto sam jedan dan obavljao neke stvari u gradu otišao sam u svoj ured i tamo podignuo original potvrdu.

Razlike između potvrde sa HZMO i E-građani nije bio, identičan papir sam dobio. Doduše, još nisam bio zaposlen niti prijavljen na mirovinsko tako da ni nema nekih podataka na njoj, ali vjerujem da bi i u tom slučaju bilo isto.

Što se dodatnih priloga na natječaj tiče, moje mišljenje je da je najbolje poslati ono što traže, a sve dodatne certifikate i eventualne svjedodžbe donijeti kada te pozovu na razgovor i tamo im u predstavljanju to navesti i pokazati.
Igzy20 is offline  
Old 08.10.2015., 14:18   #9604
Quote:
Igzy20 kaže: Pogledaj post
Što se potvrde sa HZMO-a tiče ja sam slao sa e-građani ako je bilo navedeno, ali pošto sam jedan dan obavljao neke stvari u gradu otišao sam u svoj ured i tamo podignuo original potvrdu.

Razlike između potvrde sa HZMO i E-građani nije bio, identičan papir sam dobio. Doduše, još nisam bio zaposlen niti prijavljen na mirovinsko tako da ni nema nekih podataka na njoj, ali vjerujem da bi i u tom slučaju bilo isto.

Što se dodatnih priloga na natječaj tiče, moje mišljenje je da je najbolje poslati ono što traže, a sve dodatne certifikate i eventualne svjedodžbe donijeti kada te pozovu na razgovor i tamo im u predstavljanju to navesti i pokazati.
Inconnu is offline  
Old 08.10.2015., 17:16   #9605
Quote:
scorpio14 kaže: Pogledaj post
Izvješće o prisutnosti je kratki izvještaj u kojem poslodavac potvrđuje da je polaznik stručnog osposobljavanja bio prisutan na radu i da je izvršavao svoje obaveze prema planu i programu. Ako je polaznik koristio godišnji ili bolovanje to se napomene u izvještaju. Dostavlja se zadnji dan u mjesecu za taj mjesec, znači 28.2. za 2.mjesec.

Ja sam na stručnom osposobljavanju u zavodu za zapošljavanje, tako da govorim iz prve ruke, radim upravo na tim mjerama.

Godišnji vam je plaćen, ali bolovanje nije. Dakle, ako ćete koristiti bolovanje to će vam se odbiti od naknade...nekih 50tak kuna po danu.

Nadam se da sam pomogla. Pozz :-)
Što je s bolovanjem uslijed ozljede na radu?
Nirma is offline  
Old 10.10.2015., 04:17   #9606
Imam pitanje.

Radi se o stručnom osposobljavanju u školi.

Kada poslodavac (škola) prijavljuje potrebu za radnikom on mora i ispuniti onaj zahtjev za stručnim osposobljavanjem. U njemu stoji da mora uz zahtjev priložiti i program stručnog osposobljavanja. Ja imam zaklamane sve te papiruse i nešto mi nije jasno.

Kako to ide korak po korak? Prvo se valjda prijavljuje potreba za radnikom (obrazac PR) da bi potom išao natječaj, a nakon odabira određenog kandidata podnosi se zahtjev za stručnim osposobljavanjem u kojemu se prilaže i program stručnog osposobljavanja. Razmišljam li ja dobro? U interesu mi je da sve to bude što brže.

E da. Još jedno pitanje. Koliko sve to traje. Od odluke da se raspiše natječaj do prvog dana kada radnik počinje raditi.

Puno hvala na odgovorima.
Eugenio is offline  
Old 10.10.2015., 04:35   #9607
Quote:
Lenac7 kaže: Pogledaj post
to ti je proces....
dakle ako se dogovoriš sa nekom firmom i ona te želi za SO ....ti imaš sve preduvjete i oni isto ide ti ovako:
1. objavi se natječaj na njihovim stranicama za traženi SO......
2. firma popuni papire za tebe i dostavlja HZZ-u uz natječaj....odnosno kad prođe tih 7 ili 8 dana onda zvanično ide rok za prikupiti sve papire
3. sve se to šalje /naravno u Zg ,ako nisi iz Zg-a čekaš nešto duže nego ako jesi iz Zg... sve u centru svita..../
4. kad HZZ sve odobri ide ugovor - HZZ i firma sklapaju ugovor , kandidat i firma drugi ugovor.... i počinje rad

i to je otprilike to.....
dakle prosjek je da cijeli proces bude dovršen negdje za oko 3-4 tjedna
E da. Malo sam prolistao unazad pa vidjeh da je to otprilike odgovor na moje pitanje. Mada su meni na Burzi rekli da to traje do 50 radnih dana…

E. Ali imam još jedno pitanje. Riskiram da je i ono odgovoreno na nekoj od prethodnih stranica, ali, nadam se da se nećete ljutiti. Dakle, svugdje se spominje taj uvjet od 30 dana. U mom slučaju taj uvjet je itekako bitan. Na Burzi mi kažu da se tih 30 dana može tumačiti na različite načine, dakle, da mogu biti nezaposlen i jedan dan, a da proces započne. A i na koncu konca, ako sve to traje koliko traje, svakako da će čovjek ispuniti taj uvjet.
Eugenio is offline  
Old 10.10.2015., 11:00   #9608
Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.

Radi se o stručnom osposobljavanju u školi.

Kada poslodavac (škola) prijavljuje potrebu za radnikom on mora i ispuniti onaj zahtjev za stručnim osposobljavanjem. U njemu stoji da mora uz zahtjev priložiti i program stručnog osposobljavanja. Ja imam zaklamane sve te papiruse i nešto mi nije jasno.

Kako to ide korak po korak? Prvo se valjda prijavljuje potreba za radnikom (obrazac PR) da bi potom išao natječaj, a nakon odabira određenog kandidata podnosi se zahtjev za stručnim osposobljavanjem u kojemu se prilaže i program stručnog osposobljavanja. Razmišljam li ja dobro? U interesu mi je da sve to bude što brže.

E da. Još jedno pitanje. Koliko sve to traje. Od odluke da se raspiše natječaj do prvog dana kada radnik počinje raditi.

Puno hvala na odgovorima.
Po novome se program stručnog osposobljavanja mora predati prije otvaranja natječaja za određeno radno mjesto, tada taj program (koji se inače prije prilagao uz zahtjev) ide na odobrenje i tek kada je odobren može se otvoriti natječaj, a ako program za so nije odobren uvijek se može popraviti pa poslati ponovno na odobrenje. Mislim da je takvo pravilo u svim regionalnim uredima hzz-a. A sad koliko vremenski traje od trenutka raspisivanja natječaja do početka rada ovisi, može ti trajati od karikiram dva tjedna do 2 mjeseca, ovisi o količini prijavljanih zahtjeva, količini posla kao i novcima. Pravila nema, a u tom slučaju strpljenje je vrlina.

Nakon što je program odobren i nakon što se objavi natječaj, kad istekne 7 dana od dana objavljivanja podnosi se zahtjev hzz-u sa svom potrebnom dokumentacijom. Zahtjev mora biti potpisan i od strane poslodavca i od strane budućeg polaznika. Nakon predaje Zahtjeva čeka se ocjena Zahtjeva, kad stigne pozitivna ocjena tada se u određenom roku obavlja prijava polaznika na mio i zo, piše se ugovor o so i polaznik treba imati tekući račun, ali te stvari rješava poslodavac. Eto ako nemaš tekući račun otvori si ga, to se obavi u par minuta i ukoliko ne dobiješ karticu do dana predaje kopije računa dovoljno je predati kopiju papira na kojem se vidi broj računa i iban.

Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post

E. Ali imam još jedno pitanje. Riskiram da je i ono odgovoreno na nekoj od prethodnih stranica, ali, nadam se da se nećete ljutiti. Dakle, svugdje se spominje taj uvjet od 30 dana. U mom slučaju taj uvjet je itekako bitan. Na Burzi mi kažu da se tih 30 dana može tumačiti na različite načine, dakle, da mogu biti nezaposlen i jedan dan, a da proces započne. A i na koncu konca, ako sve to traje koliko traje, svakako da će čovjek ispuniti taj uvjet.
Da bi tvoj predmet ušao u obradu ti moraš biti 30 dana prijavljen na hzz-u, ukoliko nisi, tvoj predmet će ili biti vraćen ili će stajati u nekoj ladici/polici i čekati bolje dane. Bolje je prema zavodu ići odmah čistih papira, da se tako izrazim, tako da predmet odmah bude urudžbiran i da ne šalju odbijenicu zbog neispunjenih uvjeta za realiziranje zahtjeva.
Koralica is offline  
Old 10.10.2015., 15:59   #9609
Koralice. Jesi li ti sigurna u ovo što govoriš?

Prema tvojim riječima proces bi izgledao ovako: i) program s. o. za određenog kandidata se upućuje Hzz-u. ii) nakon evaluacije i pretpostavljeno pozitivne ocjene Hzz-o daje se zeleno svjetlo za raspisivanje natječaja iii) natječaj iv) podnošenje zahtjeva za s.o. v) čeka se zeleno svjetlo… prijava polaznika na mirovinsko i zdravstveno te se sastavlja ugovor poslodavac – Hzz te pripravnik – poslodavac i konačno, jeeee v) pripravnik počinje s radom.

Meni ovo ne izgleda logično. Naime, iako znam da su kod nas natječaji pro forme, ipak mi je čudno da postoji postupak koji to legalizira. Jer po ovome već je u startu jasno za koga je namijenjen natječaj, a to je suprotno onomu što bi trebao značiti natječaj. A i čudne li države. Bilo bi mi puno logičnije da se prvo raspisuje natječaj, a potom nakon natječaja (nakon odabira određenog kandidata) se podnosi zahtjev s programom izrađenim za odabranog kandidata.

Zato te dobronamjerno pitam: jesi li ti 100% sigurna da procedura ide tako.

Što se tiče 30 dana. A gle, ja sam dvaput razgovarao s Burzom. Jednom telefonski, a jednom sa svojim nekadašnjim savjetnikom. U oba navrata mi je rečeno da to ne mora biti prepreka. To ako sam nezaposlen pet ili deset dana… U prošli ponedjeljak sam potpisao sporazumni, a u srijedu se prijavio u evidenciju nezaposlenih. Kako god se odvijao taj kafkijanski proces, za vrijeme njegova trajanja ja ću ispuniti taj uvjet. Nažalost. Sljedeći tjedan idem kod budućeg poslodavca i napomenut ću mu da se u zahtjevu prema Hzz-ou istakne ta činjenica.

Inače, ja bih rado sve to prepustio da netko drugi obavlja za mene, netko čiji je to posao, ali bojim se da oni čiji je to posao ne znaju često što rade, što bi trebali radi, stoga želim imati stvari pod svojom kolikom tolikom kontrolom.
Eugenio is offline  
Old 10.10.2015., 18:44   #9610
Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post
Koralice. Jesi li ti sigurna u ovo što govoriš?

Prema tvojim riječima proces bi izgledao ovako: i) program s. o. za određenog kandidata se upućuje Hzz-u. ii) nakon evaluacije i pretpostavljeno pozitivne ocjene Hzz-o daje se zeleno svjetlo za raspisivanje natječaja iii) natječaj iv) podnošenje zahtjeva za s.o. v) čeka se zeleno svjetlo… prijava polaznika na mirovinsko i zdravstveno te se sastavlja ugovor poslodavac – Hzz te pripravnik – poslodavac i konačno, jeeee v) pripravnik počinje s radom.

Meni ovo ne izgleda logično. Naime, iako znam da su kod nas natječaji pro forme, ipak mi je čudno da postoji postupak koji to legalizira. Jer po ovome već je u startu jasno za koga je namijenjen natječaj, a to je suprotno onomu što bi trebao značiti natječaj. A i čudne li države. Bilo bi mi puno logičnije da se prvo raspisuje natječaj, a potom nakon natječaja (nakon odabira određenog kandidata) se podnosi zahtjev s programom izrađenim za odabranog kandidata.

Zato te dobronamjerno pitam: jesi li ti 100% sigurna da procedura ide tako.

Što se tiče 30 dana. A gle, ja sam dvaput razgovarao s Burzom. Jednom telefonski, a jednom sa svojim nekadašnjim savjetnikom. U oba navrata mi je rečeno da to ne mora biti prepreka. To ako sam nezaposlen pet ili deset dana… U prošli ponedjeljak sam potpisao sporazumni, a u srijedu se prijavio u evidenciju nezaposlenih. Kako god se odvijao taj kafkijanski proces, za vrijeme njegova trajanja ja ću ispuniti taj uvjet. Nažalost. Sljedeći tjedan idem kod budućeg poslodavca i napomenut ću mu da se u zahtjevu prema Hzz-ou istakne ta činjenica.

Inače, ja bih rado sve to prepustio da netko drugi obavlja za mene, netko čiji je to posao, ali bojim se da oni čiji je to posao ne znaju često što rade, što bi trebali radi, stoga želim imati stvari pod svojom kolikom tolikom kontrolom.
Mogu reći da sam poprilično sigurna u ono što sam napisala, ukoliko se nešto nije promijenilo, jer sam prije koji mjesec rjesavala dokumentaciju za so za mog poslodavca (nisam ja polaznik, ja sam svoje stručno davno odradila). Otišla sam na hzz otvoriti natječaj i rečeno mi je da prvo moramo poslati program na odobrenje, a program nije za određenog kandidata, nego mora biti općenit, npr da sadrži info o tome koje poslove će kandidat obavljati, s kojom strukom i zvanjem te par riječi o samom poslodavcu, čime se bavi i slično (ako je neka škola u pitanju naravno da nema potrebe pisati cime se poslodavac bavi). Natječaj mora biti u javnosti 7 dana i svatko tko udovoljava uvjetima natječaja ima se pravo prijaviti, iako je kandidat poslodavcu unaprijed poznat.

Najbolje da u ponedjeljak nazoveš hzz i pitaš za program za so, tj mora li se poslati na odobrenje prije otvaranja natječaja, a za tu svrhu najbolje nazovi centralu i traži ured za poslodavce ili direktno mjere, možda se nešto i promijenilo u međuvremenu, jer je prije išao kako si i sam rekao natječaj pa program i usput pitaj za tih 30 dana. I ako treba prvo poslati program onda svakako pitaj na koji način, tj na neki mail ili faks, ja sam slala na mail, tj mora biti poslan s maila poslodavca, ti možeš glumiti kurira i raznositi što treba od papira, ali postoji određena dokumentacija koju samo poslodavac može prikupiti i potpisati. A ako je poslodavac već imao osobu na so onda bi trebao i znati proceduru.

I kada se da zeleno svjetlo sa hzz-a prvo se potpisuje ugovor polaznik - poslodavac (primjerak ugovora se može dobiti na zavodu, najbolje u elektronskom obliku tako da se samo ubace potrebni podatci, da se ne mora pretipkavati sve), koji se zajedno s kopijom prijave na mirovinsko (prijava polaznika na mio mora ići između 7 dana i 24 sata prije početka rada, a radi se o e-prijavi) i kopijom tekućeg predaje na hzz, polaznik počinje raditi s danom navedenim u pozitivnoj ocjeni i čeka se poziv od zavoda na potpisivanje ostalih ugovora sa zavodom.
__________________
Ljudi se mogu podijeliti u dvije kategorije: oni koji vole čokoladu i oni koji to ne žele prihvatiti.

Zadnje uređivanje Koralica : 10.10.2015. at 19:42.
Koralica is offline  
Old 10.10.2015., 18:48   #9611
Kratko pitanje, prijavio sam se na 3-4 različita radna mjesta za stručno osposobljavanje.

I sad me zanima, je li problem eventualno odbiti određene firme ukoliko sam primljen na više mjesta, tj. smije li se odbii firmu pred potpisivanje ugovora, ako znamo ili očekujemo stručno u nekoj drugoj.

Negdje sam čuo da se smije odbiti jednom stručno, i više ne, ali nekako mi to logičnije ukoliko ti hzz pronađe poslodavca, a ne ti sam na temelju javljanja na oglase. Glupo bi bilo da ukoliko imaš u vidu više firmi, da te "forsaju" na odluku.
proffy is offline  
Old 10.10.2015., 19:13   #9612
Quote:
proffy kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje, prijavio sam se na 3-4 različita radna mjesta za stručno osposobljavanje.

I sad me zanima, je li problem eventualno odbiti određene firme ukoliko sam primljen na više mjesta, tj. smije li se odbii firmu pred potpisivanje ugovora, ako znamo ili očekujemo stručno u nekoj drugoj.

Negdje sam čuo da se smije odbiti jednom stručno, i više ne, ali nekako mi to logičnije ukoliko ti hzz pronađe poslodavca, a ne ti sam na temelju javljanja na oglase. Glupo bi bilo da ukoliko imaš u vidu više firmi, da te "forsaju" na odluku.
Naravno da možeš odbiti firmu, jer stručno osposobljavanje nije radni odnos i zavod te ne smije skidati iz evidencije nezaposlenih osoba ako odbiješ so, barem je tako prije bilo. Ako želiš odustati od so kod određenog poslodavca, a zahtjev je za tebe poslan prema zavodu, poslodavac samo treba poslati zavodu dopis u kojem odustaje od zahtjeva za so za xy kandidata i tada se sav postupak obustavlja, s tim koliko mi se čini ne može umjesto tebe uzeti drugu osobu, tj može ali treba onda novi zahtjev, a ne da na tvoj zahtjev dodaje drugu osobu. A ne bi bilo loše i da ti isto sastaviš dopis koji ćeš uputiti poslodavcu u kojem će pisati da odustaješ od so kod njega jer si pronašao posao kod drugog poslodavca. Znači od zahtjeva za so poslodavac može odustati sve do potpisivanja ugovora sa zavodom, a polaznik može i poslije potpisivanja završnog ugovora, ali to je već druga priča.
Koralica is offline  
Old 11.10.2015., 17:17   #9613
Quote:
Koralica kaže: Pogledaj post
Mogu reći da sam poprilično sigurna u ono što sam napisala (...)
Nema razloga da sumnjam u ovo što si napisala s obzirom da si prije mjesec dana za svog poslodavca rješavala dokumentaciju za SO. E i puno hvala na info :-)

Znači: i) program (dovoljno općenit da ne bude prozirno da je već za nekoga namješten) ii) natječaj iii) zahtjev za SO iv) ugovor polaznik – poslodavac v) ugovor poslodavac – Hzz vi) početak rada.

E može jedno općenito pitanje. I vjerojatno je to već napisano na ovoj temi sto puta, ali svejedno… Tko plaća doprinose za osiguranja? Poslodavac ili Hzz, odnosno država.

Kroz ovaj tjedan ću razgovarati s tajnicom i zajedno s njom, nadam se, provjeriti telefonskim putem s Burzom je li to sve tako i tako dalje.

Još jednom hvala na info i uopće ne sumnjam da ću do Božića imati još pitanja na ovu temu.
Eugenio is offline  
Old 11.10.2015., 18:05   #9614
Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post
Nema razloga da sumnjam u ovo što si napisala s obzirom da si prije mjesec dana za svog poslodavca rješavala dokumentaciju za SO. E i puno hvala na info :-)

Znači: i) program (dovoljno općenit da ne bude prozirno da je već za nekoga namješten) ii) natječaj iii) zahtjev za SO iv) ugovor polaznik – poslodavac v) ugovor poslodavac – Hzz vi) početak rada.

E može jedno općenito pitanje. I vjerojatno je to već napisano na ovoj temi sto puta, ali svejedno… Tko plaća doprinose za osiguranja? Poslodavac ili Hzz, odnosno država.

Kroz ovaj tjedan ću razgovarati s tajnicom i zajedno s njom, nadam se, provjeriti telefonskim putem s Burzom je li to sve tako i tako dalje.

Još jednom hvala na info i uopće ne sumnjam da ću do Božića imati još pitanja na ovu temu.
Nema na čemu, kako sam već i napisala s radom polaznik počinje onim datumom koji je naveden u pozitivnoj ocjeni zahtjeva, a ugovor koji ti i polodacac potpisujete sa zavodom će biti napravljen tek malo kasnije, tokom mjeseca u kojem si počeo ili u krajnjem slučaju sljedeći mjesec nakon početka so, pa će ti svi novci biti isplaćeni retroaktivno.

So je regulirano Zakonom o poticanju zapošljavanja http://www.zakon.hr/z/528/Zakon-o-po...%C5%A1ljavanja
u člancima 6, 7 i 8, pa si i to malo pročitaj. A doprinose naravno plaća poslodavac s novcima koje dobije od zavoda, ti poslodavca ništa ne koštaš, naknadu za so dobiješ na svoj tekući račun od zavoda, zato ugovor sa zavodom potpisujete i ti i poslodavac, jer svatko od vas dobiva svoj dio naknade, da se tako izrazim, Kažem pogledaj si malo Zakon i najbolje je nazvati ili otići direktno na zavod (ukoliko si u mogućnosti) i to u odjela mjera, ne znam koliko su savjetnici upućeni u određene detalje, jer mjera za poticanje zapošljavanja ima i previše, pa tko će popamtiti sve info za svaku mjeru pojedinačno.
Koralica is offline  
Old 11.10.2015., 18:34   #9615
Aha. E super. Pogledat ću ovaj zakon.

Nadam se da ću sa radom početi prije Božića. Savjetnik na Burzi me je i savjetovao da sve to ubrzam iz razloga što moj slučaj ide prvo na razmatranje u Ministarstvo, a potom na Hzz, a što može, po zakonu, potrajati do 50 radnih dana. A zbog donošenja proračuna, ili nešto u tom smislu, nije zgodno da to upadne u prvi mjesec. A svako ne bih htio početi s radom oko Valentinovog.

Rado bih otišao osobno na Burzu. Još jednom, ali ne mogu jer nastavljam raditi, ali na crno. Već to što ću traži jedan dan da bih otišao do škole mi je neugodno tražiti, s obzirom da su mi je poslodavac izašao u susret i omogućio mi da ostanem raditi dok se ovo ne riješi. Što je super zbog love.

PS. Želim biti informiran jer imam dojam da nisu imali baš puno slučajeva pripravništva, a općenito koliko sam mogao do sada skužiti, vlada jedna opća zbrka oko razumijevanja te mjere, pa ako već mogu kako požuriti to moje stažiranje poznavanjem procedure, to bolje.
Eugenio is offline  
Old 12.10.2015., 12:50   #9616
Quote:
xx..viva..xx kaže: Pogledaj post
Zna netko, ako osoba završi SO, dal može koristiti neku drugu mjeru tog tipa a da nije SO?
Može se koristiti neka druga mjera nakon završetka SO, ukoliko se ispunjavaju uvjeti za određenu mjeru. Ja sam nakon SO koristila jednu drugu mjeru jer sam za nju ispunjavala uvjete. Konačno sam nakon korištenja mjera dočekala svojih pet minuta da imam pravi posao nevezan za neku mjeru.

Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post
Aha. E super. Pogledat ću ovaj zakon.

Nadam se da ću sa radom početi prije Božića. Savjetnik na Burzi me je i savjetovao da sve to ubrzam iz razloga što moj slučaj ide prvo na razmatranje u Ministarstvo, a potom na Hzz, a što može, po zakonu, potrajati do 50 radnih dana. A zbog donošenja proračuna, ili nešto u tom smislu, nije zgodno da to upadne u prvi mjesec. A svako ne bih htio početi s radom oko Valentinovog.

Rado bih otišao osobno na Burzu. Još jednom, ali ne mogu jer nastavljam raditi, ali na crno. Već to što ću traži jedan dan da bih otišao do škole mi je neugodno tražiti, s obzirom da su mi je poslodavac izašao u susret i omogućio mi da ostanem raditi dok se ovo ne riješi. Što je super zbog love.

PS. Želim biti informiran jer imam dojam da nisu imali baš puno slučajeva pripravništva, a općenito koliko sam mogao do sada skužiti, vlada jedna opća zbrka oko razumijevanja te mjere, pa ako već mogu kako požuriti to moje stažiranje poznavanjem procedure, to bolje.
Sretno s procedurom. Nadam se da ćeš ove godine početi sa str. osp.
Koralica is offline  
Old 13.10.2015., 17:08   #9617
Pozdrav,

bila bi jako zahvalna ako bi se javio netko ko je možda bio u istoj situaciji.
Naime, uvjet za ostvarenje prava na stručno osposobljavanje je neimanje više od godinu dana iskustva u zvanju za koje si se obrazovao (u mom slučaju VSS mag.oec).
Kod bivšeg poslodavca sam bila prijavljena na VSS ukupno 3 godine, ali nisam obavljala poslove tog zvanja, u opisu radnog mjesta tražila se SSS, te sam radila kao prodajni savjetnik.
Na moj upit HZZ-u da li imam pravo na stručno ospos. s obzirom na evidentirano iskustvo i ostale okolnosti, odgovorili su da mi se može odobriti ukoliko dokažem da nisam obavljala poslove svog zvanja i da za navedeno mjesto nije bila potrebna VSS.
Smatrala sam to naravno pozitivnim odgovorom jer mogu to dokazati, no sad kad sam primljena na stručno, a poslodavac u postupku slanja zahtjeva i dokumentacije, odjednom je ipak to problem i traže me da vidim sa HZMO dal je moguće korigirati podatke provedene kod njih...što se to može? bilo kakva info je dobrodošla...
bondiana is offline  
Old 13.10.2015., 17:09   #9618
Jel se može vani radit?
sunshinestar is offline  
Old 13.10.2015., 20:38   #9619
Imam nekoliko pitanja u vezi stručnog osposobljavanja pa bih bio zahvalan ako bi netko mogao odgovoriti.

1. Ako sklopim ugovor, ali ga nakon nekog vremena želim raskinuti zbog nezadovoljavajućih uvjeta rada... što se događa i kakve su mi mogućnosti?

2. Ako sklopim ugovor i u međuvremenu nađem bolji posao, kako dolazi do prekida i kakve bi posljedice morao pretrpjeti (vraćanje novca ili nešto)?
Cyathea Roka is offline  
Old 13.10.2015., 21:50   #9620
Pozz, sto ako se dogodi ako potpisem ugovr u kojem stoji stavka koja je greskom stavljena u ugovor i ne moze se ispuniti. Ni od strane poslodavca ni od strane biroa. Greskom je stavljena u ugovor. :-)
freddie"s queen is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.